پیام خوزستان

آخرين مطالب

امام جمعه دزفول: تلاش مذبوحانه عده‌ای برای ایجاد بی‌نظمی در دزفول ناکام ماند سياسي

امام جمعه دزفول: تلاش مذبوحانه عده‌ای برای ایجاد بی‌نظمی در دزفول ناکام ماند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - دزفول - امام جمعه دزفول با اشاره به تلاش عده‌ای در چهار راه شریعتی این شهر برای ایجاد ناامنی و بی‌نظمی گفت: این تلاش مذبوحانه با حضور به موقع ماموران انتظامی، بسیج و نیروهای امنیتی ناکام ماند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در مصلای امام علی (ع) این شهر افزود: ما برای انقلاب و نظام جوان و خون داده‌ایم و هرگز اجازه نمی‌دهیم عده‌ای اراذل و اوباش که سر در آخور منافقان و سلطنت طلبان دارند، آرامش جامعه را به هم بزنند.
وی با بیان اینکه رسانه‌های معاند با تحریف این اتفاق قصد بزرگنمایی آن را داشتند، ادامه داد: رسانه منوتو کلیپی از آتش سوزی پمپ بنزینی در دزفول نشان داد که صحت نداشت.
امام جمعه دزفول خط قرمز جمهوری اسلامی را امنیت و آرامش جامعه دانست و اظهارداشت: اگر مشکلی هم باشد خودمان آن را برطرف می‌کنیم و هیچ کس حق دخالت در مسائل داخلی کشور ما را ندارد.
وی افزود: یارانه برخی افراد به اشتباه قطع شده که این مسائل طبق پیش بینی‌های دولت قابل حل است.
حجت الاسلام قاضی دزفولی گفت: روز گذشته به دعوت نماینده ولی فقیه در اهواز نشستی برای بررسی مشکلات استان با حضور نمایندگان، اعضای خبرگان، ائمه جمعه و مدیران و مسوولان ارشد استان خوزستان برگزار و راهکارهای مختلف به صورت مفصل مطرح شدند.
وی افزود: تصمیمات خوبی در این نشست برای رفع مشکلات گرفته شد علاوه بر این، شخص رییس جمهور پیگیر رفع مشکلات خوزستان است و مقام معظم رهبری نیز تاکنون چند بار بابت مسائل پیش آمده در استان عذرخواهی کرده و دستور رفع آنها را داده‌اند.
امام جمعه دزفول اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب وعده داده‌اند که دولت کارهای اقتصای بزرگی می‌خواهد انجام دهد لذا همه مردم باید با این اقدامات همراهی کنند.
هیچ جا ارز ترجیحی به واردکننده داده نمی‌شود
حجت الاسلام قاضی دزفولی درخصوص اقدام دولت سیزدهم برای اجرای طرح مردمی سازی یارانه‌ها اظهارداشت: رییس جمهور قول توزیع عادلانه یارانه‌ها را به مردم داده بود و آن را اجرایی کرد.
وی خسارات وارد شده به کشور بواسطه ارز ترجیحی را یادآور شد و افزود: هرچه سریعتر بتوانیم این سیاست غلط را اصلاح کنیم سریعتر مسایل اقتصادی کشور برطرف می‌شوند.
امام جمعه دزفول بیان کرد: ارز ترجیحی در همه دنیا یا به تولیدکننده و یا به مصرف کننده داده می‌شود و هیچ جا آن را به وارد کننده نمی‌دهند کاری که در ایران انجام شده بود.
وی با تاکید بر لزوم جهاد تبیین درمقابل تلاش دشمن برای سواستفاده از شرایط کنونی گفت: سوء استفاده‌های زیادی از ارز ترجیحی صورت می‌گرفت برای مثال تاجران از طریق آن کالاهایی وارد کشور می‌کردند که نمونه آنها در ایران هم تولید می‌شد ضمن اینکه کالای وارداتی در کشور مبدا بارنامه میشد و ما اطلاعی از قیمت واقعی آن نداشتیم.
حجت الاسلام قاضی دزفولی بیان کرد: متاسفانه در این سیاست نادرست، تولیدکننده با ارز آزاد کالا تولید می‌کرد و واردکننده محموله را با ارز ترجیحی وارد و بعد آن را به صورت آزاد صادر می‌کرد.
وی با بیان اینکه زالوصفتان اقتصادی از این طریق ضربه‌های مهلکی به کشور وارد کرده‌اند، افزود: اکنون هم عده‌ای از این زالوصفتان، منتقد اجرای طرح مردمی سازی یارانه‌ها هستند و ضمن تحریف، افرادی را به خیابان‌ها می‌فرستند و دشمنان هم به آنها خط می‌دهند.
امام جمعه دزفول با تاکید بر اینکه آیت الله رییسی آمد تا جلوی این دزدی‌ها و چپاول‌ها را بگیرد، اظهارداشت: این طرح که یک جراحی بزرگ در اقتصاد کشور است، باید سال‌ها قبل و در دولت‌های پیشین انجام می‌شد.
