پیام خوزستان

آخرين مطالب

علمي

برگزاری رویداد "آینده‌پژوهی در امنیت غذایی" در خوزستان

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان مدیر مرکز رشد واحدهای فناور کشاورزی خوزستان از برگزاری رویداد آینده‌پژوهی در امنیت غذایی توسط مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان با همکاری پارک علم و فناوری استان خبر داد.

سامانه‌های آموزش مجازی مشکلی ندارند / کندی سرعت اینترنت به دانشگاه ارتباطی ندارد

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: در حال حاضر سامانه‌های آموزش مجازی دانشگاه مشکلی ندارند و فعال هستند و اگر اینترنت کند است، مربوط به خارج از دانشگاه است و به دانشگاه ما ارتباطی ندارد.

لزوم استفاده از ظرفیت‌های تحصیلات تکمیلی در تولید و پژوهش

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان با بیان اینکه بودجه‌های پژوهشی دانشگاه‌ها به دلیل مشکلات مالی کاهش یافته است، گفت: می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های موجود در تحصیلات تکمیلی و تبدیل پایان‌نامه‌ها به محصول و تولید تجاری، تحول بزرگی در حوزه پژوهش‌محوری ایجاد کرد.

براتی رفت/ افروس سرپرست دانشگاه آزاد خوزستان شد

پیام خوزستان - به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور حکمی، علی افروس را به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان و واحد ...

تایید ۱۴ پروپوزال در کارگروه پژوهش خوزستان

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان از تایید ۱۴ پروپوزال پژوهشی با اعتبار یک میلیارد و ۹۸۰ میلیون تومان خبر داد.

افزایش ۹ برابری دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی دزفول

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول با اشاره به رشد تعداد دانشجویان این دانشگاه در هشت سال گذشته، گفت: تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی تقریبا ۹ برابر شده است.

متخصصان علوم انسانی کشور چه‌قدر تئوری‌سازی کرده‌اند؟

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: با توجه به اینکه کشور ما بسیار ویژه است و حکومت ما اسلامی است و عمدتا بر اساس فقه اسلامی اداره می‌شود در مقایسه با بسیاری از کشورها، شرایط کشور ما ویژه است و بنابراین باید تئوری‌ها را براساس شرایط کشور خود اصلاح کنیم و یا اگر قابل اصلاح و تطبیق با شرایط ما نیست، تئوری‌سازی کنیم.

برگزاری دوره "ایران‌شناسی" برای دانشجویان خارجی دانشگاه شهید چمران اهواز

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان (آزفا) دانشگاه شهید چمران اهواز از برگزاری دوره مطالعات ایران‌شناسی برای دانشجویان بین‌المللی خبر داد.

خطر فعال شدن کانون‌های گرد و غبار، بیخ گوش خوزستان!

پیام خوزستان- عضو هیات علمی گروه خاک‌شناسی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به لزوم تامین حق‌آبه کانون‌های گرد و غبار، نسبت به بازگشت وضعیت سابق کانون‌ها و خطر فرسایش بیشتر هشدار داد.

واردات تکنولوژی در خلاء ارتباط سیستماتیک بین صنعت و دانشگاه

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول با اشاره به نبود ارتباط سیستماتیک بین دانشگاه و صنعت، گفت: در حوزه‌های مختلف از جمله صنایع نفت، تکنولوژی را از کشورهای دیگر وارد کرده‌ایم در صورتی که اگر اتصال بین دانشگاه و صنعت برقرار می‌ِشد، می‌توانستیم نیاز صنایع را در دانشگاه‌های داخلی تامین و علم را بومی ‌سازی کنیم.

آیا فضای بیمارستانی برای افزایش دانشجویان پزشکی وجود دارد؟

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان معاون آموزش، تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: دو سوم آموزش دانشجویان پزشکی در بیمارستان‌ها انجام می‌شود و بیمارستان‌ها باید توان داشته باشند و فضای کافی برای آموزش دانشجوی جدید وجود داشته باشد.

ادغام آموزش پزشکی در وزارت علوم چقدر امکان‌پذیر است؟

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با اشاره به بحث ادغام آموزش پزشکی در وزارت علوم گفت: آموزش شامل دو بخش آموزش صرف و توانمندسازی است و اگر در رشته‌های وزارت بهداشت تفکیک صورت گیرد، بخش مهارت و کارورزی بر عهده وزارت بهداشت خواهد بود و تنها آموزش صرف با وزارت علوم است.

