پیام خوزستان

آخرين مطالب

افزایش شمار شهدا و مجروحان فلسطینی به 44 هزار و 300 نفر اجتماعی

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان -

پیام خوزستان

خبرگزاری آریا-از آغاز حملات و تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، بیش از 13300 نفر شهید شده اند که از این تعداد، 5600 نفر کودک و 3550 نفر زن هستند.
به گزارش­ خبرگزاری آریا، دفتر رسانه‌ای دولتی فلسطین در غزه اعلام کرد از آغاز حملات و تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، بیش از 13300 نفر شهید شده اند.
این منبع افزود از این تعداد، 5600 نفر کودک و 3550 زن هستند و بیش از 31 هزار نفر نیز مجروح شده اند که 75 درصد آن‌ها کودک و زن هستند.
هک شدن 87 هزار شماره تلفن و 85 هزار ایمیل صهیونیست‌ها
شبکه المیادین گزارش داد: نهاد امنیت اطلاعات رژیم صهیونیستی فاش کرد 87 هزار شماره تلفن و اسامی و 85 هزار آدرس ایمیل هک شده است.
ایهود باراک: پناهنگاه‌های زیر بیمارستان الشفاء را اسرائیلی‌ها احداث کرده اند
کانال تلگرامی شمس نیوز بخش‌هایی از مصاحبه ایهود باراک نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی با شبکه سی ان ان را منتشر کرد.
ایهود باراک در این مصاحبه درباره تونل‌هایی که ارتش اسرائیل در زیر بیمارستان الشفاء کشف کرده است می‌گوید: پناهگاه‌های موجود در زیر زمین بیمارستان الشفاء را اسرائیلی‌ها حدود چهار یا پنج دهه پیش احداث کرده اند.
شهادت نوزاد فلسطینی پیش از صدور گواهی ولادت برای وی
شبکه اطلاع رسانی رایه با انتشار تصاویری در کانال تلگرامی خود نوشت: یحیی نوزاد فلسطینی پیش از صدور گواهی ولادت برای وی در غزه به شهادت رسید.
پدر این نوزاد او را رو به دوربین گرفت و فریاد زد: این یحیی است، الجزیره، العربی و العالم او را نشان بدهند.. همه سران ببینند.
شهادت 2 عضو ارشد جنبش حماس
به گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم، مصطفی و عاطف القانوع از اعضای ارشد جنبش حماس در شمال نوار غزه به شهادت رسیدند.
خارج کردن کودک فلسطینی از زیر آوار در غزه
کانال تلگرامی قدس پرس با انتشار ویدئویی نوشت: این کودک از زیر آوار خانه‌ای خارج شد که طی ساعات گذشته مورد حملات رژیم اشغالگر اسرائیل قرار گرفت.
مقام انصارالله: برای هرگونه عواقب ناشی از پاسخ دادن به حملات به غزه آماده ایم
به گزارش شبکه العالم، زید الغرسی رئیس بخش اطلاع رسانی ریاست جمهوری یمن از آمادگی صنعا برای هرگونه عواقب توقیف کشتی‌های اسرائیلی خبر داد و تاکید کرد یمن گزینه‌ها و شگفتانه‌های راهبردی زیادی دارد و موشک‌ها و پهپاد‌هایی که شلیک شد و نیز توقیف کشتی اسرائیلی فقط نقطه آغاز است.
شهادت یکی از مجروحان در بیمارستان اندونزی
شبکه الجزیره مباشر اعلام کرد: به علت تمام شدن اکسیژن و قطعی برق بیمارستان اندونزی در شمال نوار غزه، یکی از مجروحان در این بیمارستان به شهادت رسید.
وزیر کار رژیم اشغالگر: جنگ با 200 میلیارد شکل هزینه پایان خواهد یافت
به گزارش شبکه المیادین، یوآف بن تسور وزیر کار رژیم صهیونیستی تخمین زد جنگ با هزینه حدود 200 میلیارد شکلی پایان خواهد یافت.
وی افزود اسرائیل در وضع اقتصادی پیچیده‌ای به سر می‌برد و (جنگ) هر روز حدود یک میلیارد شکل هزینه دارد.
رئیس بخش پرستاری بیمارستان اندونزی: بیمارستان به گورستان تبدیل شده است
شبکه الجزیره مباشر در خبری فوری گزارش داد: رئیس بخش پرستاری بیمارستان اندونزی غزه در گفتگو با این شبکه تصریح کرد بیمارستان از مرکز ارائه خدمات درمانی به گورستان دسته جمعی تبدیل شده است. جسد‌ها در همه بخش‌ها مانده اند و افراد زیادی را به علت کمبود تجهیزات از دست دادیم.
تأکید بر ادامه مقاومت و ایستادگی در برابر تجاوزگری رژیم صهیونیستی
سخنگوی اطلاع رسانی جهاد اسلامی فلسطین با تاکید بر مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن صهیونیست، بمباران بیمارستان اندونزی غزه را ادامه نقض قوانین بین المللی از سوی این رژیم و حمایت آمریکا دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر جنبش جهاد اسلامی فلسطین، مصعب البریم گفت: آنچه در بیمارستان اندونزی روی می‌دهد، جنایت وحشیانه و کشتار ناجوانمردانه علیه این بیمارستان، کادر پزشکی، بیماران، زخمی‌ها و آوارگان مستقر در آنجا است.
