پیام خوزستان

آخرين مطالب

راز‌هایی برای دوست داشتنی بودن که از آن بی اطلاعید مقالات

راز‌هایی برای دوست داشتنی بودن که از آن بی اطلاعید
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید افراد دوست داشتنی چگونه رفتار می‌کنند؟ مطمئناً با دیدن افراد جدید تنها سوالی که به نظر شما می‌رسد این است که شغل آن‌ها چیست و بعد از آن هیچ حرف دیگری برای گفتن ندارید.
آنقدر با این افراد راحت نیستید که چند ساعتی را با آن‌ها گفت و گویی دوستانه داشته باشید و یا به طور مرتب آن‌ها را ملاقات کنید.
در پنج دقیقه اول که با کسی رو به رو شده اید بسیار سخت است که ارتباط برقرار کنید، معمولاً افرادی که خجالتی هستند به دنبال پیدا کردن راهی میگردند که با دیگران ارتباط برقرار کنند. آن‌ها می‌خواهند به گونه‌ای به نظر برسند که دیگران نیز به آن‌ها جذب شوند.
ما در این مقاله می‌خواهیم راز‌های دوست داشتنی بودن را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم، اگر می‌خواهید از نظر دیگران دوست داشتنی به نظر برسید تا پایان مطلب را مطالعه کنید.

پیام خوزستان


ژست قوی بودن نگیرید
معمولاً افراد عادت دارند که در زمان مواجه شدن با دیگران صاف بایستند و شانه‌های خود را بالا بیاندازند و یا این که با هدف قدم بردارند.
آن‌ها برای جذاب به نظر رسیدن صدای خود را کلفت‌تر می‌کنند؛ باید این موضوع را بدانید که اگر می‌خواهید اعتماد به نفس خود را نشان دهید این کار‌ها به شما کمک می‌کنند؛ اما زیاده روی کردن در این کار نشانه غرور بی جا است، حتی ممکن است سو تفاهم به وجود بیاید که طرف مقابل احساس کند، ملاقات با او بیشتر از خود شخص برای شما اهمیت دارد. مطمئن باشید هیچکس دوست ندارد با افراد مغرور ارتباط برقرار کند.
به این قضیه توجه نکنید که چقدر فرد مهمی هستید؛ قطعا در مقابل افراد مشهور مانند ماهاتما گاندی و نلسون ماندلا زیاد مشهور نیستید، بنابراین بهتر است آداب معاشرت را از آن‌ها یاد بگیرید.
آن‌ها معمولاً صاف و با اقتدار نمی‌ایستادند و در زمان ملاقات‌های خود با دیگران بسیار گرم و صمیمی برخورد می‌کردند. یکی دیگر از ” راز‌های دوست داشتنی بودن ” این است که بتوانید همانند این دو فرد مشهور با دیگران برخورد کنید...
این دو اندیشمند همیشه می‌دانستند که برای ملاقات و به دست آوردن دل دیگران نباید موقعیت خود را به رخ آن‌ها بکشند؛ بنابراین سعی کنید زمانی که با کسی رو به رو می‌شوید راحت برخورد کنید. سعی کنید سر خود را به سمت آن‌ها خم کنید و لبخند بزنید.
لبخند زدن نشانه خوشحالی از دیدن طرف مقابل است، حتما افراد به کسی که آن‌ها را دوست دارد جذب می‌شوند. چنانچه به کسی بفهمانید که از دیدن او خوشحال هستید مطمئناً او نیز واکنشی همانند شما از خود بروز می‌دهد، لبخند زدن باعث کاهش استرس هر دو طرف می‌شود.

