پیام خوزستان

آخرين مطالب

دشمن شکست خورد اجتماعی

دشمن شکست خورد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - خبرگان رهبری در پایان اجلاس رسمی خود در دوره پنجم با صدور بیانیه ای تاکید کرد که با هوشیاری مردم، دشمن در راه اندازی اغتشاشات، جنگ شناختی، ترکیبی و رسانه ای جهانی علیه تمامیت انقلاب اسلامی و ملت ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی، شکست سنگینی خورد.
به گزارش ش ایران اکونومیست به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری متن این بیانیه به شرح زیر است:
اینک که با الطاف خداوند متعال، دوازدهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری«دوره پنجم» در هفته دفاع مقدس و همزمان با پیروزی های جبهه مقاومت برگزار شده است با پاسداشت فرهنگ جهاد و مقاومت و تقدیر از درایت ملت غیور ایران اسلامی و گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان، ایثارگران و رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی، بر نکات زیر تأکید می گردد:
بحمدلله مراسم معنوی اربعین حسینی به عنوان یک رسانه جهانی و الگوی موفقِ «امت سازی» و «تمدن سازی» با شرکت بیش از 22 میلیون زائر حسینی از سراسر جهان در این مانور عظیم برگزار شد.
ضمن تجدید میثاق با مکتب حسینی و تجلیل از زائران عاشق اباعبدالله(ع) که حماسه ای بی بدیل آفریدند؛ از تمام شرکت کنندگان و دست اندرکاران برگزاری این مکتب عالی تربیتی به ویژه دولت و مردم ایران؛ خاصه جوانان و نیز از دولت و ملت عراق که این حماسه با عظمت را خلق کردند، تشکر می کنیم و تأکید می شود که قیام مردمی اربعین که سال به سال بر شکوه آن افزوده می شود؛ راهبرد نظام سلطه در معنویت زدایی از نسل جوان را به شکست کشانیده است.
ضمن تبریک ایام پربرکت میلاد پیامبر رحمت، حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) و امام صادق(ع) و گرامی داشت «هفته وحدت» با تأکید بر لزوم هماهنگی و هم افزایی جهان اسلام در محکومیت اهانت به شعائر دینی مسلمانان به خصوص هتک حرمت قرآن مجید، از علما و اندیشمندان جهان اسلام، دولتمردان و نخبگان کشور می خواهیم با شرح صدر و تدبیر و تمرکز بر مشترکات بین مذاهب اسلامی، تلاش نمایند و با روشنگری بین مردم و ایجاد وحدت اسلامی و گستراندن فرهنگ تقریب، با اغتنامِ فرصت، ضمن خنثی سازی توطئه های نظام سلطه، زمینه اقتدار روز افزون مسلمانان و یأس دشمنان را فراهم سازند.
حال که به زمان برگزاری انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نزدیک می شویم، با تأکید بر تحقق چهار راهبرد «مشارکت، امنیت، رقابت و سلامت انتخابات» که از سوی مقام معظم رهبری اعلام شده، با دعوت از اقشار مختلف مردم، حضور آگاهانه و حداکثری در انتخابات را نمادی از قدرت نظام اسلامی و جلوه‌ ای از استحکام پایه‌های مردمی حکومت و نمودی از مسئولیت شناسی و تعهد اسلامی و انقلابی می دانیم. از شورای محترم نگهبان می خواهیم در چارچوب قانون اساسی، زمینه حضور نخبگان و مشارکت گسترده مردم را فراهم سازند که رسانه ملی در این عرصه، مسئولیت مهمی دارد. همچنین نامزدهای محترم و هواداران آنان را به رعایت اخلاق انتخاباتی، تبلیغات صحیح، صادقانه، منطقی و به دور از شیوه های تخریبی، توصیه می کنیم تا با آماده سازی بستری مناسب و فضایی سالم و آرام، ان شاء الله شاهد برگزاری انتخاباتی پرشور باشیم.
