پیام خوزستان

آخرين مطالب

شهرداری تهران

صدور مجوز برای تعمیرات غیراساسی ساختمان‌های بازار تهران ظرف ۷۲ ساعت

پیام خوزستان - پس از حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران در جلسه بررسی موضوعات بازار تهران در منطقه ۱۲ و تأکید بر ایمن‌سازی این محدوده، جلسه یکپارچه همه دستگاه‌ها و کسبه بازار با همین موضوع برگزار شد.

تکمیل تقاطع های غیرهمسطح شهر تهران مستلزم وحدت رویه حداکثری است

پیام خوزستان - معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، تکمیل گردش های ترافیکی تقاطع های غیرهمسطح شهر تهران را نیازمند هماهنگی و وحدت رویه حداکثری دستگاه های مختلف مدیریت شهری پایتخت دانست.

بی قانونی؛ تخلف جناغی

پیام خوزستان - در ساعات پیک ترافیک خروجی برخی از معابر به نسبت نقاط دیگر مسیر با حجم بیشتری از ترافیک روبه‌رو هستند. به همین دلیل لازم است تا برابر مقررات راهنمایی و رانندگی خودروها در لاین مرتبط با همان خروجی تردد کنند تا از آن معبر خارج و وارد مسیر بعدی شوند. در این میان اما برخی از رانندگان بدون توجه به ضرورت رعایت این موضوع از لاین سه و چهار سعی در تغییر مسیر دارند که این اقدام علاوه بر اینکه سبب سنگینی بیشتر ترافیک در تمام مسیر می‌شود و حق دیگران رانندگان قانونمند را ضایع می‌کند، احتمال وقوع تصادفات را نیز افزایش می‌دهد.

اصلاح کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری در دستور کار مجلس شورای اسلامی/ ۹۰درصد اجرای به موضوع صدور پروانه مرتبط است

پیام خوزستان - معاون قضایی در امور اقتصادی-اراضی و شهرسازی دیوان عدالت اداری گفت: اصلاح کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد که اگر این طرح نهایی شود، دیگر کمیسیون ماده ۱۰۰ نخواهیم داشت و هر تخلف ساختمانی بر خلاف پروانه باشد، حکم قلع و قمع صادر می‌شود.

۹۰ درصد اجرای احکام مرتبط با صدور پروانه است/ سوءاستفاده افراد سودجو از بی‌اطلاعی مالکان از مصوبه ساخت در طرح اداری

پیام خوزستان - معاون قضایی در امور اقتصادی-اراضی و شهرسازی دیوان عدالت اداری گفت: اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد که اگر این طرح نهایی شود، دیگر کمیسیون ماده ۱۰۰ نخواهیم داشت و هر تخلف ساختمانی بر خلاف پروانه باشد، حکم قلع و قمع صادر می‌شود.

با اصلاح ماده۱۰۰ قانون شهرداری‌ها دیگر کمیسیون ماده ۱۰۰ نخواهیم داشت/سوءاستفاده افراد سودجو از بی‌اطلاعی مالکان از مصوبه ساخت در طرح اداری

پیام خوزستان - معاون قضایی در امور اقتصادی-اراضی و شهرسازی دیوان عدالت اداری گفت: اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد که اگر این طرح نهایی شود، دیگر کمیسیون ماده ۱۰۰ نخواهیم داشت و هر تخلف ساختمانی بر خلاف پروانه باشد، حکم قلع و قمع صادر می‌شود.

مراسم تشییع پیکر آیت‌الله فاطمی‌نیا

پیام خوزستان - مراسم تشییع پیکر سیدعبدالله فاطمی‌نیا استاد اخلاق و مفسر نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه که سالیان سال در شهر تهران مجالس سخنرانی و وعظ برپا کرد،صبح امروز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت در دانشگاه تهران برگزار شد. آیت‌الله فاطمی‌نیا که مدتی به دلیل کسالت در بستر بیماری بود، بامداد دوشنبه دار فانی را وداع گفت.

