پیام خوزستان
روند کاهشی بیماری و بستری کرونا در شهرستان باوی
يکشنبه 2 خرداد 1400 - 03:41:27
پیام خوزستان - ایرنا / فرماندار شهرستان باوی با اشاره به اینکه روند بیماری و بستری‌های ناشی از کرونا در شهرستان باوی کاهشی است، گفت: خوشبختانه وضعیت نسبت به قبل بهتر شده است.
منوچهر ورناصری، فرماندار شهرستان باوی با اعلام این خبر بیان کرد: ما از برپایی دید و بازدید عید فطر در این شهرستان نگران بودیم و تصور می‌کردیم که روند بیماری افزایشی شود ولی مردم در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی به خوبی عمل کردند که جا دارد از آنها تشکر کنم.
وی با بیان اینکه انتظار داریم سیر نزولی بیماری همچنان ادامه داشته باشد افزود: میانگین روزانه بیماران بستری ناشی از کرونا در شهرستان کمتر از 10 نفر بوده و امروز حتی یک بیمار بستری نداشتیم.
فرماندار باوی گفت: با توجه به نزدیکی انتخابات، بحث تجمع‌ها را در این شهرستان رصد می‌کنیم و به افرادی که خلاف مصوبات ستاد مدیریت کرونا عمل کنند، تذکر می‌دهیم. 
وی ادامه داد: با توجه به مصوبات ستاد استانی مدیریت کرونا، برگزاری هرگونه تجمع در بحث انتخابات ممنوع و غیرقانونی است.
ورناصری به افزایش ظرفیت شعب اخذ رای در این شهرستان با توجه به شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط کرونا در برخی مناطق که در انتخابات‌های گذشته با تراکم جمعیتی همراه بودند، شعب اخذ رای اضافه می‌کنیم تا از ازدحام جمعیت جلوگیری شود.
وی اضافه کرد: 111 شعبه اخذ رای در حوزه‌های شهری و روستایی شهرستان باوی در نظر گرفته شده که این میزان نسبت به انتخابات گذشته 10 درصد افزایش یافته است.
شهرستان باوی در شمال اهواز که پیش از این از توابع شهرستان اهواز بود اکنون در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.

http://www.khozestan-online.ir/fa/News/289741/روند-کاهشی-بیماری-و-بستری-کرونا-در-شهرستان-باوی
بستن   چاپ