البریم افزود جنایت بمباران بیمارستان اندونزی، ادامه نقض قانون بین المللی و بشردوستانه از سوی ارتش دشمن با حمایت و پشتیبانی کامل دولت آمریکا است. وی تصریح کرد هدف این جنایت‌ها و کشتارها، نابودی هر گونه وجود فلسطینی در شمال غزه با هدف اشغالگری مجدد آن و الحاق این منطقه است.
البریم گفت: ما به دفاع از ملت و سرزمین خود پایبند هستیم و مقاومت در برابر این تروریسم و تجاوزات، به یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین وظایف تبدیل می‌شود. سخنگوی جهاد اسلامی تاکید کرد به جز با ایستادگی، وحدت و ادامه مقاومت، راهی برای توقف این تجاوز کینه توزانه وجود ندارد.
رسانه‌های صهیونیستی: حزب الله، تجهیزات اطلاعاتی در شمال را به عصر حجر باز گرداند
به گزارش المیادین تجهیزاتی که مورد هدف مقاومت اسلامی لبنان قرار گرفته است شامل سامانه‌های لیزری برای تعیین فاصله، سامانه‌های شنود صوتی و سامانه‌های شنود روی دستگاه‌های بی‌سیم و مخابرات، به‌علاوه سامانه‌های دید در روز و شب با تلسکوپ تا فاصله پنج کیلومتری است.
رسانه‌های اسرائیلی نتیجه هدف قرار دادن سرویس‌های نظارتی و اطلاعاتی در جبهه شمالی از سوی مقاومت اسلامی لبنان، حزب الله، را بازگرداندن تجهیزات اطلاعاتی شمال به عصر حجر توصیف کردند.
مقاومت اسلامی در لبنان تقریباً روزانه به هدف قرار دادن تجهیزات نظامی اشغالگر ادامه می‌دهد و پیش از این نیز صحنه‌هایی از هدف قرار دادن این دستگاه‌ها منتشر شده و جزئیات عملیات و ماهیت دستگاه‌های مورد هدف فاش شده است.
در صحنه‌های منتشر شده توسط رسانه‌های جنگی آمده است پایگاه‌های ایجاد شده توسط رژیم صهیونیستی در بخش جلویی خط مرزی آن‌طور که اشغالگران ادعا می‌کنندپایگاه‌های دفاعی نیستند، بلکه یک تجاوز به لبنان هستند که خطر آن‌ها کمتر از یک حمله توپخانه‌ای و موشکی نیست. مقاومت اعلام کرد که این سایت‌ها، پایگاه‌هایی برای جاسوسی و دزدی هستند که به فراتر از مرز‌های لبنان می‌رسند و بدون استثنا به حریم خصوصی لبنانی‌ها در همه جا نفوذ می‌کنند.
چارلز ابی نادر، تحلیلگر امور نظامی و راهبردی المیادین، توضیح داد که این تجهیزات حول سیستم‌های نوری حرارتی می‌چرخند که جایگزین عنصر انسانی در نظارت می‌شوند، نیاز به استقرار نگهبانان در مرز‌ها برای نظارت را از بین می‌برند، ودرباره هرگونه تحرک مقاومت، به دشمن هشدار می‌دهد.
حماس: توافق آتش بس درصورت اعلام شدن مقبول و رضایتبخش است
به گزارش کانال تلگرامی جنبش حماس، عزت الرشق عضو دفتر سیاسی حماس در گفتگو با شبکه العربی تصریح کرد: به دستیابی به توافق آتش بس بسیار نزدیک شده ایم و امیدواریم به زودی حاصل شود. در روز‌های گذشته طرف صهیونیست به ویژه نتانیاهو برای تکمیل توافق وقت کشی می‌کرد. مقاومت در میدان نبرد و سیاست متحد ایستاده است و توافق آتش بس هر دو عرصه را شامل خواهد شد.
وی افزود: در ازای آزادی تعداد مشخصی از اسرای رژیم اشغالگر اعم از زنان و کودکان که در توافق قید شده است، زنان و کودکان سرزمینمان در زندان‌های این رژیم آزاد خواهند شد. اگر توافق اعلام شود، مقبول و رضایتبخش خواهد بود و در اصل گویای مطالبات مقاومت است. اسرائیلی‌ها برای گفتگو در حین حملات تلاش می‌کنند تا مقاومت را درهم بشکنند. این اتفاق تا به امروز نیفتاده است و نخواهد افتاد. در حال حاضر به جزئیات توافق قریب الوقوع ورود نخواهیم کرد و زمانی که توافق حاصل شود، برادرانمان در قطر جزئیات آن را اعلام خواهند کرد.
استقرار 100 هزار نظامی صهیونیست در مرز‌های لبنان
شبکه الجزیره گزارش داد روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقامات اسرائیل نوشت: ارتش اسرائیل 100 هزار سرباز را در مرز‌های مشترک با لبنان مستقر کرده است.
حمله پهپادی حزب الله به مواضع نیرو‌های اشغالگر نزدیک مرز‌ها
به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، حزب الله لبنان اعلام کرد یک منزل را در شهرک صهیونیست نشین المطله که شماری از نظامیان رژیم صهیونیستی در آن مستقر شده بودند هدف قرار داد.
کانال دوازده رژیم اشغالگر نیز اعلام کرد یک راکت ضد زره پوش به یک منزل در شهرک المطله اصابت کرد و خساراتی به بار آورد.