جزئیات ساماندهی مشاغل در تهران؛ از پمپ بنزین‌های سیار تا ون کافه‌ها و روزبازارها

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با بیان اینکه پاکسازی تهران از آلودگی‌های مختلف جز برنامه‌های مهم این شرکت است، گفت: ساماندهی دستفروشان و انبارها،‌ رفع نقاط ناامن تهران، جلوگیری از ورود کامیون‌های آلوده و...در دستور کار ما قرار دارد.

کالاهای اساسی در شرایط ملتهب بازار، بدون کمبود و با قیمت مصوب در فروشگاه‌ شهروند عرضه می‌شود

پیام خوزستان - عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با حضور در شهروند بیهقی، ضمن دیدار با مدیر عامل شرکت شهروند، از روند فعالیت و عرضه کالاهای اساسی به مشتریان این فروشگاه بازدید کرد.

بازدید مدیران شهری منطقه ۲۱ و راه آهن جمهوری اسلامی از مسیر احداثی اتوبوس ریلی

پیام خوزستان - شهردار منطقه ۲۱ با همراهی معاونین فنی و عمران و حمل ونقل و ترافیک این منطقه، مدیرکل دفتر مهندسی و تاسیسات زیربنایی راه آهن و معاون راه آهن تهران از مسیر احداث اتوبوس ریلی بازدید کرد.

سرویس‌دهی ویژه متروی تهران به بازدیدکنندگان نمایشگاه خودرو در شهر آفتاب

پیام خوزستان - مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از کاهش سرفاصله حرکت قطارها برای ارائه سرویس‌دهی هرچه بهتر به بازدیدکنندگان نمایشگاه خودرو در شهر آفتاب خبر داد.

کاهش تصادفات مرگبار با ایمن سازی ۹۰۰ محل حادثه‌خیز تهران | فوت عابران پیاده در بزرگراه امام رضا زیاد است

پیام خوزستان - مدیر کل مهندسی ایمنی و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه ۹۰۰ محل حادثه‌خیز و پرخطر محورهای درون شهری شناسایی و برای ایمن‌سازی به شهرداری مناطق معرفی‌ شده‌اند، گفت: یکی از بزرگراه‌ها که تصادفات منجر به مرگ در آن زیاد است، بزرگراه امام رضاست که بیشترین تصادفات در آن مربوط به عبور عرضی عابران پیاده است.

مجموعه نشست‌های ادبی در خانه موزه اخوان ثالث و سیمین و جلال برگزار می‌شود

پیام خوزستان - نشست اخوان ثالث و ادبیات حماسی توسط شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهر تهران با همکاری موسسه موزه‌های ایران (ایکوم) در خانه موزه مهدی اخوان ثالث برگزار شد.

قرارداد ۸ هزار میلیاردی برای تامین قطعات مترو بسته شد/ به دستفروشان ویترین می‌دهیم نه غرفه

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه از بسته شدن قرارداد برای تامین قطعات مترو خبر داد و گفت: قرارداد ۸ هزار میلیارد ریالی با بانک‌ شهر منعقد شده و به دنبال اجرا هستیم تا ثبت سفارش و خرید براساس لیست اقلام اضطراری صورت گیرد.

«مایسا» یکساله شد

پیام خوزستان - بچه فیل باغ وحش ارم که ۲۵اردیبهشت سال گذشته، بعد از ۵۰۰ سال درایران متولد شده بود، حالا یکساله شده است. «مایسا»اولین بچه فیل آسیایی است که با اتخاذ مراقبت‎های لازم و تغذیه مناسب، امروز درباغ وحش ارم سبز جشن یک سالگی خود را با حضور بازدیدکنندگان و اصحاب رسانه برگزارکرد. فیل آسیایی گونه‌ای در معرض خطر انقراض است که سال ۹۲ یک جفت از این گونه از کشور سریلانکا به باغ‌ وحش ارم منتقل شدند و پس از ۸سال «مایسا» به دنیا آمد.این بچه فیل در ابتدای تولد وزن کمی داشت، اما پس از مراقبت‌ها ،اکنون وزنش به ۱۰۰ کیلوگرم رسیده است. «مایسا» از زمان تولد تاکنون و به منظور حفظ سلامتی و جلوگیری از احتمال آسیب رسانی از طرف پدر در کنار مادر پرورش یافته است و با کمک «توبیاس ترومبوش» کارشناس آلمانی طی چند روز آینده به پدر معرفی خواهد شد.

