پیام خوزستان

آخرين مطالب

وزارت رفاه

۲۱ هزار پرونده توانبخشی در بهزیستی زنجان تشکیل شده است

پیام خوزستان - مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: بیش از ۲۱ هزار پرونده توانبخشی تحت حمایت در بهزیستی زنجان تشکیل شده است و یک هزار و ۶۹۸ نفر از افراد دارای معلولیت نیز از خدمات مراکز شبانه روزی بهره مند هستند.

باشگاه کارآفرینان نوجوان در کرمانشاه تشکیل می شود

پیام خوزستان - مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در نشست هماهنگی ایجاد باشگاه کارآفرینان نوجوان، گفت: به منظور آماده شدن نوجوانان برای ورود به عرصه کارآفرینی باشگاه کارآفرینی نوجوانان در کرمانشاه راه اندازی می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان: هشت سال دفاع مقدس یکدلی و تسلیم ناپذیری ملت ایران را به رخ جهانیان کشید

پیام خوزستان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: هفته دفاع مقدس یادآور دفاع جانانه و شرافتمندانه و مبتنی بر اعتقادات و ارزش‌های ملتی است که با ایمان و عشق توانستند یکدلی و تسلیم‌ناپذیری خود را به رخ جهانیان بکشند.

برنامه‌ها و سوابق وزیر پیشنهادی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی بررسی شد

پیام خوزستان - برنامه‌ها و سوابق وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اولین نشست شورای مرکزی اجلاسیه دوم فراکسیون انقلاب اسلامی با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی بررسی شد.

حوادث ناشی از کار در کارگاه های ساختمانی سیستان و بلوچستان ۴۶ درصد کاهش یافت

پیام خوزستان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: با تشدید برنامه های بازرسی و نظارتی بر کارگاه های ساختمانی، خوشبختانه در پنج ماه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۴۶ درصد کاهش حوادث ناشی از کار را در کارگاه های ساختمانی شاهد هستیم.

تحقق ۶۰ درصدی تعهدات اشتغالزایی در کردستان

پیام خوزستان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: تعهد اشتغال استان در سالجاری ۳۳ هزار و ۵۱۳ فرصت شغلی بوده که تا این لحظه ۲۰ هزار و ۳۷۴ فرصت شغلی معادل ۶۰ درصد آن تحقق پیدا کرده است.

قرارگاه جهادی اشتغال در استان البرز تشکیل می شود

پیام خوزستان - مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز در بازدید از واحدهای تولیدی ، صنعتی در شهرک صنعتی کوثر در شهرستان اشتهارد از راه اندازه قرارگاه جهادی اشتغال در استان خبر داد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: تعاونی‌ها فرصتی مناسب برای رفع مشکل بیکاری لرستان هستند

پیام خوزستان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: عدم همکاری بخش دولتی و تعاونی، دشواری قوانین، فقدان فرهنگ‌سازی در بحث اندیشه و تفکر تعاونی از مشکلات پیش‌روی تعاونی‌های استان است.

مدیرکل بهزیستی گیلان خبرداد: آغاز اجرای برنامه پیشگیری از معلولیت های دوران سالمندی

پیام خوزستان - مدیرکل بهزیستی استان گیلان از آغاز اجرای برنامه پیشگیری از معلولیت های دوران سالمندی برای ۴۵۰۰ نفر از میانسالان و سالمندان استان گیلان در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ خبر داد.

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره‌وری نیروی کار: خروجی کارآفرینی می‌تواند به کسب‌و‌کار منجر شود

پیام خوزستان - مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره‌وری نیروی کار گفت: کارآفرینی یک نگرش و تفکر است که خروجی آن می‌تواند منجر به کسب‌و‌کار شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان: سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی باید از تسهیلات و حمایت های دولت آگاه شوند

پیام خوزستان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: با توجه به اینکه در استان فرصت مناسبی برای بهره مندی تعاونی ها از تسهیلات فراهم شده است با پایش و نظارت در این حوزه به دنبال دستیابی به نتایج مطلوب هستیم.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی بوشهر: مهارت آموزی در خانواده ها باید تبدیل به یک فرهنگ شود

پیام خوزستان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به پرورش نیروی ماهر گفت: مهارت آموزی در خانواده ها باید تبدیل به یک فرهنگ شود.

