پیام خوزستان

آخرين مطالب

شهرداری تهران

رای دیوان عدالت اداری هیچ ارتباطی به انتصاب شهردار تهران ندارد/ پیگیری مسأله قطع درختان با جدیت توسط مدیریت شهری

پیام خوزستان - رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص رای دیوان عدالت اداری که بر اساس آن همه شهرداران شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت از جمله تهران باید دارای سوابق مرتبط شغلی باشند، اظهار کرد: این رای هیچ ارتباطی به آقای زاکانی ندارد و وی از شهرداری نخواهد رفت.

موتورسیکلت‌ها در بن‌بست تخلف

پیام خوزستان - رئیس پلیس راهور تهران از تشدید برخورد با موتورسیکلت‌های فاقد پلاک و پلاک مخدوش که امنیت و آسایش مردم را به مخاطره انداخته‌اند،خبر داد

موفقیت ایده‌ها در گروی حضور تمام عناصر مدیریت شهری/ باید مساله حضور زنان در مناصب تصمیم‌ساز نهادینه شود

پیام خوزستان - رییس ستاد توان‌افزایی و حمایت از سمن‌های شهر تهران بیان کرد: اگر قرار است ایده‌ها در طرح‌هایی مانند ریحان شهر پیاده‌سازی و موفق باشند، باید همه اجزای شهرداری مسئولیت‌ خود را بپذیرند و پای کار بیایند و اگر ما این مسئولیت‌ را بپذیریم، سایر مجموعه‌ها نیز به این عرصه ورود خواهند کرد.

لزوم تدوین برنامه چهارم شهرداری تهران در قالب برنامه‌ریزی استراتژیک

پیام خوزستان - در جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران که به ریاست سید جعفر تشکری هاشمی و با حضور هر سه عضو این کمیسیون برگزار شد، مفاد سند الزامات تدوین برنامه چهارم شهرداری تهران (۱۴۰۴ - ۱۴۰۱) و لایحه اصلاح مصوبه نحوه صدور مجوز حفاری در شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت.

تلاش شهرداری تهران برای خرید و راه‌اندازی دو کارخانه تولید آسفالت

پیام خوزستان - مدیرکل اداره هماهنگی فنی و عمرانی سازمان ها و مناطق شهرداری تهران گفت: خرید و راه اندازی ۲ کارخانه ۲۴۰ تنی تولید آسفالت در شرق و غرب پایتخت، همچنان در دستور کار معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران قرار دارد.

دولت باید سهم ۵۰ درصدی از هزینه تردد شهروندان با وسایل حمل و نقل عمومی را پرداخت کند

پیام خوزستان - نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید ۵۰ درصد سهم بلیت شهروندان از تردد با وسایل حمل و نقل عمومی را پرداخت کند که امیدواریم در زمان تدوین بوجه‌های سنواتی با کمک گرفتن از کارشناسان مالی شهرداری در کمیته‌های تخصصی بتوانیم این معضل را برطرف کنیم.

امیدواریم با تعامل با رسانه‌ها رشد مادی و معنوی شهر رقم بخورد/افتتاح پایانه مترو اکباتان در شنبه‌های امید و افتخار

پیام خوزستان - شهردار تهران گفت: در ابتدای دوره فعالیت‌مان عامدانه کمتر صحبت کردیم اما از سال جدید، شروع کردیم به بیان رخدادهایی که در آینده قرار است اتفاق بیفتد. از هفته آینده نیز شنبه‌ها برای افتتاح ها و اقداماتی که مقدمه آن در این یازده ماه و قبل از آن فراهم شد در نظر گرفته شده است.

استفاده از ظرفیت ستاد سمن‌ها در جهت تشکیل محافل مشارکتی

پیام خوزستان - عضو شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: امیدواریم بتوانیم با استفاده از ظرفیت ستاد سمن‌های شهر تهران در جهت تشکیل محافل مشارکتی و دبیرخانه سمن جوانان اقدام موثری انجام دهیم.