حزب الله لبنان پیش از این نیز اعلام کرده بود مراکز استقرار نیرو‌های ارتش اسرائیل در غرب شهرک کریات شمونه را با پهپاد و توپ هدف قرار داد.
ستاد تبلیغات جنگ حزب الله تصاویری از حملات پهپادی به یکی از مواضع نیرو‌های اشغالگر در غرب این شهرک صهیونیست نشین نزدیک مرز‌های لبنان پخش کرد.
پدر فلسطینی: چشمان مرا بگیرید و به فرزندم دهید
کانال تلگرامی فلسطین پست تصاویری از یک پدر فلسطینی منتشر کرد که چشمان دخترش دچار جراحت شده است.‌ای پدر فلسطینی می‌گوید: چشمان مرا بگیرید و به دخترم بدهید.
دشمن در مورد آتش بس وقت کشی می‌کند
به گزارش سما نیوز زاهر جبارین مسئول دفتر شهدا، اسرا و مجروحان جنبش حماس گفت: در حال حاضر دشمن در مورد آتش بس وقت کشی می‌کند.
زاهر جبارین افزود: م یک چارچوب کلی برای اجرای هر توافقی تعیین کرده ایم و آن آتش بس است، شرط ما آتش بس و اجرای کامل آن است.
وی افزود: اسرائیل بار‌ها تعهدات خود را با میانجی‌ها زیر پا گذاشته است.
مسئول دفتر شهدا، اسرا و مجروحان جنبش حماس گفت: ما به پیروزی حتمی یقین داریم و مردم ما پرچم سفید را برافراشته نخواهند کرد. ما تسلیم اشغالگران نخواهیم شد. البته ما از روز اول پیروز شدیم. اشغالگران تسلیم مقاومت خواهند شد.
افزایش شمار شهدا و مجروحان فلسطینی به 44 هزار و 300 نفر
وی با اشاره به اینکه اسرائیل سربار طرح امپریالیستی شده و دیگر برای سرمایه گذاری و رفاه مناسب نیست افزود: اسرائیل دیگر برای زندگی جذاب نیست، چه برای کسانی که آنجا هستند و چه برای کسانی که به عنوان شهرک نشین به آن مهاجرت می‌کنند.
وی افزود: اسرای فلسطینی در داخل زندان‌های رژیم اسرائیل به سرکردگی بن گویر قتل عام می‌شوند. یکی از شروط مذاکره با اشغالگران این است که شرایط اسرای فلسطینی به وضع قبل از طوفان الاقصی برگردد.
آزادی زندانیان دِینی بر گردن ماست و مقاومت انشاءالله به وعده خود مبنی بر آزادی آن‌ها عمل خواهد کرد. جامعه بین المللی ظالم نامی از اسرای فلسطینی نبرد. ما تمام اجساد شهدای ملت فلسطین را بیرون می‌آوریم تا در زمین دفن شوند.
نصب پارچه نوشته بزرگی در حمایت از فلسطین در دانشگاه کالیفرنیا
به گزارش کانال تلگرامی آناتولی، پارچه نوشته بزرگی در حمایت از فلسطین در ساختمانی در دانشگاه کالیفرنیا نصب شد.
تشکر مفتی عمان از ملت یمن بابت مقابله با کشتی‌های صهیونیست‌ها
به گزارش خبرگزاری سما، احمد بن حمد الخلیلی مفتی عمان گفت: «از صمیم قلبمان از ملت عرب و مسلمان یمن بابت مقابله با کشتی‌های صهیونیست‌ها تشکر می‌کنیم و از آنان می‌خواهیم گرد این اصل دینی مهم حمایت از مظلومان جمع شوند.»
حمله توپخانه‌ای به داروخانه مرکزی بیمارستان اندونزی غزه
شبکه فلسطین الیوم به نقل از خبرنگار خود گزارش داد: توپخانه اشغالگران صهیونیست داروخانه مرکزی بیمارستان اندونزی را هدف قرار داد و براثر آن تعدادی از بیماران به علت کمبود دارو جان باختند.
 انتقال نوزادان نارس از بیمارستان شفا به رفح
شبکه تی آر تی ترکیه تصاویری از انتقال 30 نوزاد نارس از بیمارستان شفا به شهر رفح در جنوب غزه منتشر کرد. با کشته شدن خانواده ها در حملات هوایی اسرائیل هویت تعدادی از این نوزادان شناسایی نشده است.
حزب الله خانه‌ای را در شهرک المطله هدف قرار داد
مقاومت اسلامی لبنان بیانیه‌ای به این شرح منتشر کرد: در حمایت از ملت مقاوم فلسطین در نوار غزه و نیرو‌های قهرمان مقاومت و در پاسخ به حملات دشمن صهیونیست به خانه‌ها در روستا‌های جنوبی، رزمندگان مقاومت اسلامی ساعت 6 و 40 دقیقه صبح امروز خانه‌ای را در شهرک غصب شده المطله که در آن سربازان دشمن اسرائیلی حضور داشتند، با اسلحه مناسب هدف قرار دادند که مستقیماً به هدف اصابت کرد.
تظاهرات حمایت از مقاومت فلسطین در اردوگاه البقعه اردن
کانال تلگرامی فلسطین الان تصاویری از تظاهرات حمایت از مقاومت فلسطین و نوار غزه در اردوگاه آوارگان البقعه در اردن منتشر کرد.
سخنان خبرنگار فلسطینی پیش از شهادت
کانال تلگرامی القسطل آخرین سخنان «آیات خضوره» خبرنگار فلسطینی را پیش از شهادت به ضرب حمله موشکی رژیم صهیونیستی به خانه اش در شهر بیت لاهیا در شمال نوار غزه منتشر کرد.
