پیام خوزستان

آخرين مطالب

وزیر امور اقتصاد و دارایی:

اعتبارسنجی جایگزین وثیقه و ضامن می‌شود علمي

اعتبارسنجی جایگزین وثیقه و ضامن می‌شود
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - وزیر امور اقتصاد و دارایی درمورد اعتبار سنجی فعالان اقتصادی گفت: با اصلاح آیین‌نامه، اطلاعات جدید همه فعالان اقتصادی را از شبکه ها و سامانه های مختلف دولت جمع کردیم و امیدواریم که بتوانیم تا پایان مرداد برای همه فعالان اقتصادی کشور اعتبارسنجی را با پارامترهای به روز و جدید انجام دهیم.

سید احسان خاندوزی در جلسه شورای اداری و هماهنگی فعالان اقتصادی و اصناف شهرستان بوکان اظهار کرد: یکی از مسائل اقتصادی در مناطق کمتر برخوردار یا کمتر توسعه یافته کشور که متاسفانه در مرزهای غربی و شرقی ما مصادیق زیادی دارد، عدم تناسب منابع محدود با تقاضاها است و مسئولین منطقه باید بتوانند بین منابع محدود و تقاضاهای نامحدود سازگاری و مدیریتی ایجاد کند.
وی افزود: از 300 هزار نفر جمعیت این شهر تعداد زیادی از فعالان اقتصادی برای توسعه فعالیت موجود یا برای ایجاد فعالیت جدید یا افزایش سرمایه در گردش و خرید مواد اولیه و تجهیزات و ماشین آلات نیازمند تسهیلات بانکی هستند. از سمت دیگر به جهت برنامه هایی که بانک مرکزی برای کنترل نقدینگی دارد، محدودیت‌هایی را به مدیران بانک‌ها تکلیف می‌کند که حق ندارند در هر ماه بیش از اندازه مشخصی تسهیلات بپردازند؛ لذا سازگاری ایجاد کردن بین این تقاضاهای فراوان و این امکانات و فرصتهای قانونی محدود، مسئله‌ای است که باید با اولویت بندی از طرف مقامات استان و کارگروه ستاد تسهیل و … اعمال شود؛ به نحوی که بخشی از نیازهای فعالان اقتصادی را در سال جاری تامین کنند و بر اساس اولویت بندی ها بخش دیگری در سال آینده در مورد توجه قرار گیرد و حداکثر استفاده را هم از ظرفیت ها و توانمندی ها داشته باشند.
وی با اشاره به عقب ماندن بوکان در دسترسی به منابع بانکی نسبت به وضعیت مطلوب تاکید کرد: بنابراین باید از ظرفیت اعتباردهی استفاده شود تا این عقب افتادگی ها جبران شود.
وی یادآور شد: متاسفانه برخی بانکهای خصوصی و غیرخصوصی علیرغم اینکه بخشی از منابع خود را در محدوده شهرستان تجهیز می کنند اما در اختصاص به پروژه‌ها و طرح‌های سرمایه‌گذاری نمی‌دهند که حتماً باید چاره‌اندیشی و نظارت بیشتری شود تا منابع شهرستان و استانی که نیازمند به تزریق منابع است از آنجا خارج نشود.
وزیر اقتصاد ادامه داد: ریشه عدم توازن و بی‌قوارگی در توسعه یافتگی شهرهای مختلف کشور این مسئله است که متاسفانه سالهای سال در این زمینه کوتاهی شده و با تمهیداتی که آقای رئیس‌جمهور داشتند از سال گذشته بانک‌ها مکلف شدند که با سهم بیشتری از منابع را به خود استانها برگردانند.
وی همچنین درباره تسهیلات تبصره 18 با اشاره به اینکه اخیراً منابع آن تامین شده است، گفت: ظرف یکی دو ماه آینده در استان و شهرستان، پرداختها شروع می‌شد و پروژه‌ها با اولویت ایجاد اشتغال بیشتر، ارز آوری بالاتر و … حتما در اولویت دریافت تسهیلات تبصره 18 قرار خواهند گرفت.
