پیام خوزستان

آخرين مطالب

وزارت نفت

قیمت نفت به ۱۰۰ دلار می‌رسد

پیام خوزستان - بانک آمریکایی گلدمن ساکس پیش‌بینی کرد که قیمت نفت امسال به بیش از ۱۰۰ دلار برای هر بشکه خواهد رسید.

واحدهای آموزشی از پرداخت هزینه‌های گاز در سطح الگوی مصرف معاف می‌شوند

پیام خوزستان - سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: براساس مصوبه امروز این کمیسیون تمامی واحدهای آموزشی، مدارس دولتی و وزارت آموزش و پرورش سال آینده از پرداخت هزینه‌های آب و فاضلاب، برق و گاز در سطح الگوی مصرف معاف می‌شوند.

تقویت همکاری تهران و مسکو در مجامع سیاسی و اقتصادی منطقه‌ای ضروری است

پیام خوزستان - رئیس‌جمهوری با بیان اینکه در سفر به مسکو برای ارتقای هرچه بیشتر دیپلماسی همسایگی و منطقه‌ای تلاش می‌کند، گفت: تقویت همکاری تهران و مسکو در مجامع سیاسی و اقتصادی منطقه‌ای ضروری است.

تولید ارزش افزوده بیشتر با رعایت الگوی مصرف در بخش خانگی

پیام خوزستان - مشاور مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران تأکید کرد که با توجه به مقدار تحویل گاز شیرین به خطوط که روزانه حدود ۸۵۰ میلیون مترمکعب است، مصرف روزانه حدود ۶۰۰ میلیون مترمکعب گاز در بخش خانگی، بسیار زیاد و خارج از عرف است.

تولید روزانه نفت اوپک ۱۶۶ هزار بشکه افزایش یافت

پیام خوزستان - تولید نفت خام سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بر اساس تازه‌ترین گزارش این سازمان در ماه ژانویه (دی‌ماه - بهمن ماه) با افزایش ۱۶۶ هزار بشکه‌ای از ۲۷ میلیون بشکه در روز گذشت.

طرح گازی نورداستریم-۲ نباید سیاسی شود

پیام خوزستان - وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که برنامه‌ریز آلمانی نباید صدور مجوز خط لوله گازی نورداستریم-۲ را سیاسی کند.

پژوهشگاه صنعت نفت سرمایه‌ معتبر وزارت نفت است

پیام خوزستان - معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری و تمشیت امور پژوهشگاه صنعت نفت گفت: پژوهشگاه صنعت نفت ظرفیت و سرمایه‌ای معتبر برای وزارت نفت به‌شمار می‌آید و مشابه آن در تهران وجود ندارد.

تنش‌های خاورمیانه قیمت نفت را افزایش داد

پیام خوزستان - قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۶ و ۴۶ دقیقه امروز (سه‌شنبه، ۲۸ دی‌ماه) با یک دلار و یک سنت افزایش به ۸۷ دلار و ۴۸ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با یک دلار و ۳۲ سنت افزایش به ۸۵ دلار و ۱۴ سنت برای هر بشکه رسید.

ظرفیت تولید بزرگ‌ترین زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات ایران افزایش یافت

پیام خوزستان - رئیس مجتمع پتروشیمی شهید تندگویان با اشاره به راه‌اندازی هفتمین خط ریسندگی کارخانه نخ پلی‌استر (POY) این پتروشیمی، اعلام کرد: با اجرای موفق و بدون حادثه راه‌اندازی این پروژه، افزون بر افزایش ۱۲ درصدی تولید کارخانه POY، نسبت تولید به ظرفیت اسمی این واحد به رقم بی‌سابقه ۸۸ درصد رسید.

ظرفیت تولید بزرگترین زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات ایران افزایش یافت

پیام خوزستان - رئیس مجتمع پتروشیمی شهید تندگویان با اشاره به راه‌اندازی هفتمین خط ریسندگی کارخانه نخ پلی‌استر (POY) این پتروشیمی، اعلام کرد: با اجرای موفق و بدون حادثه راه‌اندازی این پروژه، افزون بر افزایش ۱۲ درصدی تولید کارخانه POY، نسبت تولید به ظرفیت اسمی این واحد به رقم بی‌سابقه ۸۸ درصد رسید.

