پیام خوزستان

آخرين مطالب

گفتگو

تمرکز اقدامات ملی بر دیپلماسی گرد و غبار

پیام خوزستان - اهواز - مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به تمرکز اقدامات ملی بر دیپلماسی گرد و غبار و مذاکره با کشورهای همسایه، گفت: طرح مقابله با کانون‌های داخلی گرد و غبار و تامین حقابه تالاب‌ها، با توجه به ادامه خشکسالی، نباید مورد غفلت قرار گیرد.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز: ملوانان تاجر جنوب کشور ساماندهی می شوند

پیام خوزستان- رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اینکه آیین نامه اجرای طرح ساماندهی تجارت مرزی به‌زودی ابلاغ خواهد شد گفت: با اجرای این طرح، قاچاق کالا در استان‌های جنوبی و همجوار با دریای خلیج فارس کاهش و ملوانان تاجر هم ساماندهی می شوند.

روایت نماینده شادگان از وضعیت آب شرب شهر

پیام خوزستان- نماینده شادگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات آب شرب این شهرستان، بر لزوم تدبیر و آینده‌نگری در خصوص وضعیت تامین آب تاکید کرد.

آتش سوزی در بیشه حمیدآباد دزفول مهار شد

پیام خوزستان-رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دزفول گفت: آتش سوزی در بیشه حمیدآباد دزفول با تلاش نیروهای منابع طبیعی، آتش نشانی و اهالی منطقه مهار شد.

قیمت داروهای دامپزشکی تغییری نداشته است / انجام واکسیناسیون دام و طیور طبق برنامه

پیام خوزستان- مدیرکل دامپزشکی خوزستان با اشاره به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، گفت: این سازمان در تلاش است برخی محصولات دارویی نسبت به سال‌های گذشته نه تنها گران نشود بلکه کاهش قیمت نیز داشته باشد.

نقش توریسم ورزشی در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی

پیام خوزستان-یک کارشناس فرهنگ و رسانه با بیان این که امروزه اهمیت جاذبه های ورزشی چنان همه گیر شده اند که قسمت مهمی از صنعت توریسم به توریسم ورزشی تعبیر می شود، گفت: گردشگری و ورزش ارتباط تنگاتنگی با فرهنگ دارند و در ترکیب با دیگر عوامل گردشگری ورزشی می توانند نقش اساسی در توسعه آتی فرهنگ و افزایش آگاهی های فرهنگی از طریق توسعه ارتباطات بین المللی داشته باشد.

بیماران مبتلا به آسم چه نوع تغذیه‌ای داشته باشند؟

پیام خوزستان- کارشناس گروه بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه رژیم غذایی خاصی برای درمان حمله حاد آسم وجود ندارد گفت: داشتن رژیم غذایی سالم و مناسب، بخش مهمی از کنترل آسم است.

ثبت روز بدون فوتی کرونایی در خوزستان

پیام خوزستان- سخنگوی ستاد مدیریت کرونا خوزستان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد مرگ ناشی از ابتلا به کرونا در استان نداشتیم.

بالاترین میزان شیوع آسم در خوزستان / لزوم حفظ سطح کنترل بیماری در دوره شیوع کرونا

پیام خوزستان- مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه میزان شیوع آسم در جمعیت بالغین خوزستان بالاترین میزان شیوع در کشور گزارش شده است، گفت: اگر چه تاکنون علاج قطعی بـرای بیمـاری آسـم یافـت نـشده است امـا می‌توان با درمان و کنترل مناسب این بیماری، ضمن داشتن طـول عمـر طبیعی با پیشگیری از بروز علائم و حملات آن، کیفیت زنـدگی بیمـار را حفظ کرد.

نیروی انتظامی با سارقان تجهیزات برق در خوزستان با قاطعیت برخورد کند

پیام خوزستان- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز با بیان اینکه یکی از عوامل اختلال در شبکه توزیع برق سرقت تجهیزات است گفت : نیروی انتظامی با عوامل سرقت اموال عمومی و تجهیزات برق در خوزستان از جمله کابل‌های برق باید با قاطعیت برخورد کند تا در پایداری شبکه توزیع برق با مشکل مواجه نشویم.

