پیام خوزستان

آخرين مطالب

با پول‌سازترین نهال گردو در کشور آشنا شوید مقالات

با پول‌سازترین نهال گردو در کشور آشنا شوید
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - نهال گردو از قدیم‌الایام یکی از ارقام نهالی بوده که باغداران و کشاورزان با کاشت آن به سود زیادی دست پیدا می‌کردند اما از آنجایی که اکثر درختان گردو قابلیت کاشت در مناطق نیمه سردسیر و یا نیمه گرمسیر را دارند باغداران همیشه با مشکلاتی روبه‌رو بوده‌اند.
  کارشناسان رویال نهال با سال‌ها تحقیق و تجربه خود نهال گردویی را تولید کرده‌اند که تمامی نگرانی‌های باغداران و کشاورزان را برطرف نموده‌اند، در ادامه شما را با گردویی می‌خواهیم آشنا کنیم که برای اکثر اقلیم‌های ایران در ارتفاعات 300 تا 3200 مناسب است و تنها گردویی است که مقاومت بسیار بالایی در برابر سرما دارد.
  بدون شک این نهال گردو را می‌توان نهال پول‌ساز نامید و با توجه به مزیت‌های این نهال گردو نسبت به سایر ارقام گردو با خرید و کاشت این نهال میلیاردر خواهید شد.
اگر زمینی دارید و در نظر دارید یک باغ گردو بسازید و می‌خواهید یک گردو پرمحصول، زودبازده و مقاوم در برابر سرما بکارید، در ادامه می‌خواهیم شما را با گردو ژنوتیپ رویال تیپ 7 آشنا کنیم.
گردو ژنوتیپ رویال تیپ 7 (گردوی پول‌ساز) گردویی است که در ارتفاع 300 تا 3200 از سطح دریا قابل کاشت است. سایر گردوها در ارتفاع بیش از 1500 متر از سطح دچار سرمازدگی شده و خشک می‌شوند اما گردو ژنوتیپ رویال مقاومت بالایی در برابر سرما داشته و دیرگل می‌باشد لذا در مناطقی که سطح ارتفاع از دریای آزاد زیاد و جزء مناطق سردسیر محسوب می‌شوند، نه تنها جواب می‌دهد، بلکه باردهی آن نیز به ثبت رسیده است. در ادامه به معرفی و مزایای نهال گردو ژنوتیپ رویال تیپ 7 خواهیم پرداخت.
معرفی گردو ژنوتیپ رویال: گردوی سردسیری یا گردو ژنوتیپ رویال از ارقام اختصاصی شرکت رویال نهال می‌باشد که با اصلاح ژنتیک معایب آن کاسته و تبدیل به مزیت شده است. قابل ذکر است در این نهال گردو هیچگونه دستکاری ژنتیکی صورت نگرفته است و یک نهال گردو اصلاح شده ارگانیک می‌باشد. از ویژگی‌های ژنوتیپ گردو می‌توان به خودگرده‌افشانی بودن آن اشاره کرد. مقاومت در برابر بیماری‌ها و آفات حشرات، باردهی جانبی، عمر طولانی بیش از 100 سال، بیش از 60 درصد مغز، چربی بالا، مقاومت در برابر سرمای بهار و زمستان، زودخزان، دیرگل، سازگاری با اقلیم‌های مختلف، باردهی جانبی و خوشه‌ای و به شکل تخم مرغی و شروع باردهی از سال اول کشت از جمله ویژگی‌های بارز این گردو می‌باشد.
درشت‌ترین گردو از لحاظ اندازه و درصد بالای مغز بیشتر از 60 درصد و درصد بالای چربی مربوط به گردوی ژنوتیپ است. به دلیل ظاهر درشت و طعم و مزه‌ی عالی و بازارپسندی ژنوتیپ، فروش آن تضمینی است و سود حاصل از فروش این رقم گردو بالاست. گردو ژنوتیپ دارای مغز سفید با طعم و عطری بسیار خاص و کمیاب می‌باشد.
آب و هوای مناسب کاشت گردو ژنوتیپ رویال: نهال گردو ژنوتیپ رویال در اکثر مناطق آب و هوایی نیمه گرمسیری، نیمه سردسیری و معتدل خوبی رشد می‌کند. هیچ گردویی چنین سازگاری با آب و هوا را ندارد. این گردو مقاومت خیلی شدیدی به سرمای بهاره دارد و با توجه به منطقه کاشت در اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت شروع به گل‌دهی می‌کند. هیچ گردویی به جز ژنوتیپ توانایی جوانه و شاتون‌دهی مجدد پس از سرما را ندارد. این مزیت آن را به گردویی مناسب مناطق سردسیر تبدیل کرده است.

