پیام خوزستان
شرکت‌های تولیدکننده اتوبوس بدقول به اهواز شدند
سه شنبه 22 خرداد 1403 - 16:36:00
پیام خوزستان - ایرنا / سرپرست سازمان اتوبوسرانی شهرداری اهواز با اشاره به اینکه 2 قرارداد در سال‌های 1401 و 1402 برای تامین اتوبوس ناوگان شهری اهواز منعقد شد گفت: در قرار داد 1401 تعداد 129 دستگاه اتوبوس تعیین شده که به دلیل بدقولی شرکت‌های تولیدکننده اتوبوس، تاکنون 65 دستگاه تحویل اهواز شد.
امیر آهن‌جان، سرپرست سازمان اتوبوسرانی شهرداری اهواز بیان کرد: 2 تولیدکننده بزرگ عقاب افشان و ایران‌خودرو دیزل در کشور باید این تعداد اتوبوس را تامین کنند که تاکنون پاسخگوی میزان تولید در قرارداد نبودند.
وی گفت: در قرارداد سال 1402 نیز تامین یکصد دستگاه اتوبوس در نظر گرفته شده که اعتبار آن از منابع داخلی شهرداری و پنج هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت تامین شده است.
آهن جان با اشاره به رونمایی از 40 دستگاه اتوبوس جدید در آخر هفته جاری افزود: این تعداد اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی اهواز افزوده خواهد شد که با این تعداد اتوبوس هشت هزار و 200 صندلی به ناوگان اتوبوسرانی اهواز افزوده می‌شود.
به گفته سرپرست سازمان اتوبوسرانی اهواز، این کلانشهر با کمبود حدود 20 هزار صندلی در ناوگان اتوبوسرانی روبرو است.
وی با بیان اینکه 172 اتوبوس در ناوگان عمومی اهواز وجود دارد اظهار کرد: 140 تا 150 اتوبوس در روز تردد دارند.
سرپرست سازمان اتوبوسرانی اهواز با بیان اینکه نامه‌ای به هیات دولت از سوی استاندار برای تامین اتوبوس با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذار ارسال شد افزود: در این نامه درخواست ورود یکصد اتوبوس 2طبقه و 122 اتوبوس یک‌طبقه توسط سرمایه گذار به اهواز شده است.
جلوگیری از ورود 214 دستگاه به قبرستان اتوبوس ها
آهن جان با تاکید بر اینکه 214 اتوبوس در اهواز کارشناسی شد تا دوباره به خط حمل و نقل بازگردند گفت: یکهزار میلیارد ریال از محل کمک دولت، منابع داخلی و فروش اتوبوس های با عمر بالای 18 سال برای بازسازی این اتوبوس‌ها در نظر گرفته شده است.
استفاده از ون تاکسی برای حمل و نقل در مناطق محروم اهواز
سرپرست سازمان اتوبوسرانی شهرداری اهواز اظهار کرد: 15 ون تاکسی در مناطق محروم اهواز برای حمل و نقل عمومی مردم توزیع شده است.
آهن جان افزود: تلاش داریم تا حمل و نقل عمومی در مناطق کمتر برخوردار اهواز بهبود یابد.
وی با اشاره به شروع به کار خط بی ار تی در اهواز افزود: این خط از میدان شهید بندر تا بیمارستان بقایی اهواز تعیین شده که از ابتدای مهر ماه امسال فعال می‌شود.


http://www.khozestan-online.ir/Fa/News/882804/شرکت‌های-تولیدکننده-اتوبوس-بدقول-به-اهواز-شدند
بستن   چاپ