بانک‌های دولتی کارگزار فروش ارزهای حاصل از صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی می‌شوند

پیام خوزستان - سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: طبق مصوبه‌های امروز این کمیسیون، به بانک‌های دولتی اجازه داده شد که کارگزار فروش ارزهای حاصل از صادرات نفت خام، میعانات گازی، خالص صادرات و فرآورده‌های نفتی دولت شود.

عربستان نگران افزایش قیمت نفت نیست

پیام خوزستان - وزیر انرژی عربستان اعلام کرد که نگران افزایش بیش از ۱۰ درصدی قیمت نفت در سال جاری میلادی نیست.

قراردادهای ایران و چین افقی روشن در روابط راهبردی دو طرف ایجاد می‌کند

پیام خوزستان - سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه معاون بانک مرکزی، معاون وزیر نفت و معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در سفر وزیر امور خارجه به چین حضور داشتند، گفت: امیدواریم قراردادهایی که مذاکرات اجرایی‌ شدن آن آغاز شده است، افقی را در روابط راهبردی دو کشور ایران و چین باز کند.

کمیته ملی انرژی، معدن و محیط زیست اکو تشکیل شد

پیام خوزستان - نشست کمیته ملی انرژی، معدن و محیط زیست اکو به ریاست حسین اسماعیلی، مدیرکل اروپا، آمریکا و کشورهای حاشیه دریای خزر معاونت بین الملل و بازرگانی وزارت نفت ۲۰ دی‌ماه امسال برگزار شد.

مرکز آموزشی بین کارگاهی پالایشگاه نفت آبادان به بهره‌برداری رسید

پیام خوزستان - نخستین مرکز آموزشی بین کارگاهی پالایشگاه نفت آبادان روز شنبه با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به بهره‌برداری رسید.

خط لوله تابش امنیت انرژی در شرق کشور را تامین می‌کند

پیام خوزستان - وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: احداث خط لوله تابش افزون بر تأمین امنیت انرژی در شرق کشور، از تردد هزار تانکر جلوگیری کرده است و انتقال فرآورده‌ها را نیز ضابطه‌مند می‌کند.

بزرگترین جزیره خلیج فارس؛ میزبان هشتمین سفر کاری و استانی اوجی

پیام خوزستان - وزیر نفت در ادامه سفرهای استانی و کاری، این بار به هرمزگان سفر کرد و ضمن بازدید از طرح‌های وزارت نفت در این استان، به‌عنوان نماینده عالی رئیس‌جمهوری، در جزیره قشم حضور یافت تا از نزدیک در جریان طرح‌های دولت در این استان قرار گیرد و با حضور در نشست شورای اداری جزیره قشم، در دیدار با مردم و مسئولان این شهرستان با مسائل و موضوع‌های مد نظر آنان آشنا شود.

بزرگ‌ترین جزیره خلیج فارس؛ میزبان هشتمین سفر کاری و استانی اوجی

پیام خوزستان - وزیر نفت در ادامه سفرهای استانی و کاری، این بار به هرمزگان سفر کرد و ضمن بازدید از طرح‌های وزارت نفت در این استان، به‌عنوان نماینده عالی رئیس‌جمهوری، در جزیره قشم حضور یافت تا از نزدیک در جریان طرح‌های دولت در این استان قرار گیرد و با حضور در نشست شورای اداری جزیره قشم، در دیدار با مردم و مسئولان این شهرستان با مسائل و موضوع‌های مدنظر آنان آشنا شود.

بازگشت به تولید حداکثری نفت ظرف ۳ ماه

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون مقدار کاهش تکلیفی این شرکت را روزانه ۶۰ تا ۷۰ هزار بشکه اعلام کرد و با بیان اینکه ۷۵ درصد از برنامه تزریق گاز شرکت مارون محقق شده است، گفت: برای بازگشت به تولید حداکثری نفت حداقل به دو تا سه ماه زمان نیاز است.

کنسرسیومی ۴ میلیارد دلاری برای حمایت از طرح‌های پتروپالایشی شکل‌ می‌گیرد/ وزارت نفت؛ عهده‌دار ریاست کمیسیون مشترک ایران و روسیه

پیام خوزستان - وزیر نفت از پیگیری‌ها برای شکل‌گیری کنسرسیومی ۴ میلیارد دلاری با هدف حمایت از پروژه‌های پتروپالایشگاهی خبر داد.