وی خارج کردن این غده سرطانی که بزرگ هم شده را دردناک و نیازمند عزمی ملی از ناحیه مردم و مسوولان دانست و افزود: کار کارشناسی خوبی برای اجرای طرح مردمی سازی یارانه‌ها انجام شده و در واقع تنها راه بهبود اقتصاد کشور است.
مردم پروتکل‌های رفتار اقتصادی عقلانی را در شوک‌های قیمتی رعایت کنند
حجت الاسلام قاضی دزفولی با اشاره به عزم ملی مردم ایران در ایستادگی مقابل دشمن بعثی گفت: مردم باید پروتکل‌های رفتار اقتصادی عقلانی را در شوک‌های قیمتی رعایت کنند.
وی افزود: مردم مصارف غیرضروری خود را برای بهبود شرایط در برهه‌ای حذف کنند تا زمینه سوء استفاده سوداگران گرفته شود ضمن اینکه نباید به شایعه سازان برای گرانی اقلام توجه کرد.
امام جمعه دزفول از مردم خواست کالاهای مورد نیاز خود را به اندازه نیاز متعارف تهیه کنند چراکه کمبودی از نظر کالا در کشور وجود ندارد.
وی با بیان اینکه کشور ما کشور پر نعمتی است فقط رفتار اقتصادی ما باید اصلاح شود، افزود: امام صادق(ع) در یک قحطی دستور داد گندم‌های ذخیره شده را به مردم بدهند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی با بیان اینکه نگاه ما در مسائل باید قرآنی باشد، اظهارداشت: اگر حقوق یکدیگر را رعایت و گرانفروشی نکنیم خداوند هم با ما خواهد بود و به ما کمک می‌کند.
وی افزود: باید از بی‌صبری بنی اسراییل عبرت بگیریم تا این فراز و پیچ تاریخی را پشت سر بگذاریم.
امام چمعه دزفول گفت: عده‌ای نادان و جاهل هستند ولی اکثر مردم نظام و استقلال کشور را دوست دارند و نمیخواهند دشمن بر ما مسلط شود.
دشمن با مزدورپروری و حرام خواری به دنبال اغوای خواص و عام است
امام جمعه دزفول با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر جهاد تبیین گفت: مقام معظم رهبری جهاد تبیین را فریضه‌ای عینی و قطعی دانسته‌اند و همه مردم باید نسبت به این فریضه قطعی اهتمام داشته باشند.
وی افزود: حضرت آقا جهاد تبیین را راه مقابله با جنگ نرم دشمن دانسته و عنوان کرده‌اند دشمن با مزدورپروری و حرام خواری به دنبال اغوای خواص و عوام است.
حجت‌الاسلام قاضی دزفولی با تاکید بر لزوم تشخیص اولویت‌ها و عمل به آنها اظهارداشت: حضرت آقا در دیدار با معلمان درخصوص مواد آموزشی مدارس عنوان کردند برخی سرفصل‌های آموزشی هیچ فایده‌ای برای دانش آموزان ندارند که کارشناسان باید آنها را شناسایی و حذف کنند.
امام جمعه دزفول با اشاره به 25 اردیبهشت روز بزرگداشت ابوالقاسم فردوسی و بزرگداشت زبان فارسی گفت: بسیاری از اصلاحات زبان‌های عربی و فارسی مشترک است. 
وی با بیان اینکه زبان فارسی، زبان بسیاری از دانشمندان بوده و حامل پیام انقلاب اسلامی است، افزود: حضرت آقا نگاه عمیقی به زبان فارسی دارند و بر لزوم نفوذ این زبان در جهان تاکید دارند. 
حجت‌الاسلام قاضی دزفولی بیان کرد: باید به گونه ای عمل شود که افراد برای استفاده از پیشرفت‌های کشور ما زبان فارسی را بیاموزند.
خطیب جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه اهتمام حضرت محمد(ص) به شخصیت حمزه سیدالشهدا را یادآور شد و گفت: لقب سیدالشهدا برای الگوگیری جامعه مسلمانان از این شخصیت به حضرت حمزه داده شده است.
وی با اشاره به سالروز حضرت عبدالعظیم حسنی افزود: شخصیت این حضرت به عنوان فقیه و محدث مورد توجه ائمه به ویژه امام هادی (ع) بوده است.
حجت‌الاسلام قاضی دزفولی سفر رییس جمهور سوریه به تهران و دیدارش با مقام معظم رهبری را بسیار مهم توصیف کرد و اظهارداشت: این سفر مورد توجه دوستان و دشمنان مقاومت قرار گرفت و امیدواریم این دیدار دستاوردهای پرباری داشته باشد.
وی در پایان خطبه‌های نماز جمعه با معرفی کتاب امین زبان و ادب پارسی بیان کرد: این کتاب نظرات رهبر معظم انقلاب درخصوص زبان فارسی است. 
امام جمعه دزفول افزود: زبان هند حدود 400 سال قبل فارسی بوده که اکنون حضرت آقا به عنوان منادی زبان فارسی به دنبال بسط آن است.
برچسب‌ها
هند انقلاب اسلامی ایران مقام معظم رهبری سوریه دزفول خوزستان جمهوری اسلامی دولت سیزدهم ابوالقاسم فردوسی

