پیام خوزستان
عملیات اجرایی 24 حلقه چاه در میدان نفتی یادآوران آغاز می‌شود
سه شنبه 22 خرداد 1403 - 16:41:15
پیام خوزستان - عملیات اجرایی حفاری 24 حلقه چاه طرح افزایش تولید میدان مشترک نفتی یادآوران به ارزش 350 میلیون دلار و با هدف تولید 42 هزار بشکه نفت در روز آغاز می‌شود.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی نفت ایران، عملیات اجرایی حفاری 24 حلقه چاه میدان یادآوران به‌منظور نگهداشت و افزایش تولید در این میدان نفتی مشترک، با حضور سه شرکت توانمند ایرانی آغاز می‌شود.
قراردادهای مربوط به حفاری 24 حلقه چاه توسعه‌ای تازه در قالب سه قرارداد بین شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) به نمایندگی از شرکت ملی نفت ایران با شرکت‌ ملی حفاری ایران، شرکت شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی قشم (OEID) و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) پیش از این در بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت امضا شده است.
مجموع ارزش این قراردادها حدود 350 میلیون دلار بوده و مقررشده است این چاه‌ها در لایه‌های فهلیان و سروک هرکدام به تعداد 12 حلقه طی 24 ماه حفاری شوند؛ هدف از حفر این چاه‌ها در میدان مشترک نفتی یادآوران، نگهداشت و افزایش روزانه 42 هزار بشکه‌ای در این میدان است.
از سوی دیگر به‌منظور تسریع در افزایش برداشت از این میدان مشترک، شرکت متن پیشاپیش بعضی از جاده‌های دسترسی و سلرهای (محل‌های مورد نیاز حفر چاه) مورد نیاز برای استقرار دکل‌های حفاری را احداث و کالاهای مورد نیاز را تهیه کرده است.
بر اساس این گزارش، میدان نفتی یادآوران یکی از بزرگترین میدان‌های مشترک نفتی ایران با کشورهای همسایه است و در 70 کیلومتری جنوب غرب اهواز و شمال خرمشهر، در منطقه جغرافیایی کوشک و حسینیه قرار دارد.

http://www.khozestan-online.ir/Fa/News/882844/عملیات-اجرایی-24-حلقه-چاه-در-میدان-نفتی-یادآوران-آغاز-می‌شود
بستن   چاپ