وی همچنین از پیگیری‌ها از بانک مرکزی برای آن که وام‌های خرد مردم به شکل سیستمی یا خارج از از سقف سخت گیری‌های رایج پرداخت شود، خبر داد و اظهار امیدواری کرد که در صورت موافقت بانک مرکزی در زمینه نیازهای مردم و اقشار ضعیف و نیازمند جامعه گره گشایی خوبی صورت گیرد.
وی درباره مطالبات در خصوص تسهیل در پرداخت وام ازدواج گفت: گزارش‌ها نشان می‌دهد در مجموعه استان بیش از 95 درصد پرداخت شده است اما اگر در خصوص شهرستان بوکان در این زمینه نیازمندی وجود دارد، مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران پذیرفتند که تمام زوج هایی که انتخاب کرده‌اند از مسیر بانک قرض الحسنه وام خود را دریافت کنند، حداکثر ظرف یک ماه آینده تمام وام های ازدواج پرداخت شود.
وزیر اقتصاد همچنین درباره مسائل مالیاتی گفت: مجموعه نیازها و سطح توسعه یافتگی در شهرستان بوکان نیازمند کمک و همراهی دولت است و نگاه کسب درآمد از ناحیه مالیات بوکان نداریم. تلاش می‌کنیم مشکل بخش‌های اقتصادی که در سال گذشته نتوانستند مالیاتشان را پرداخت کنند، با نگاه مساعدت و جلب رضایت فعالان اقتصادی برطرف کنیم؛ این هم در جهت کمک به فعالان اقتصادی حاضر و هم سرمایه‌گذارانی است که می‌خواهند این شهرستان را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند.
وی درباره درخواست‌ها در موضوع گمرک بوکان یادآور شد: متاسفانه هشت سال در جذب پرسنل و تجهیزات گمرکی کشور دچار تاخیر هستیم و البته با سازمان اداری استخدامی کشور مکاتبه کردیم که مجوز استخدامی را برای جبران این هشت سال بگیرند.
خاندوزی از پیشنهاد ایجاد اتاق بازرگانی مشترک در این شهرستان و استان آذربایجان غربی با عراق و اقلیم کردستان استقبال کرد و گفت: آقایان استاندار هفته آینده جلسه خواهند داشت و ما هم به عنوان همراه به اجرایی سازی آن کمک خواهیم کرد.
وی درباره اعتبارسنجی بانکی فعالان اقتصادی نیز گفت: با توجه به‌ تاکیدی که رئیس جمهور برای تسهیل دسترسی مردم و فعالان اقتصادی به منابع بانکی داشتند، تلاش‌هایی انجام شد و ابلاغیه‌ای داشتیم اما به جهت اینکه پایگاه داده اعتبارسنجی فعالان اقتصادی در کشور ناقص بود، مردم با مشکلاتی مواجه بودند، اما با اصلاح آیین‌نامه، اطلاعات جدید همه فعالان اقتصادی را از شبکه ها و سامانه های مختلف دولت جمع کردیم و امیدواریم که بتوانیم طی یکی دو ماه آینده و حداکثر تا پایان مردادماه برای همه فعالان اقتصادی کشور اعتبارسنجی را با پارامترهای به روز و جدید انجام دهیم و شبکه بانکی کشور مکلف خواهد شد به جای نظامات وثیقه و تضامین از طریق این شبکه اعتباری عمل کنند.
وی با اشاره به رویکرد وزارت اقتصاد در تسهیل فعالیت‌های اقتصادی و صدور مجوزها، از دستگاه‌های اجرایی این شهرستان و استان خواست تا در این زمینه مساعدت لازم را برای تسهیل شروع کسب و کار داشته باشند.