طرح توسعه ۲۸ مخزن نفتی مناطق نفتخیز جنوب خوب پیش نمی رود

پیام خوزستان- مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با اشاره به اینکه نحوه واگذاری پروژه‌های طرح توسعه ۲۸ مخزن نفتی در دولت قبل فرآیند خوبی نداشته است گفت: پیمانکاران انتخاب شده برای مشارکت در این طرح فاقد توانایی لازم برای اجرای این طرح هستند.

خطر خشکسالی در کمین گونه‌های جانوری در حال انقراض خوزستان

پیام خوزستان-رئیس اداره حیات وحش اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان با ابراز نگرانی از در خطر قرار گرفتن بقا و تولید مثل گونه‌های جانوری در حال انقراض در شرایط کم‌آبی استان خوزستان گفت: در تلاش هستیم با انجام پروژه‌هایی مانند آبرسانی، دادن علوفه دستی، ایجاد آبشخور و بهسازی چشمه‌ها در مناطق حفاظت‌شده، از بخشی از خسارات جلوگیری کنیم.

فراهم شدن امکان ثبت مشاغل خوزستان در سامانه ۱۱۸

پیام خوزستان- مدیر مخابرات منطقه خوزستان از فراهم شدن امکان ثبت شماره تماس و آدرس مشاغل در سامانه ۱۱۸ خبر داد و گفت: صاحبان مشاغل می‌توانند با انجام این کار آدرس و شماره تماس خود را در دسترس عموم قرار دهند.

میوه‌های نوبرانه‌ بهار به بازار آمدند / کاهش ۱۰ درصدی قیمت گوجه

پیام خوزستان- رییس اتحادیه میوه و تره‌بار اهواز با بیان اینکه تا چند هفته آینده گوجه ‌فرنگی به قیمت سابق خود بازمی‌گردد، گفت: گوجه‌فرنگی نسبت به هفته گذشته ۱۰ درصد کاهش قیمت داشته است.

محقق نشدن حقابه خوزستان چالش‌های بیشتری برای مردم و محیط زیست به دنبال دارد

پیام خوزستان- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خواستار توقف طرح های انتقال آب از سرشاخه‌های رودخانه کارون شد و اظهار داشت: محقق نشدن حقابه خوزستان، باعث بروز مشکلات مختلفی شده است که می‌تواند در آینده چالش‌های بیشتر و بدتری را برای مردم و محیط زیست خوزستان ایجاد کند.

زیستگاه‌های حیات وحش خوزستان تحت تاثیر گرد و غبار

پیام خوزستان-رئیس اداره حیات وحش اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به تعدد روزهای خاکی در ماه‌های اخیر، نسبت به تاثیرگذاری منفی گرد و غبار بر سلامت گونه‌های جانوری و پوشش گیاهی استان هشدار داد.

کاهش شاخص‌های کرونا در خوزستان / آینده بیماری، قابل پیش‌بینی نیست

پیام خوزستان- سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به کاهش شاخص‌های شیوع کرونا در استان خوزستان‏ گفت: با توجه به برگزاری تجمعات در ماه مبارک رمضان و در پیش بودن عید فطر‏، نمی‌توان وضعیت بیماری در آینده را پیش‌بینی کرد.

برنامه ریزی برای خروج ۹۸ واحد صنعتی راکد در خوزستان

پیام خوزستان - اهواز- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: سهمیه امسال استان خوزستان بازگشت ۹۸ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید است که تلاش می شود همچون سال گذشته بیش از این میزان برای فعال سازی واحدهای صنعتی راکد اقدام شود.

خرید گندم و کلزا در خوزستان از ۱۱۵هزار تن گذشت

پیام خوزستان - اهواز - مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت:۱۱۵هزار تن گندم و دانه روغنی کلزا به قیمت تضمینی در ۱۰ روز شروع برداشت این ۲ محصول راهبردی در خوزستان خریداری شده است.

طرح چهارساله نیازهای فرهنگی خوزستان تهیه می‌شود

پیام خوزستان- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: برای سامان بخشیدن به طرح ها و برنامه های فرهنگی موثر و جلوگیری از موازی کاری همچنین شناسایی نیازهای فرهنگی استان ، طرح چهارساله نیازهای فرهنگی خوزستان با مشارکت دستگاه های اجرایی تهیه می شود.

