پیام خوزستان

آخرين مطالب

سرلشکر صفوی: وسعت عملیات فتح خرمشهر به اندازه مناطق رژیم صهیونیستی است/ رژیم صهیونیستی فاقد عمق استراتژیک است/ خون شهدا راه قدس را باز خواهد کرد اجتماعی

سرلشکر صفوی: وسعت عملیات فتح خرمشهر به اندازه مناطق رژیم صهیونیستی است/ رژیم صهیونیستی فاقد عمق استراتژیک است/ خون شهدا راه قدس را باز خواهد کرد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - به گزارش جماران؛ به نقل از فارس، مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه در عملیات بیت‌المقدس 6 هزار کیلومترمربع از سرزمین‌های کشور آزاد شد گفت: عمده‌ سرزمین‌های آباد در رژیم صهیونیستی در منطقه‌ شمالی آن است که حدود 6هزار کیلومترمربع یعنی دقیقا به اندازه وسعت عملیات فتح خرمشهر وسعت دارد.
سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در مراسم گرامیداشت حماسه سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر که با حضور جمعی از فرماندهان و مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد گفت: بعد از آزادی خرمشهر صدام به ژنرال عبدالجبار شنشل خود دستور داد که فرماندهان عالی عراق و هم ژنرال محمد ابوغزاله وزیر دفاع مصر، ژنرال شاکر رئیس ستاد ارتش اردن و فرماندهانی از عربستان سعودی و برخی از کشورهای عربی را دعوت و تحلیل کنند که چگونه می توانند جلوی پیش روی ایرانی‌ها را بگیرند.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
سرلشکر صفوی افزود: آنها چند نکته را به صدام گفتند، اینکه ایرانی‌ها یک رهبر شجاع دارند، جمعیت آنها 2 برابر عراق است، آن زمان جمعیت ایران 37 میلیون نفر و عراق حدود 17 میلیون بود، گفتند ایرانی‌ها وقتی که خاکریز می‌زنند خط را می‌شکنند و خاکریز می‌زنند، پشت خاکریز تا آخرین نفر و تا شهادت می‌جنگند، عقب نشینی هم نمی‌کنند و پیشنهاد دادند چون نیروهای شما نمی‌توانند در برابر ایرانی‌ ها استقامت کنند، شما باید زمین را مسلح کنید و تا می‌توانید کانال‌های ضد تانک، ضد خودرو و میدان مین، انواع سیم‌خاردارهای فولادی که ایرانی‌ها نتوانند از آنها عبور کنند را استفاده کنید.
سرلشکر صفوی ادامه داد: همچنین آن‌هاگفتند نیروهای خود را فراخوانی کنید و حدود 20 تا 30 تیپ جیش‌الشعبی تشکیل دادند و به آنها گفتند که شما باید تجهیزات خود را آماده کنید و از فرانسه میراژ و سوپراتاندارد تهیه کنید و موشک‌های پیشرفته‌ ضد کشتی خریداری کردند.
سرلشکر صفوی با اشاره به دیکتاتوری و خشونت طلبی و جنایتکاری صدام به ذکر خاطره ای از کامل جابر از افسران ستاد سوم ارتش عراق که در کتاب خاطراتش چاپ شده پرداخت و اظهار کرد: صدام بعد از عملیات بیت المقدس، فرماندهان سپاه سوم ارتش بعث عراق را برای اهدای مدال شجاعت به کاخ ریاست‌جمهوری فراخواند او در این جلسه گفت من از مقاومت شما در خرمشهر راضی نیستم اعطای این مدال به شما صرفا برای تسکین افکار عمومی است، آرزو می‌کردم در بندر محمره کشته می‌شدید وجدان من آرام نمی‌گیرد مگر سرهای له شده شما را در زیر شنی تانک‌ها ببینم. صدام بعد از اعطای مدال هم تعدادی از آن‌ها از جمله فرمانده سپاه سوم و تعدادی از فرماندهان لشکرها و تیپ ها را اعدام کرد.
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در بخش دیگری از سخنان خود با مقایسه حمله نظامی ارتش متفقین به ایران در سال ١٣٢٠ و اشغال ایران و حمله ارتش بعث صدام به ایران در سال ١٣٥٩ الی ١٣٦٧ تصریح کرد: ارتش رضاخان قلدر 48 ساعت هم در مقابل مهاجمین یعنی انگلیسی‌ که هم از عراق آمدند و هم از جنوب آبادان آمدند بمباران کردند نایستاد. در جریان این حمله، روس‌ها هم از خراسان و هم از استان گلستان، گیلان و مازندران به سمت تهران حرکت کردند و بعد هم آمریکایی‌ها آمدند و ایران را اشغال نظامی کردند اما 48 ساعت هم ارتش رضاخان ایستادگی نکرد و حتی یک دستور عملیاتی هم برای نیروها صادر نشد.