آیات خضوره می‌گوید: شاید این، آخرین ویدیوی من باشد. رژیم اشغالگر صهیونیستی اقدام به شلیک بمب‌های فسفری و بمب‌های صوتی ترسناک به منطقه المشروع در بیت لاهیا کرده و با توزیع اعلامیه هایی، خواستار تخلیه منطقه شده است. تقریباً کل منطقه تخلیه شده است؛ فقط من و چند نفر دیگر در خانه‌ها مانده ایم. وضعیت خیلی وحشتناک و ترسناک است. وضعیت بسیار دشواری داریم. خدا به ما رحم کند.
اذعان ارتش تل آویو به زخمی شدن 5 نظای دیگر صهیونیست در شمال غزه
پایگاه فلسطین الیوم در خبری فوری گزارش داد ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی در بیانیه‌ای تصریح کرد: 2 سرباز ذخیره گردان 699 تیپ 551 در درگیری‌ها در شمال غزه به شدت مجروح شدند. افسر نظامی گردان 17 تیپ سلام در درگیری‌ها در شمال نوار غزه به شدت مجروح شده است. یک عضو گردان 46 و یک عضو گردان 52 تیپ 401 نیز در درگیری‌ها در شمال غزه به شدت مجروح شده اند.
شمار کشته‌های نظامی رژیم اشغالگر به بیش از 390 نفر رسید
با کشته شدن شمار دیگری از نظامیان صهیونیست از روز یکشنبه تا کنون، شمار نظامیان و افسران صهیونیست کشته شده از ابتدای عملیات طوفان الاقصی به بیش از 390 نفر رسید.
به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، ارتش اسرائیل از کشته شدن ده تن از افسران و نظامیان و زخمی شدن چهار تن دیگر از روز یکشنبه گذشته خبر داد. یکی از این افراد از درجه داران تیپ گفعاتی است. به این ترتیب شمار نظامیان و افسران اسرائیلی که این رژیم از کشته شدن آن‌ها از ابتدای عملیات طوفان الاقصی خبر داده است به بیش از 390 نفر می‌رسد.
افشای نام و مشخصات دو نظامی کشته شده رژیم صهیونیستی
به گزارش بخش اطلاع رسانی نظامی گردان‌های القسام، نام دو کشته جدید ارتش رژیم صهیونیستی در نبرد‌های غزه به این شرح اعلام شد:
- ارنون موشه ابراهام بنفینستی فاسبی کاپیتان ذخیره 26 ساله از پایگاه همالی و افسر نظامی تیپ گفعاتی روز گذشته در درگیری‌ها در شمال غزه کشته شد.
- ایلیا سینکین گروهبان 20 ساله و عضو گردان روتیم تیپ گفعاتی روز گذشته در درگیری‌ها در شمال غزه کشته شد.
اذعان به کشته شدن 2 نظامی صهیونیست دیگر
شبکه خبری قدس گزارش داد بنابراعلام منابع عبری، ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی به کشته شدن دو نظامی دیگرش به ضرب گلوله مقاومت در درگیری‌ها در شمال غزه اذعان کرده است.
افزایش شمار شهدا و مجروحان فلسطینی به 44 هزار و 300 نفر
خبرگزاری قدس پرس نیز در تایید این مطلب نوشت: ارتش رژیم اشغالگر اسرائیل به کشته شدن 2 نظامی خود در درگیری‌ها در شمال غزه و زخمی شدن 4 نظامی دیگر اذعان کرد. حال مجروحان وخیم گزارش شده است.
تصاویری از حرکت آوارگان فلسطینی به سمت اردوگاه جبالیا
کانال تلگرامی خبرگزاری سما با انتشار تصاویری نوشت: فلسطینیان آواره از اطراف بیمارستان اندونزی به سمت اردوگاه جبالیا در شمال غزه حرکت کردند.
ورود زخمیان و آوارگان فلسطینی از بیمارستان اندونزی به بیمارستان‌های جنوب نوار غزه
کانال تلگرامی سما تصاویری از ورود دو دستگاه اتوبوس حامل زخمیان و آوارگان فلسطینی از بیمارستان اندونزی در شمال نوار غزه به بیمارستان ناصر و بیمارستان اروپایی در جنوب نوار غزه منتشر کرد.
نصب تابلو‌هایی در اعلام حمایت از فلسطین و نوار غزه بر دیوار مسجدی در صنعاء
کانال تلگرامی فلسطین الان تصاویری از تابلو‌های نقاشی نصب شده در دیوار مسجدی در میدان «السبعین» در صنعاء پایتخت یمن در اعلام همبستگی با مسئله فلسطین و نوار غزه منتشر کرد.
افزایش شمار شهدا و مجروحان فلسطینی به 44 هزار و 300 نفرافزایش شمار شهدا و مجروحان فلسطینی به 44 هزار و 300 نفرافزایش شمار شهدا و مجروحان فلسطینی به 44 هزار و 300 نفرافزایش شمار شهدا و مجروحان فلسطینی به 44 هزار و 300 نفر
آخرین آمار شهدای مقاومت تا این ساعت
- شهدای نوار غزه: 13317 هزار
کودکان شهید: 5600
زنان شهید: 3500
خبرنگاران شهید: 60
امدادگران (پزشک، پرستار و امدادگر) شهید: 201
- شهدای کرانه باختری: 212
مجروحان غزه: بیش از 31 هزار، 75 درصد کودکان و زنان
آوارگان غزه: یک میلیون و 500 هزار نفر
واحد‌های تخریب شده: 43 هزار
مراکز درمانی تخریب شده: 135
مراکز دولتی تخریب شده: 97
مراکز رسانه ای: 61