خوزستان در معرض تکرار روزهای خاکی سال ۹۵ است

پیام خوزستان-کارشناس اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان در خصوص احتمال برگشت به روزهای خاکی سال ۹۵، گفت: همه عوامل گذشته وجود دارد و در معرض تکرار شرایط گرد و غبارهای گذشته هستیم.

فرودگاه آبادان ظرفیت انتقال هواداران فوتبال جام جهانی به قطر را دارد

پیام خوزستان- مدیر فرودگاه آبادان گفت: فرودگاه آیت الله جمی آبادان امکانات و ظرفیت هوایی لازم برای جابه جایی هواداران فوتبال از استان های جنوبی عراق به مسابقات جام جهانی قطر را دارد.

پارک ملی "کرخه" سال سختی در پیش دارد

پیام خوزستان-رئیس پارک ملی کرخه با اشاره به کم بودن میزان بارندگی‌ها و آورد رودخانه کرخه در سال گذشته گفت: پیش‌بینی ما این است که امسال شاهد آتش‌سوزی‌های بیشتری در حوضه کرخه باشیم و بنابراین پارک ملی کرخه سال سختی در پیش رو دارد.

سد «ایلیسو» بحران جدید منطقه/ از خشکی تالاب ها تا افزایش ریزگرد

پیام خوزستان- کارشناس منابع آبی گفت: سد ایلیسوی ترکیه، کشور عراق و مرزهای غربی ایران را دچار چالش آبی کرده و همچنین باعث تشدید خشک شدن تالاب‌ها و ایجاد کانون‌های گرد و خاک و ریزگردها می‌شود.

معرفی نوشیدنی‌های مفید برای ایام روزه‌داری

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان کارشناس گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به اهمیت نوشیدنی‌های مناسب در ماه مبارک رمضان، گفت: در فاصله افطار تا سحر، مصرف بیش از هشت لیوان آب آشامیدنی سالم، سایر مایعات طبیعی، آب سبزی‌جات و صیفی‌جات مانند آب هویج، آب گوجه فرنگی و آب کرفس که سبب دریافت بیشتر مایعات، کالری و تا حدودی فیبر غذایی می‌شود، ضمن حفظ ایمنی برای پیشگیری و کنترل بیماری کووید - ۱۹، بدن را از کم آبی در طول روزه‌داری حفظ می‌کند.

خوراک مورد نیاز پتروشیمی غدیر تامین شد

پیام خوزستان- مدیرعامل شرکت پتروشیمی غدیر با اشاره به اهمیت تامین خوراک مورد نیاز برای تولید محصولات پتروشیمی گفت: به منظور تحقق ظرفیت اسمی این واحد صنعتی و تداوم تولید محصول، خوراک مورد نیاز پتروشیمی غدیر برای استفاده در ۶ ماهه نخست امسال، تامین شد.

اینجا استعدادها ایستاده می‌میرند!

پیام خوزستان-یک پیشکسوت گفت: متاسفانه نسل فعلی فوتبال خوزستان با تمام شایستگی‌هایی که دارند، ایستاده در حال مُردن و در واقع فنا شدن هستند.

اعلام زمان تشییع پیکر یارمحمد اسدپور

پیام خوزستان-مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر یارمحمد اسدپور، شاعر موج ناب در قطعه هنرمندان مسجدسلیمان برگزار می‌شود.

۲۲ مصدوم حاصل سوانح رانندگی در ایذه

پیام خوزستان-مسئول مرکز فوریت‌های پزشکی ایذه از مصدومیت ۲۲ نفر بر اثر سانحه رانندگی در ایذه خبر داد.

گرده افشانی نخلستان های آبادان آغاز شد

پیام خوزستان-مدیر جهاد کشاورزی آبادان با اشاره به آغاز عملیات گرده افشانی نخلستان های این شهرستان گفت: تاکنون ٨٠ درصد نخلستان های آبادان گرده افشانی شده است.