طراحی و احداث تصفیه‌خانه هزار مترمکعبی در منطقه ۱۳

پیام خوزستان - شهردار منطقه۱۳ از طراحی و احداث تصفیه خانه آب کانال منوچهری برای آبیاری فضای سبز با ظرفیت هزار متر مکعب توسط اداره محیط زیست منطقه خبر داد و گفت: این طرح هم اکنون در مرحله مطالعه و جانمایی است.

رای قاطع شورا به ریاست مجدد مهدی چمران

پیام خوزستان - صبح امروز یکشنبه بیست سوم مرداد ماه ۱۴۰۱ دومین دوره انتخابات هیات رییسه شورای شهر تهران با حضور اعضا شورا شهر تهران در محل ساختمان شورا شهر تهران برگزار شد.

بازدید رئیس شورای شهر تهران از بیمارستان کودکان حکیم در منطقه۱۸

پیام خوزستان - مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران به همراه علیرضا نادعلی شهرستانکی عضو و سخنگوی شورا و محمد جواد خسروی شهردار منطقه ۱۸ از بیمارستان کودکان حکیم، مرکز طبی کودکان ۲ در محلات محروم جنوب غرب پایتخت و منطقه ۱۸ شهرداری تهران، بازدید کردند.

تخصیص هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه مترو

پیام خوزستان - معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران از آماده شدن اوراق مشارکت برای خرید مترو و اتوبوس خبر داد و گفت: در مجموع در چهار ماه ابتدایی امسال ۵۸۰ میلیارد تومان به مترو اختصاص یافته است.

اینفوگرافیک | روایت درختان سبزی که محکوم به مرگ شدند

پیام خوزستان - از خیابان‌های تهران گرفته تا مناطقی از مشهد و کرج، چنارها به سرنوشت شومی دچار شده‌اند و قامت ایستاده آنها در برابر ملک‌ها نوساز دلیل کافی است تا متخلفان حکم به نابودی آنها بدهند.

از تلاش برای مقابله با اپیدمی قطع درختان در پایتخت تا جبران عقب‌ماندگی‌های شهر با اقدام جهادی مدیریت شهری

پیام خوزستان - اعضای شورای اسلامی شهر تهران در هشتاد و پنجمین جلسه شورا موضوعاتی از جمله افزایش کیفیت محصولات عرضه شده در میادین میوه و تره‌بار، سپردن مدیریت به حلقه‌های میانی، توهین یکی از سران فتنه به سردار شهید همدانی، جریان قطع درختان در پایتخت و کارنامه شورا در یک سال اول فعالیت را مطرح کردند.

بودجه سالیانه شهرداری تهران باید متناظر با برنامه چهارساله باشد

پیام خوزستان - رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: معمولا در پیوند برنامه و بودجه گسست وجود دارد و باید تلاش شود بودجه سالیانه شهرداری تهران متناظر با برنامه چهارساله تهیه و تدوین شود.

بهره‌برداری از مجموعه ورزشی مرودشت؛پاییز امسال/ ایستگاه مترو بهارشیراز در سال ۱۴۰۲ افتتاح می‌شود

پیام خوزستان - شهردار منطقه ۷ گفت: ایستگاه بهار شیراز که در قسمت های میانی این خط قرار دارد سال آینده در اولویت افتتاح قرار می گیرد؛ پروژه ای که در چند سال گذشته متوقف شده بود و در این دوره از مدیریت شهری فعال شده است.

۳ هزار و ۳۳۹ پرونده نیروی پیمانکاری حجمی شهرداری تهران در دست بررسی است

پیام خوزستان - مدیر کل سرمایه انسانی شهرداری تهران با اشاره به اجرای بند (د) تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور مبنی بر تبدیل وضعیت استخدامی مشمولین ماده ۲۱ قانون جامع خدمت‌رسانی به ایثارگران از بررسی پرونده ۳۳۳۹ نیروی پیمانکاری حجمی خبر داد.

