پیام خوزستان

آخرين مطالب

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران:

نابودی کانون خانواده اصلی‌ترین هدف دشمنان است / مردم هوشیار باشند سياسي

نابودی کانون خانواده اصلی‌ترین هدف دشمنان است / مردم هوشیار باشند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - دزفول- فرمانده کل ارتش گفت: تهی کردن جامعه از فرهنگ ایرانی – اسلامی و نابودی کانون خانواده، مهمترین هدف دشمنان و خطرناک‌ترین توطئه آنها است.

به گزارش خبرنگار مهر ، امیر سرلشگر سیدعبدالرحیم موسوی پیش از ظهر امروز پنجشنبه در آئین گرامیداشت چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری، روز دزفول که با حضور مردم و مسئولان در حسینیه ثارالله دزفول برگزار شد، ضمن تبریک ایام مبارک دهه کرامت، اظهار کرد: چهارم خرداد، روز مقاومت و پایداری مردم دزفول است و تقویم جمهوری اسلامی ایران که پر از روزهای بزرگ است به اینکه یک برگش به نام روز دزفول مزین شده افتخار خواهد کرد.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس دزفول و ادای احترام به علما، عارفان و بزرگ‌مردان این شهرستان، حضرت آیت الله قاضی دزفولی امام جمعه فقید، دزفول را پرچم دار مقاومت در این شهرستان برشمرد و افزود: مقاومت در سرزمین ایران نهادینه شده و یک واژه آشنا است. مقاومت واژه‌ای است که ملت بزرگ ایران در مقاطع گوناگون تاریخ آن را معنا و مشق کرده‌اند و درس ایستادگی را سرلوحه زندگی خود قرار داده‌اند.
سرلشگر موسوی با بیان اینکه مقاومت مردم ایران در برابر استبداد داخلی و استعمار خارجی در جای جای این سرزمین مشهود است، ادامه داد: مقاومت در برابر تهاجم نظامی بیگانگان، در برابر قراردادهای تحمیلی، مقاومت در برابر شبیخون فرهنگی و تحریم‌های ظالمانه اوراق پرافتخار کارنامه ملت ایران در دوران حیات طیبه انقلاب اسلامی هستند.
مردم دزفول معنایی نو به واژه مقاومت دادند
وی یادآور شد: اگر مروری در تاریخ داشته و گشتی در جغرافیا بزنیم می‌بینیم آنانی که در مقاومت سستی کرده و سازش را انتخاب کردند با ذلت تسلیم، همه چیز خود را از دست دادند اما آنهایی که با ایمان به خداوند بزرگ، مقاومت کردند در پیشگاه الهی در چشم ملت‌ها و در صفحات تاریخ با عزت و سرافراز باقی ماندند و الگو و چراغ راه سایرین شدند. دزفول نیز اینگونه با افتخار ماندنی شد و اینک دزفول بر سکوی قهرمانی ایستاده و حال باید پرسید کجا هستند آنهایی که هرروز از رادیوی منحوس با صدای نحس خود هشدار الف دزفول سر می‌دادند؟
سرلشگر موسوی گفت: کسب لقب نگین مقاومت در میان ملتی که خود به مقاومت شُهره است یک افتخار مضاعف برای دزفول و مردم قهرمان دزفول است.
وی ادامه داد: آن روزی که دشمن بعثی با حمایت‌های مالی و نظامی کشورهای دنیا تصور می‌کرد در چند روز تمام خوزستان را تصرف خواهد کرد و از مرزهای قانونی ایران گذشت و به میهن اسلامی تجاوز کرد، آن روز مقاومت خیره کننده ملت به ویژه مردم خوزستان سدی محکم بر سر راه آن جنایتکاران شد و توطئه بزرگ استکبار با مقاومت مردم خنثی شد.
سرلشگر موسوی با بیان اینکه مقاومت مردم دزفول در برابر تهاجم گسترده دشمن مانع اصلی تحقق نقشه‌های رژیم بعثی شد، افزود: این مقاومت‌ها فرصت را برای اجرای عملیات‌های مختلف توسط رزمندگان اسلام فراهم کرد.