سرلشکر صفوی با اشاره به نشست موسوم به تهران که در سال 1943 با حضور فرانکلین روزولت رئیس جمهور آمریکا، چرچیل نخست وزیر انگلستان و ژوزف استالین از شوروی در سفارت شوروی برگزار شد گفت: حاصل این نشست عبور نیروهای مسلح متفقین از طریق ایران به منطقه‌ آذربایجان و قفقاز برای کمک به شوروی‌ها بود. خود جوزف استالین گفت برای اینکه فشار از روی ما برداشته شود و چون آلمان‌ها به سمت مسکو حرکت می‌کردند یک جبهه‌ای را در فرانسه باز کنید که آنها بعدها عملیات نرماندی را انجام دادند. این جلسه در سفارت مسکو در تهران انجام شد، در آنجا هم رضا خان را تبعید کردند و محمدرضا را که یک جوان ناپخته 20 تا 22 ساله بود را به جای پدرش پادشاه ایران کردند. هیچ کدام از آنها هم حاضر نشدند که با محمدرضا صحبت کنند، فقط استالین پول زیادی از ایران گرفت و به صورت سرپایی چند دقیقه‌ای با محمدرضا صحبت کرد و جلسه سرپایی بود. بعد هم برای دلخوشی به ایران لقب پل پیروزی دادند. شهریور سال 1320 این‌ها در آن نشست در تهران گفته بودند ما 6 ماه بعد از پایان جنگ ایران را تخلیه می‌کنیم، اما شوروی تا سال 1324 در ایران ماند.
این فرمانده عالی دوران دفاع مقدس به عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر پرداخت و اظهار کرد: از دوم فروردین سال 61 تا سوم خرداد سال 61 یعنی از عملیات فتح المبین تا بیت‌المقدس طی یک ماه 36 هزار نفر اسیر از عراق گرفته شد و نیروهای رزمنده ارتش سپاه و بسیج بزرگترین ضربه را هم به حیثیت سیاسی صدام و هم به ارتش بعث عراق وارد کردند.
سرلشکر صفوی با بیان اینکه نیروهای مسلح ایران با عقلانیت و نبوغ برتر فکری نسبت به ارتش بعث صدام طی ٩ ماه چند عملیات پیروزمندانه انجام دادند گفت: از پنجم مهر ماه سال 60 عملیات شکستن حصر آبادان تا آزادسازی بستان در آذر ماه سال 60 و فتح‌المبین و تا آزادسازی خرمشهر در خرداد سال 61، 9000 کیلومتر از سرزمین‌های اشغالی را نیروهای مسلح ما آزاد کردند و بازپس گرفتند.
وی افزود: این برتری فکری و نبوغ نظامی واحدهای ارتش و سپاه سبب پیروزی شد و عراقی ها هیچ وقت نفهمیدند، که ما چگونه طرح‌ریزی عملیات انجام می‌دهیم .مثلا در همین عملیات بیت‌المقدس، آنها می دانستند که ما بعد از فتح المبین بلافاصله به سراغ آزاد سازی خرمشهر خواهیم رفت یعنی هوشیار بودند اما در تاکتیک عملیات آن‌ها را غافلگیر کردیم.
سرلشکر صفوی در تبیین و توصیف بزرگی سرزمینی که در عملیات بیت‌المقدس آزاد شد گفت: شما برای این که عظمت این شش هزار کیلومترمربع را درک بکنید من یک مثالی برایتان می‌زنم. کل سرزمین‌های اشغالی فلسطین حدودا 25 هزار کیلومترمربع است که نصف آن صحرا هست و در جنوب آن قرار دارد که نه روستا و نه آبادانی در آن نیست و در آنجا تاسیسات اتمی اسرائیلی‌ها یا همان دیمونا در آن قرار دارد.
صفوی با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی فاقد عمق استراتژیک است افزود: عمده‌ سرزمین های آباد در رژیم صهیونیستی در منطقه‌ شمالی آن است که حدود 6000 کیلومتر مربع وسعت دارد یعنی دقیقا به اندازه وسعت عملیات فتح خرمشهر و 70 تا 75 درصد جمعیت یعنی حدود هفت میلیون نفر در این منطقه هستند. تمام تاسیسات و فرماندهی دریایی، هوایی، زمینی، ستاد مشترک ارتش، وزارت جنگ، وسیع‌ترین پایگاه دریایی و بندر حیفا و هر آنچه که رژیم صهیونیستی دارد در این 6000 کیلومتر مربع است. آن شش هزار کیلومتر مربعی که در یک عملیات دوران دفاع مقدس یعنی بیت المقدس آزاد شد به اندازه‌ ٧٠ درصد زیرساخت های رژیم صهیونیستی است! 
رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با اشاره به جمله حضرت امام خمینی(ره) که فرمودند «راه قدس از کربلا می‌گذرد» تصریح کرد: خون شهدای مدافع حرم همچون حاج قاسم سلیمانی، شهدای حزب‌الله لبنان، شهدای افغانی، شهدای پاکستانی و سایر شهدای مدافع حرم راه قدس را باز خواهد کرد. علاوه بر خون شهدای مدافع حرم، تداوم نهضت داخلی و مبارزات مردم مظلوم و قهرمان فلسطین و اتحاد ملت های مسلمان و ضعف های داخلی رژیم اشغالگر قدس سرانجام منجر به آزادی قدس شریف و مسجدالاقصی و کل فلسطین خواهد شد.