سرانه تولید پسماند در تهران به ازای هر شهروند ۷۶۴ گرم است/تفاوت معنادار تولید پسماند در پایتخت نسبت به سایر شهرهای جهان

پیام خوزستان - مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: طبق گزارش طرح جامع مدیریت پسماند شهر تهران، سرانه تولید پسماند در شهر تهران ۷۶۴ گرم است که این میزان از سرانه تولید پسماند در جهان که حدود ۶۰۰ گرم است، بالاتر است.

استقرار شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان در واحدهای مسکونی مجاز شد

پیام خوزستان - معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: شرکت ها و موسسات دانش بنیان براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و ابلاغیه شهرداری تهران، با رعایت ضوابط و مقررات و به شرط عدم ایجاد مزاحمت برای همسایگان، مجاز به استقرار دفاتر خود در واحدهای مسکونی شدند.

اجرای فاز نخست پروژه توسعه شرقی خط ۴ مترو پایتخت/ حفاری تونل‌های دسترسی ۴ ایستگاه به تونل اصلی

پیام خوزستان - مجری خط ۴ مترو تهران گفت: عملیات حفاری تونل‌های دسترسی به تونل اصلی پروژه توسعه شرقی خط ۴ مترو تهران در حال پیگیری بوده و فاز نخست این طرح، پیشرفتی مطابق با برنامه زمان‌بندی دارد.

دفن روزانه ۱۲۰ تن پسماند پزشکی در پایتخت/نیروگاه زباله‌سوز تهران دارای استانداردهای محیط زیست و APA است

پیام خوزستان - معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: تکنولوژی استفاده شده در نیروگاه زباله‌سوز تهران استانداردهای محیط زیست و سازمان APA را دریافت کرده است.

جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در یاورشهرها / ۳ برابر شدن شمار معتادان خیابانی

پیام خوزستان - راه اندازی ۶ یاور شهر با ظرفیتی بیش از ۲ هزار نفر ناشی از دغدغه مدیران شهر، نه تنها وجهه اجتماعی و چهره مخدوش شهر را ترمیم می‌کند، بلکه ظرفیت احیای جان و مال و روان معتادان متجاهر را نیز دربر دارد.

افتتاح سومین روزبازار منطقه ۱۷

پیام خوزستان - شهردار منطقه ۱۷ گفت:به منظور رفاه حال شهروندان منطقه، جمعه بازار به عنوان سومین روزبازار سطح منطقه افتتاح و به بهره برداری رسیده است.

پروژه محور بلوار کاج به گل‌ها پس از ۶ سال بلاتکلیفی تکمیل می‌شود

پیام خوزستان - شهردار منطقه ۲۲ از آغاز فعالیت تکمیل پروژه محور بلوارکاج به گلها پس از ۶ سال بلاتکلیفی به همت سازمان مهندسی و عمران شهرداری تهران و مشارکت معاونت فنی و عمران شهرداری منطقه خبر داد.

جرائم قطع و خشکاندن درختان بازدارنده است؟

پیام خوزستان - یکی از بزرگ‌ترین گلایه‌های پایتخت‌نشینان آلودگی هواست و وجود درختان به عنوان ریه‌های پایتخت در این شرایط روزنه امیدی است تا بتوان نفس کشید؛ اما باغ‌های سرسبز سال‌های دور تهران و درختان سطح شهر مدت زمان زیادی است که هدف دست‌اندازی شهروندان برای ساخت و ساز قرار گرفته و تنها لکه‌های کوچکی از آنها باقی مانده که آن هم هر روز با خطر قطع و خشکاندن درختان و تبدیل به برج و بنا روبروست. خبرهای تلخ خشکاندن درختان توسط برخی شهروندان و در نظر گرفتن جریمه‌ برای جلوگیری از این تخلفات از بحث‌های داغی است که این روزها مطرح و این سوال مطرح می‌شود که آیا این جریمه‌ها بازدارنده هستند یا خیر؟

فعالیت گسترده شهرداری منطقه ۲۲ در مرز خسروی/ ۵۰ کیلومتر خدمات‌رسانی در پایانه مرزی غرب کشور

پیام خوزستان - شهرداری منطقه ۲۲ طی حکمی از سوی شهرداری تهران به عنوان مسئول خدمات رسانی در اربعین حسینی در مرز خسروی انتخاب شده، به همین منظور برنامه ریزی و اقدامات قابل توجهی از سوی مدیریت شهری این منطقه برای خدمات رسانی به هموطنان صورت گرفته است.