نیروی متعهد سبب پیشرفت و تعالی سازمان می‌شود

پیام خوزستان - معاون وزیر نفت در توسعه و مدیریت سرمایه‌ انسانی ضمن بازدید از منطقه عملیاتی خانگیران در دیداری صمیمی با نمایندگان کارکنان رسمی، قراردادی و پیمانکاری شرکت‌های بهره‌برداری نفت و گاز شرق و گاز خراسان رضوی گفت‌وگو کرد.

صنعت پتروشیمی جایگاه ویژه‌ای در ارزآوری برای کشور داشته است

پیام خوزستان - رئیس دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: در سال ۹۹ صادرات محصولات پتروشیمی به ۹ میلیارد دلار رسید که این مقدار صادرات به جایگاه ویژه‌ این صنعت در ارزآوری برای کشور اشاره می‌کند.

حضور عضو هیئت رئیسه مجلس در غرفه پتروشیمی اروند/ ایران از واردات محصول E-PVC بی‌نیاز می‌شود

پیام خوزستان - عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با حضور در غرفه پتروشیمی اروند با مدیرعامل این شرکت و بعضی از تولیدکنندگان محصولات چرم و صنایع وابسته دیدار و گفت‌وگو کرد.

راهبردهای عملیاتی و توسعه‌ای شرکت ملی نفت ایران تشریح شد

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با تشریح راهبردهای عملیاتی و توسعه‌ای این شرکت گفت: دارا بودن ذخایر عظیم منابع هیدروکربوری برای ما مزیت بزرگی است که دستیابی به سوخت ارزان را تا یکصد سال آینده برای ما امکان‌پذیر می‌کند.

قیمت گاز اروپا افزایش یافت

پیام خوزستان - قیمت گاز طبیعی در اروپا به‌دلیل ادامه محدودیت عرضه از سوی روسیه افزایش یافت.

اقدام‌های بازرسی فنی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق تشریح شد

پیام خوزستان - بازرسی فنی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق، به‌منظور تضمین تولید ایمن و پایدار گاز برای شمال و شمال شرق کشور، انجام بازرسی‌های دوره‌ای منظم، دقیق و منطبق با استاندارد تأسیسات و خطوط لوله انتقال گاز را برای افزایش قابلیت اطمینان و کاهش خطر بهره‌برداری در منطقه عملیاتی خانگیران و گنبدلی در دستور کار قرار داد و اجرایی کرد.

افزایش یک میلیون مترمکعبی ظرفیت تولید گاز در نفت مناطق مرکزی ایران

پیام خوزستان - مدیر مهندسی و ساختمان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در تشریح افزایش ظرفیت تولید گاز این شرکت اظهار کرد: با حفاری و راه‌اندازی یک حلقه چاه توسعه‌ای گاز در میدان شانول استان فارس، ظرفیت تولید گاز در این شرکت یک میلیون مترمکعب در روز افزایش یافت.

دلایل افزایش مصرف بی‌رویه انرژی چیست؟

پیام خوزستان - معاون وزیر نفت مقدار استفاده گاز و نفت‌گاز در بخش‌های مختلف کشور را تشریح و با مطلوب ارزیابی کردن مقدار تولید این سوخت‌ها عنوان کرد: ارزان بودن حامل‌های انرژی، رفتار مصرفی مردم، نوع ساخت‌وساز و ... به افزایش بی‌رویه انرژی منجر شده است.

