پیام خوزستان

آخرين مطالب

ثمره دفاع مقدس شکل گیری جبهه مقاومت با خون شهید سلیمانی است سياسي

ثمره دفاع مقدس شکل گیری جبهه مقاومت با خون شهید سلیمانی است
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ پاسدار احسان خورشیدی عصر روز چهارشنبه در نشستی خبری درباره اعلام برنامه های هفته دفاع مقدس در استان البرز، افزود: امام خمینی (ره) واژه مقاومت را برای دنیا و مردم ایران معنا کردند ولی این واژه برای دنیا غریب است، زیرا ابعاد قدرت در دنیا در ابزار، تجهیزات و مسایل مادی است.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
وی اظهار داشت: اما امام خمینی (ره) با دست خالی و با پشتوانه معنوی بسیار قوی و با تکیه بر خداوند و تقویت بعد معنوی واژه مقاومت را در انقلاب اسلامی ایران و دنیا دیکته کرد.
خورشیدی با بیان اینکه امسال شعار هفته دفاع مقدس «ما مقاوم هستیم» می باشد که واژه گزافه ای نیست، گفت: سال 1357 انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت و این انقلاب نوپا در سال 1359 وارد جنگ تمام عیار شد و این در حالیست که امام راحل از سال 1342 تا سال 1357 واژه مقاومت را بر اساس ادبیات اسلام و قرآن و نه خواسته فردی و نفسانی تمرین می کند.
واژه مقاومت به جریان مقاومت در دنیا تبدیل شده است
خورشیدی ادامه داد: از سال 1357 واژه مقاومت در دنیا به نمایندگی در جمهوری اسلامی ایران شکل می گیرد و در دفاع مقدس تلالو آن دیده می شود و امروز واژه مقاومت به جریان مقاومت تبدیل شده است.
وی با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی جبهه مقاومت را با خون خود پررنگ کرد، اضافه کرد: در واژه مقاومت چیزی مستتر است که غرب معنای آن را متوجه نمی شود که همان قدرت است.
وی گفت: شهید سردار سلیمانی سال 1398 در کنگره فرماندهان سپاه گفت «سپاه ثمره عمل مقدس دفاع و جهاد پیوسته است» که این عمل مقدس در واژه قدرت معنا می یابد.
معاون هماهنگ کننده سپاه استان البرز افزود: قدرت در غرب برگرفته از جایگاه مادی، شغلی، علمی و یا جایگاه اجتماعی است و هرکسی منصبی یا پولی دارد به واسطه آن قدرت دارد ولی امام (ره) از آغاز ورود به ایران تمام واژه قدرت را با یک تعریف بسیار بزرگتر به ایران دیکته کرد که این قدرت تعینّی بود نه تعیینی که خداوند به انسان می دهد و از ترس از خدا و تکیه بر خدا به دست می آید.
وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) تعریف و معادله قدرت در دنیا را بر هم زد، اظهار داشت: آمریکا با تجهیزات در افغانستان، عراق و سوریه مستقر شد، ولی به اذن خدا با جریان مقاومت تک تک این سرزمین ها را ترک کرد و واژه مقاومت روبروی او قرار گرفت.
وی گفت: شهید سلیمانی عمل مقدس را برگرفته از روح مقدس دانسته، روحی که برگفته از حقیقت، غیرت و شجاعت است و در اینجا شخص برای خودبینی و خودبزرگ کردن کاری نمی کند و در اینجا سبقت در گمنامی است و دفاع مقدس این مکتب را به انقلاب اسلامی و دنیا معرفی کرد.
خورشیدی افزود: هرجایی که دفاع از حق باشد تا زمانی که مقاومت نباشد دفاع حقیقی شکل نمی گیرد که این مقاومت در سال 1357 در ایران در آزمونی سخت ولی زیبا شکل گرفت و این دفاع مقدس با بنیه معنوی که دارد در دنیا نمونه ندارد.
واژه مقاومت حتی یک روز از زندگی مردم ایران دور نبوده
معاون هماهنگ کننده سپاه استان البرز با بیان اینکه مردم ایران 42 سال است که مقاومت می کنند، گفت: واژه مقاومت حتی یک روز از زندگی مردم ایران دور نبوده زیرا در این سال ها تحریم بوده ایم و وارد مواجهه با امپریالیسم و جبهه استکبار و نفوذی ها شده ایم.
وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی هر روز مقاومتر و مستحکمتر خود را جلو می برد، افزود: به زودی دفاع مقدس به آزادسازی قدس ختم می شود.