پیام خوزستان

خاک مناسب برای گردو رویال، لوم شنی است و با توجه به اینکه زمین‌های زراعی در اکثر نقاط ایران حاصل‌خیز و مناسب برای کاشت نهال است، در اکثر مناطق ایران خاک مناسب کاشت ژنوتیپ وجود دارد. این گردو در خاک‌های رسی، آهکی و نیمه شوری هم جواب می‌دهد.
گردو ژنوتیپ رویال تیپ 7 گردو انحصاری شرکت رویال است که نه تنها در ایران بلکه در خاورمیانه نیز شناخته شده است، بسیار پرطرفدار است و محبوب‌ترین گردو در آسیا می‌باشد، گردو ژنوتیپ پرطرفدار می‌باشد که حتی صادرات آن نیز دارای سودی هنگفت خواهد بود؛ از جمله ویژگی‌هایی که نشان از برتر بودن گردو ژنوتیپ در مقایسه با سایر گردوها می‌توان اشاره کرد به اختصار بیان می‌کنیم:
علاوه بر دیرگل بودن زودخزان بودن آن باعث می‌شود که از سرمای زمستان نیز در امان باشد. مقاومت فوق‌العاده در برابر سرما به ویژه در مناطق کوهستانی(گردو سردسیری) باردهی از سال‌های اول کاشت و تناژدهی بالای آن نسبت به سایر ارقام گردو(بسیار پربار) شکل گردو بسیار درشت (بازارپسندی قابل توجه آن ) درصد مغز بالا حدود 70 تا 75 درصد و درصد چربی و روغن بالا پوست کاغذی است ولی ضخامت آن به حدی نازک نیست که مورد آسیب پرندگان قرار گیرد. پاکوتاه بودن آن(نهایت رشد 4 تا5/4 متر) میزان باردهی گردو ژنوتیپ رویال: نهال‌های ژنوتیپ از سال اول شروع به باردهی می‌کند در حالی که سایر واریته‌های گردو از سال سوم باردهی را آغاز می‌کنند. میزان باردهی گردو رویال در اوج باردهی حدود 10 تن در هکتار می‌باشد که سایر ارقام تا 5 تن در هکتار محصول می‌دهند.
رکورد بیشترین میزان تولید گردو در خاورمیانه در اختیار ژنوتیپ رویال7 است. با توجه به توضیحات اگر می‌خواهید میلیاردر شوید و باغی احداث کنید که محصول آن با طلا برابری کند ما گردو ژنوتیپ رویال تیپ 7 را به شما توصیه می‌کنیم. خرید نهال شناسنامه‌دار و دارای گواهی اصالت و سلامت تنها از موؤسسه معتبر و دارای مجوز از سازمان جهاد کشاورزی، رویال نهال امکان‌پذیر است.
چرا باغ گردو بسازیم؟ باغ گردو در مقایسه با سایر میوه‌ها دارای مزایای بسیاری است، نهال گردو در مقایسه با سایر میوه‌ها بسیار ارزان و آسان برای رشد و نگهداری می‌باشد، از طرف دیگر گردو نسبت به سایر ارقام میوه نسبت به آفات و بیماری‌ها بسیار مقاوم‌تر است. از طرفی تحمل گردو در برابر آفات و بیماری نسبت به دیگر ارقام میوه بسیار بیشتر است. مسئله مقاومت در برابر بیماری‌ها بسیار حائز اهمیت است چرا که سالانه خسارات زیادی از آفات و بیماری‌ها به باغ و باغداران وارد می‌شود که این خسارت زحمات چندین و چند ساله باغداران را به هدر می‌دهد. لذا احداث باغی که نهال آن مقاوم به آفات و بیماری باشد حرکتی بسیار هوشمندانه و اقتصادی خواهد بود.
مقایسه میوه گردو با سایر میوه‌ها:
خشکبار بودن محصول (سهولت نگهداری و راحتی بازاررسانی) میوه گردو آجیلی گران‌قیمت و پرطرفدار عمر مفید حدود 100 سال درآمد مناسب از فروش امکان کاشت در زمین‌های کم بازده و حتی شیب‌دار قیمت بالای محصول سهولت فرآوری محصول سهولت مراقبت (هرس، سم‌پاشی) خرید نهال گردو از نهالستان رویال: خرید نهال شناسنامه‌دار و دارای گواهی اصالت و سلامت تنها از مؤسسه معتبر و دارای مجوز از سازمان جهاد کشاورزی، رویال نهال امکان‌پذیر است. این مجموعه با ارائه فاکتور ثبتی اصالت و کیفیت نهال‌های تحویلی به مشتری را تضمین می‌کند لذا با اطمینان خاطر از این مجموعه خرید کنید و خریدی امن را تجربه کنید.
برای خرید نهال گردو به صورت حضوری و غیر حضوری با ما در تماس باشید.
میاندوآب، انتهای کوی رابری، نرسیده به ایستگاه تحقیقات کشاورزی، نهالستان آرمین قاسمی

