پیام خوزستان

آخرين مطالب

سرلشکر صفوی: وسعت عملیات فتح خرمشهر به اندازه مناطق رژیم صهیونیستی است/ رژیم صهیونیستی فاقد عمق استراتژیک است/ خون شهدا راه قدس را باز خواهد کرد اجتماعی

سرلشکر صفوی: وسعت عملیات فتح خرمشهر به اندازه مناطق رژیم صهیونیستی است/ رژیم صهیونیستی فاقد عمق استراتژیک است/ خون شهدا راه قدس را باز خواهد کرد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - به گزارش جماران؛ به نقل از فارس، مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه در عملیات بیت‌المقدس 6 هزار کیلومترمربع از سرزمین‌های کشور آزاد شد گفت: عمده‌ سرزمین‌های آباد در رژیم صهیونیستی در منطقه‌ شمالی آن است که حدود 6هزار کیلومترمربع یعنی دقیقا به اندازه وسعت عملیات فتح خرمشهر وسعت دارد.
سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در مراسم گرامیداشت حماسه سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر که با حضور جمعی از فرماندهان و مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد گفت: بعد از آزادی خرمشهر صدام به ژنرال عبدالجبار شنشل خود دستور داد که فرماندهان عالی عراق و هم ژنرال محمد ابوغزاله وزیر دفاع مصر، ژنرال شاکر رئیس ستاد ارتش اردن و فرماندهانی از عربستان سعودی و برخی از کشورهای عربی را دعوت و تحلیل کنند که چگونه می توانند جلوی پیش روی ایرانی‌ها را بگیرند.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
سرلشکر صفوی افزود: آنها چند نکته را به صدام گفتند، اینکه ایرانی‌ها یک رهبر شجاع دارند، جمعیت آنها 2 برابر عراق است، آن زمان جمعیت ایران 37 میلیون نفر و عراق حدود 17 میلیون بود، گفتند ایرانی‌ها وقتی که خاکریز می‌زنند خط را می‌شکنند و خاکریز می‌زنند، پشت خاکریز تا آخرین نفر و تا شهادت می‌جنگند، عقب نشینی هم نمی‌کنند و پیشنهاد دادند چون نیروهای شما نمی‌توانند در برابر ایرانی‌ ها استقامت کنند، شما باید زمین را مسلح کنید و تا می‌توانید کانال‌های ضد تانک، ضد خودرو و میدان مین، انواع سیم‌خاردارهای فولادی که ایرانی‌ها نتوانند از آنها عبور کنند را استفاده کنید.
سرلشکر صفوی ادامه داد: همچنین آن‌هاگفتند نیروهای خود را فراخوانی کنید و حدود 20 تا 30 تیپ جیش‌الشعبی تشکیل دادند و به آنها گفتند که شما باید تجهیزات خود را آماده کنید و از فرانسه میراژ و سوپراتاندارد تهیه کنید و موشک‌های پیشرفته‌ ضد کشتی خریداری کردند.
سرلشکر صفوی با اشاره به دیکتاتوری و خشونت طلبی و جنایتکاری صدام به ذکر خاطره ای از کامل جابر از افسران ستاد سوم ارتش عراق که در کتاب خاطراتش چاپ شده پرداخت و اظهار کرد: صدام بعد از عملیات بیت المقدس، فرماندهان سپاه سوم ارتش بعث عراق را برای اهدای مدال شجاعت به کاخ ریاست‌جمهوری فراخواند او در این جلسه گفت من از مقاومت شما در خرمشهر راضی نیستم اعطای این مدال به شما صرفا برای تسکین افکار عمومی است، آرزو می‌کردم در بندر محمره کشته می‌شدید وجدان من آرام نمی‌گیرد مگر سرهای له شده شما را در زیر شنی تانک‌ها ببینم. صدام بعد از اعطای مدال هم تعدادی از آن‌ها از جمله فرمانده سپاه سوم و تعدادی از فرماندهان لشکرها و تیپ ها را اعدام کرد.
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در بخش دیگری از سخنان خود با مقایسه حمله نظامی ارتش متفقین به ایران در سال ١٣٢٠ و اشغال ایران و حمله ارتش بعث صدام به ایران در سال ١٣٥٩ الی ١٣٦٧ تصریح کرد: ارتش رضاخان قلدر 48 ساعت هم در مقابل مهاجمین یعنی انگلیسی‌ که هم از عراق آمدند و هم از جنوب آبادان آمدند بمباران کردند نایستاد. در جریان این حمله، روس‌ها هم از خراسان و هم از استان گلستان، گیلان و مازندران به سمت تهران حرکت کردند و بعد هم آمریکایی‌ها آمدند و ایران را اشغال نظامی کردند اما 48 ساعت هم ارتش رضاخان ایستادگی نکرد و حتی یک دستور عملیاتی هم برای نیروها صادر نشد.