ساماندهی فعالیت باراندازها و چرخ‌دستی‌های بازار تهران در سال جاری

پیام خوزستان - پس از بازدید میدانی ۴ ساعته و جلسه ارزیابی تخصصی اداره کل حمل‌ونقل عمومی و امور مناطق معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، برنامه‌های حوزه حمل‌ونقل و ترافیک منطقه ۱۲ در سال ۱۴۰۱ اعلام شد.

رفع مشکل آبگرفتگی انهار خیابان ولیعصر (عج)

پیام خوزستان - معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۳ از همکاری این منطقه با شهرداری منطقه یک برای رفع مشکل آبگرفتگی انهار شرقی و غربی محور خیابان حضرت ولیعصر (عج) خبر داد.

رتبه نخست منطقه ۱۵ در تجمیع پلاک‌های بافت فرسوده پایتخت

پیام خوزستان - شهردار منطقه ۱۵ گفت: بر اساس آمار معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، منطقه ۱۵ در سال ۱۴۰۰ موفق به ۹۲ درصد تجمیع پلاک در بافت فرسوده و کسب رتبه نخست تجمیع پلاکهای واقع در بافت فرسوده شد.

برگزاری دومین قرار پویش "قدم به قدم در محله" در منطقه۱۱

پیام خوزستان - در مرحله دوم پویش قدم به قدم در محله، شهردار منطقه۱۱ به همراه معاونین و مدیران شهری در محله انقلاب حاضر شد و از تمامی کوچه ها و بن بست های این محله بازدید میدانی کرد.

آرامش خرید در تره‌بار

پیام خوزستان - میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران و شهروندان برای تهیه مایحتاج خود به این بازارها مراجعه می‌کنند. در روزهای گذشته، بعد از اینکه اعلام شد قیمت‌ها افزایش می‌یابد، سری به برخی از میادین میوه و تره‌بار شهر زدیم و گزارشی از وضعیت قیمت ها در میادین میوه و تره بار تهیه کردیم.

روز بزرگداشت شاعر ایران زمین

پیام خوزستان - شاهنامه خوانی و نقالی مرشد کربلایی در اراضی عباس آباد هم زمان با روزبزرگداشت ابوالقاسم فردوسی شاعر حکیم ایران زمین برگزار شد.

انتخاب شرکت مشاور برای بازسازی و مرمت خانه فروغ

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران از بررسی رزومه شرکت های مشاور برای انتخاب تیم مشاوره ای با هدف انجام مطالعات کاربردی درخصوص مرمت و بازسازی خانه فروغ فرخزاد خبر داد.

نشست خبری اولین اجلاس همکاری کمیسیون های معماری و شهرسازی شوراهای استان تهران

پیام خوزستان - نشست خبری اولین اجلاس همکاری کمیسیون های معماری و شهرسازی شوراهای استان تهران به ریاست جعفر بندی شربیانی عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران، شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ برگزار شد.

ساماندهی معابر و المان‌های شهری در منطقه ۴

پیام خوزستان - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از شستشو، بهسازی و نونوار کردن معابر و المان های شهری منطقه خبر داد و گفت: در سال جدید مشکلات محلات ۲۰ گانه رفع می شود.

لزوم تسریع در پروژه توسعه بوستان ریحانه

پیام خوزستان - شهردار منطقه ۲۲ به شکل سرزده از بوستان ریحانه به عنوان بزرگترین و قدیمی ترین بوستان ویژه بانوان در پارک جنگلی چیتگر بازدید کرد تا در جریان روند احداث مکان های تازه این مجموعه قرار گیرد.