لینک کوتاه:
https://www.payamekhuzestan.ir/Fa/News/733932/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

حسرت بایرنی‌ها برای کروس؛ لعنت به تو هوینس!‏

پایان ماراتن خیره‌کننده لیگ ملت‌ها به نفع ایران

قیمت گوجه فرنگی کاهش یافت

دشمنت طرز فکرته!

ادای احترام دستیار ویژه پادشاه عربستان و وزیر خارجه سعودی به شهید رئیسی و همراهانش

عکسی از فرزند رهبر انقلاب در مراسم تشییع پیکر شهدای خدمت

جزئیات مراسم تشییع و خاکسپاری امیرعبداللهیان در تهران

اظهارنظر گروسی درباره وقفه در مذاکرات ایران و آژانس

230 خبرنگار خارجی آیین تشییع شهدای خدمت را پوشش دادند

عکسی از دختر سردار سلیمانی بر سر تابوت شهید رئیسی و همراهانش

تداوم مقابله مبارزان مقاومت با یورش صهیونیست‌ها به «جنین»

مقاومت جانانه رزمندگان مقاومت در مقابل ارتش رژیم صهیونیستی/ پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی زیر آتش حزب الله لبنان/ اسرائیل هیوم: هدف از عملیات نظامی علیه رفح، ازسرگیری مذاکرات مبادله اسرا است/ رسانه های اسرائیلی: نتانیاهو با توجه به اینکه نتوانسته هیچکدام

شام غریبان رییس جمهور شهید در خرمشهر

بزرگداشت حماسه خرمشهر بابیش از 5 هزار برنامه در مازندران

اقدامات کنونی مقاومت در غزه فراتر از حالت عادی است

امشب؛ تجمع مردم اهواز در سوگ شهادت رئیس جمهور و همراهانش

برگزاری برنامه‌های سالروز فتح خرمشهر با محوریت شهید جمهور در مازندران

فعال بودن بیش از یکهزار و 700 طرح عمرانی در خوزستان

نبردی که پرسپولیس را از صدر جدول دور کرد!

پرسپولیس به دنبال تسویه حساب با خاطره تلخ اهواز در مصاف با استقلال خوزستان

چهره ها/ سلفی بازیگر پیشکسوت از خودش

طوفان های خورشیدی به زودی زمین را در برمی گیرند

مردم اهواز در سوگ شهادت رئیس‌جمهور و همراهانش تجمع می‌کنند

دومین سالگرد ریزش ساختمان متروپل و حضور رئیس‌جمهور در آبادان

آخرین تمرین تاکتیکی پرسپولیس برای پیروزی مهم

تسلیت رئیس اتحادیه جودو آسیا و رئیس فدراسیون جهانی کاراته

درخواست سناتورهای آمریکایی برای تحقیقات از فرمول یک

دانشور قهرمان مسابقات شطرنج سوپر مسترز شارجه شد

ششمین جایزه آقای گلی در دست‌ های امباپه

پیش بینی قیمت دلار 3 خرداد 1403

«آرتین شبح‌کش» به بازار آمد

وزیر خارجه امارات وارد تهران شد

جزئیات سانحه بالگرد حامل رئیس‌جمهور از زبان وزیر راه

استقبال از پیکر مطهر آیت‌الله آل‌هاشم در فرودگاه تبریز

مخبر در دیدار رئیس‌جمهور تاجیکستان: توسعه روابط با کشورهای همسو از مهمترین دستاوردهای دکتر رئیسی بود

یادی از سرتیم حفاظت آیت‌الله رئیسی؛ انگار رئیس‌جمهور آمده بود، ولی خودش بود...

عکسی از سعید محمد و سرپرست سفارت طالبان در یک قاب

ادای احترام وزیر خارجه امارات به مقام والای شهدای خدمت

چرا آیت‌الله رئیسی وعده 4 میلیون مسکن را داد؟

کادر پرواز بالگرد سانحه‌‌دیده رئیس‌جمهور را بشناسید

اخبار لحظه به لحظه از برنامه تشییع و تدفین شهدای حادثه سقوط بالگرد؛ مراسم ادای احترام سران و مقامات 68 کشور

تصاویری از محل دفن شهید آیت‌الله رئیسی

هلاکت 4 نظامی صهیونیست در 2 «حادثه بسیار سخت» در غزه

استقلال خوزستان با یک غایب مقابل پرسپولیس

مقصر مرگ ماهی‌ها کی بوده؟!

چهره ها/ استوری رمزی سوگل طهماسبی

گذشته آدم ها نمی تونه امروزشون رو توجیه کنه

درمان دیسک کمر با فناوری‌نانو

تبعات تساوی با رئال؛ مارسلینو 3 جلسه محروم شد

روحیه خراب علیاری در اردوی سبز پوشان