چه عواملی در بروز مقاومت آنتی‌بیوتیک‌ها مؤثرند؟

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان کارشناس دارویی دانشگاه علوم پزشکی دزفول برای جلوگیری از عوارض مصرف دارو باید توصیه‌هایی ارائه کرد. به گزارش ایسنا به نقل از وبدا دانشگاه علوم ...

درخشش دانش آموز بهبهانی در المپیاد کشوری

پیام خوزستان - به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، رسول عبدی پور مدیر آموزش و پرورش بهبهان گفت: آزمون المپیاد‌های علوم زمین، اقتصاد و مدیریت، سلول‌های بنیادی و پزشکی ...

"سالند" خوزستان لرزید

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۳.۵ ریشتر، حوالی سالند در استان خوزستان را لرزاند.

تکلیف آموزش این ترم دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر چیست؟

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر گفت: به صورت رسمی ابلاغیه‌ای برای بازگشایی حضوری دانشگاه نیامده است اما دانشجویانی که نیاز به آزمایشگاه دارند می‌توانند حضور پیدا کنند.

بازبینی ضوابط جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه چمران اهواز

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان مدیر دفتر همکاری‌های علمی بین‌الملل دانشگاه شهید چمران اهواز از پذیرش دانشجو بر اساس بازبینی انجام‌شده در ضوابط جذب دانشجوی خارجی در این دانشگاه خبر داد.

بازبینی ضوابط جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه شهید چمران اهواز

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان مدیر دفتر همکاری‌های علمی بین‌الملل دانشگاه شهید چمران اهواز از پذیرش دانشجو بر اساس بازبینی انجام‌شده در ضوابط جذب دانشجوی خارجی در این دانشگاه خبر داد.

اهم متر با مولتی متر چه تفاوتی دارد؟

پیام خوزستان - به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، اهم متر و مولتی متر هر دو در اندازه گیری پارامترهای الکتریکی استفاده می‌شوند. اهم متر فقط برای اندازه گیری مقاومت الکتریکی ...

اسکان دو نفره در خوابگاه‌های دانشگاه چمران اهواز

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان مدیر امور دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان اینکه مبنای اسکان در خوابگاه‌های این دانشگاه اسکان دو نفر در هر اتاق است، گفت: در خصوص نگرانی دانشجویان از بازگشایی خوابگاه‌ها نیز وقتی اصول و قوانین رعایت می‌شود، جای نگرانی نیست.

مقام‌آوری دانشجویان شهید چمران اهواز در مرحله‌ نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان رئیس گروه استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز از مقام‌آوری دانشجویان این دانشگاه در بیست و ششمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

زنده بودن دانشگاه وابسته به حضور دانشجویان است

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: تلاش بر این است در ارزیابی دانشگاه‌ها و با توجه به حضور تیم مجرب دانشگاه علوم پزشکی اهواز و هدف قرارگیری جزو ۵۰۰ دانشگاه اول دنیا، در دی‌ماه سال جاری به رتبه کمتر از ۱۵۰۰ برسیم.

کسب مدال نقره و دیپلم افتخار المپیاد کشوری توسط دانشجویان علوم پزشکی آبادان

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان از کسب مدال نقره و دیپلم افتخار در سیزدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور، برای اولین بار توسط دانشجویان این دانشگاه خبر داد.

برگزاری مدرسه پاییزه مشترک دانشگاه‌های علوم پزشکی آبادان و دزفول

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان معاون آموزشی، تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی آبادان از برگزاری مدرسه پاییزه مشترک میان دانشگاه‌های علوم پزشکی آبادان و دزفول خبر داد.

همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی با دانشگاه‌های آلمانی

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: ما اخیرا موفق به امضای توافق نامه با برخی از دانشگاه‌های آلمان برای اعزام دانشجو شدیم و پس از ۳۰ سال اولین دانشجوی دانشگاه علمی کاربردی، ماه گذشته اعزام شد.