ساير مطالب

تصویب 800 میلیارد برای توسعه راه‌آهن خوزستان؛ آمادگی برای راه‌اندازی "ریل‌باس" اهواز

بازیکنان و کادر فنی شهرداری ماهشهر نقره‌داغ شدند

هلال احمر پیشانی امدادرسانی در حوادث است

کشف 8 تن روغن خوراکی در شهرستان کارون

کشف روغن‌های احتکارشده در بازار آبادان

تصفیه‌خانه فاضلاب خرمشهر به بهره‌برداری می‌رسد

جشنی برای قدم‌ های نورسیده/ پدران تکریم شدند

بیدار شدن طرح‌های عمرانی در اهواز از خواب زمستانی

قیمت جدید نان فانتزی در خوزستان تعیین شد

پانزدهمین ایستگاه آتش نشانی اهواز افتتاح شد

کشف 67 تُن کالای اساسی احتکارشده در خوزستان

سه متخلف قطع درختان در دزفول دستگیر شدند

تامین سهمیه مازاد روغن خام برای خوزستان

پرونده تخلف هواپیمای مسافری و درختکاری ساحلی در اهواز به مراجع قضایی رفت

برداشت گندم در اراضی شرکت توسعه نیشکر خوزستان آغاز شد

مراجعه بیش از 8 هزار خوزستانی بر اثر گردوغبار به مراکز درمانی

تمدید قرارداد کشت در شبکه آبیاری مارون

دستگیری 70 متهم در نهاوند

افزایش نسبی دمای هوا در خوزستان

ممنوعیت دفن اموات عمومی در قطعه شهدای گتوند

لحظه سقوط اتوبوس گردشگران در جاده دزپارت

کشف جسد مرد جوان در سد جره

نقش خانواده و سمن‌ها در کاهش و کنترل مصرف دخانیات بین فرزندان

بیت آیت‌الله شفیعی پیام تقدیر صادر کرد

اینترنت موبایل در برخی شهرهای استان خوزستان قطع است/ در برخی شهرها، اینترنت فقط داخلی است!

کشف 12 تن روغن خوراکی احتکارشده در آبادان

زنده‌گیری مار افعی در دزفول

نمایندگان از اتخاذ تصمیمات دولت بی‌اطلاعند/ از مردم عذرخواهی کنیم

پیرترین و جوان‌ترین استان‌های کشور کدام هستند؟

ماجرای کندی و قطع اینترنت در خوزستان

آلودگی بیش از 7 برابری حد مجاز در امیدیه

گرد و خاک هوای 9 شهر خوزستان را در شرایط خطرناک قرار داد

فروش نان با قیمت مصوب در اهواز

کاهش 40 درصدی بستری کرونایی‌ها در خوزستان

بازداشت قاتل فراری در ماهشهر

فاضلاب اهواز و چالش‌ های پیش رو، خیابان‌هایی که ترمیم نمی‌شوند

دستگیری سارق مسلح طلاجات توسط پلیس شوش

آغاز رزمایش جهادگران فاطمی در خوزستان

لزوم تکمیل واکسیناسیون دانش‌آموزان خوزستانی؛ هشدار عادی‌انگاری کرونا

اینفوگرافی/ نزاع‌های خیابانی در کدام استان‌ها بیش‌تر و در کدام استان‌ها کمتر است؟

دستگیری جهادگران از 1700 خانواده کم‌برخوردار در باوی

تعداد فوتی‌های واژگونی اتوبوس در دهدز به 3 نفر رسید

نباید اقداماتی صورت بگیرد که مردم به ویژه قشر محروم جامعه ضرر کنند/ دولتمردان، وزرا و استانداران باید بگویند چه کاری در حال انجام دارند

هشدار زرد ماندگاری گردوخاک در خوزستان

تعداد فوتی‌های واژگونی اتوبوس در ایذه به 3 نفر رسید

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: دولت باید پاسخگوی کاهش قدرت خرید مردم باشد