سرلشکر صفوی با اشاره به نشست موسوم به تهران که در سال 1943 با حضور فرانکلین روزولت رئیس جمهور آمریکا، چرچیل نخست وزیر انگلستان و ژوزف استالین از شوروی در سفارت شوروی برگزار شد گفت: حاصل این نشست عبور نیروهای مسلح متفقین از طریق ایران به منطقه‌ آذربایجان و قفقاز برای کمک به شوروی‌ها بود. خود جوزف استالین گفت برای اینکه فشار از روی ما برداشته شود و چون آلمان‌ها به سمت مسکو حرکت می‌کردند یک جبهه‌ای را در فرانسه باز کنید که آنها بعدها عملیات نرماندی را انجام دادند. این جلسه در سفارت مسکو در تهران انجام شد، در آنجا هم رضا خان را تبعید کردند و محمدرضا را که یک جوان ناپخته 20 تا 22 ساله بود را به جای پدرش پادشاه ایران کردند. هیچ کدام از آنها هم حاضر نشدند که با محمدرضا صحبت کنند، فقط استالین پول زیادی از ایران گرفت و به صورت سرپایی چند دقیقه‌ای با محمدرضا صحبت کرد و جلسه سرپایی بود. بعد هم برای دلخوشی به ایران لقب پل پیروزی دادند. شهریور سال 1320 این‌ها در آن نشست در تهران گفته بودند ما 6 ماه بعد از پایان جنگ ایران را تخلیه می‌کنیم، اما شوروی تا سال 1324 در ایران ماند.
این فرمانده عالی دوران دفاع مقدس به عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر پرداخت و اظهار کرد: از دوم فروردین سال 61 تا سوم خرداد سال 61 یعنی از عملیات فتح المبین تا بیت‌المقدس طی یک ماه 36 هزار نفر اسیر از عراق گرفته شد و نیروهای رزمنده ارتش سپاه و بسیج بزرگترین ضربه را هم به حیثیت سیاسی صدام و هم به ارتش بعث عراق وارد کردند.
سرلشکر صفوی با بیان اینکه نیروهای مسلح ایران با عقلانیت و نبوغ برتر فکری نسبت به ارتش بعث صدام طی ٩ ماه چند عملیات پیروزمندانه انجام دادند گفت: از پنجم مهر ماه سال 60 عملیات شکستن حصر آبادان تا آزادسازی بستان در آذر ماه سال 60 و فتح‌المبین و تا آزادسازی خرمشهر در خرداد سال 61، 9000 کیلومتر از سرزمین‌های اشغالی را نیروهای مسلح ما آزاد کردند و بازپس گرفتند.
وی افزود: این برتری فکری و نبوغ نظامی واحدهای ارتش و سپاه سبب پیروزی شد و عراقی ها هیچ وقت نفهمیدند، که ما چگونه طرح‌ریزی عملیات انجام می‌دهیم .مثلا در همین عملیات بیت‌المقدس، آنها می دانستند که ما بعد از فتح المبین بلافاصله به سراغ آزاد سازی خرمشهر خواهیم رفت یعنی هوشیار بودند اما در تاکتیک عملیات آن‌ها را غافلگیر کردیم.
سرلشکر صفوی در تبیین و توصیف بزرگی سرزمینی که در عملیات بیت‌المقدس آزاد شد گفت: شما برای این که عظمت این شش هزار کیلومترمربع را درک بکنید من یک مثالی برایتان می‌زنم. کل سرزمین‌های اشغالی فلسطین حدودا 25 هزار کیلومترمربع است که نصف آن صحرا هست و در جنوب آن قرار دارد که نه روستا و نه آبادانی در آن نیست و در آنجا تاسیسات اتمی اسرائیلی‌ها یا همان دیمونا در آن قرار دارد.
صفوی با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی فاقد عمق استراتژیک است افزود: عمده‌ سرزمین های آباد در رژیم صهیونیستی در منطقه‌ شمالی آن است که حدود 6000 کیلومتر مربع وسعت دارد یعنی دقیقا به اندازه وسعت عملیات فتح خرمشهر و 70 تا 75 درصد جمعیت یعنی حدود هفت میلیون نفر در این منطقه هستند. تمام تاسیسات و فرماندهی دریایی، هوایی، زمینی، ستاد مشترک ارتش، وزارت جنگ، وسیع‌ترین پایگاه دریایی و بندر حیفا و هر آنچه که رژیم صهیونیستی دارد در این 6000 کیلومتر مربع است. آن شش هزار کیلومتر مربعی که در یک عملیات دوران دفاع مقدس یعنی بیت المقدس آزاد شد به اندازه‌ ٧٠ درصد زیرساخت های رژیم صهیونیستی است! 
رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با اشاره به جمله حضرت امام خمینی(ره) که فرمودند «راه قدس از کربلا می‌گذرد» تصریح کرد: خون شهدای مدافع حرم همچون حاج قاسم سلیمانی، شهدای حزب‌الله لبنان، شهدای افغانی، شهدای پاکستانی و سایر شهدای مدافع حرم راه قدس را باز خواهد کرد. علاوه بر خون شهدای مدافع حرم، تداوم نهضت داخلی و مبارزات مردم مظلوم و قهرمان فلسطین و اتحاد ملت های مسلمان و ضعف های داخلی رژیم اشغالگر قدس سرانجام منجر به آزادی قدس شریف و مسجدالاقصی و کل فلسطین خواهد شد.