تشکیل ۵۵۰ پرونده تخلف صنفی در قالب طرح نظارت نوروزی در خوزستان

پیام خوزستان - اهواز- معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: ۵۵۰ پرونده تخلف صنفی در طرح نظارت نوروزی از ۱۵ اسفندماه تا کنون در این استان تشکیل شده است.

مجموعه گردشگری آبی دارخوین شادگان مورد استقبال مسافران نوروزی قرار گرفت

پیام خوزستان- سرپرست فرمانداری شادگان با اشاره به استقبال مسافران نوروزی از جاذبه های گردشگری این شهرستان گفت: مجموعه گردشگری آبی دارخوین مورد استقبال میهمانان نوروزی قرار گرفته است.

هوای اهواز و شوشتر در شرایط ناسالم

پیام خوزستان - اهواز - سامانه پایش کیفی هوای کشور، وضعیت هوای شهرهای اهواز و شوشتر را در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها اعلام کرد.

ساير مطالب

ارائه خدمات فوریت های پزشکی به بیش از سه هزار مسافر راهیان نور

افزایش بیش از 90 درصدی ورودی‌ها به خوزستان / 12 فوتی در حوادث ترافیکی 4 روز

داروخانه‌های دزفول در تعطیلات نوروز، تعطیل نیستند

جاده‌ها پرترافیک اما روان هستند / ضرورت رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی

آمار جرائم بین نیروهای مسلح ایران در دنیا کمترین است

برنامه‌های فرهنگی و مذهبی نیمه شعبان در خوزستان تشریح شدند

کاهش چشمگیر موارد بستری کرونایی در خوزستان

زنده سوزی لاک پشت‌های فراتی در تالاب هورالعظیم

13 مصدوم و یک فوتی در دو سانحه رانندگی / 15 مصدوم چهارشنبه سوری

مراقب باشید؛ گربه‌ها هم هار می‌شوند

راه اندازی سایت سلامت در اداره کل ورزش خوزستان با اولویت سلامت‌سنجی جوانان

طرح توسعه شبکه آب سه روستای غرب کارون خرمشهر اجرا شد

برداشت محصولات پاییزه از اوایل اردیبهشت آغاز می‌شود

گفتند خون فوتبالیست‌های شاهد را بریزید و کسی سالم بیرون نرود!

جابجایی 42 میلیون تن کالا از استان خوزستان

طرح احداث شبکه فاضلاب اهواز 48 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

شبکه ریزشی فاضلاب در خرمشهر اصلاح می‌شود

آتش سوزی در یک شرکت نیشکر در اهواز چهار مصدوم به همراه داشت

همه سرماخورده‌ها خود را مبتلا به اُمیکرون بدانند / خطر بستری در ICU و مرگ

یکهزار و 300 نفر تاکنون بر اثر کرونا در دزفول جان باخته‌اند

سیل چقدر به راه‌های کشور آسیب زد؟

استقرار خودروهای آتش نشانی در مبادی ورودی و خروجی اهواز

برنامه آگاه‌سازی پیشگیری از معلولیت‌ها در خوزستان آغاز شد

افزایش میزان مراجعات به مراکز نمونه‌گیری کرونا در اهواز

ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن از ساعت 12 امروز

افزایش 10 درصدی قیمت میوه و تره‌بار در اهواز

خوزستان علاوه بر گرد و غبار با آلودگی صنعتی هم مواجه است

نخستین محموله دام زنده از خرمشهر به کویت صادر شد

علت آتش سوزی در یکی از مهمانپذیرهای اهواز در دست بررسی است

7 مصدوم و یک فوتی حاصل سانحه رانندگی و آتش سوزی در خوزستان

اومیکرون وارد خوزستان شد / شناسایی اولین مورد

ثبت بیش از 141 میلیون تردد در محورهای خوزستان

17 درصد افراد بالای 12 سال خوزستان دُز دوم واکسن را تزریق نکرده‌اند

تزریق واکسن کرونا در خوزستان به مرز 6 میلیون دُز رسید

اجرای طرح ملی سلامت روان در خوزستان از 10 دی‌ماه

برای قیمت‌گذاری برخی کالاها، به استانداران تفویض اختیار شود

فعالیت 30 گروه تزریق واکسن کرونا در روستاهای غرب اهواز

پلمب 31 واحد صنفی به دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی در اهواز