افزایش روزهای بدون بستری کرونایی در جنوب غرب خوزستان

کشف 1171 کارتن روغن خوراکی در بندر آبادان

700 کلاس درس تا مهرماه امسال در خوزستان افتتاح می‌شود

کشف 106 قبضه سلاح غیرمجاز در خوزستان؛ 92 نفر دستگیر شدند

دستبند پلیس بر دستان سارقین مسلح اندیمشک

ثبت روز بدون فوتی کرونا در خوزستان

عکس/ بازداشت سارق پنجه‌طلا در آبادان

استفاده آزمایشی از اتوبوس برقی در اهواز

پیش‌بینی افزایش ترافیک در جاده‌های خوزستان

دستگیری 6 نفر از عاملان تیراندازی در شهرستان کارون

نجات 2 راس اسب از فاضلاب خرمشهر

د‌ستگیری 10 نفر به دلیل اخلال در نظم عمومی شادگان

دستگیری تعدادی از اخلال‌گران نظم در کارون

گردوخاک خوزستان 412 نفر را به مراکز درمانی کشاند

گرد و خاک خوزستان 412 نفر را به مراکز درمانی کشاند

حقوق یک ماه کارگران شهرداری شوش واریز شد

استقرار فوریت‌های پزشکی در شهر‌های جنوب غرب خوزستان

میزان گردوغبار در اهواز به 33 برابر حد مجاز رسید

خوزستان تا چهارشنبه خاکی است

چند قاب از درد جانکاه و تکراریِ مردم خوزستان

آلودگی هوای اهواز به 25 برابر حد مجاز رسید

ادارات خوزستان امروز به طور کامل تعطیل شد

11 پرونده قتل در خوزستان به مصالحه ختم شد

محدودیت‌های ترافیکی ویژه نماز عید فطر در خوزستان

دستگیری متخلفان صید ماهی با برق در رودخانه کرخه

ثبت‌نام متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در خوزستان افزایش یافت

آسمان آبادان و خرمشهر نیمه‌ابری شد

با توجه به میزان آب استان، اولویت ما تامین آب شرب است

کارگران شهرداری شوش خواستار پرداخت حقوق معوقه شدند

هشدار نارنجی برخاستن گردوخاک در خوزستان

هشدار نارنجی وزش باد و ورود توده خاک از عراق به خوزستان

طرح آبرسانی به روستای منصوره شادگان آغاز شد

محکومیت قاچاقچی سوخت در آبادان

توقیف بیش از 100 دستگاه خودرو و موتورسیکلت متخلف در شادگان

پایدار نبودن آب، دلیل اصلی شکستگی‌های متعدد شبکه آب ایذه

خوزستان از وضعیت قرمز کرونایی خارج شد

خروج خوزستان از وضعیت قرمز کرونا

عکس/ تشییع پیکر مطهر شهیدحلفی در حمیدیه

هوای غبارآلود در 12 شهر خوزستان

مردم بستان در هوایی خاک آلود در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند

آتش‌سوزی در پالایشگاه نفت آبادان مهار شد

فوت دختر 23ساله در حادثه انفجار گاز جایگاه CNG رامهرمز

فداکاری یک‌ معلم خوزستانی بعد از مرگش

انفجار خودرو در رامهرمز یک کشته و 3 مصدوم به‌جا گذاشت

مسیرهای راهپیمایی روز قدس در نقاط مختلف خوزستان

محدودیت‌های ترافیکی مراسم روز قدس در اهواز اعلام شد

آلودگی هوای 6 شهر خوزستان

ابتلای 8 شهروند جنوب غرب خوزستان به کرونا

بازداشت یک مدیر دولتی به اتهام فساد مالی

اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم‌خیز در مسجدسلیمان

گردوغبار همرفتی مهمان خوزستان است

کارگران شهرداری شوش خواستار پرداخت حقوق معوقه خود شدند

آبادان، رکورددار بارندگی 24 ساعت گذشته در خوزستان

جلوگیری از ورود کالای قاچاق کمک به تولید در کشور است