رتبه دوم خراسان شمالی در مدت زمان رسیدگی به پرونده های دعوی کارگر و کارفرما

پیام خوزستان - مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان شمالی گفت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با تسریع در ارائه خدمات توانست رتبه دوم مدت زمان رسیدگی به پرونده های دعوی کارگر و کارفرما در ۵ ماهه نخست سال جاری را به خود اختصاص دهد.

بازدید سرپرست وزارت رفاه از روند خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی در موکب‌های پایانه مرزی چزابه و شلمچه

پیام خوزستان - دکتر «محمد‌هادی زاهدی‌وفا» سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه سفر به استان خوزستان از مو‌کب‌های برپا شده از سوی زیرمجموعه‌های این وزارتخانه در پایانه های مرزی چزابه و شلمچه بازدید و بر خدمات‌رسانی بهتر به زائران اربعین حسینی تأکید کرد.

بازارچه دائمی تعاونی در مرکز استان بوشهر راه‌اندازی می شود

پیام خوزستان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر از راه‌اندازی بازارچه دائمی تعاونی در مرکز استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: تمام محصولات تولیدی تعاونی‌ها در بازارچه دائمی بوشهر عرضه می‌شود.

گیلان از لحاظ تعداد تعاونی های توسعه و عمران در رتبه دوم کشور قرار دارد

پیام خوزستان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: از لحاظ تعداد تعاونی های توسعه و عمران رتبه دوم کشور را داریم و در تلاش هستیم تا ضمن تشکیل این تعاونی در شهرستان های باقیمانده زمینه فعالیت برای این شرکت ها را نیز فراهم کنیم.

ایران آماده انعقاد تفاهم‌نامه گسترش تعاملات اقتصادی بخش تعاون/ تعاون عامل تحکیم‌بخش صلح و دوستی در جهان

پیام خوزستان - معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با هماهنگی وزارت امورخارجه آماده انعقاد تفاهم‌نامه گسترش تعاملات اقتصادی بین بخش تعاون ایران و سایر کشورها هستیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه: مردمی کردن اقتصاد، از الزامات اقتصاد مقامتی است

پیام خوزستان - مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در مراسم تجلیل از تعاونی های برتر با بیان اینکه بیش از ۳ هزار و ۱۰۰ تعاونی در استان کرمانشاه فعال هستند،گفت: تعاونی ها بیش از ۵۰ هزار فرصت شغلی در استان کرمانشاه ایجاد کرده اند.

رسیدگی و حل و فصل یک هزار و ۶۸۰ دادخواست در مراجع حل اختلاف کارسمنان

پیام خوزستان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، تعداد دادخواست های رسیدگی شده از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون در مراجع حل اختلاف کار استان را یک هزار و ۶۸۰ فقره اعلام کرد.

دو هزار و ۴۶۹ تعاونی با ۳۲ هزار عضو در گیلان فعالیت دارند

پیام خوزستان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: دو هزار و ۴۶۹ تعاونی با ۳۲ هزار عضو در گیلان فعالیت دارند که با احتساب تعاونی های مسکن تعداد اعضای تعاونی ها استان به دو میلیون نفر می رسد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان: تعاونی‌ها بستری مناسب برای توزیع متوازن ثروت در جامعه هستند

پیام خوزستان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تعاونی های بستری مناسب برای توزیع متوازن ثروت و ارزش افزوده تولید در جامعه هستند.