وقوع رگبار در شمال و وزش باد شدید در نیمه جنوبی و غرب تهران

پیام خوزستان - بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران وضعیت جوی استان تهران آسمانی صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک موقتی در نیمه‌جنوبی و نواحی غربی استان پیش‌بینی می‌شود.

قانون مدیریت جامع شهری از مهم‌ترین دستورالعمل‌های کمیسیون برنامه‌ریزی است

پیام خوزستان - دبیر مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران در چهل و ‌دومین نشست کمیسیون معاونین برنامه ریزی و سرمایه انسانی مجمع توضیحاتی را درباره پیگیری گزارش ها و مشکلات مربوط به مطالبات شهرداری از دولت ارائه کرد.

تراش و روکش آسفالت معابر منطقه ۶ برای تردد ایمن سالمندان و معلولین

پیام خوزستان - شهردار منطقه ۶ گفت: به منظور تردد ایمن شهروندان به ویژه سالمندان و معلولین در مسیر اصلی خیابان های حافظ، قرنی، ولدی و ... عملیات تراش و روکش مکانیزه آسفالت به متراژ ۱۰۵۴۶ مترمربع با استفاده بیش از ۱۶۰۰ تن آسفالت انجام شد.

پویش جمع‌آوری خشکاله در ۲۳ غرفه پسماند جنوب شهر پایتخت کلید خورد

پیام خوزستان - سرپرست شهرداری منطقه ۱۹ از جمع آوری خشکاله در ۲۳ غرفه بازیافت این منطقه به منظور حذف پسماندهای تر از چرخه زباله‌های خانگی و کاهش اثرات زیست محیطی خبر داد.

بررسی اثرات احداث خطوط جدید مترو تهران بر میزان جذب مسافر سایر خطوط

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: مطالعات مربوط به طراحی و احداث خطوط جدید شبکه مترو تهران، خصوصیات متعدد و قابل‌توجهی دارد که تاثیرات عینی آن در روند ساخت تونل‌ها و ایستگاه‌ها مشخص خواهد شد.

پایش و ثبت نرم‌افزاری اطلاعات مربوط به پل‌های شهر تهران

پیام خوزستان - مدیر گروه مقاوم سازی پل ها و ابنیه بزرگراهی سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران، با بیان آنکه پل های شهر تهران در ۳ نوبت توسط کارشناسان مناطق ۲۲گانه بازدید شده است، از ثبت نرم افزاری اطلاعات مربوطه خبر داد.

ساير مطالب

استقبال از نوروز با تلی از خاک

4 اشتباه رایج اقتصادی درباره افزایش حقوق کارگران 1401

بازار گرم خرید و فروش زغال در آستانه نوروز/ روز ناخوش بلوط‌ های زاگرس

علوم سیاسی هم «نشتِ آزمایشگاهی» دارد/ ایده هایی که چون ویروس پخش و تبدیل به تهدید می شوند

با این اصول، ایمن خانه‌تکانی کنید

لوله‌کشی در مرز آخرین بازمانده جنگل‌های نیمه گرمسیری دنیا...!

وقتی دانشجوی دکتری برای ادامه بقا باید "فتوسنتز" کند!