پیام خوزستان


از قدرت لمس کردن استفاده کنید
طرف مقابل را لمس کنید! لمس کردن قدرت بسیاری در صمیمی شدن ارتباط دارد. این کار باعث می‌شود که یک رنگی در افراد موج بزنند و طرف مقابل به طور کامل این یکرنگی را احساس کند.
البته باید آرام آرام این کار را انجام دهید. ابتدا شانه و بازوی طرف را لمس کنید، طوری که به نظر عادی باشد. برای دفعه‌های بعد سعی کنید چند قدم قبل از او حرکت کنید و از پشت دست بر شانه آن‌ها بگذارید؛ با این حرکت دفعه بعد از نتیجه این موضوع شگفت زده خواهید شد و خوش و بشی صمیمانه‌تر و واقعی‌تر را تجربه خواهید کرد.
یکی دیگر از ” راز‌های دوست داشتنی بودن ” این است که او را لمس کنید. لمس کردن یکدیگر باعث شکسته شدن سد‌های بین افراد می‌شود، بنابراین با از بین رفتن این سد‌ها اصل دوست داشتن و دوست داشته شدن شکل می‌گیرد.
رفتاری واقعی و صمیمی از خود بروز دهید
با طرف مقابل به گونه‌ای رفتار کنید که او با شما احساس صمیمیت کند، مطمئناً در تمام موارد شما بهترین نیستید! شاید دیگران در بسیاری از زمینه‌ها از شما بهتر باشند، اجازه دهید که این موضوع برای دیگران نیز جا بیفتد.
بسیاری از ملاقات‌هایی که برای اولین بار اتفاق می‌افتد و هر دو طرف سعی می‌کنند که نوعی رقابت با یکدیگر داشته باشند. به هیچ عنوان اجازه ندهید که در شناختن طرف مقابل جا بمانید.
یکی از ” راز‌های دوست داشتنی بودن ” واقعی رفتار کردن است. شما باید طرف مقابل را تحت تاثیر قرار بدهید و یا حتی در مواقع لزوم به شکست و ضعف خود نیز اقرار کنید.
به هیچ عنوان به شما توصیه نمی‌کنیم که تاریک‌ترین بعد روحی خود را به نمایش بگذارید. از بروز کمی صدمه پذیری نهراسید.
برای مثال اگر طرف مقابل توانست منزل خود را عوض کند می‌توانید به او بگویید که این فوق العاده است! من هم قصد این کار را داشتم، اما موفق نشدم شما چگونه این کار را انجام دادید؟! این موضوع نشانه ضعف شما نیست، اما به طرف مقابل احساس خوبی می‌بخشد.
از دیگران چیزی نخواهید
همیشه در دسترس بودن و گوش به زنگ بودن برای خدمت به دیگران رفتار مناسبی نیست. اگر قرار است که از طرف مقابل خود چیزی بخواهید، ابتدا برای او باید کاری انجام دهید.
افرادی که دوست داشتنی هستند معمولاً برای دیگران وقت می‌گذارند و کاری را برای آن‌ها انجام می‌دهند.
افرادی که دوست داشتنی هستند زمان به جا و مناسبی را برای دیگران و خودشان نیز صرف می‌کنند
صحبت‌های خود را با صداقت به پایان برسانید
یکی دیگر از ” راز‌های دوست داشتنی بودن ” این است که با صداقت تمام با دیگران رفتار کنید. شما باید در پایان ملاقات با دیگران حرکتی انجام دهید که طرف مقابل فراموش نکند.
بسیاری از افراد عادت دارند که در زمان خداحافظی تنها با تکان دادن سر می‌گویند که از ملاقات با شما خرسند شدم، این روش یک روش ساده است؛ جالب است بدانید که خیلی سریع هم فراموش می‌شود.
بهتر است برای این که بیشتر در ذهن طرف مقابل بمانید یا با او دست دهید یا دست خود را بر روی شانه او بگذارید و به او بگویید که از دیدن شما خوشحال شدم، از هم صحبتی با شما لذت بردم نکته دیگر این که لبخند زدن را فراموش نکنید و سعی کنید لبخند شما کاملا واقعی باشد.

پیام خوزستان


بپذیرید که دوست داشتنی بودن کار ساده‌ای نیست
مطمئنا افراد خجالتی برای ابراز وجود و دوست داشتنی بودن می‌توانند همین کار‌های ساده که کمی قبل گفتیم را انجام دهند. شاید اگر شما فردی معمولی بودید این رفتار‌ها برای شما بسیار راحت بود؛ اما آدم‌های خجالتی در انجام همین کار‌های ساده نیز به مشکل برمی خورند.
متفاوت بودن، صادق بودن، تعریف و تمجید از دیگران، صدمه پذیر بودن در برابر دیگران نیز به نحو خود سخت است. افراد فکر می‌کنند که چرا باید خود را پایین‌تر از دیگران ببینند.
طبیعی است که در ابتدا احساس خطر کنیم، اما به هیچ عنوان نگران این موضوع نباشید این کار به شما کمک می‌کند که به دیگران حس با ارزش بودن بدهید و خود نیز برای آن‌ها دوست داشتنی شوید.
ما در این مقاله سعی کردیم ” راز دوست داشتنی بودن ” را مورد بررسی قرار دهیم، اگر شما هم نظر، پیشنهاد و یا تجربه ایی درباره این موضوع دارید می‌توانید آن را با ما و سایر کاربران زیر همین مطلب به اشتراک بگذارید. در پایان از شما سپاسگزاریم که با ما همراه بودید. موفق باشید.

