پیام خوزستان

آخرين مطالب

نه پرسپولیس عقب‌ می‌نشیند نه استقلال؛ معمای آزادی ورزشي

نه پرسپولیس عقب‌ می‌نشیند نه استقلال؛ معمای آزادی
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - هفته نهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران در حالی از امروز شروع می‌شود که پرسپولیس، مدافع عنوان قهرمانی، همین امروز به مصاف صنعت نفت آبادان می‌رود. اگرچه پیش‌از‌این وقتی اسم میزبان می‌آمد، همه بدون دغدغه می‌دانستند که ورزشگاه آزادی پذایری رقیب پرسپولیس است؛ ولی این روز‌ها با قطعیت نمی‌توان در این زمینه نظر داد.
کار به جایی رسیده که حالا علاوه بر خبر زمان بازی، محل برگزاری دیدار هم سوژه اخبار می‌شود؛ اگرچه پرسپولیس مطابق با قبل، قرار است امروز هم در ورزشگاه آزادی به مصاف رقیب آبادانی برود؛ ولی این مورد تبدیل به سوژه جدیدی شده است.
ماجرا از این قرار است که مسئولان ورزشگاه آزادی از هفته‌ها قبل هشدار داده‌اند از بین دو تیم پرسپولیس و استقلال فقط یکی باید در این ورزشگاه میزبانی کنند و تیم دیگر باید بازی‌هایش را به ورزشگاه یا حتی شهر دیگری ببرد. دلیل این مورد وضعیت بد چمن ورزشگاه است. این ورزشگاه از‌آنجا‌که میزبان بازی‌های تیم ملی و لیگ قهرمانان آسیا است، کشش میزبانی از هر دو تیم استقلال و پرسپولیس در لیگ برتر را ندارد. دست‌کم این چیزی است که مسئولان امر درباره‌اش اظهارنظر کرده‌اند. آن‌ها اعتقاد دارند اگر حجم بازی‌های برگزار‌شده روی این چمن سبک شود، آزادی همچنان تا اسفندماه که دوباره زیر کشت برود، می‌تواند چمن خوبش را حفظ کند.
در‌این‌میان حتی همان روز‌های نخست شایعه شد که دو تیم به فکر یافتن محل جدیدی برای میزبانی هستند. شایعه شد پرسپولیسی‌ها قرار است ورزشگاه شهید کاظمی را معرفی کنند و استقلال هم قرار است به کیش برود؛ ولی این شایعات در نطفه خفه شد؛ چراکه جدال سریع دو تیم برای حضور در ورزشگاه آزادی به رسانه‌ها کشیده شد. این‌طور شد که استقلال هفته گذشته در همین ورزشگاه بازی کرد و پرسپولیس هم قرار است همین امروز، دوباره در همین ورزشگاه به میدان برود.
جدال برای بازی در ورزشگاه آزادی در حالی هر روز جدی‌تر می‌شود که پرسپولیسی‌ها پیش‌از‌این درباره کیفیت چمن ورزشگاه آزادی معترض بوده و تهدیده کرده بودند بازی‌های‌شان را به شهر دیگری می‌برند. البته آن زمان بحث بر سر راه‌ندادن تماشاگران به ورزشگاه برای بازی‌های خانگی پرسپولیس هم داغ بود. پرسپولیسی‌ها در هفته نخست و پس از برتری برابر آلومینیوم اراک در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی، روبه‌روی خبرنگاران ایستادند و تهدیدشان مبنی بر بازی‌نکردن در آزادی را رسانه‌ای کردند.
علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس، یکی از بازیکنانی بود که این ایده را مطرح کرد «به نظرم اگر سه هفته بازی را عقب می‌انداختند، یک استادیوم می‌ساختند؛ وقتی در یک هفته ورزشگاه آزادی را خراب کردند؛ پس می‌توانند در سه هفته ورزشگاه را بسازند! در این یک هفته‌ای که لیگ را عقب انداختند، چه چیزی را درست کردند؟ موضوع دیگر درباره آقای درویش است. اگر بهانه سکو بیاورند، تا هفته هشتم بدون تماشاگر بازی می‌کنیم. از آقای درویش خواهش می‌کنم فکری کند. ما میزبانی در آزادی را نمی‌خواهیم، دوست داریم هواداران کنار ما باشند. آقای تاج! چطور به خودتان اجازه دادید اولین بازی لیگ برای تیمی که سه قهرمانی آورده، این‌طور برگزار شود؟ این چه نظمی است؟ درویش اصلا کوتاه نیاید. هفته سوم با ذوب آهن اینجا بازی نمی‌کنیم. چمن اینجا هم به درد ما نمی‌خورد. چمن شهر‌های بیرون از تهران بهتر از آزادی است. درخواست من از درویش این است جایی بازی کنیم که هوادار بیاید. به همه بازیکنان در رختکن گفتیم که هفته سوم در استادیوم آزادی بازی نمی‌کنیم».
بیرانوند در شرایطی گفته بود تصمیم به بازی‌نکردن در ورزشگاه آزادی، جمعی است که این مورد به تأیید چند ستاره دیگر این باشگاه هم رسید. محمدحسین کنعانی‌زادگان، مدافع مطرح و ملی‌پوش پرسپولیس، دیگر بازیکنی بود که ایده خروج پرسپولیس از ورزشگاه آزادی و تهران را مطرح کرد. «دلم برای هواداران تنگ شده؛ ولی انگار می‌گویند تا نیم‌فصل باید بدون تماشاگر بازی کنیم! کاش بازی‌های ما را در شهر دیگری مثل مشهد یا هر شهر دیگری برگزار کنند؛ اما با حضور تماشاگران مسابقه برگزار شود». مرتضی پورعلی‌گنجی، دیگر مهره تأثیرگذار یحیی گل‌محمدی نیز با اشاره به همین مورد گفته بود: «با تمام احترام، اگر هواداران نباشند، هیچ چیز نداریم. این دو تیم مردمی باید پر از برکت، نعمت و امکانات باشند. اگر قرار است بازی‌ها بدون تماشاگر باشد، بهتر است به مشهد یا جایی برویم که تماشاگر داشته باشیم».
آن صحبت‌ها حالا تبدیل به بهانه‌ای برای مدیران شرکت توسعه و تجهیز شده تا با یادآوری آن به مسئولان باشگاه پرسپولیس، زمینه را برای خروج احتمالی این تیم از این ورزشگاه آماده کنند. مهیار عسگریان، مدیر شرکت توسعه و تجهیز، با اشاره به همان اعتراضات گفته است: «دوستان از استادیوم آزادی ایراد می‌گرفتند و اگر الان هم مقداری اوضاع بهتر شده، به این دلیل است که فشار مسابقات کم شده است. وقتی مسابقات فشرده شود، دوباره شرایط همان‌طور می‌شود. آقای بیرانوند و دوستان دیگر می‌گفتند نمی‌توانیم در این زمین بازی کنیم و برویم جای دیگری بازی کنیم. خب ما هم می‌خواهیم با توجه به این مسائل به زمین استراحت بدهیم که دست‌کم بتوانند بازی‌های آسیایی را برگزار کنند».
چنین اظهاراتی با واکنش صریح مسئولان پرسپولیس، به‌ویژه افشین پیروانی، مدیر ورزشی این تیم، مواجه شده است. او می‌گوید اعتراض بازیکنانش مربوط به زمانی است که چمن ورزشگاه آزادی خوب نبوده است. او گفته که پرسپولیس حاضر نیست غیر از آزادی در جای دیگری بازی کند «یک ضرب‌المثل هست که می‌گوید به مرگ گرفتند که به تب راضی شویم. یک زمان چمن خوب نبود، ما انتقاد می‌کردیم. الان پیشنهاد دادند که بازی‌های را بیرون ببرید. چمن آزادی الان جزء دو، سه تا چمن خوب ایران است. توقع از استادیوم آزادی بیش از این است؛ ولی نمی‌دانم پیشنهاد چه کسی بوده که تیم خارج از خانه بازی کند؟ ما همه بازی‌ها میهمان می‌شویم. چرا نباید در استادیوم آزادی با هواداران‌مان میزبانی کنیم؟ فقط بازی پرسپولیس و استقلال نمی‌تواند اینجا انجام شود؟ اگر قرار است زیر کشت برود، مدت‌زمان می‌خواهد. الان نساجی هم در استادیوم آزادی بازی می‌کند. می‌خواهند چه معجزه‌ای انجام بدهند که تیم بیرون از خانه برود؛ ولی ملی، باشگاه‌های آسیا و دربی در آزادی برگزار شود؟ این پیشنهاد غیرکارشناسی بوده و من همین‌جا به نمایندگی از باشگاه پرسپولیس و میلیون‌ها طرفدار می‌گویم که قدرت اصلی ما هواداران‌مان هستند. هرچند هر شهر d می‌رویم، این‌قدر هوادار داریم و میزبان هستیم؛ ولی اجازه بدهند در آزادی بازی کنیم که حق به حق‌دار برسد. نمی‌شود بازی‌های فشرده را خارج از تهران بازی کنیم. احترام هواداران‌مان از همه چیز مهم‌تر است. ما قبلا گفتیم وضعیت چمن خوب نیست؛ اما الان می‌گویم وضعیت چمن خوب است و بهتر شده».
ماجرای خروج از ورزشگاه آزادی در هفته‌های اخیر وارد فاز جدیدتری هم شده که این یکی مربوط به کُری‌خوانی مرسوم دو باشگاه مطرح تهرانی است. استقلالی‌ها می‌گویند قصد خروج از ورزشگاه آزادی را ندارند و در سوی مقابل، پرسپولیسی‌ها هم با اشاره به اینکه بهترین تیم ایران بوده‌اند و باید احترام آن‌ها حفظ شود، از حق خودشان برای بازی در آزادی صحبت می‌کنند. البته تعدادی از مسئولان این باشگاه، به‌ویژه رضا درویش، مدیرعامل این تیم، دلایل دیگری هم دارند. آن‌ها می‌گویند با توجه به اینکه پرسپولیس باید در لیگ قهرمانان آسیا بازی کند و هم‌زمان با توجه به دیدار‌های خارج از خانه این تیم، مجبور به سفر‌های متعددی است، برگزاری بازی‌های خانگی این تیم بیرون از تهران، موجب خستگی و در نتیجه افزایش مصدومیت بازیکنان این باشگاه می‌شود. او گفته اگر بین استقلال و پرسپولیس قرار باشد یکی از آزادی بیرون برود، آن تیم قطعا پرسپولیس نیست.
این اظهارات مطابق با انتظار با واکنش مسئولان و چهره‌های مطرح باشگاه استقلال هم روبه‌رو شده است. هفته گذشته بود که جواد نکونام، سرمربی استقلال، در نشست خبری خود بعد بازی با آلومینیوم به اظهارات رضا درویش واکنش نشان داد و گفت: «ایشان نمی‌تواند تعیین کند چه تیمی بازی کند. اگر این‌طور باشد که من هم می‌گویم اگر قرار باشد یک تیم در ورزشگاه آزادی بازی کند، استقلال است. استقلال و پرسپولیس باید در ورزشگاه آزادی بازی کنند و اگر قرار باشد در آزادی بازی نکنند، دو تیم با هم نباید بازی کنند. من هم می‌توانم بگویم فقط استقلال باید در آزادی بازی کند؛ پس به حرف من نیست».
واضح است که دعوای کنونی دو باشگاه در شرایطی در حال داغ‌شدن است که آن‌ها نقشی در این جدال ندارند. چه‌بسا اگر وضعیت زیرساخت‌ها در ایران بهتر بود و دست‌کم وضعیت چمن ورزشگاه آزادی به‌روز بود، چنین اتفاقات عجیب‌وغریبی شکل نمی‌گرفت. حالا هم که با توجه به جدال انجام‌شده، بعید است به این راحتی‌ها بتوان یکی از دو تیم پرهوادار ایرانی را راضی کرد که بازی‌های‌شان را به جایی بیرون از ورزشگاه آزادی ببرند.

