پیام خوزستان
یک مقام مسئول:
همسان سازی حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی دائمی شد
چهارشنبه 5 خرداد 1400 - 00:16:59
پیام خوزستان - علی اصغر بیات اظهار داشت: روز گذشته جلسه‌ای با حضور اعضای هیئت رئیسه کانون عالی با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و رؤسا و نمایندگان دستگاه‌ها و صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشگری در سازمان برنامه و بودجه برگزار و تصمیمات مهمی اتخاذ شد.
وی گفت: بر اساس صورت جلسه تنظیمی دولت مکلف است حداکثر ظرف 5 سال ضمن تادیه کامل بدهی‌های خود به سازمان تأمین اجتماعی تعهدات جاری خود را در قبال بیمه شدگان شاغل این سازمان در لوایح بودجه سنواتی منظور نماید.

پیام خوزستان


پیام خوزستان


بیات ادامه داد: همچنین سازمان تأمین اجتماعی مکلف است بر اساس مصوبات هیأت امنا از محل منابع خود از جمله موارد مندرج در بند قبلی نسبت به متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران اقدام نماید.
وی افزود: بر این اساس مستمری حداقل بگیران تأمین اجتماعی با 30 سال سابقه بیمه پردازی نباید از حقوق حداقل بگیران بازنشستگان کشوری که 30 سال سابقه دارند، کمتر باشد و حقوق مستمری بگیران سایر سطوح نیز به صد در صد نسبت مستمری زمان برقراری به حداقل دستمزد زمان برقراری مصوب شورای عالی کار خواهد رسید.
بیات در پایان خاطرنشان کرد: با دائمی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی که در قالب طرح دو فوریتی به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد، یکی از مهمترین دغدغه‌های این قشر شریف پس از سال‌ها برطرف می‌شود.

http://www.khozestan-online.ir/fa/News/290843/همسان-سازی-حقوق-مستمری-بگیران-تامین-اجتماعی-دائمی-شد
بستن   چاپ