اجرای 30 عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس
خورشیدی در ادامه به اعلام برنامه های هفته دفاع مقدس در استان البرز پرداخت و گفت: در سال جاری سپاه البرز 30 عنوان برنامه برای هفته دفاع مقدس پیش بینی کرده که از صبح امروز و در آستانه هفته دفاع مقدس با برگزاری آیین تجلیل از سه هزار پیشکسوت دفاع مقدس البرزی آغاز شد.
وی با بیان اینکه نخستین روز از هفته دفاع مقدس در روز پنجشنبه با برگزاری رژه مشترک نیروهای مسلح آغاز می شود، افزود: این رژه با حضور یگان های نمونه سپاه، ارتش و فراجا در منطقه حصارک کرج از ساعت هشت صبح با میزبانی ارتش جمهوری اسلامی برگزار می شود.
وی گلباران و عطرافشانی مزار شهدا و گردهمایی خادمان شهدا با عنوان قرار بی قرارها را از دیگر برنامه های روز پنجشنبه عنوان کرد و اظهار داشت: سرکشی و تجلیل از 420 خانواده شهید از دیگر این برنامه ها به شمار می رود.
معاون هماهنگ کننده سپاه استان البرز برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی در تمام شهرستان های البرز را از جمله برنامه های دومین روز از هفته دفاع مقدس در روز جمعه برشمرد و گفت: تجلیل از 42 نفر از مدافعان سلامت و اعزام 42 کاروان بسیجی برای بازدید از باغ موزه دفاع مقدس در تهران از دیگر این برنامه ها است ضمن اینکه در این روز بسیجیان و ایثارگران در نماز جمعه سراسر استان شرکت می کنند.
وی گفت: در روز شنبه دوم مهرماه نیز زنگ مقاومت در تمام مدارس استان البرز نواخته می شود ضمن اینکه یک هزار و 200 بسته لوازم التحریر نیز بین دانش آموزان کم برخوردار توسط سپاه البرز توزیع می شود.
وی اعزام راویان دفاع مقدس به مساجد، مدارس و پارک ها و تجلیل از 42 دانش آموز نخبه را از دیگر برنامه های روز شنبه دانست و افزود: در روز یکشنبه نیز همزمان با روز وفات حضرت رسول اکرم (ص) 420 موکب و ایستگاه صلواتی در محلات استان البرز شکل می گیرد، ضمن اینکه 420 یادوراه شهدا و مراسم آبروی محلات و تجلیل از خانواده شهدا برگزار می شود.
طبخ 42 هزار پرس غذا در روز 28 صفر
خورشیدی راه اندازی دسته های عزاداری و تجلیل از شهدا و جانبازان مدافع حرم را از دیگر این برنامه ها عنوان کرد و اظهارداشت: همچنین در روز یکشنبه که مصادف با روز 28 صفر می باشد 42 هزار پرس غذا طبخ و بین خانواده های کم برخوردار توزیع می شود.
وی گفت: در روز دوشنبه هفته آینده برگزاری جشنواره و تجلیل از سربازان نمونه و تجلیل از 42 ایثارگر که در بخش پشتیبانی در ایام دفاع مقدس حضور داشتند را خواهیم داشت.
وی افزود: در روز سه شنبه هفته آینده برگزاری نشست های روشنگری و بصیرت افزایی را در قالب سخنرانی و تریبون های آزاد در حوزه ها و پایگاه های مقاومت خواهیم داشت ضمن اینکه رزمایش ثامن در پایگاه های مقاومت برگزار می شود.
معاون هماهنگ کننده سپاه استان البرز به عناوین برنامه های روز چهارشنبه هفته آینده اشاره و تصریح کرد: در این روز سپاه استان البرز 20 هزار بسته معیشتی را در بین خانواده های نیازمند و کم برخوردار توزیع خواهد کرد و همچنین 30 گروه جهادی و پزشکی به مناطق محروم اعزام می شوند.
وی تجلیل از 42 جهادگر و روحانی رزمنده و ایثارگر و همچنین بهره برداری از پروژه های محرومیت زدایی در شهرستان نظرآباد و فردیس و اهدای 42 سری جهیزیه را از دیگر برنامه های روز چهارشنبه برشمرد و گفت: در روز پنجشنبه هفته آینده نیز گردهمایی ایثارگران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با عنوان «یاد یاران» با حضور 2 هزار نفر در کانون شهید سبحانی سپاه کرج برگزار خواهد شد.
خورشیدی برگزاری یادواره شهدای ورزشکار و تجلیل از قهرمانان را از دیگر برنامه های روز پنجشنبه هفته آینده عنوان کرد.
برچسب‌ها انقلاب اسلامی ایران جمهوری اسلامی ایران هفته دفاع مقدس امام خمینی استان البرز