ریشه قتل‌های ناموسی کجاست؟

مواظب باشید؛ در اهواز گله‌های سگ‌ پرسه می‌زنند

تجمیع زباله‌ها باچاشنی نفرین

با افزایش مالیات بر خودرو و مسکن، دلال ها پولدارتر می شوند

چرا جوانان چینی در برابر ازدواج و فرزند آوری مقاومت می‌کنند؟

چرا برخی زندگی‌شان را در معرض دید قرار می‌دهند؟

وضعیت یک آلاینده مهم در هوای خوزستان

کارگران مشغول تصادف هستند/ بی‌توجهی شرکت‌ها به مسئولیت اجتماعی

ولایت‌مداری؛ مهم‌ترین آموخته «مرد میدان» در مکتب فاطمی/ سردار سلیمانی الگوی جهانی پایداری و مقاومت

چشم نگران معلولان به بودجه 1401/ قوانینی که مسکوت ماندند

روایت یک پزشک از تجربه طبابت در مناطق محروم خوزستان

نسخه الکترونیک چگونه از تخلفات در نظام سلامت جلوگیری می‌کند؟

فتوحات حاج‌قاسم

پرسه مرگ در جاده دزفول - شوشتر

«مقاومت» نیاز به دلسوزی ندارد/ جریان مقاومت بر اساس عقلانیت پیش می رود

جایگاه رفیع حضرت مسیح در عصر ظهور

درختان دزفول را نجات دهید

یادی از مقاومت شهر موشک‌ها

مرگ کودک اهوازی در شبکه فاضلاب/آبفا و شهرداری یکدیگر را مقصر می دانند

حرکت متروی اهواز بر ریل حیرانی

تراژدی تکراری مرگ کودکان در اهواز/ فاضلاب هایی که تله مرگ شده اند

زاغه نشینی عشایر اندیکا در اهواز/ زندگی ابتدایی کنار لوله های نفت

حرکت جهادی کنگره شهدای ایلام پرخروش تر از گذشته ادامه می یابد

بازار آشفته مرغ و گزینه‌های روی میز که گره گشا نیستند

حفر چاه برای محیط زیست خوزستان چه میزان زیان بار است؟

جزئیاتی از طولانی‌ترین بمباران تاریخ دفاع مقدس

بسیج، درخشش سازندگی در پرتو وحدت‌ و ثبات

بیکاری، سرمنشاء ورود افراد به تهران است/کاهش آسیب‌های اجتماعی به اقدامات دستگاه‌های مختلف بستگی دارد

از "ازدواج سفید" تا "شوگرها"؛ دلایل کاهش ازدواج چیست؟

روایت زندگی آقا مهدی؛ از کوچه‌های قم تا جبهه‌های سردشت

26 آبان؛ در تاریخ چه گذشت؟

تقویم تاریخ؛ از حمله بعثی‌ها به سوسنگرد تا درگذشت سردار ملی

ستارخان؛ مردی که نگذاشت امید و مقاومت بمیرد/ وقتی اشک «سردار ملی» ایرانی‌ها درآمد

کوششی برای شناخت منافقین «در پسِ غبار»

جراحی زیبایی، دالانی تاریک که پایانش ناپیداست

سرعت عمل، گره از محرومیت اندیکای زلزله زده باز می‌کند/ تسهیلات بانکی دست زلزله زده‌ها را می‌گیرند

زاگرس رمقی برای تولید آب ندارد

ذائقه‌سازی در کودک را چگونه آغاز کنیم؟

از بیرمنگام تا اهواز؛ پای صحبت بانوی شیمی‌دان ایرانی

ناقض حقوق و آزادی‌های فردی و اجتماعی در معارفه استاندار

منطقه آزاد اروند هم می تواند بحران ساز باشد و هم بحران زُدا/دولت تصمیم گرفته درِ نفوذ نمایندگان را ببندد/ کمتر اثری از مدیران قبلی در پُست های تاثیرگذار است

مثل یک معجزه بود

مسجدسلیمان شهری که ماه‌‌‌ها شهردار ندارد

گزیده‌ای از مصاحبه رهبر انقلاب با سازمان دانشجویى حزب جمهورى ‌اسلامى به مناسبت سیزدهم آبان