لینک کوتاه:
https://www.payamekhuzestan.ir/Fa/News/733952/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

آسمانی صاف در آبادان و خرمشهر

رسانه ملی مرکز ثقل محور مقاومت

آزادی 7 صیاد زندانی ایرانی در پاکستان

9 متهم در حال تعقیب در بند پلیس خرمشهر

آزادی 10 تبعه لبنانی از زندان‌های امارات

ردیابی سوسک های چوبخوار در آبادان

زمینه آزادی یک مددجو از زندان زرند فراهم شد

نجات در آخرین لحظات

شوک اجاره بها به سبد خوراک مستاجرها

راز زن خیانتکار در مسیر شلیک‌های مرگ

جانباز گرانقدر 70 درصد «مرتضی مرادی» به یاران شهیدش پیوست

افزایش 20 درصدی مبلغ یارانه ماهانه در دستور کار دولت

جاوید: بعد از 4 سال رکود، عملکرد مثبت شهردار فعلی پایتخت امید را به بدنه شهرداری و شهر برگردانده است

جاوید: بعد از 4سال رکود، عملکرد شهردار فعلی پایتخت امید را به شهرداری و شهر برگرداند/شعبانی: اگر شهرداران مناطق دچار ضعف شوند شهرداری دچار مشکل می‌شود

ابداع خواب زمستانی برای انسان ها در سفر فضایی و جراحی

مادر شهیدان والامقام «حقیقت تقی دیزج» به فرزندان شهیدش پیوست

شهادت سرباز وظیفه «محمدمهدی احمدی» توسط عوامل طالبان

آزادی هفت نفر از صیادان ایرانی در پاکستان

دستمزد پدیده فوتبال ایران در السد چندمیلیاردتومان است؟

آزادی هفت صیاد زندانی ایرانی در پاکستان

تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در استان البرز

میزان حقوق کارگران در سال 1402 تغییر خواهد کرد؟

افزایش سقف مبادلات تجاری تعاونی‌های مرزنشین خوزستان

اولین همایش ملی گردشگری جنگ در خرمشهر برگزار می‌شود

اتحاد برای آزادی فلسطین، شعار نشست بین المللی قدس

آیین اهداء تجهیزات ورزشی به ارزش 50 میلیارد ریال به اداره ورزش و جوانان بندرماهشهر برگزار شد

آئین بزرگداشت آزادسازی جنوب لبنان در ایتالیا برگزار شد

درگیری شدید بین نیروهای فلسطینی و نظامیان صهیونیست در جنوب کرانه باختری

فیلم هایی که به طرز وحشتناکی باعث مرگ انسان ها در واقعیت شدند!!

مطالعه کتاب‌های مربوط به افراد تراجنس و همجنسگرا در مدارس امریکا اجباری شد

نگاهی به تغییرات بزرگ؛ از سر تا پای نسل چهارم «خرمشهر» / مرگبارترین موشک ایرانی با سوخت هایپرگولیک و کلاهک مجهز به vernier +عکس

افتتاح 2 طرح ورزشی در روستاهای هندیجان

تحریم بسیج دانشجویی بخاطر کینه از روشنگری در جامعه دانشجویی است

آزادی اسدالله اسدی و سرخوردگیِ اپوزیسیونِ آویزان از غرب

زلنسکی این بار برای مردم ایران فیلم بازی کرد! / سلطان در تهران به دنبال چیست؟

آزادسازی جنوب لبنان، سنگ بنای آغاز فتوحات بزرگ جبهه مقاومت اسلامی است

حزب‌الله، امروز در اوج اقتدار و بازدارندگی قرار دارد

مقام یمنی: آماده‌ایم برای آزادی اسرا به توافق جامعی با متجاوزان برسیم

ورق در بازار رمزارز برگشت/ بیت‌کوین سد مقاومت را می‌شکند؟

آزادسازی جنوب لبنان سنگ‌بنای فتوحات بزرگ جبهه مقاومت است

اشکش سرمربی خیبر خرم‌آباد شد

«خرمشهر؛ اوج مقاومت، رنج اسارت، شکوه آزادی» در اسناد و آثار منتشر نشده و منتشر شده امام خمینی و دفتر امام

ایرانی ها بیشتر برای غذا پول دادند، اما کالری کمتری دریافت کردند / در 1400 دهک دهم بیش از 2 برابر دهک اول کالری مصرف کرد

افزایش آمار غرق شدگان در آبادان

AFC استقلالی‌ها را سورپرایز کرد+ فیلم

هشدار سپاه به غربی‌ها: بامهره سوخته منافقین بازی نکنید

از اسارت تا آزادی؛ حکایت نقشه‌ای «منافقانه» که نقش بر آب شد

اشکش سرمربی خیبرخرم آباد شد

صدور نخستین مجوز الکترونیکی انتشارات در خوزستان

خرازی: مقابله با جنایات رژیم آپارتاید اسراییل و دفاع از حقوق فلسطینیان، تنها از طریق مقاومت امکان‌پذیر است