پیام خوزستان

منبع: ایرنا
اخبار استان خوزستان
اخبار مقاومت
کلیدواژه: انقلاب اسلامی ایران جمهوری اسلامی ایران هفته دفاع مقدس امام خمینی استان البرز انقلاب اسلامی ایران جمهوری اسلامی ایران هفته دفاع مقدس امام خمینی استان البرز دیگر برنامه های روز هفته دفاع مقدس انقلاب اسلامی اسلامی ایران واژه مقاومت روز پنجشنبه تجلیل از 42 هفته آینده مردم ایران امام خمینی سال 1357
درخواست حذف خبر:
«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.irna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایرنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد 36067118 را به همراه موضوع به شماره 100010022100 پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.
با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

لینک کوتاه:
https://www.payamekhuzestan.ir/Fa/News/377860/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

اهواز میزبان ششمین همایش بین‌المللی و بیست و پنجمین همایش ملی بهداشت محیط

برداشت خرما در خوزستان آغاز شد

پذیرش بیش از 4 هزار دانشجوی جدید در دانشگاه شهید چمران اهواز

کمبود سرم در خوزستان/ برخی داروخانه‌ها نمی‌توانند سرم تهیه کنند

امیر نصیرزاده: یکی از راه‌های ناکامی دشمن تقویت و صیانت بنیان خانواده است

اقدامات لازم برای فضاسازی شهر در روزهای پایانی ماه صفر انجام شده است

اعلام جرایم انضباطی متخلفان دیدار فولاد و سپاهان

غرق شدن دو نوجوان در شهرستان گتوند

واژگونی مرگبار تانکر حمل سوخت در محور اهواز-رامهرمز

محکومیت اغتشاشات اخیر در حوزه علمیه آبادان

معاون پارلمانی رئیسی: فرهنگ ایثار همواره باید زنده باشد

قدردانی فرماندهان سپاه‌ از رئیس‌ جمهور در سازمان ملل

اعلام آمادگی مسجدی‌ها برای شرکت در «اجتماع بزرگ امت رسول‌الله»

2 نوجوان در گتوند خوزستان غرق شدند

آینده درخشان کشور در سایه تعلیم و تربیت دانش آموزان محقق می شود

یک میلیون و ٢٠٠ هزار دانش آموز خوزستانی سال تحصیلی را آغاز کردند

واکنش به انحلال هیات مدیره باشگاه نفت مسجدسلیمان/دانشی: می‌توانستیم از پرسپولیس هم امتیاز بگیریم

رئیس بنیاد شهید: تقابل کنونی جامعه تقابل میان دین و دنیای جامعه است

اختلاف آبادانی‌ها با شفر درباره برخی از بندهای قرارداد

فیلم؛ زنگ مهر به رنگ ایثار و مقاومت

تجمع مردم اهواز در محکومیت اغتشاشات

خروش پایتخت «مقاومت» علیه اغتشاشگران/ کرمان اهانت به فرزند شهیدش را بر نمی‌تابد

برخی از دستگاه ها برای متصل شدن به درگاه مجوز ملی کسب وکار مقاومت می کنند

یک بسیجی در اغتشاشات ارومیه به کُما رفت | درگیری با اغتشاشگران در پنجشنبه شب

بهنام سراج؛ سرمربی جدید صنعت نفت

اجتماع بزرگ مردم انقلابی اهواز در محکومیت اغتشاشگران

تجمع مردم انقلابی اهواز در محکوم کردن هنجارشکنان

تجمع پرشور اهوازی‌ها در محکومیت اغتشاشات اخیر

مردم شوشتر اغتشاشات اخیر را محکوم کردند

محورهای مواصلاتی خوزستان به چهار استان دیگر متصل شود

بازداشت 17 تبعه خارجی ‌در اروندکنار‌

دشمنان با فتنه و آشوب به‌دنبال تضعیف روحیه مقاومت هستند

چند انتصاب در استانداری خوزستان

امباپه: در تیم ملی آزادی عمل بیشتری نسبت به پی اس جی دارم

فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب غرب:اقدامات اغتشاشگران را محکوم می‌کنیم

دیدار رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت با دبیرکل حزب الله لبنان

قدردانی فرماندهان سپاه‌پاسداران از رئیس‌جمهور/صدای عزت و اقتدار ایران در سازمان ملل

افتخار می‌کنم خادم دانش‌آموزان منطقه 17 هستم

نشست خبری مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در نمایشگاه ایران‌پلاست

فراخوان شرکت ملی حفاری ایران برای اجرای 6 پروژه پژوهشی

دانش‌بنیان کردن اقتصاد گاز در چارچوب خنثی‌سازی تحریم‌ها

ضرورت اجرای الگوهای ماندگار دفاع مقدس و تلاش‌های صنعت نفت و گاز

آیا گذار جهانی به خالص انتشار صفر چند دهه به تعویق می‌افتد؟

پدر شهیدان فلاح زنگ مهر در غرب تهران را نواخت

زنگ مهر و مقاومت در مدارس استان یزد نواخته شد

توهین به مقدسات بزرگ‌ترین خدشه به مفهوم آزادی است

وجود زیرساخت ها، طرح فولاد اندیمشک را اقتصادی می‌کند

نخستین ها در دفاع مقدس

وزیر علوم: جمهوری اسلامی امروز پرچم دار حمایت از مظلومان جهان است

درگذشت مادر شهید در شهرستان مهر