لینک کوتاه:
https://www.payamekhuzestan.ir/Fa/News/362708/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

حادثه متروپل جراحتی بر پیکره نفت است

فراخوان گروه‌های مقاومت فلسطین برای تحصن در مسجدالأقصی

علی مطهری: حوادثی مانند فروریختن برج متروپل در آبادان ناشی از انفعال برخی مسئولان شهرداریها در مقابل سرمایه‌داران بزرگ است

شورای هیئات مذهبی کشور خواستار شناسایی و برخورد عبرت آموز با مسببان حادثه آبادان شد

افزایش آمار فوت‌شدگان حادثه متروپل

حباب سکه گرمی کوچک‌تر شد

وحیدی: حادثه متروپل جنایتی بزرگ بود

تصاویر/ بزرگ‌ترین اجتماع قرن

روحیه ایثار و فداکاری در آزادسازی خرمشهر، بهترین الگو برای مسئولین و مدیران کشور در حل مشکلات

آمار فوت‌شدگان حادثه متروپل به ١٩ نفر رسید

حادثه متروپل یک جنایت بود/ آمار فوت‌شدگان به ١٩ نفر رسید

حاشیه‌نگاری از همخوانی منتظران ظهور فرمانده

4 دستور رئیسی درباره متروپل

پیام تسلیت آیت الله خامنه ای در واکنش به حادثه متروپل آبادان

وزیر کشور: خطرزدایی توده‌های آویزان بتنی برج متروپل آبادان شتاب یافت

در مملکت چه خبر است؟ احیای روابط با عربستان در وزارت خارجه ؛ فحاشی به عربستان در برنامه سلام فرمانده!

4دستور رئیسی به مدیران در جلسه بررسی حادثه متروپل

درگذشت تکنسین اورژانس حین خدمت (سعید جهان فری)

عادل فردوسی پور: قلب همه ما با آبادان عزیز است

حادثه متروپل قلب‌ها را جریحه دار کرد

وزیر کشور: خطرزدایی توده‌های آویزان بتنی برج متروپل آبادان شتاب گرفت

متخلفان «متروپل» را از تریبون مجلس معرفی می‌کنیم

رشادت‌های بانوان در دوران دفاع مقدس برای نسل جوان تبیین شود

11 توصیه رهبر انقلاب به مجلس؛ انقلابی بمانید

11 توصیه رهبری به مجلس؛ انقلابی بمانید

باید مقاومت مردم به ویژه بانوان در هشت سال دفاع مقدس برای نسل جوان تبیین شود

‌تیم نجات در آوار هلال احمر ایلام به آبادان اعزام شد

لزوم پیگرد مقصران حادثه و مجازات عبرت‌آموز آنان و جلوگیری از تکرار آن در کشور

رهبر انقلاب: مجازات عبرت‌آموز مقصران حادثه آبان بر عهده همه ما مسئولان کشور است

تاکید بر ضرورت تبیین مقاومت مردم در هشت سال دفاع مقدس برای نسل جوان

رهبر انقلاب: مجازات عبرت‌آموز مقصران حادثه آبادان بر عهده همه ما مسئولان کشور است

با مقصران حادثه آبادان به شدت برخورد شود

واکنش رهبر انقلاب به حادثه فروریختن ساختمان متروپل آبادان

جلسه فوق العاده برگزار شد / 4 فرمان رئیسی درباره ریزش برج «متروپل» آبادان

واکنش رهبر انقلاب به حادثه فروریختن متروپل آبادان

قهرمان جهان در میان امدادگران ساختمان مترو پل آبادان+عکس

برگزاری جلسه بررسی وضعیت حادثه متروپل آبادان با قرائت پیام رهبر انقلاب

مقاومت فلسطین: یورش به مسجدالاقصی منطقه را شعله‌ور خواهد کرد

مجازات عبرت‌آموز مقصران حادثه آبادان بر عهده همه ما مسئولان کشور است

4 دستور رئیس جمهور خطاب به مسئولان و مدیران اجرایی

برگزاری جلسه فوق العاده بررسی آخرین وضعیت حادثه متروپل با قرائت پیام رهبرانقلاب

امدادرسانی تیم تخصصی سگ‌های زنده یاب هلال احمر فارس در آبادان

توزیع 15 دستگاه کولر در بین مددجویان هویزه در سالروز آزادسازی خرمشهر

عکس/ قهرمان جهان در میان امدادگران ساختمان «متروپل» آبادان

برگزاری کنگره جهانی UCLG در قونیه/شهردار تهران نایب رئیس سازمان شهرهای متحد ماند

اقدام تحسین‌برانگیز مالک خانه جنب «متروپل»

عبدالباقی هنگام ریزش «متروپل» در ساختمان بوده است

پیکرهای 13 جانباخته حادثه متروپل آبادان شناسایی و دفن شد

مجرم سامانه "ثنا" شهروندان خوزستانی دستگیر شد

تکنسین فوریت‌های پزشکی اندیمشک آسمانی شد