اقتدار امروز نظام اسلامی، مرهون بیش از چهار دهه تلاش و مقاومت خستگی ناپذیر ملت شریف ایران به ویژه نخبگان جوان و انقلابی این مرز و بوم است و رهبر حکیم و دوراندیش انقلاب، نوید نزدیک شدن به قلّه را به ملت ایران داده است. بحمدالله با هوشیاری مردم، دشمن در راه اندازی اغتشاشات، جنگ شناختی، ترکیبی و رسانه ای جهانی علیه تمامیت انقلاب اسلامی و ملت ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی، شکست سنگینی خورده است با این وصف، جهاد تبیین و شناختن و شناساندن جنگ ادراکی دشمنان و جنگ روایت ها و اتخاذ موضع تهاجمی علیه دشمنان و ایفای نقش آگاهانه خواص و بصیرت آفرینی و تلاش مضاعف برای تقویت اتحاد، امنیت و اقتدار ملی؛ ضرورتی عقلی و واجب سیاسی است. مجلس خبرگان رهبری، ضمن تشکر از نیروهای مدافع امنیت، به ویژه نیروی انتظامی و تقدیر از بصیرت و هوشیاری عموم مردم که دست ردّ به فراخوان های ضد انقلاب زدند و تشکر از روشنگری های رسانه ملی در افشای ماهیت گروه های خشونت طلب و تجزیه طلب؛ همه نخبگان علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، حوزه های علمیه و رسانه ها را به بسیج تمام توان برای امید آفرینی و حرکت در مسیر تبیین و تبلیغ و استمرار رشد و شکوفایی و پیشرفت های مادی و معنوی کشور فرا می خواند.
بی شک، توجّه جدّی به فرهنگ، یکی از اولویت های اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران است. از این رو، لازم است مسئولان امر و آحاد مردم به نقش مؤثر معنویت، اخلاق و سبک زندگی ایرانی - اسلامی در پیشرفت همه جانبه جامعه توجه کنند و با ترویج حکیمانه و مدبّرانه فریضه امر به معروف و نهی از منکر، الگوسازی از سیره شهداء، مدیریت فضای مجازی و اجرای دستور مقام معظم رهبری«مدظلّه العالی» در ایجاد شبکه ملی اطلاعات و بومی سازی سکّوهای پیام رسان و توجه به کنشگری اجتماعیِ عفیفانه زنان و مردان و تقویت آن، مقابل فرهنگ ابتذال و آسیب های اجتماعی، اهتمام جدّی مبذول دارند و در اجراء حکیمانه قانون عفاف و حجاب و ترویج فرهنگ آن، بکوشند.
با قدردانی از تلاشهای قوای سه گانه و رؤسای آن به ویژه دولت محترم و رئیس جمهور محبوب مردمی و پرکار که با تلاش شبانه روزی و حضور در استان ها و دیدار با مردم، در رفع مشکلات می کوشد به خصوص تلاش های ماههای اخیر در عرصه های اقتصادی و سیاست خارجی از جمله تعامل سازنده با همسایگان، عضویت در پیمان «شانگ های» و پیوستن به گروه «بریکس» و اتخاذ مواضع انقلابی ایشان در سازمان ملل، که معادله یک جانبه گرایی آمریکا را به هم زده و راهبرد انزواطلبی غرب علیه جمهوری اسلامی را به شکست کشانده است، انتظار می رود در «سال مهار تورّم و رشد تولید» با برنامه ریزی مناسب، مدیریت جهادی و استفاده از نظرات نخبگان، ضمن تبیین دستاوردها و حمایت از رشد تولید که کاهش تورم را در پی خواهد داشت، شاهد بهبود هر چه سریع تر معیشت مردم و رفع کاستی ها باشیم.
در شروع سال تحصیلی جدید، با تبریک بهار دانش و پژوهش به تمامی دانش آموزان، دانشجویان، طلاب، معلمان و اساتید حوزه های علمیه و دانشگاهها، همچنین پژوهشگران، مدیران و کادر آموزشی، از همه عزیزان می خواهیم که گام های بلندتری جهت ارتقای علمی کشور که پشتوانه بزرگی برای عزت و سربلندی ایران اسلامی است، بردارند.
مجلس خبرگان رهبری، با تأکید بر استکبارستیزی و لزوم حمایت از مقاومت، تصریح می کند: مسأله قدس شریف همچنان مسأله اول جهان اسلام است و دسیسه های آمریکای جنایتکار و رژیم متزلزل صهیونیستی در کشورهای مسلمان را محکوم کرده، بر تحکیم روابط راهبردی جمهوری اسلامی ایران و کشورهای محور مقاومت تأکید می کنیم و ضمن پشتیبانی از اقدامات ارزشمند حشدالشعبی و تلاش های غرورآفرین جبهه مقاومت در لبنان، غزه، کرانه باختری و یمن، همه امت اسلامی را به حمایت از این مجاهدان غیور فرا می خوانیم.
در خاتمه از خداوند منّان، علو درجات را برای روح بلند بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی(قدس سره الشریف) و شهیدان گرانقدر انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی، مدافعان حرم، شهدای امنیت و شهید آیت الله عباسعلی سلیمانی؛ عضو فقید مجلس خبرگان رهبری، مسئلت و با آرزوی تعجیل در فرج حضرت بقیه الله الاعظم«ارواحنا فداه»، توفیق روزافزون همه مردم و خدمتگزاران نظام اسلامی به ویژه مقام معظم رهبری«مد ظله العالی» را از ذات اقدس ربوبی خواستاریم.
منبع: خبرگزاری ایسنا برچسب ها: مجلس خبرگان