لینک کوتاه:
https://www.payamekhuzestan.ir/Fa/News/290418/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

روایت متفاوت شهید صیاد شیرازی از عملیات فتح‌المبین و گره‌ای که به دست امام باز شد!

سید نصرالله: مقاومت به هر حمله دشمن به هر منطقه ای در لبنان پاسخ خواهد داد

نمایش «پیاده» در یادمان‌های دفاع مقدس خوزستان اجرا شد

هشدار نارنجی بارش باران در خوزستان صادر شد

نمایش «اسارت ترنج» در یادمان دهلاویه اجرا شد

مانور دشمن برای مأیوس کردن مردم از طریق فضای مجازی

نشان خادم افتخاری حرم دانیال نبی (ع) به مخبر اعطا شد

مهلت ارسال آثار به دوازدهمین جایزه ادبی «یوسف» تمدید شد

تصادف مرگبار در برومی اهواز

تمرین تیم ملی روسیه در ورزشگاه آزادی/ کارپین: ایران با اختلاف بهترین تیم آسیاست

امدادرسانی به 46 فرد گرفتار شده در کولاک برف جاده اندیکا

46 فرد گرفتار شده در کولاک برف محور اندیکا نجات داده شدند

دفتر رهبر معظم انقلاب: فردا پنجشنبه اول ماه مبارک رمضان است

حسن نصرالله: مقاومت عراق و ایران پروژه آمریکا را به شکست کشاند

سامانه بارشی جدید هفته آینده وارد خوزستان می‌شود

تمرین بازیکنان تیم ملی روسیه در ورزشگاه آزادی پیش از تقابل با ایران + عکس و فیلم

فدراسیون فوتبال روسیه از پوستر مصاف دوستانه با ایران رونمایی کرد + عکس

فعالیت سامانه بارشی تا اواخر امروز در خوزستان

نجات 46 فرد گرفتار شده در کولاک برف جاده اندیکا

پلمب پل طبیعت اهواز

تعداد هوادار روسی بازی فردا در ورزشگاه آزادی

برپایی نخستین اردوی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی سال 1402 برای رقابت‌های آسیایی

فعالیت داروخانه‌ها و مراکز درمانی جنوب غرب خوزستان

معرفی رسوم محلی نوروز و ماه رمضان در پویش سین هشتم

سفره افطار یک خانواده در ماه رمضان چقدر هزینه دارد؟

کشف مشک ماری حاوی 40 هزار لیتر گازوئیل در سواحل خوزستان

تشریح اهم اقدامات شهرداری تهران در سالی که گذشت

استهلال ماه مبارک رمضان از غروب آفتاب در آبادان و خرمشهر

تقاطع غیر همسطح میدان دانشگاه اهواز به بهره‌برداری رسید

تنفس هوای پاک در سه شهر خوزستان

شور و شوق گردشگران برای دیدن جاذبه های آبادان و خرمشهر

امدادرسانی به 18 خودروی گرفتار در برف اندیکا

پیش‌بینی روند افزایشی دمای خوزستان تا هفته آینده

خدمات‌رسانی به بیش از 12 هزار مهمان نوروزی در خوزستان

مخبر: برنامه‌ریزی متنوعی در زمینه‌های اشتغال و آبرسانی خوزستان انجام شده

سید مقاومت: الشامی از بنیانگذاران مقاومت و پیروان امام خمینی ره بود

معاون اول رئیس‌جمهور به جمع کاروان‌های راهیان نور پیوست

تحقق تولید حداکثری گاز از پارس جنوبی در زمستان سال 1401

دمای هوای خوزستان افزایش می یابد

بهره‌برداری تقاطع غیر همسطح میدان دانشگاه اهواز

پل طبیعت اهواز پلمب شد

قضاوت داوران ازبک برای ایران و روسیه/ پیراهن سفید بر تن یوزها

فروش اقساطی گوشی موبایل در اهواز

اجرای طرح «آرامش بهاری» در 100 بقعه متبرکه خوزستان آغاز شد

8 شهر خوزستان از آلودگی هوا مصون ماندند

اهتمام شرکت ملی نفت ایران به تحقق شعار سال/ طرح‌های افزایش تولید نفت و گاز به عنوان هدف راهبردی با قدرت ادامه دارد

اهتمام شرکت ملی نفت به تحقق شعار سال/ طرح‌های افزایش تولید نفت و گاز به عنوان هدف راهبردی با قدرت ادامه دارد

هشدار نارنجی ورود سامانه بارشی به خوزستان

اجرای طرح میزبانی همدلی توسط بهزیستی خوزستان

تردد بیش از 700 هزار خودرو در محور‌های خوزستان