وی اضافه کرد: مردم دزفول در دوران دفاع مقدس یک معنای جدید و نو به مقاومت داده و حماسه‌های بسیار بزرگی را خلق کردند و برگ‌های زرین زیادی در تاریخ پرافتخار این شهر و دیار ثبت کردند.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به حماسه‌ها و افتخار آفرینی‌های دزفول در دوران دفاع مقدس، گفت: دزفول گلوگاه خوزستان و دارای موقعیت بسیار ممتازی بود به همین دلیل رژیم بعثی برای درهم شکستن مقاومت و تسخیر این شهر تلاش بسیار زیادی کرد چرا که با اشغال دزفول می‌توانست ارتباط خوزستان با مرکز را قطع و صدور نفت، گاز و مبادلات را متوقف کند اما مجاهدت رزمندگان اسلام و مقاومت مردم چنین اجازه‌ای را به دشمن نداد و دشمن به اهداف پلید خود نرسید.
سرلشگر موسوی یادآور شد: دزفول با وجود تحمل شدیدترین حملات نظامی به دشمن تفهیم کرد که در سرزمینی پا گذاشته که زنان و مردان آن در مقابل دشمن هرگز تسلیم نمی‌شوند زیرا این خطه سرزمین دلاوران و حماسه سازان است. دشمن هم متوجه شد با صرف هزینه‌های زیاد نظامی و تسهیلاتی نمی‌تواند مقاومت مردم را درهم بشکند و این اتفاق بزرگی است.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: در طول هشت سال دفاع مقدس مردم دزفول زیر شدیدترین حملات موشکی و هوایی دشمن بودند اما این تهاجم گسترده توپخانه ای و موشکی نه تنها مردم شجاع و مقاوم این شهر را تسلیم نکرد بلکه هرروز بر عزم و اراده مردم این شهرستان در مقاومت و دفاع از سرزمین افزوده شد و اینچنین مردم دزفول الگوی سایر شهرها شدند.
سرلشگر موسوی اضافه کرد: هر زمان دشمن متحمل شکستی در مقابل رزمندگان جمهوری اسلامی ایران می‌شد برای جبران ناکامی حاصل از شکست، شروع به فشار به نظام جمهوری اسلامی از طریق حملات هوایی و موشکی به مناطق مسکونی می‌کرد و در این میان هدف اصلی دشمن در تمام این حملات، شهرستان دزفول بود و با این وجود مردم دزفول دشمن را با ایستادگی خود مأیوس کردند.
وی گفت: این اتفاقات و این پیامدها و حماسه‌ها نباید در قالب یک جنگ هشت ساله تفسیر و معنا شود بلکه باید به آن در قالب نسل‌ها، تمدن سازی، یک نگاه تمدنی و در قالب تاریخ و مکتب نگاه کنیم.
مردم دزفول درس مقاومت را به دنیا آموختند
سرلشگر موسوی با بیان اینکه شهر دزفول نماد مقاومت و سلحشوری است و مردم این شهر درس مقاومت را به تمام ملت‌های جهان آموختند، افزود: دزفول در دوران جنگ هشت ساله یک پایگاه مهم برای پشتیبانی از جبهه‌های جنگ بود. مردم دزفول در عین حال که موشک باران و حملات هوایی و زمینی را تحمل می‌کردند از عطوفت و مهربانی فراموش نشدنی در قبال نیروهای خودی برخوردار بودند و قطعاً همه رزمندگان این خاطرات شیرین را در ذهن خود دارند.
وی بیان کرد: مقاومت و ایستادگی مثال‌زدنی مردم دزفول در دوران دفاع مقدس نه تنها درس بزرگی برای ملت ایران داشت بلکه الگوی ماندگار و تاریخی برای همه نسل‌ها در زمان حال و آینده است.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: همانطور که مقاومت و دفاع شجاعانه مردم دزفول در دوران دفاع مقدس کارساز و به یک الگوی اثر بخش تبدیل شد، امروز نیز کشور به این الگوی مؤثر نیاز دارد که بتواند با اتکا به آموزه‌های مقاومت به بسیاری از مشکلات فارغ آید چرا که هر جا نام مقاومت و آموزه‌های مکتب مقاومت است، پیروزی مشاهده می‌شود.