روایتی تصویری از 13 آبان 1358

روزی به یاد دانش آموزان انقلاب/ انقلاب اسلامی، انتخاب مردم است

چرا برخی از افراد هرگز کرونا نمی گیرند؟

13 آبان؛ در تاریخ چه گذشت؟

وسواس فکری با شیوع کرونا افزایش یافته است

تسخیر سفارت آمریکا غیرقانونی بود؟

یک واکنش عصبی، دلیل سرخ شدن صورت موقع خجالت

یک نفوذی کوچک

آداب خواستگاری ایرانی‌ ها در دوران باستان چگونه بوده است؟

گران‌ ترین لیموزین جهان زیر پای رضا شاه

چاه ارت چیست؟

سلسله زیاریان چگونه به وجود آمد و چگونه از بین رفت؟

تعریف آی کیو و ای کیو/ فرق بین ضریب هوشی با هوش هیجانی

یک سید عمامه‌به‌سر که در تهران ادعای امامت کرده بود، وارد مشهد شد

متن نامه تاریخی آیت‌الله آذری قمی در عذرخواهی از رهبر معظم انقلاب

در حضور فرزندان جر و بحث نکنید

آزادی اعتقادات در جمهوری آذربایجان یک ادعا بیش نیست

تنهایی کرونا زنگ خطر فردگرایی را به صدا در آورد

داستان یعقوب، آغاز در تویسرکان پایان در انبار مهمات سومار

کاهش سن بلوغ و پدیده "نوجوان دبستانی"

ایرانیان برنده خاموش‌سازی غائله بنزینی/ لزوم مقاومت علیه جریانی که اغتشاش را اصل می‌داند

خشونت خانگی چه تاثیری بر نوجوانان دارد؟

کریستف کلمب؛ کاشفی بزرگ یا مبدع استعمار و برده داری؟/ کاشفی که با کشفش مقدمات کشتار 30 میلیون انسان را فراهم کرد

پدر و مادرهایی در فرزندپروری موفق هستند که تفاوت نسل‌ها را درک کنند

انتصاب غیراستاندارد برای استاندارد

کشت زعفران در دامنه‌های زاگرس

کاخ 140 ساله متروکه در البرز/ ویدئو

تاریخ سازی زنان خرمشهر

چگونه می‌توان خلاقیت را در فرزندان پرورش داد؟

نامه‌ای از عارف قزوینی در اواخر عمرش/ من یک ایرانی پاک و بی‌آلایش هستم که به هیچ چیز جز وطنم علاقه‌ای ندارم

خرمشهر این ارتشی را فراموش نمی‌کند

ترفند بنی صدر برای رای آوردن در انتخابات چه بود؟ / امام مخالف ریاست‌جمهوری بنی‌صدر نبودند

نشانه‌های فرد کنترل‌گرا را بشناسید/ اینفوگرافی

قحطی سیب‌زمینی، جزئیات یک فاجعه تاریخی

از خرمشهر تا لاذقیه روی ریل/ خط آهن شلمچه-بصره تکمیل می شود؟

ابتدا فقط مردها حق ورود به سینما را داشتند؛ بعدها زنان اجازه پیدا کردند از بالکن، فیلم ببینند

کشف شهری زیرزمینی در دل بستر سنگی ابرکوه

روزی که محمد منتظری دستگیر و تحویل کمیته شد!

فلامینگوی اروند اولین گروه تخصصی گردشگری در منطقه آزاد اروند

مسامحه مسئولان خوزستان و بیکاری 1300 نفر

سیاست امریکا در بی‌ثبات‌سازی غرب آسیا

چه کسی قذافی را کشت؟

کشف شمشیر 900 ساله جنگ‌‌ های صلیبی در سواحل اسرائیل/ ویدئو

کشف اسکلت تقریبا 2هزار ساله در زیر گدازه های آتشفشان

روایت داماد امام از پاک‌سازی وزارتخانه‌ها در اول انقلاب

قدیمی ترین عکس از چک چک، عبادتگاه زرتشتیان استان یزد

تقلید کودکان از شخصیت‌ خشن فیلم ها؛ والدین نظارت کنند

یادی از شاعر لب‌دوخته

روایتی عجیب از مقاومت ایرانیان در برابر حمله مغول