شاغلین فصلی در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر زنجان عضو می‌شوند

پیام خوزستان - مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان زنجان گفت: کارگران و شاغلین فصلی جزو جدید ترین گروه هایی هستند که می توانند به عضویت این صندوق درآمده و از مزایای آن بهره بگیرند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان: رویکرد عدالت محوری دولت سیزدهم توسط تعاونی ها محقق می شود

پیام خوزستان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: رویکرد دولت در حمایت از تعاونی ها جدی است زیرا ساختار تعاون دو شعار محوری دولت یعنی اقتصاد مردمی و عدالت محوری را به خوبی محقق می کند.

افزایش ۶۵ درصدی مشارکت تعاونی های استان مرکزی

پیام خوزستان - مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: در سال جاری میزان مشارکت تعاونی ها ۶۵ درصد و کارآفرینان۴۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان: تعاونی‌ها آماده کمک به رشد استان هستند

پیام خوزستان - مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: با توجه به ظرفیت بالای بخش تعاون در استان اعلام می کنیم تعاونی‌ها آماده کمک به رشد استان هستند.

دهنوی: شرکت‌های تعاونی‌ بازوی کمکی کشور در امر اشتغال، مسکن و تولید هستند

پیام خوزستان - عضو هیات رئیسه مجلس‌ شورای اسلامی با بیان اینکه امروز طبق برنامه ششم توسعه، نیازمند یک میلیون شغل در سال هستیم، افزود: شرکت‌های تعاونی‌ بازوی کمکی کشور در امر اشتغال، مسکن و تولید هستند.

افزایش ۷۷ درصدی تسهیلات پرداختی به تعاونی‌ها

پیام خوزستان - سرپرست بانک توسعه تعاون در حاشیه بازدید از نمایشگاه «رسم تعاون» به تشریح اقدامات یک‌ساله بانک توسعه تعاون در دولت مردمی سیزدهم پرداخت.

دلخوش: برنامه هفتم توسعه کشور با نگاه ویژه به بخش تعاون تدوین می‌شود/ بسطامی: کمبود قانونی در بخش تعاون وجود ندارد

پیام خوزستان - رئیس فراکسیون تعاون مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش تعاون از نظر وضع قوانین بسیار غنی است، گفت: برنامه هفتم توسعه کشور با نگاه ویژه به بخش تعاون تدوین می‌شود.

مسکنی‌: نمایشگاه «رسم تعاون» با رویکرد مردمی برگزار می شود

پیام خوزستان - معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه نمایشگاه رسم تعاون با رویکرد مردمی برگزار می شود گفت: تعاونی ها با پیروی از فرهنگ تعاون عهده دار برگزاری این رویداد هستند.

تعاونی‌های استان مرکزی ۱۴ میلیون دلار از تولیدات خود را صادر کردند

پیام خوزستان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: شرکت‌های تعاونی این استان در یک سال گذشته (هفته تعاون پارسال تاکنون) ۱۴ میلیون دلار از تولیدات خود را به نقاط مختلف جهان صادر کردند.

سیستان و بلوچستان رتبه چهارم ایجاد اشتغال را به خود اختصاص داد

پیام خوزستان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان بلوچستان گفت: با اقدامات مطلوب دولت سیزدهم و مدیریت استاندار و همکاری مدیران دستگاه‌های اجرایی این استان رتبه چهارم در سامانه رصد اشتغال را کسب کرد.

سند اشتغال و سرمایه‌گذاری استان لرستان تدوین شد

پیام خوزستان - مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: سند اشتغال و سرمایه‌گذاری استان با هدف شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل های اقتصادی ، ایجاد اشتغال تدوین شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان خبر داد: افتتاح ۴۸ طرح تعاونی در هفته تعاون سال جاری

پیام خوزستان - مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان گفت: از محل تفاهمنامه سه جانبه بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری و تسهیلات تبصره ۱۸قانون بودجه نیز تسهیلات مناسبی برای شرکتهای تعاونی در نظر گرفته شده است که مدیران تعاونیها می توانند جهت اخذ تسهیلات اعم از ثابت و سرمایه درگردش، درخواست های خود را به ادارات شهرستانها تحویل دهند.