سرلشگر موسوی، چهارم خرداد را روز گرامیداشت حماسه‌های بزرگ، ایثار، فداکاری، ایستادگی، صبر و غیرت دانست و افزود: این روز تا ابد در تاریخ ماندگار خواهد شد و امروز نیز دزفول میعادگاه عاشقان شهادت و معطر به عطر شهدا است.
استفاده از تجربه‌های دفاع مقدس
وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: امروزه جنگ تحمیلی به پایان رسید و در پرتو فداکاری مردم و مجاهدت رزمندگان اسلام، پیروزی بزرگ برای ملت ایران حاصل شد و این پیروزی موجب گسترش پیام روشنگرانه انقلاب، استحکام نظام و شکل‌گیری مقاومت در منطقه شد.
سرلشگر موسوی اظهار کرد: دفاع مقدس یک دانشگاه و یک مکتب بزرگ بود که درس‌های زیادی را به ما آموخت، درس‌هایی که با به‌کارگیری آنها جمهوری اسلامی نزد ملل جهان شناخته شد. پایداری و مقاومت، خودباوری، خوداتکایی، ایثار، وحدت و اعتماد به نفس اینها بخشی از درس‌های بزرگ ملت ایران در دوران دفاع مقدس بود که بازآموزی کرد و پس از جنگ نیز این موارد را برای اعتلای میهن اسلامی به کار بست.
وی تاکید کرد: اگر چه جنگ تحمیلی به پایان رسیده اما واقعیت این است که دفاع مقدس در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و حتی نظامی هنوز باقی است و بدون تردید امروز برای برون رفت از مشکلات کشور نیازمند درس‌ها و تجربه‌های دفاع مقدس هستیم.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: دشمنان ایران و نظام و انقلاب که با تقابل با انقلاب و ملت بزرگ ایران همه عرصه‌ها را آزمایش کرده و به نتیجه نرسیده‌اند، امروز به دنبال بی ثبات سازی از طریق فشارهای اقتصادی و مهم‌تر از آن در صدد تحریک نسبت به زیرپا گذاشتن احکام الهی است لذا ما باید بیش از گذشته هوشیار باشیم.
سرلشگر موسوی بیان کرد: دشمن هرگز دلسوز مردان و زنان و جوانان ما نیست، دشمن حتی هرگز نگران حقوق بشر و مردم سالاری در هیچ کشوری در دنیا نیست بلکه صرفاً به دنبال مطامع خاص خود بوده و این واژه‌های دهن پرکن و ظاهرفریب تنها دست آویزی برای اهداف پلید دشمنان این آب و خاک است.
وی افزود: در چند دهه اخیر دشمنان ما، نظام سلطه و در رأس آنها آمریکای جنایتکار در اجرای توطئه‌های نظامی، امنیتی، سیاسی و اجتماعی ناکام ماندند و به نتیجه مطلوب نرسیدند هرچند آسیب‌هایی نیز به ما وارد شد اما به نتیجه دلخواه نرسیدند و امروز به یک شکل دیگر در تلاش برای ضربه زدن به نظام، کشور و ملت بزرگ و مقاوم ایران هستند.
سرلشگر موسوی، خانواده را از اهداف اصلی دشمنان انقلاب دانست و گفت: در کشورهای غربی نظام خانواده از بین رفته و به همین دلیل مشکلات اجتماعی و روحی متعددی برای نسل امروز در غرب به وجود آمده است. دشمن بسیاری از کشورهای اسلامی را با روش تهی کردن از فرهنگ دینی و ملی به سلطه درآورده و امروز با ترویج سبک زندگی غربی و تضعیف فرهنگ اسلامی ایرانی به دنبال کار مشابه در ایران است.
وی با تاکید بر لزوم هوشیاری تمام ملت ایران نسبت به این توطئه بزرگ و خطرناک، گفت: تهی کردن جامعه از آموزه‌های دینی و فرهنگ ایرانی - اسلامی و خطرناک‌ترین توطئه یعنی نابودی کانون خانواده هدف اصلی دشمن است چرا که نابودی خانواده به معنای نابودی ارزش‌های جامعه و غیرت اعم از غیرت ملی و دینی است؛ بنابراین دشمن در صدد تضعیف اینها است.