چاپ ۲ کتاب از سوی انتشارات جهاد دانشگاهی خوزستان

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان کتاب‌های «انسان توسعه‌یافته، پیشران توسعه جوامع» و «غذا و تغذیه، نکته‌های کوتاه و کاربردی» از سوی انتشارات جهاد دانشگاهی خوزستان روانه بازار کتاب شد.

۵۰ درصد دانشجویان فنی‌وحرفه‌ای خوزستان واکسینه شده‌اند / شرط انتخاب واحد واکسیناسیون است

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای خوزستان با بیان این‌که تاکنون حدود ۵۰ درصد از دانشجویان این دانشگاه واکسینه شده‌اند، گفت: فردا جلسه‌ای با دانشگاه فنی و حرفه‌ای داریم که قرار است در این جلسه شرایط دانشگاه و نحوه بازگشایی را تشریح کنیم.

توانمندسازی متقاضیان عراقی توسط مراکز فنی و حرفه‌ای خوزستان

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان گفت: قرار است در اعزم شاغلین یا نیروهای مهارت آموز و البته ارتقای مهارت متقاضیان با کشور عراق همکاری داشته باشیم.

۷ رشته جدید در دانشگاه آزاد اهواز

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان از اضافه شدن هفت رشته جدید در مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته خبر داد.

چند توصیه برای برای کنترل اضافه وزن و چاقی کودکان

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان رئیس گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان با تاکید بر لزوم اصلاح عادات غذایی، گفت: مادران باید برای تغذیه سالم فرزندان‌شان برنامه‌ریزی کنند و با ...

اعزام نیروی کار ایرانی به فنلاند!

پیام خوزستان - اعزام نیروی کار باید در چارچوب قرارداد مشخص و قانونمند باشد تا از مهاجرت‌های غیرقانونی جلوگیری شود.

۳ سال است که حتی نفت خود را به صورت قاچاق می فروشیم/ درآمد دلاری خود را باید مخفیانه وارد کشور کنیم تا قیمت دلار حفظ شود

پیام خوزستان - معاون اقتصادی رییس جمهوری با اشاره به اینکه آمریکا در سه سال گذشته ما را در محاصره اقتصادی قرار داده‌است، گفت: محاصره ...

ربات آشپز سیب‌زمینی سرخ می‌کند

پیام خوزستان - یک ربات آشپز به نام "فلیپی"(Flippy) که می‌تواند روزانه ۳۰۰ همبرگر درست کند، اکنون به روزرسانی شده و قادر به پر کردن سبد ...

کمک به کشاورزان با کمک هوش مصنوعی

پیام خوزستان - یک استارت آپ اسپانیایی موسوم به " RawData" اعلام کرده که می‌تواند با استفاده از هوش مصنوعی به کشاورزان کمک کند تا زمان ...

افزایش حقوق کارمندان با جیب خالی؟

پیام خوزستان - افزایش حقوق کارمندان در سال‌های گذشته به دلیل تورم بی‌اثر بوده و همواره قدرت خرید آن‌ها کاهش یافته است.

شبکه دیتای اینترنت Adsl خانگی دزفول روی ریل توسعه

پیام خوزستان - به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، رحیم فلاح زاده، مدیر مخابرات منطقه خوزستان گفت: پروژه ارتقاء و توسعه دیتای ثابت مخابرات برای مشترکان ...

ساير مطالب

ترفند بنی صدر برای رای آوردن در انتخابات چه بود؟ / امام مخالف ریاست‌جمهوری بنی‌صدر نبودند

نشانه‌های فرد کنترل‌گرا را بشناسید/ اینفوگرافی

قحطی سیب‌زمینی، جزئیات یک فاجعه تاریخی

از خرمشهر تا لاذقیه روی ریل/ خط آهن شلمچه-بصره تکمیل می شود؟

ابتدا فقط مردها حق ورود به سینما را داشتند؛ بعدها زنان اجازه پیدا کردند از بالکن، فیلم ببینند

کشف شهری زیرزمینی در دل بستر سنگی ابرکوه

روزی که محمد منتظری دستگیر و تحویل کمیته شد!