دیپلماسی اقتصادی بخش تعاون ایران تقویت می‌شود

پیام خوزستان - معاون امور تعاون وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به حمایت از ۳۱۰ تعاونی برای شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی داخلی و خارجی در دولت سیزدهم، اظهار کرد: دیپلماسی اقتصادی بخش تعاون ایران تقویت می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان: تعیین تکلیف پروژه‌های فعلی تعاونی‌های مسکن اولویت ماست

پیام خوزستان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به این که تعیین تکلیف پروژه های فعلی تعاونی مسکن اولویت ماست، تاکید کرد: از سوی این اداره کل نظارت جدی بر شروع پروژه های جدید مسکن در حال انجام است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی خبر داد: پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به زائرین اربعین

پیام خوزستان - اولین نشست هماهنگی ستاد اربعین جامعه کار و تلاش خراسان شمالی، با حضور اعضای شورای هماهنگی ادارات کل زیر مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان کارخانجات تولیدی سطح استان در محل اداره کل برگزار شد.

ثبت ۱۷ هزار فرصت شغلی در استان کرمانشاه در سامانه رصد

پیام خوزستان - مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ویژه شهرستان روانسر گفت: بر اساس داده های سامانه رصد از ابتدای سال تاکنون ۱۷ هزار فرصت شغلی در استان کرمانشاه ایجاد شده است.

ساير مطالب

تعاونی های برتر استان لرستان معرفی می شوند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی: کارفرمایان مشمولین غایب وظیفه را به کارگیری نکنند

همزمان با آغاز هفته تعاون:34 طرح تعاونی در اصفهان به بهره برداری می رسد

اعلام آمادگی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان برای استقبال از زائرین اربعین حسینی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: تشکیل میز ارتباطات مردمی و حضور در بین آنها جزء اصول دولت سیزدهم است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی: اصحاب رسانه سربازان جهاد تبیین هستند

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی بوشهر خبر داد: استان بوشهر در زمره برترین استان‌های کشور دارای بیشترین نرخ اشتغال

واگذاری حجم عظیمی از دارایی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مدل تعاونی‌های استانی به بازنشستگان/ ترویج فرهنگ تعاون زمینه‌ساز توسعه کمی و کیفی بخش تعاون کشور

احکام حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از شهریورماه اصلاح و حقوقشان از همان ماه اعمال می شود+فیلم

اطلاعیه مهم وزارت کار درباره سامانه جدید درخواست بازبینی دهک بندی خانوارها

حقوق مستمری بگیران در سقف مصوبه شورای عالی کار افزایش یافت / دولت برای بهبود معیشت سایر اقشار نیز برنامه دارد

تقویت سرمایه‌های اجتماعی از راهبردهای رسانه‌ای کشور باشد/ نقش‌آفرینی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در توسعه منطقه‌ای و استانی/ مدیریت حرفه‌ای بر تصمیم‌گیری‌های وزارت کار حاکم می‌شود

کسب‌و‌کارهای خُرد و خانگی توسعه پیدا می‌کند

سومین نشست مقابله با فقر مطلق در استان خرسان شمالی تشکیل شد

روزانه 20 طرح دعوی کارگری و کارفرمایی در استان اردبیل ثبت می‌شود

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان: برای توسعه مفهوم فرهنگ‌ کار دانش‌بنیان باید فرهنگ سازی کرد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین: فرهنگ تعاون در جامعه باید با کمک رسانه‌ها نهادینه شود

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: مشاغل خانگی فرصتی مناسب برای ایجاد شغل در استان است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: خبرنگاران پیشقراولان اطلاع رسانی و مطالبات مردمی هستند

تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون برای زنجانی‌ها 360 درصد رشد یافت

استقبال چشمگیر تعاونی‌های استان اصفهان از جشنواره تعاونی‌های برتر سال 1401

بررسی اعتبارات اشتغالزایی و میزان تحقق اشتغال پیش بینی شده کردستان سال 1401

ثبت اشتغال 18 هزار نفری در سامانه رصد استان البرز

تاکید مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان بر نهادینه کردن فرهنگ ایمنی کار در کارگاه ها