لینک کوتاه:
https://www.payamekhuzestan.ir/Fa/News/775978/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

افتتاح بخش پاتولوژی بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) خرمشهر

ارتباط میان بنادر آبادان و واصلیه عراق تسهیل می‌شود

خضریان: جریان دانشجویی همچنان اصیل‌ترین نگهبان آرزوهای انقلابی ملت ایران است

زمینه آزادی 22زندانی جرایم غیر عمد در خراسان جنوبی فراهم شد

برگزاری یادواره شهدای فراجا هندیجان

حمله پهپادی مقاومت عراق به پایگاه عین‌الاسد

آگهی مناقصه عمومی احداث پل کمربندی بستان

بعد از حدود 2 سال؛ رییس هیات بیلیارد خوزستان انتخاب شد

دوربین های VAR ورزشگاه آزادی در ایران می ماند

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 15 آذر 1402

کتاب قرآن کریم توسط دانش آموزان خوزستان+فیلم

خضریان: جریان دانشجویی اصیل‌ترین نگهبان آرمان‌ها و آرزوهای انقلابی ملت ایران است

پویش سراسری کودکان سایبری در خوزستان

کلانشهر اهواز نیازمند 350 دوربین هوشمند

هشدار زرد بارندگی در خوزستان

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1402/09/15

ژست مدیرعامل پرسپولیس هنگام حبس در آزادی! | فیلم

توزیع آرد خارج از شبکه در شوشتر

احداث 14 هزار متر مربع کلاس درس در مناطق محروم و حمایت از کودکان طیف اتیسم

شکایت ساکنان جنوب تل‌آویو به دلیل محافظت نشدن در برابر موشک‌های مقاومت

لزوم ثبت نام متقاضیان دریافت گاز مایع در سامانه سدف

داغ‌ترین روز عملیاتی حزب‌ الله لبنان با 14 حمله علیه صهیونیست‌ها

حمله پهپادی مقاومت عراق به پایگاه آمریکایی الحریر در شمال عراق

تجمع جمعی از نیروهای پیمانکاری آبفای اهواز+ پاسخ آبفا

اختصاص 35 هکتار از اراضی حمیدیه به کشت سیب زمینی

بزرگداشت شهیده شهناز حاجی شاه در شهرستان امیدیه+فیلم

جنگ غزه، هیچ دستاوردی برای رژیم صهیونیستی نداشت

2 هزار و 800 مددجوی جدید سردشتی تحت پوشش بهزیستی قرار گرفتند

تجربه روز بدون کیف و کتاب برای 638 دانش آموز ابتدایی خوزستان

هواشناسی خوزستان هشدار زرد بارندگی صادر کرد

سقف جدید معافیت مالیاتی حقوق و درآمد اعلام شد

تعارضات حوزه اشتغال در خوزستان روز به روز در حال افزایش است

پهلو گیری هواپیمای پهن پیکر به صورت "مارس" در پایانه جدید فرودگاه کیش

سارق گوسفندان زیر مشت و لگدهای دامداران به قتل رسید

جزئیات آتش سوزی در یکی از اتاق های بیمارستانی در تجریش

حمله پهپادی مقاومت عراق به عین‌الاسد

اعزام 750 دانش‌آموز سردشتی به یادمان شهدای بلفت

آخرین وضعیت چهارخطه شدن چهار محور خوزستان

برگزاری آیین نمادین خوزستان پاکیزه در شهرستان هندیجان

پیام رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز به مناسبت روز دانشجو

دستگیری قاتل فراری در اهواز

سقوط یک فرشته در جهنم آزادی +فیلم

ساکنان تل‌آویو: ما را از راکت‌های غزه نجات دهید

کاهش قیمت سکه طلا در بازار

معاریو: اسرائیلی‌ها از موشک‌های مقاومت شاکی‌اند

«والهه» در برج آزادی به صحنه می‌رود/ اجرایی ویژه بانوان

جلسه قرآن هر هفته ها در حسینیه شهر لوزان سوییس برگزار می شود

برگزاری مراسم افتتاحیه کلاس مداحی مکتب الزهرا

3 کارگاه راهسازی در محور حیدرآباد_نقده فعالیت می‌کنند

اعزام دانش آموزان دختر بهمئی به مناطق عملیاتی جنوب کشور