مدارس: 266
مساجد: 83
کلیساها: 3
هنیه: به دستیابی به توافق آتش بس نزدیک می‌شویم
پایگاه خبری فلسطین الآن گزارش داد اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کرد: به دستیابی به توافق درخصوص آتش بس نزدیک می‌شویم و پاسخمان را به قطر و میانجی گر‌ها تقدیم کرده ایم.
مادورو: در برابر نسل کشی در غزه نباید سکوت کرد
شبکه تلویزیونی المیادین در خبر فوری گزارش داد: نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا گفت، آنچه در فلسطین رخ می‌دهد فراتر از هولوکاست است و در برابر نسل کشی که رخ می‌دهد، نباید سکوت کرد.
مادورو افزود، در تل آویو، راستگرایان افراطی، نژادپرست و نازی حضور دارند و ما باید برای دفاع از ارزش‌های واقعی انسانی در برابر راستگرایان افراطی آماده باشیم. بر اساس بیانیه دبیرکل سازمان ملل، ملت‌های جهان را به اعمال فشار در خیابان‌ها برای متوقف کردن قتل عام در غزه و مجازات عاملان آن، دعوت می‌کنم.
دو کشتی متعلق به تاجر صهیونیست ناچار به فاصله گرفتن از دریای سرخ شدند
شبکه تلویزیونی «المیادین» گزارش داد: «خبرگزاری رویترز» اعلام کرد اطلاعات مربوط به کشتیرانی نشان می‌دهد دو فروند کشتی متعلق به همان شرکتی که جنبش انصارالله، کشتی آن را در دریای سرخ توقیف کرد، مسیر خود را تغییر دادند.
رویترز تاکید کرد: یکی از این دو کشتی به جایی که از آن حرکت کرده بود، بازگشت و ناچار شد دو هزار مایل دریایی، مسافت اضافی را طی کند.
هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره همه گیری بیماری‌های واگیردار در غزه
به گزارش شبکه تلویزیونی «المیادین»، «مایکل رایان» در نشست خبری در نیویورک، درباره همه گیری بیماری‌های واگیردار در میان یک میلیون و 700 هزار نفر از اهالی نوار غزه به ویژه کودکان به علت اوضاع وخیم انسانی پس از کوچ اجباری آنان، هشدار داد.
رایان افزود: افزون بر زخم‌ها و جراحت‌های خطرناکی که بسیاری از افراد در غزه از آن رنج می‌برند، شمار بسیاری از آوارگان به مراکز اسکان کوچک و شلوغ پناه می‌برند که می‌تواند زمینه همه گیری بیماری‌های واگیردار را فراهم کند. به ویژه که شرایط جوی و بارش شدید باران و جاری شدن سیل در دو روز گذشته، به گسترش زودتر بیماری‌ها دامن می‌زند. کاهش غیرمنتظره دمای هوا نیز به همه گیری بیماری‌هایی از جمله «ذات الریه» میان کودکان کمک می‌کند. این کودکان از سوء تغذیه رنج می‌برند که بهترین زمینه برای همه گیری بیماری‌های واگیردار است. این خطرها، به همان اندازه توقف فعالیت بیمارستان‌ها و زخم‌های خطرناک در میان شهروندان، جدی است.
نظامیان رژیم صهیونیستی در غزه از ترس یکدیگر را می‌کشند
رسانه‌های رژیم صهیونیستی اذعان کردند: نظامیان این رژیم در چند حادثه در داخل نوار غزه، از ترس یکدیگر را کشتند.
به گزارش شبکه تلویزیونی «المیادین»، روزنامه اسرائیلی «هاآرتص» اعلام کرد از زمان آغاز عملیات زمینی در نوار غزه، حادثه‌های متعددی روی داده است که در آنها، نظامیان اسرائیلی به سوی دیگر نظامیان ارتش این رژیم، تیراندازی کرده اند.
هاآرتص افزود: برخی از این حادثه ها، باعث کشته شدن شماری از این نظامیان شد و این حادثه‌ها در عملیات مشترک نیرو‌های زرهی و پیاده نظام، روی داد.
توقیف کشتی، برای یاری رساندن به اهالی غزه صورت گرفت
به گزارش شبکه تلویزیونی «المیادین»، «علی القحوم» در گفتگو با این شبکه گفت: عملیات توقیف کشتی اسرائیلی، در چارچوب مشارکت آشکار و اعلام شده یمن در نبرد طوفان الاقصی و برای یاری رساندن به فلسطین و غزه و ملت مظلوم فلسطین صورت گرفت.
القحوم افزود: تا زمانی که رژیم غاصب اسرائیل به تهاجم وحشیانه علیه غزه و فلسطین ادامه می‌دهد، عملیات بزرگ یمنی‌ها با پهپاد‌ها و موشک‌های پیشرفته بالستیک ادامه خواهد داشت. این معادله ثابت است.
او خاطرنشان کرد: هر نوع اقدام خصمانه علیه یمن، پیامد‌های وخیمی به همراه خواهد داشت. اگر صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها به فکر تجاوزگری علیه یمن باشند، یمن می‌تواند به آن پاسخ دهد.
سرودی که تلویزیون رژیم صهیونیستی آن را حذف کرد
به گزارش شبکه تلویزیونی «الجزیره عربی»، در روز جهانی کودک، تلویزیون اسرائیل، سرودی را که کودکان اسرائیلی آن را می‌خواندند، پخش کرد که مضمون آن تشویق به قتل همه اهالی غزه بود.