فلامینگوی اروند اولین گروه تخصصی گردشگری در منطقه آزاد اروند

مسامحه مسئولان خوزستان و بیکاری 1300 نفر

سیاست امریکا در بی‌ثبات‌سازی غرب آسیا

چه کسی قذافی را کشت؟

کشف شمشیر 900 ساله جنگ‌‌ های صلیبی در سواحل اسرائیل/ ویدئو

کشف اسکلت تقریبا 2هزار ساله در زیر گدازه های آتشفشان

روایت داماد امام از پاک‌سازی وزارتخانه‌ها در اول انقلاب

قدیمی ترین عکس از چک چک، عبادتگاه زرتشتیان استان یزد

تقلید کودکان از شخصیت‌ خشن فیلم ها؛ والدین نظارت کنند

یادی از شاعر لب‌دوخته

روایتی عجیب از مقاومت ایرانیان در برابر حمله مغول

چراغ صنایع‌دستی خوزستان روشن است

خبر شگفت‌انگیز؛ کشف کتابخانه‌ای مخفی با 84هزار کتاب خطی/ ویدئو

از هشدار علوم پزشکی تا هرس کنوکارپوس‌ها؛ تنگی نفس اهوازی‌ها در راه است

اولین جعل اسکناس در ایران

آمارهایی قابل تامل از مشکلات روانی زنان با شیوع کرونا

شهادت حسین‌گونه «شیخ شریف» در دوره مقاومت خرمشهر

قدرت نمایی ارتش شاهنشاهی ایران در عمان

آیا رُزها دوباره خوشبو می‌شوند؟

اقامتگاه هرمزان ساسانی کجاست؟

آقای رئیسی! شما دارید تاریخ ایران را نادیده می گیرید/ چه خوش‌تان بیاید چه بدتان؛ شما اول ایرانی هستید، بعد مسلمان

مشکلات دوران کودکی با مرگ زودرس مرتبط است

عامل گرانی میوه در اهواز چیست؟/ مافیایی که بی سر و صدا پول به جیب می زنند

بندر امام خمینی (ره) قلب تپنده اقتصاد دریایی جنوب کشور/ کالا‌های اساسی تحفه کشتی‌های اقیانوس پیما

ایران چند بار توسط قوای خارجی اشغال شده است؟ / از چنگیز تا اسکندر؛ داستان همه آنها که دروازه‌های ایران را گشودند

قاتلی که قابل مجازات نبود

تخیل و تقلید چگونه به رشد کودکان کمک می‌کند؟

بنی‌صدر؛ از ظهور تا افول / چه شد که اولین منتخب پس از انقلاب، فراری شد؟

کودکان از چه بازی هایی لذت می‌برند؟

تاثیر «انگ» در عدم مراجعه به روانشناس؛ نقش کرونا در سلامت روان 50 درصد از جامعه

آمدند، نبودیم، قسر در رفتند!

تصاویری بسیار قدیمی از اولین دیدار ایران-کره؛ 44 سال پیش/ عکس

کاهش خطر ابتلا به افسردگی با مصرف قارچ

چگونه با اختلالات خُلقی ناشی از تغییر فصل کنار بیاییم؟

سالگرد آغاز خدمت سربازی با دستور رضاخان پهلوی

درباره مسجد پیرزن چه می‌دانید؟ / مسجد بی‌سقف درون یک مسجد بزرگ‌تر

ملوانان ایتالیایی 150 سال زودتر از کریستف کلمب از وجود قاره آمریکا اطلاع داشتند

کودکان از چه بازی هایی لذت می‌برتد؟

افزایش 25 درصدی اختلالات افسردگی در جهان

نخستین نشانگر زیستی اختلال اضطراب شناسایی شد

آب آبادان و خرمشهر، نامش آب است و هویتش فاضلاب

افسردگی و اضطراب در صدر اختلالات روانپزشکی در کشور

چرا زنان ایرانی افسرده می‌شوند؟

خشونت روانی علیه مردها؛ معضلی که دیده نمی‌شود

کودکان از چه می‌ترسند؟

چکمه‌های غول خشکسالی بر تن نیمه جان سد‌های خوزستان/ بی آبی اشکی برای سد‌ها باقی نگذاشت

دز در بند

همیشه اولین افراد، موثرترین‌ها هستند و در خاطرمان حک خواهند شد...