ساير مطالب

عقب‌نشینی آمریکا و اتحادیه اروپا از تعهدات گلاسکو

توسعه همکاری‌ها در گستره شرکت نفت خزر

قدردانی جمعی از نمایندگان مجلس از ایثارگران سلامت در صنعت نفت

بررسی بهینه‌سازی مصرف انرژی در بخش ساختمان و حمل‌ونقل در کمیسیون انرژی مجلس

نفتکش حادثه‌دیده حامل نفتا برای تحویل به شرکت خصوصی بود

تحقق 108 درصدی گازرسانی به صنایع ایلام

لزوم وجود رویه‌های سخت‌گیرانه، شفاف و بین‌المللی در حوزه اچ‌اس‌ئی

تسریع در اجرای پروژه‌های سیستان و بلوچستان/ روند انتقال گاز در ایران پایدار است

اجرای مرحله نخست ممیزی انرژی شرکت نفت ستاره خلیج فارس

روند همکاری‌های ایران و ترکمنستان در حوزه‌های انرژی، حمل‌ونقل و ترانزیت بررسی شد

پژوهشگاه صنعت نفت گواهینامه INSO-16000-1 گرفت

تقویت اقتصاد نفت با کمک بخش پژوهش و دانش‌بنیان‌

تولید روزانه 130 تن ال‌پی‌جی در پالایشگاه گاز فجر جم

پول فروش نفت ایران وصول می‌شود

اجرای تعمیرات در واحد الفین پتروشیمی جم بدون توقف تولید

گزیده‌های نفتی هفته

تأمین بیش از 70 درصدی تجهیزات صنعت نفت از تولید داخل

12 هزار دستور کار تعمیراتی در شاهراه انتقال انرژی

شبکه گاز استان‌های سیل‌زده پایدار است

بیست‌وچهارمین نشست وزارتی اوپک‌پلاس

بیانیه بیست‌وچهارمین نشست وزارتی اوپک‌پلاس

دولت و مجلس قصد افزایش قیمت بنزین را ندارند

اوجی: برای تأمین سوخت صنایع و نیروگاه‌ها تمهیدهای لازم انجام شده است

صرفه‌جویی 8 هزار میلیارد ریالی با توان ساخت داخل در پالایشگاه لاوان

حفظ توافق اوپک‌پلاس اولویت اصلی است

تولید روزانه 19 میلیون مترمکعب گاز از میدان نار تضمین شد

صدور مجوز نورداستریم-2 در اواسط سال 2022

دبیرکل منتخب اوپک: نماینده همه کشورهای عضو سازمان هستم

گام بلند پتروشیمی پردیس برای حفظ محیط زیست و جلوگیری از خام‌فروشی

ناتوانی روسیه در افزایش تولید طی دسامبر 2021

اوپک‌پلاس تاثیر اومیکرون را محدود می‌داند

تقویت نقش ایران در مناسبات انرژی خزر با اجرای قرارداد سوآپ گاز

بررسی چگونگی تهاتر کود شیمیایی اوره با نهاده‌های دامی در کمیسیون کشاورزی مجلس

توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر مصرف سوخت را کاهش می‌دهد

موافقت مجلس با یک فوریت استفساریه اصلاح قیمت گاز کوره‌های آجرپزی

آخرین وضعیت قراردادهای صادرات گاز ایران/ از همکاری با کشورهای خلیج فارس استقبال می‌کنیم

اجرای شیوه‌نامه تعیین حقوق و فوق‌العاده‌های کارکنان مدت‌موقت از بهمن‌ماه 1400

همکاری‌های نفت و گاز اروندان و مدیریت اکتشاف گسترش می‌یابد

تحول در شبکه‌های فیبر نوری پالایشگاه فجر جم

دورخیز صنعت پالایش برای توسعه سی‌ان‌جی در دولت سیزدهم

روند کنونی تعدیل تولید اوپک‌پلاس ادامه می‌یابد

رئیسی: به هیچ‌وجه نمی‌خواهیم قیمت بنزین را افزایش دهیم

توسعه متوازن با رویکرد گسترش زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی

کمک وزارت نفت به بازماندگان و مصدومان سانحه غرب کارون/ یک نفر از خانواده متوفی مشغول به‌ کار می‌شود

توسعه صنایع پالایشگاهی ایران از مسیر احداث پتروپالایشگاه

همکاری‌های علمی و فنی مناطق نفت‌خیز جنوب و مدیریت اکتشاف گسترش می‌یابد

بازدید معاون وزیر نفت از تأسیسات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی آبادان و بندر صادراتی ماهشهر