فرمانده ارتش کل جمهوری اسلامی ایران در ادامه تاکید کرد: دشمان به دنبال این هستند از دامن زنان ما، سلیمانی‌ها پرورش نیاید، مقاومت پرورش نیاید، آنها به دنبال این هستند واژه ایستادگی معنا نشود و از درون خانواده‌ها امثال شهید نیاکی ها، دوران‌ها، صیاد شیرازی‌ها، سوداگرها و شهدای بزرگواری که پرچم جمهوری اسلامی ایران را در جهان سرافراز کردند، پرورش پیدا نکند.
سرلشگر موسوی با تاکید بر اینکه دعوا بر سر مو نیست و مردم باید هوشیار باشند، افزود: امروز می‌بینیم که یک فرد با اشاره استکبار، در گوشه‌ای از مرزهای کشور ما چند رزمنده دلیر را مظلومانه به شهادت می‌رساند. آن کسی هم که در داخل کشور با مزد و بی مزد دفاع از کشور را تضعیف می‌کند، لبه دیگر تیغه قیچی است که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار برای این ملت به حرکت درآورده است و مردم باید هوشیار باشند.
وی ادامه داد: تلاش‌های دشمن برای این است ایران که با رهبری آیت الله سیدعلی خامنه‌ای، این مرد بی نظیر، تمام آمال استکبار را به چالش کشیده سربلند نباشد؛ لذا آنهایی که می‌دانند و مزد می‌گیرند به کشور خیانت نکنند و آنهایی که نمی‌گیرند بدانند در کدام اردو شمشیر می‌زنند.
سرلشگر موسوی گفت: به هم ریختن کانون خانواده یعنی نابودی غیرت و مقاومت در برابر دشمن و در نهایت به معنای رفتن زیر سلطه بیگانگان است. دشمن می‌خواهد این ملت زندانی که در بهمن 57 از زیر نظام سلطه فرار کرد برای آزادی خواهان و حق طلبان جهان الگو نشود، این هدف دشمن است اما به خواست خدا این امر مهم محقق شده است.
وی، پسندیده‌ترین مقاومت را مقاومت برای دین خدا و ارزش‌های الهی در مقابل استکبار و معاندین دین الهی برشمرد و افزود: امروز نماد دشمنان دین و انسانیت نظام سلطه به سرکردگی آمریکا و نماد ایستادگی در مقابل نظام سلطه جبهه مقاومت است، آنچه نظام سلطه از طریق مافیای رسانه‌ای خود در قالب یک جنگ ترکیبی روی زندگی ملت ایران اعمال می‌کند، خطرناک‌ترین اقدام علیه ما است و ایستادگی و مقاومت در برابر آن از برجسته‌ترین و لازم ترین نوع مقاومت است.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: مقاومت دزفول و نتیجه عزت آفرین و افتخارآمیز مقاومت این شهر الگویی برای همه انسان‌هایی است که عزت پایدار را بر خوشی های موقت ترجیح می‌دهند.
سرلشگر موسوی در ادامه گفت: حفظ استقلال، تمامیت ارضی و نظام جمهوری اسلامی، سربلندی و عظمت ملت ایران در جهان، پیشرفت‌های علمی در حوزه‌های مختلف به ویژه حوزه دفاعی، از اثرات خون شهدا و نتیجه مقاومت است.
وی یادآور شد: اینکه امروزه پرچم پرافتخار ایران بر عرشه ناو تمام ایرانی دنا و مکران اقیانوس‌های جهان را در می‌نوردد مدیون خون شهدا و مقاومت است و اینکه دریادلان ما، مردان اجرای اقدامات ناممکن می‌شوند نتیجه و از اثرات خون شهدا و مقاومت است.
سرلشگر موسوی تاکید کرد: امروزه ما ایستاده و سرافراز در جبهه مقاومت در مقابل جنگ ترکیبی نظام سلطه به سرکردگی آمریکا و با رمز مقاومت و تمسک به ولایت چالش‌های پیش رو و انواع امواج خطرناک فتنه را پشت سر می‌گذاریم و به یاری خداوند اهداف گام دوم انقلاب محقق خواهیم کرد.