پاسخ روابط عمومی اسنپ‌دکتر به گزارش «ارائه خدمات روانشناسی توسط "اسنپ" غیرقانونی است»

اگر این 8 ویژگی را دارید پس والدینی «سمی» محسوب می‌شوید

افزایش اضطراب و افسردگی در دوران کرونا

مسجد رانگونی‌های آبادان؛ یادگار مسلمانان میانمار

عکاس‌خلبانی که آخرین عکس خود را در آسمان عراق ثبت کرد

ارائه خدمات روانشناسی توسط "اسنپ" غیرقانونی است

حضرت اشرف در سالگرد قیام 30 تیر، مُرد/ سالروز بازداشت و زندانی احمد قوام

لزوم استعدادیابی کودکان در سنین پایین/ کودک امروز، آینده‌ساز فردا است

کدام خوراکی ها به سلامت روان کودکان کمک می‌کند

فرار از «احساس زشتی» به سوی «مانکن» شدن

دلیل کاهش تمرکز دانش‌آموزان در کلاسهای مجازی/ راه حل چیست؟

از نقش بیمه گران تا مقاومت راکبان

فاضلاب در کف خیابان‌های خوزستان / همین حالا هم برای رفع مشکلات این استان دیر است

سریال ناتمام آب خوزستان

بازگشت یوسف‌های ایران از خوزستان تا نصف جهان/کلبه احزان گلستان شد

نامه مهم امام به مرحوم منتظری در سال 65

سن امید به زندگی در ایران، چند سال است؟

خیابان‌های آسفالت آرزوی دست نیافتنی مردم آبادان

اهواز سمبل بی‌نشانه‌هاست!

مروری بر جنگ های شمالی ایران/ چرا فتنه جدید اسرائیل در آذربایجان تاریخی است؟

داستان شگفت‌انگیز هیرو اوندا / وقتی سربازی مصمم به انجام وظیفه می‌شود

آواز خوانی کتولی محلی در سال 1302/ ویدئو

سندرم "آشیانه خالی" در کمین سالمندان

طلاق های کرونایی

جدایی آذربایجان؛ زخم کاری ترکمنچای و گلستان به تن ایران / چرا صهیونیست‌ها می‌خواهند باکو را از تهران دور نگه دارند؟

راهکارهای ساده مقابله با افسردگی در پاییز و زمستان

جدایی آذربایجان؛ زخم کاری ترکمنچای و گلستان و تن ایران / چرا صهیونیست‌ها می‌خواهند باکو را از تهران دور نگه دارند؟

ناتوانی متولیان حوضه آبریز کرخه در انجام مسئولیت‌ها/متهم ردیف اول بحران آب خوزستان کیست؟

الله‌کرم: می‌توانستیم بغداد را بگیریم/ علایی: کسی جلویتان را گرفته بود؟/ نه از عراق غرامت گرفته‌‌ایم و نه در اروند کشتیرانی می‌کنیم فقط می‌گوییم نفوذ داریم/ پایان جنگ، خدمت یا خیانت؟

الله‌کرم: می‌توانستیم بغداد را بگیریم/ علایی: کسی جلویتان را گرفته بود؟/ پایان جنگ، خدمت یا خیانت؟

سخت‌ترین دادگاه نظامی علیه نخست وزیر

اگر همسرمان تمایلی به بچه دار شدن ندارد چه کنیم؟

چرا جنگ بعد از فتح خرمشهر ادامه پیدا کرد؟

به بهانه روز مولوی:   توسن آزادی؛ کمند اختیار

روایت مشاور آیت الله هاشمی از قضیه مک فارلین و فرماندهی امام در پشت جبهه

حدیث عزت و اقتدار نیروی دریایی ارتش در دفاع مقدس

ادبیات دفاع مقدس تجلی مقاومت ملت ایران نیازمند حمایت بیشتر

عملیات ثامن الائمه (ع) و حصری که رزمندگان شکستند

بیاید از این به بعد، به دکتر‌ها نگوییم «دکتر»

ناکامی مدل توسعه اصلاح‌طلبان در ایران

اوضاع در شلمچه نگران کننده است/ تجمع چند هزار نفری زائران

اولین فیلم رنگی از شهر لندن در سال 1924/ ویدئو

خطرِ افسردگی قبل و بعد از زایمانِ مادر برای سلامت روان کودک

شهادت 25 فرهنگی آبادان جایی درتقویم ندارد/ معلمانی که هنوزگمنامند

تصویر حیرت آور از مقایسه ‏60 سال پیش فرودگاه دبی و کابل/ عکس