لینک کوتاه:
https://www.payamekhuzestan.ir/Fa/News/503100/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

سپاهان 0-0 نفت آبادان؛ گزارش زنده

زنده: سپاهان صفر - نفت آبادان صفر

سپاهان صفر - نفت آبادان صفر / نساجی صفر - گل گهر صفر

باد شدید در ورزشگاه آزادی، تمرین کار با توپ را برای بازیکنان مختل کرده است / فیلم

بزرگنمایی نکنید؛ رابطه با عربستان وقتی سودمند است که منجر به سرمایه گذاری شود/ کمربند‌ها را ببندید سال سختی پیش روست

اجرای برنامه های نوروزی در بوستان بهاران

ترکیب صنعت نفت آبادان برای بازی با سپاهان مشخص شد

ببینید | جلوگیری از ورود زنان بدون حجاب به طاق بستان

فراخوان استقلالی‌ها برای محاکمه مقصران حذف از آسیا در آزادی

اعلام ترکیب تیم های سپاهان و نفت آبادان

هشدار زرد نفوذ گردوخاک عراقی به خوزستان

رونمایی از ترکیب سپاهان برابر صنعت نفت آبادان

فرو ریختن 7 تیر برق در اثر برخورد خودرو سواری در اهواز

ببینید | زنان بدون حجاب را به طاق بستان کرمانشاه راه ندادند

سیاوش با چهره جدید دوباره در ترکیب اصلی (عکس)

ورود تیم استقلال به ورزشگاه آزادی / فیلم

ورود تیم ذوب‌آهن اصفهان به ورزشگاه آزادی / فیلم

حال و هوای ورزشگاه آزادی پیش از بازی استقلال و ذوب‌آهن اصفهان / فیلم

ترکیب تیم‌های سپاهان و صنعت نفت آبادان مشخص شد

اعلام ترکیب صنعت نفت آبادان مقابل سپاهان

ثبت اقامت بیش از 3 هزار نفر شب در اسکان ایثارگران

استقبال نوروزی از ویژه برنامه های منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد

تعطیلی سه کافه در آبادان

بایدن خواستار آزادی خبرنگار آمریکایی در روسیه شد

کنت: نمی‌خواهم چیزی درباره رشید مظاهری بگویم

گزارش اختصاصی طرفداری از اطراف ورزشگاه آزادی پیش از آغاز دیدار استقلال و ذوب آهن / فیلم

دستور جلب مقصران حادثه مرگ کودک اهوازی صادر شد

رصد آسمان شب در میراث جهانی شوش برگزار شد

اسکان اضطراری بیش از 1460 مسافر در راه مانده در خوزستان

هشدار زرد نفوذ گرد و خاک عراقی به خوزستان

توضیح شهرداری درباره مرگ کودک اهوازی

ملت ایران در سال 1358 مهر قاطع و محکمی بر پایان پرونده سراسر ظلم نظام طاغوت کوبیدند

سهمیه ایران در فصل آتی لیگ قهرمانان آسیا 1+3 شد

85 هزار مترمکعب نخاله ساختمانی از مناطق مختلف شهر اهواز جمع آوری شد

بیانیه نهضت مقاومت اسلامی حسینیون در واکنش به افتتاح سفارت جمهوری آذربایجان در فلسطین اشغالی

چرا افراد از یک ایموجی بیشتر از بقیه استفاده می‌کنند؟

صدور دستور جلب مقصران حادثه سقوط منجر به فوت کودک اهوازی

صدور دستور جلب برای مقصران حادثه سقوط منجر به فوت کودک اهوازی

جزئیات فعالیت سامانه بارشی در خوزستان در روزهای آینده

توضیح شهرداری درباره سقوط کودک اهوازی در چاه فاضلاب

چت بات ChatGPT در ایتالیا فیلتر شد

یک کودک اهوازی با سقوط در حفاری‌های آبفا جان خود را از دست داد/ دادستان دستور جلب مقصران را صادر کرد

توزیع 49 تن مرغ کشتار روز در دزفول

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان با دو غایب مقابل سپاهان اصفهان

اقامت 1.5 میلیون نفر در مراکز اقامتی رسمی و غیررسمی آذربایجان شرقی

رهاسازی ماهی‌های قرمز سفره هفت‌سین در آبنماهای بوستان‌های منطقه4 در روز طبیعت

قدردانی شیخ یعقوب شمس در خطبه های نماز جمعه از عملکرد ستاد نوروزی کیش

تقدیر شیخ یعقوب شمس در خطبه های نماز جمعه از عملکرد ستاد نوروزی کیش

پیام تسلیت معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پی درگذشت مادر شهیدان «فرجی برزگر»

فتح های امروز جبهه مقاومت، محصول راهی است که شهید متوسلیان باز کرد