لینک کوتاه:
https://www.payamekhuzestan.ir/Fa/News/733469/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

خواندن چندبیتی زیبا در وصف حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س)

انتقادهای جلیلی به دولت روحانی: اعتقادی به برنامه نداشت

قاضی‌زاده: اگر نمی‌توانید برنامه هفتم را اجرا کنید، چرا آمدید کاندیدا شدید، از همین الان دبه نکنید!

پزشکیان: مگر قاضی‌زاده نمی‌گفت در سه روز مشکل بورس را حل می‌کنم، پس چه شد؟

خنده معنادار قالیباف به جمله پورمحمدی درباره صادر کردن حکم شهرداری او

لحظه به لحظه با مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری؛ پورمحمدی: همین الان در همین مناظره هم وفاق نداریم

عملیات نظامی مقاومت فلسطین علیه اشغالگران در رفح

به شکرانه مقاومت

حماس: مقاومت عامل فروپاشی کابینه جنگ اشغالگران است

کسب رتبه برتر جوانی جمعیت توسط دانشگاه علوم پزشکی دزفول

2 مصدوم انفجار سیلندر گاز در لالی جان باختند

واکنش هدی زین العابدین به عشق جدید پارسا پیروزفر

من از گور برگشتم!

شوخی های منوچهر نوذری با پسرش در صندلی داغ

عروس بی جنبه

اجرای بی‌نظیر و خلاقانه محمدرضا علیمردانی و هادی کاظمی در جوکر

آدما موقعی وفاداری‌شون ثابت می‌شه که تو بدبختی باشن!

برترین تصاویر 2024 از کهکشان راه‌شیری

علت ناراحتی خداداد از اتفاقات شب گذشته

چالهان‌اوغلو: دیوار زرد دورتموند فردا دیوار قرمز می‌شود!

استفاده از هوش مصنوعی برای ارتقای تجربه بهتر یورو 2024 توسط تلوزیون لهستان

یوفا تحقیق می‌کند؛ شعار نژادپرستانه علیه انگلیسی‌ها!

شکست بلژیک با بد شانسی های متعدد لوکاکو

پیش بینی قیمت دلار 29 خرداد 1403

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه 29 خرداد 1403

چهره بامزه مناظره از نگاه ابطحی

کنایه سنگین پورمحمدی: درحالی می‌گویند تحریم مهم نیست که دنیا تحریم فلج‌کننده به ما تحمیل کرده است

مهاجرانی خطاب به قالیباف و قاضی‌زاده: ٤ دقیقه را حرام کردید!

پزشکیان: این هم بخور بخور از کجا می‌آید؟/ ما در دنیا در حوزه اقتصاد، نفر پانزدهم از آخر هستیم

خنده‌های جلیلی در هنگام صحبت‌های پورمحمدی

آغاز مناظره 6 کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری؛ قاضی زاده: ظاهراً برخی دوستان بنا ندارند بحث کارشناسی کنند

حمله زاکانی به پزشکیان: تعجب می‌کنم ایشان چطوری نامزد ریاست جمهوری شدند!

هوای اهواز در وضعیت «قرمز» و خطرناک

خریداری بیش از 1.6 میلیون تن گندم از کشاورزان خوزستانی

افتتاح قربانگاه مرکزی عید قربان کمیته امداد خوزستان

قدر دانی سردار حسیـنی از حضور مردم و مسئولان در مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپـاه امیرالمومنین (ع)

سه واحد صنعتی و کشاورزی در بستان آباد آذربایجان شرقی افتتاح شد

ستاد جلیلی در خوزستان دربرگیرنده همه اقشار است

پیگیری‌ها برای آزادی هر چه زودتر بشیر بی‌آزار ادامه دارد

غریب‌آبادی: پیگیری‌ها برای آزادی هر چه زودتر بشیر بی آزار

جان باختن 2 مصدوم حادثه نشت گاز در شهر تراز لالی

عشق پارساپیروزفر پس از فیلم «قهرمان»

استایل جذاب بهنوش طباطبایی در یک جشنواره

میکروروبات سرطان ریه را در موش‌ها درمان کرد

باتری جدیدی که از خاک برق تولید می‌کند

پیشنهاد اغواکننده برای گزینه پرسپولیس و استقلال

خلاصه بازی بلژیک 0 _ 1 اسلوواکی

پیش بینی بورس سه شنبه 29 خرداد 1403

مجموعه قصه های جالب از پیامبران(ع)

تصویری از رئیسی در مناظرات انتخابات 1400