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: روابط عمومی ها باید از ظرفیت رسانه ها حداکثر استفاده را ببرند

توسعه حجم مبادلات تجاری ایران و کشورهای آفریقایی در دستور کار است

آزمون اعضای کمیته طبقه‌بندی مشاغل برگزار می‌شود

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی: اشتغال‌آفرینی تعاونی‌ها با استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان

انعقاد تفاهم نامه همکاری های مشترک توسعه فرهنگ کارآفرینی با رویکرد آموزش فنی حرفه ای در استان البرز

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی لرستان تاکید کرد: عدالت در رسیدگی به مطالبات کارگر و کارفرما در مراجع حل اختلاف

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: توسعه ورزش کارگری منجر به بهره وری در واحدهای تولیدی و تحرک کارگران می شود

تقدیر از فعالان عرصه مهارت‌آموزی، معرفی سفیران و برترین‌های حوزه مهارت+اسامی

رفع چالش قراردادهای کارگری برای رونق تولید ضروری است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: اعتلا و بالندگی روزافزون نظام اسلامی به دست کارگران میسر می شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان: رشته‌های صنایع دستی و مشاغل قدیمی و سنتی آموزش داده می‌شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: تامین اجتماعی خدمات ارزنده ای به جامعه کارگری ارائه می کند

تاکید مدیران کل کار و دیوان محاسبات کردستان بر افزایش همکاری های مشترک برای خدمت رسانی به مردم

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی: پیگیر حقوق کارگران شاغل در مشاغل سخت و زیان آور هستیم

ابلاغ 136 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری به چهارمحال و بختیاری

توسعه مهارت‌آموزی با اولویت اشتغال دانش‌بنیان دنبال شود

نمایشگاه آثار و دستاوردهای آموزشگاه های آزاد و تعاونی های آموزشی فنی و حرفه ای کردستان افتتاح شد

همایش مسئولین ایمنی خراسان شمالی در شرکت آلومینا(جاجرم) برگزار می شود

بازدید سرپرست وزارت رفاه از پالایشگاه نفت شازند همزمان با واگذاری سهام آن به سازمان تأمین اجتماعی

رئیس قوه قضائیه: دستگاه قضا برای کمک به گسترش رفاه اجتماعی و رفع چالش‌های کار و تولید آمادگی دارد/ ابراز امیدواری سرپرست وزارت کار برای بهبود فضای کسب‌و‌کار در جامعه با همکاری هر 3 قوه

نخستین رویداد ملی هجرت اشتغال‌آفرینی برگزار شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمان: آموزش نیروی انسانی ، عامل اصلی توانمند سازی تعاونیها

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی: پرداختن به ورزش برای سلامت جسم و روان کارگران امری ضروری است

آموزش های مهارتی باید متناسب با نیازهای بازار کار برای کارجویان تدوین شود

در کارگروه پشتیبانی تعاونی های توسعه و عمران گیلان تاکید شد: قوانین و اهداف تعاونی های توسعه و عمران تبیین شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان: موضوع عفاف و حجاب باید به صورت اقناعی ترویج شود

همزمان با دهه امامت و ولایت؛ رهایی دو زندانی کارگر در آستانه عید غدیر

نشست رفع موانع و مشکلات کارگزاران شرکت مخابرات خراسان شمالی برگزار شد

3500 میلیارد ریال تسهیلات حمایت از اشتغال در استان البرز اختصاص یافت

توانمندسازی و اشتغال بانوان در دستور کار اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین قرار دارد

برنامه ریزی کنید تا پایان این دولت همه کارمندان صاحب خانه شوند

برند تعاون ایران در عرصه بین‌المللی تقویت می‌شود/ زمینه‌های ایجاد اتاق تعاون در روسیه فراهم شد