لینک کوتاه:
https://www.payamekhuzestan.ir/Fa/News/733932/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

دختران و پسران دهه هشتاد و نودی خانواده معزز ایثارگران منطقه 19مهمان ویژه برنامه سفره‌های «مادرانه دو» می‌شوند

انتصاب سرپرست جدید مدیریت بازرسی شرکت بهره‌برداری مترو تهران

فعالیت دوباره سیلوی شهید آذرپیکان اهواز

موافقت برای راه‌اندازی اداره مستقل گمرک در دزفول

2 نکته درباره آزادی اسدالله اسدی؛ وقتی اپوزیسیون سرکار است! + فیلم و تصاویر

آزادی 10 تبعه لبنانی در امارات

آثار ثبت ‌ملی اهواز محرک توسعه بافت تاریخی

فوت هفت نفر بر اثر غرق‌شدگی در سواحل آبادان

اراده ها روشن، سیگارها خاموش می‌شوند

نخستین نشست شورای مدیران ارتباطی صنایع با شهردار منطقه 21

گنجایش معابر تهران برای خودرو تکمیل شده است/ شورا باید در نرخ‌گذاری تاکسی‌های اینترنتی اعمال نظر کند

گنجایش معابر تهران برای خودرو تکمیل شده است/ مجمع عمومی شرکت اتوبوسرانی امروز برگزار می‌شود

دعای خیر خانواده‌های معظم شهیدان منشاء توفیق است

آسمانی صاف در آبادان و خرمشهر

رسانه ملی مرکز ثقل محور مقاومت

آزادی 7 صیاد زندانی ایرانی در پاکستان

9 متهم در حال تعقیب در بند پلیس خرمشهر

آزادی 10 تبعه لبنانی از زندان‌های امارات

ردیابی سوسک های چوبخوار در آبادان

زمینه آزادی یک مددجو از زندان زرند فراهم شد

نجات در آخرین لحظات

شوک اجاره بها به سبد خوراک مستاجرها

راز زن خیانتکار در مسیر شلیک‌های مرگ

جانباز گرانقدر 70 درصد «مرتضی مرادی» به یاران شهیدش پیوست

افزایش 20 درصدی مبلغ یارانه ماهانه در دستور کار دولت

جاوید: بعد از 4سال رکود، عملکرد شهردار فعلی پایتخت امید را به شهرداری و شهر برگرداند/شعبانی: اگر شهرداران مناطق دچار ضعف شوند شهرداری دچار مشکل می‌شود

جاوید: بعد از 4 سال رکود، عملکرد مثبت شهردار فعلی پایتخت امید را به بدنه شهرداری و شهر برگردانده است

ابداع خواب زمستانی برای انسان ها در سفر فضایی و جراحی

مادر شهیدان والامقام «حقیقت تقی دیزج» به فرزندان شهیدش پیوست

شهادت سرباز وظیفه «محمدمهدی احمدی» توسط عوامل طالبان

آزادی هفت نفر از صیادان ایرانی در پاکستان

دستمزد پدیده فوتبال ایران در السد چندمیلیاردتومان است؟

آزادی هفت صیاد زندانی ایرانی در پاکستان

تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در استان البرز

میزان حقوق کارگران در سال 1402 تغییر خواهد کرد؟

افزایش سقف مبادلات تجاری تعاونی‌های مرزنشین خوزستان

اولین همایش ملی گردشگری جنگ در خرمشهر برگزار می‌شود

اتحاد برای آزادی فلسطین، شعار نشست بین المللی قدس

آیین اهداء تجهیزات ورزشی به ارزش 50 میلیارد ریال به اداره ورزش و جوانان بندرماهشهر برگزار شد

آئین بزرگداشت آزادسازی جنوب لبنان در ایتالیا برگزار شد

درگیری شدید بین نیروهای فلسطینی و نظامیان صهیونیست در جنوب کرانه باختری

فیلم هایی که به طرز وحشتناکی باعث مرگ انسان ها در واقعیت شدند!!

مطالعه کتاب‌های مربوط به افراد تراجنس و همجنسگرا در مدارس امریکا اجباری شد

نگاهی به تغییرات بزرگ؛ از سر تا پای نسل چهارم «خرمشهر» / مرگبارترین موشک ایرانی با سوخت هایپرگولیک و کلاهک مجهز به vernier +عکس

افتتاح 2 طرح ورزشی در روستاهای هندیجان

تحریم بسیج دانشجویی بخاطر کینه از روشنگری در جامعه دانشجویی است

آزادی اسدالله اسدی و سرخوردگیِ اپوزیسیونِ آویزان از غرب

زلنسکی این بار برای مردم ایران فیلم بازی کرد! / سلطان در تهران به دنبال چیست؟

آزادسازی جنوب لبنان، سنگ بنای آغاز فتوحات بزرگ جبهه مقاومت اسلامی است

حزب‌الله، امروز در اوج اقتدار و بازدارندگی قرار دارد