لزوم استفاده از ظرفیت مدیران بومی

نشتی خط 12 اینچ مایعات گازی منطقه کریت کمپ اهواز مهار شد

وزیر نفت درگذشت فرزند سخنگوی دولت را تسلیت گفت

اهمیت و نقش تعالی در توسعه صنعت پتروشیمی

آموزش‌های اثربخش ‏اچ‌اس‌ئی‏ باید به همه کارکنان تسری یابد

برای بازگشت به تولید حداکثری نفت پروژه‌های پرشماری داریم

سود هلدینگ خلیج‌فارس 15 برابر شده است/ 5 میلیارد دلار صادرات در سال 1400

رزمایش مشترک شرکت‌های فرعی وزارت نفت در ایلام برگزار می‌شود

روسیه: مجوز نورداستریم-2 صادر می‌شود

حیاط خلوت در حوزه بین‌الملل؛ ممنوع/ بررسی‌های جامع در زمینه راستی‌آزمایی رفع تحریم‌ها

گام نخست در احیای دیپلماسی گازی ایران برداشته شد

چشم‌انداز و 5 چالش برتر روزآمد صنعت پتروشیمی جهان

اولویت اوپک‌پلاس به‌کارگیری راهبرد میان‌مدت است

زمستان بر مدار سوخت

بررسی بخشی از لایحه بودجه 1401 در کمیسیون انرژی مجلس

بازدید وزیر نفت از شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی

تجلیل از حامیان دانش فنی ایرانی و پژوهشگران برتر

ژاپن بیش از 600 هزار بشکه نفت از ذخیره‌سازی راهبردی آزاد می‌کند

شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی 3 قرارداد و تفاهم‌نامه امضا کرد

عرضه نفت ونزوئلا از یک میلیون بشکه در روز فراتر رفت

ژل‌های سخت پلاریزاسیون کاربردی در صنعت حفاری فرآوری شد

برنامه‌ای برای تغییر قیمت بنزین وجود ندارد

موافقت مجلس با تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت نفت دولت دوازدهم

پتروشیمی لردگان گواهینامه‌های سیستم یکپارچه مدیریت گرفت

تقاضای نفت در انتظار ثبت رکورد در 2022

بازدید مدیرکل اچ‌اس‌ئی وزارت نفت از تأسیسات نفت و گاز مارون

فروش آسان نفت و دریافت پول یکی از موارد راستی‌آزمایی رفع تحریم‌هاست

جمع‌آوری سالانه حدود 11 میلیارد فوت‌مکعب گازهای ارسالی به مشعل

علاقه‌مندان به کار در صنعت نفت منتظر برگزاری آزمون استخدامی باشند

معارفه مدیران جدید در شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب

نبود سرمایه‌گذاری در صنعت گاز ناترازی را افزایش می‌دهد

300 واحد اداری اخطار قطعی گاز گرفتند

اجرای طرح بهینه‌سازی پالایشگاه اصفهان با 100 درصد توان داخلی

گازرسانی به شهرهای استان ایلام تکمیل شد

قرارداد سوآپ گاز ایران را به قطب انرژی منطقه بدل می‌کند

مدیرعامل شرکت نفت خزر منصوب شد

کارگروه نفت وگاز ستاد انرژی در شرکت گاز خراسان‌ رضوی تشکیل شد

کارگروه نفت و گاز ستاد انرژی در شرکت گاز خراسان‌ رضوی تشکیل شد

قیمت گاز در سال 2022 همچنان بالا خواهد بود

آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 17 روستای خوزستان

معابر 15 روستای خوزستان با اعتبار 90 میلیارد ریالی بازسازی شد

احداث پالایشگاه و پتروپالایشگاه راه برون‌رفت از مشکلات خام‌فروشی است

سفیر صربستان در تهران به دیدار وزیر نفت آمد

مدیرعامل نفت و گاز پارس سالروز تأسیس این شرکت را تبریک گفت

روزانه معادل چند فاز پارس جنوبی انرژی هدر می‌دهیم

قرارداد واگذاری توسعه ذخیره‌سازی گاز در میدان شوریجه

لزوم توجه به ذخیره‌سازی انرژی در زمان توان بالای تولید

توسعه ذخیره‌سازی گاز در میدان شوریجه به گروه مپنا واگذار شد

رکوردشکنی قیمت گاز طبیعی در اروپا

پیام مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران به مناسبت روز صنعت حفاری

آتش‌سوزی در پالایشگاه هالدیان هند جان 3 نفر را گرفت

اهدای «نشان عالی مدیر سال 1400» به پتروشیمی اروند

استفاده بیش از 80 درصد از کالاهای ساخت داخل در پالایشگاه دوم پارس جنوبی