تزریق روزانه چهار هزار دُز واکسن کرونا در غرب اهواز

میانگران؛ تالابی که حق‌آبه ندارد

موردی از سویه جدید اُمیکرون در خوزستان مشاهده نشده است

باران 655 میلیون مترمکعب آب به سدهای خوزستان اضافه کرد

طرح صدور نسخه الکترونیک در خوزستان اجرایی شد

بیش از82هزار متقاضی برای طرح نهضت ملی مسکن در خوزستان ثبت‌نام کرده‌اند

هدفگذاری بودجه 1401 برای رشد اقتصادی 10.5 درصدی خوزستان

شبکه برق بافت مرکزی شهر اهواز ساماندهی شد

ساکنان سالند و روستاهای سردشت دزفول در مصرف آب صرفه‌جویی کنند

عبدالمالک ریگی آبادانی بازداشت شد + جزئیات

استفاده از کارت بلیت الکترونیک در اتوبوس‌های اهواز کی اجرایی می‌شود؟

عملیات اجرایی ساماندهی پارکینگ فرودگاه اهواز آغاز شد

پیشگیری از نابودی 100 هزار تن کلینکر صادراتی در بندر امام

حق‌آبه کشاورزی برای رسیدن به مزارع شادگان مدیریت نمی‌شود

وزارت صمت برای کنترل نرخ خودرو فقط گفتاردرمانی می‌کند

پیش‌بینی باران و کاهش دما در خوزستان

پنج بانک و موسسه مالی در شوش پلمب شدند

38 درصد خوزستانی‌ها هنوز واکسن نزده‌اند / تاکنون مورد مثبت اُمیکرون مشاهده نشده است

کاهش چشمگیر دمای هوا در آبادان و خرمشهر رقم خورد

هر آن احتمال خیزش ریزگردها در اهواز وجود دارد

ورود مدیران پروازی به کنگان ممنوع شود

چمران: آلودگی و ترافیک تهران نتیجه کم‌کاری دولت قبل است | افزایش 20 درصدی ترافیک در صورت بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها

نماینده جهاد اسلامی در تهران: مردم یمن در صف مقدم حمایت از مردم فلسطین قرار دارند

ناصر ابوشریف: جنگ یمن به ظاهر سعودی اما حقیقتا یک پروژه صهیونیستی است

امام جمعه بوشهر: جبهه بین المللی مقاومت رسانه‌ای باید تشکیل شود

بختیازی‌زاده: در استقلال خوزستان مثل یک خانواده‌ هستیم

بلای بد سر خانم دکتر / پلیس وارد عمل شد

نسبت به شکستگی لوله‌های آب بی تفاوتی وجود ندارد

سرمایه‌ آهن فروشان کم کم به سمت مشاغل دیگر می‌رود

پرندگان مهاجر به تالاب بین‌المللی شادگان رسیدند

433 دستگاه استخراج رمز ارز در خوزستان کشف شد

ضرورت دریافت دز دوم و سوم واکسن کرونا

تعطیلی تنها درمانگاه شیرین بهار اندیکا

افزایش دانش‌آموزان اوتیسم در دو شهر خوزستان / هر جا نیاز باشد کلاس اوتیسم راه‌اندازی می‌شود

مردم از مصرف خودسرانه آنتی‌بیوتیک خودداری کنند

نیمی از کارکنان واحد های صنعتی اروند واکسینه شده اند

انهدام باند سارقان حرفه‌ای محتویات داخل خودرو در اهواز

پوشش واکسیناسیون کرونا در خوزستان کمتر از میانگین کشوری است

3 مطب پزشک به دلیل تخلفات بهداشتی در شادگان پلمب شدند

موجودی واکسن کرونا در خوزستان مطلوب است

آمادگی لازم برای مواجهه با آبگرفتگی‌های احتمالی را داریم

پاندمی کرونا چگونه آسیب‌های اجتماعی را افزایش می‌دهد؟

هتل قو فرصتی برای توسعه گردشگری اهواز است

باران و رعد و برق در راه خوزستان

سرشماری وحوش در خوزستان آغاز شد

گزارشی از فروش نخل به دلیل کمبود آب نداشته‌ایم