در این سرود آمده است: «شب پائیزی در سواحل نوار غزه، جنگنده‌ها بمباران می‌کنند، ویرانی، ویرانی. نیرو‌های اسرائیلی از مرز‌ها عبور می‌کنند. همه کسانی را که صلیب شکسته دارند، نابود کنید. در مدت یک سال، هیچ چیز در آنجا باقی نخواهد ماند. با امنیت به خانه هایمان باز خواهیم گشت. در مدت یک سال کامل، آنان را نابود خواهیم کرد و سپس در مزرعه‌های خود کشاورزی خواهیم کرد.
«صهیب العصا»، گزارشگر شبکه الجزیره، گفت: این هدیه اسرائیل در روز جهانی کودک بود. این سرودی است که کودکان اسرائیلی آن را خواندند و تلویزیون این رژیم نیز آن را پخش کرد. موضوع چشمگیر آن است که نام این سرود، «دوستی» بود. در سرود دوستی، نابودی نوار غزه و از میان بردن همه ساکنان آن وجود داشت تا جایی که هیچ چیزی باقی نماند. تلویزیون اسرائیل، این سرود را از حساب کاربری خود حذف کرد و در حساب‌های کاربری اسرائیلی، هیچ اثری از آن باقی نماند و تنها یک خبرنگار آمریکایی در شبکه اجتماعی «اکس»، آن را منتشر کرد.
تجمع در برابر کاخ سفید برای توقف جنگ غزه
شبکه تلویزیونی «الجزیره مباشر»، گزارش داد: تجمع سکوت در برابر کاخ سفید برای درخواست توقف جنگ اسرائیل علیه نوار غزه برگزار شد.
نماینده فلسطین در سازمان ملل متحد: اجازه کوچ اجباری را نخواهیم داد
شبکه تلویزیونی «الجزیره مباشر» گزارش داد: «ریاض منصور»، نماینده فلسطین در سازمان ملل متحد، در گفتگو با این شبکه گفت: اصلی‌ترین کار از دیدگاه ما، متوقف کردن تهاجم و کوچ اجباری اهالی غزه است. ما خواهان توقف فوری فاجعه انسانی در غزه و تلاش برای رساندن کمک‌ها هستیم. مرحله پس از تهاجم، مسئله فلسطینی است و همه قشر‌های ملت فلسطین درباره آن تصمیم گیری خواهند کرد.
ریاض منصور افزود: امیدواریم توافق تبادل اسیران در زودترین زمان ممکن اعلام شود تا جان هزاران نفر از ملت ما نجات یابد. سخن از کوچ اجباری فلسطینیان ساکن نوار غزه به دیگر کشورها، توهم اسرائیل و جنایت جنگی است. نکبت سال 1948 را تکرار نخواهیم کرد و در سرزمین خود باقی خواهیم ماند و آن را ترک نخواهیم کرد. اجازه کوچ اجباری را نخواهیم داد و اشغالگری باید پایان یابد. ملت فلسطین درباره سرنوشت آینده خود تصمیم گیری خواهد کرد و ما حق داریم در برابر اشغالگران، مقاومت کنیم.
مدیر بهداشت غزه: اشغالگران این بار درباره بیمارستان اندونزی دروغ می‌گویند
شبکه تلویزیونی «الجزیره مباشر» گزارش داد: «منیر البرش»، مدیر بهداشت غزه، در مصاحبه با این شبکه گفت: تانک‌های اسرائیلی همچنان بیمارستان اندونزی را محاصره کرده اند. اشغالگران درباره بیمارستان الشفاء دروغ گفتند و اکنون همان ادعا‌ها را با هدف تخلیه بیمارستان اندونزی مطرح می‌کنند.
او افزود: 100 زخمی در بیمارستان اندونزی به عمل جراحی فوری نیاز دارند و باید به خارج از نوار غزه برده شوند. بیمارستان اندونزی تنها مرکز درمانی است که در شمال نوار غزه هنوز فعالیت می‌کند.
موافقت حماس و جهاد اسلامی با توافق تبادل اسیران
شبکه تلویزیونی «فلسطین الیوم» به نقل از منابع اختصاصی خود گزارش داد: جنبش‌های جهاد اسلامی و حماس موافقت اصولی خود را با بند‌های تبادل اسیران اعلام کردند و احتمال تغییر بند‌های آن هنوز وجود دارد.
این منابع تاکید کردند اجرای توافق تبادل اسیران، احتمالا نزدیک است و موفقیت آن به میزان پایبندی طرف اسرائیلی ارتباط دارد.
بند‌های توافق احتمالی تبادل اسیران میان رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین
شبکه تلویزیونی «فلسطین الیوم» در خبر فوری به نقل از منابع آگاه اعلام کرد: «بند‌های توافق تبادل اسیران، شامل توقف پنج روزه درگیری‌ها و توقف پرواز هواپیما‌های اشغالگران است.»
این شبکه افزود: «این توافق همچنین شامل تبادل 50 اسیر مقاومت از شهرک نشینان و شهروندان خارجی در برابر آزادی 300 اسیر زن، کودک و نوجوان فلسطینی است. آزادی اسیران به صورت چند مرحله و به صورت آزادی 10 اسیر اسرائیلی در برابر 30 اسیر فلسطینی در روز صورت خواهد گرفت. این توافق همچنین شامل ورود 300 کامیون حامل کمک‌های غذایی، پزشکی و سوخت به سراسر نوار غزه می‌شود.»