لینک کوتاه:
https://www.payamekhuzestan.ir/Fa/News/789769/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

گروه‌های مقاومت در حال جنگ با ناتو هستند، نه اسرائیل

اردوگاه «بلاطه»؛ پایگاه 27 هزار نفری جوانان مقاومت فلسطینی علیه اشغالگری رژیم صهیونیستی

آزادی 425 زندانی جرائم غیر عمد با تسویه بدهی 450 میلیارد تومان در فارس

جزئیاتی از فصل جدید حسینیه معلی / نجم‌الدین شریعتی ماندنی شد

حقایقی که ماجرای غزه افشاء کرد؛ چرا مردم غزه «بنای مستحکم» شده اند؟

عملکرد برخی هیئت‌های ورزشی خوزستان راضی کننده نیست

تاکید استاندار خوزستان بر تکمیل زنجیره زراعت، صنعت و بازار چوب

آیا نیروگاه زرگان مازوت‌سازی می‌کند؟

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1402/09/11

پیش‌بینی کاهش کیفیت هوا در خوزستان

معادله قدرت به نفع رزمندگان فلسطینی است

تونل جنگ جهانی اول زیر محوطه راه‌آهن اهواز ؛ واکنش یک مسئول میراث فرهنگی

ضرورت اجرای طرح ترافیک در اهواز با هدف کاهش آلودگی هوا

2 نویسنده همدانی در جمع برگزیدگان جایزه بین المللی شهید سلیمانی لبنان

کاشت 80 میلیون درخت در خوزستان تا پایان فروردین سال آینده

واژگونی خودرو منجر به مبحوس شدن راننده شد

اشتغال ایثارگران نمی‌تواند تنها به بخش دولتی وابسته باشد

کارخانه‌های خوزستان مشکل تامین شیر مدارس را حل کنند

در وزنه‌برداری خوزستان به کم قانع نیستیم/ ظرفیت لازم برای میزبانی رویدادهای بین‌المللی را داریم

حماس با اسرای تایلندی چگونه برخورد کرد؟

آغاز کاشت 80 میلیون نهال در عرصه‌های خوزستان

دامپزشکی بیرجند در خصوص بیماری تب برفکی هشدار داد

در صورت نقض توافق توسط صهیونیست‌ها، دستان مقاومت بر روی ماشه خواهد بود

سخنگوی دولت: گفتمان حمایت از مقاومت جزو گفتمان‌های اصلی دولت است

آزادی 181 نفر از مددجویان استان با کمک خیرین در مازندران

نذر شاخه‌های چنار برای دیگ حسینیه | طعامی برای باران و شفای بیماران

برنامه‌ریزی برای کشت 320 میلیون درخت در خوزستان در 4 سال

بازسازی چهره شگفت انگیز زلیخای یوسف در موزه مصر توسط هوش مصنوعی

روایت اسرای فلسطینی از جنایات اسرائیل

ناگفته‌های اسرای فلسطینی آزاد شده از شکنجه‌های اشغالگران

استراتژی حزب‌الله در طوفان الاقصی/ وقتی ارتش اسرائیل در جبهه شمالی فلج شد

ادامه روند صعودی قیمت طلا و سکه در بازار ؛ طلای 18 عیار چند شد؟ |جدول قیمت ها را ببینید

آمار خشونت در اردبیل مخدوش است

کشف سه مزرعه استخراج رمز ارز غیرمجاز در اهواز

مونولوگ| راهبرد محور مقاومت با هدف اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی و آمریکا

پروانه معصومی معنای واقعی «زن زندگی آزادی» بود

ارسال 387 اثر به جشنواره شهید چمران در استان مرکزی

اولین پارک کودک پایانه‌های مسافربری خوزستان در اهواز ایجاد می‌شود

جزییات انتقال هوایی دو نوزاد دچار مشکل قلبی از اهواز به تهران

62 حمله مقاومت به پایگاه‌های آمریکا؛ بیش از 60 کشته و زخمی روی دست پنتاگون

تعداد تماشاگران بازی پرسپولیس و الدحیل افزایش پیدا می‌کند؟

جزئیات عجیب از جنایت در بیست متری جوادیه تهران

پدر شکنجه‌ گر به جرم آزار دخترش اعدام می‌ شود

آموزش سفیران طرح من شهردارم 2 در قبله تهران کلید خورد

تامین 30 میلیون متر مکعب پساب و انتقال آن به مناطق 18، 19، 20 و 21 تا پایان سال

نشست هم‌اندیشی مدیران آموزش و پرورش تهران با ستاد طرح شهید آرمان

خودداری از تبلیغات زودرس از سوی داوطلبان انتخابات

روایت مقاومت به زبان ساده

گزارش تصویری از تولد نوزاد در بالگرد هوانیروز مسجدسلیمان

قیمت سکه و طلا در بازار آزاد 11 آذر 1402