وزارت بهداشت غزه: ارائه خدمات پزشکی در شمال نوار غزه متوقف شده است
شبکه تلویزیونی «الجزیره عربی»، گزارش داد: «اشرف القدره»، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه، در مصاحبه با این شبکه گفت: 500 بیمار از بیمارستان اندونزی به دیگر بیمارستان‌ها برده شدند که حال برخی از آنان پیچیده است. برای تخلیه بقیه زخمی‌ها از بیمارستان اندونزی و انتقال آنان به دیگر بیمارستان‌های غزه و خارج از غزه تلاش می‌کنیم. نظامیان اشغالگر همچنان بیمارستان اندونزی را محاصره کرده اند. پهپاد‌های اسرائیلی هر کسی را که در حیاط بیمارستان اندونزی رفت و آمد کند، هدف قرار می‌دهند.
القدره افزود: دیگر هیچ نوع خدمات پزشکی در شمال نوار غزه باقی نمانده است. 12 نفر در داخل بیمارستان اندونزی شهید شدند و کادر پزشکی نتوانستند کاری برای آنان صورت دهند. کادر پزشکی در بیمارستان اندونزی امکانات بسیار محدودی دارند.
مقام سازمان ملل متحد: آنچه در غزه رخ می‌دهد، کشتار بی سابقه است
رئیس کمیته‌های حقوق بشر وابسته به سازمان ملل متحد و رئیس کمیته سازمان ملل متحد برای نابودی تبعیض نژادی در ژنو، تاکید کرد: «آنچه در غزه روی می‌دهد، هولوکاست و کشتار همگانی و بی سابقه است.»
«نورالدین امیر» در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «الجزیره عربی»، در پاسخ به این پرسش که «آیا آنچه اسرائیل در نوار غزه انجام می‌دهد، جنایت جنگی است؟» گفت: بدتر از جنایت جنگی و در واقع، جنایت علیه بشریت است. ما درباره جنایت علیه بشریت سخن می‌گوییم. اسرائیل، نه تنها در حالی که مردم در غزه هستند، آن را بمباران می‌کند، بلکه انسان‌ها را ترور می‌کند.
نورالدین امیر در پاسخ به این پرسش که «چه کسی اسرائیل را برای جنایت‌های جنگی و جنایت علیه بشریت بازخواست خواهد کرد؟»، افزود: بله، واقعا جنایت علیه بشریت است. آنچه اکنون شاهد آن هستیم، بی سابقه است. حتی در دوره نازی‌ها در زمان جنگ جهانی دوم هم چنین جنایت‌هایی رخ نمی‌داد. اما پرسش آن است که «تا چه زمان، دادگاه بین المللی کیفری نخواهد توانست در برابر اسرائیل اقدامی انجام دهد؟»، زیرا اسرائیل عضو دادگاه بین المللی کیفری نیست. اسرائیل هرگز قطعنامه‌های شورای امنیت یا حتی قطعنامه‌های مجمع عمومی سازمان ملل متحد را اجرا نکرده است. ما نمی‌توانیم اسرائیل را یک کشور بدانیم. اسرائیل برای قوانین بین المللی، ارزشی قائل نیست و این قوانین را به رسمیت نمی‌شناسد و پیمان‌های ژنو و وین درباره روابط دیپلماتیک را اجرا نمی‌کند. اسرائیل مانند یک کشور رفتار نمی‌کند.
وزارت امور خارجه آمریکا: حماس نمی‌تواند حکومت غزه را در اختیار داشته باشد
شبکه تلویزیونی «الجزیره مباشر» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری در واشینگتن گفت: حماس نمی‌تواند حکومت غزه را در اختیار داشته باشد و اسرائیل حق ندارد پس از پایان درگیری، غزه را اشغال کند و فلسطینیان درباره حکومت آینده غزه تصمیم گیری خواهند کرد. نه ما و نه اسرائیل، نباید شکل حکومت در غزه را تحمیل کنیم و حماس بخشی از این فرآیند نخواهد بود. ما در غزه به مرحله انتقالی با هدایت [و خواست]خود فلسطینیان نیاز داریم.
آمریکا به هلاکت پنج شهروند این کشور که در ارتش رژیم صهیونیستی خدمت می‌کردند، اذعان کرد
شبکه تلویزیونی «الجزیره عربی» در خبر فوری گزارش داد: وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد از هفتم اکتبر تاکنون شش آمریکایی کشته شدند که پنج نفر از آن‌ها در ارتش اسرائیل خدمت می‌کردند.
سازمان بهداشت جهانی از 36 بیمارستان در نوار غزه فقط 10 بیمارستان فعال هستند
شبکه تلویزیونی الجزیره در خبری فوری گزارش داد: سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد از 36 بیمارستان در نوار غزه فقط 10 بیمارستان در حال فعالیت هستند.
افزایش آمار شهدای فلسطینی به 13300
به گزارش کانال تلگرامی رادیو النور، دفتر رسانه‌ای دولتی فلسطین در غزه اعلام کرد از آغاز حملات و تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، بیش از 13300 نفر شهید شده اند.
این منبع افزود از این تعداد، 5600 نفر کودک و 3550 زن هستند و بیش از 31 هزار نفر نیز مجروح شده اند که 75 درصد آن‌ها کودک و زن هستند.

لینک کوتاه:
https://www.payamekhuzestan.ir/Fa/News/797917/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

آغاز حرکت قطار امید آفرینی با رویداد رسانه جام امید خوزستان

سرنوشت نهایی جنگِ محور مقاومت با اسرائیل چه خواهد شد؟

4 حقیقت معنادار از جنگ غزه که نمی‌دانید

عملکرد پرفراز و نشیب حریف استقلال

ماه و سیاره زهره به یکدیگر نزدیک می‌‎شوند

چرا گروه‌های مقاومت تا الان وارد جنگ فراگیر با اسرائیل نشده‌اند؟

شصت‌وچهارمین روز طوفان الاقصی| 13 شهید در بمباران منزل مسکونی درخان‌یونس

سه مصدوم در سقوط آسانسور در دزفول

حادثه مرگبار غرق شدگی در شهرستان رامهرمز

خوزستان میزبان 14 شهید گمنام دفاع مقدس است

مردم مهریز یکشنبه میزبان شهید گمنام هستند

جبهه واحد رسانه ای در خوزستان تشکیل میشود

رژیم صهیونیستی کشته شدن دو نظامی دیگر خود در غزه را تأیید کرد

حجاب برخی مردان زننده است و همه باید حجاب اسلامی را رعایت کنند

عکس زیرخاکی از حضور فردین در ورزشگاه آزادی بعداز انقلاب

آئین تجلیل از خانواده شهید غلامرضا درویش قلی در بهبهان

تنها راه آزادی فلسطین رجوع به الله و جهاد فی سبیل الله است

رحمتی: پرسپولیس و سپاهان از لحاظ بازیکن و بودجه از ما بالاتر بودند و سابقه زیادی در لیگ قهرمانان آسیا داشتند

مقاومت تا توقف جنایات صهیونیست‌ها و رفع کامل اشغال فلسطین ادامه خواهد یافت

قهرمانی اسکواش باز خوزستان در مسابقات بین المللی یزد

خوزستان میزبان لیگ برتر گلف

حماس: تلاش برای آزادی اسیر صهیونیستی را ناکام گذاشتیم

کشته و زخمی شدن ده‌ها نظامی صهیونیست در غزه

اسرائیل به هلاکت دو تن از افسرانش اذعان کرد

مقاومت عراق مسئولیت حمله موشکی به پایگاه آمریکایی کونیکو در سوریه را برعهده گرفت

ببینید | تل آویو در آتش می‌سوزد، قدس آزاد خواهد شد

حزب الله شهادت سه تن از اعضای خود را تأیید کرد

هنیه: مقاومت تا توقف جنایات صهیونیست‌ها و رفع کامل اشغال فلسطین ادامه خواهد یافت

حملات جدید حزب الله لبنان به مواضع صهیونیستی

گزیده‌های نفتی هفته

گردشگری مقاومت ،رویکرد چهارمین سالگرد حاج قاسم

حمله مجدد به پایگاه «عین الاسد» آمریکا در عراق / 4 پایگاه آمریکا هدف قرار گرفت

حمله به 4 پایگاه آمریکا در سوریه

رقابت صدرنشین لیگ برتر فوتبال در اهواز

برگزاری چهارمین کارگاه آموزشی توانمندسازی قاریان قرآن کریم رده‌های نیروی زمینی سپاه در اهواز

صدور احکام استخدامی 4 هزار معلم جدید در خوزستان

یک کشته و یک مصدوم در دو حادثه در خوزستان

گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان و اسماعیل هنیه

تصاویری از سامانه‌های موشکی مقاومت فلسطین برای حمله به تل آویو

بهره مندی بیش از 95 درصدی مسجدسلیمان از نعمت گاز طبیعی

بهره مندی بیش از 95 درصد مسجدسلیمان از نعمت گاز طبیعی

نکونام: شناخت کافی از تیم فولاد داریم/ امیدوارم پیروز شویم

ادامه صدرنشینی امیدیه در پایان هفته پنجم لیگ برتر واترپلو ایران

امام جمعه ماکو:بسیج مقاوم سازی حداکثری در مقابل تهدیدهاست

حق سنوات سال 1402 چقدر است؟

سیاست دولت سیزدهم بهبود وضعیت سفره مردم است

باید تصویر درستی از دین اسلام در جهان ارائه دهیم

نکونام: بعد از بازی فولاد و پرسپولیس پیش‌بینی می‌کردم چه اتفاقاتی می‌افتد/ خوشحالم مربیان لالیگایی در فوتبال ایران هستند

شناسایی 500 بیمار جدید دیابت در دزفول

شهری پیشرفت می‌کند که مردمش متحد و منسجم باشند