پیام خوزستان
خرید بیش از یک میلیون و 900 هزار تن گندم در خوزستان/ پهلوگیری نخستین کشتی وارد کننده
سه شنبه 22 خرداد 1403 - 15:37:08
پیام خوزستان - مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان با اشاره به اینکه به اینکه پیگیر پرداخت باقیمانده مطالبات گندمان‌کارن هستیم گفت: تاکنون یک میلیون 959 هزار تن گندم از گندم‌کاران خوزستانی خریداری و اولین محموله گندم وارداتی به میزان 71 هزارتن نیز وارد بندر امام خمینی(ره) شد.
امید جهان‌نژادیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا از خوزستان، اظهار کرد: با توجه به اینکه به پایان فصل برداشت گندم در خوزستان نزدیک می‌شویم میزان خرید روزانه کاهش پیدا می‌کند با این حال از ابتدای فصل برداشت گندم تا کنون یک میلیون و 595 هزار تن گندم از کشاورزان خوزستانی خریداری شده است.
وی افزود: در روند خرید تضمینی گندم، اطلاعات کشاورزان بلافاصله پس از تحویل محصول به مراکز خرید، توسط همکاران ما در سامانه سیفا ثبت و پس از آن به بانک‌ها ارسال می‌شود تا در اولین فرصت هزینه محصول گندم کاران به حساب آن‌ها واریز شود.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان با بیان اینکه 70 درصد از مطالبات گندم کاران خوزستانی پرداخت شد، اضافه کرد: تاکنون از 27 هزار میلیارد تومان مطالبات کشاورزان 20 هزار میلیارد تومان به حساب آنها پرداخت شده است.
جهان‌نژادیان با اشاره به پهلوگیری اولین کشتی حامل گندم در سال 1403، تصریح کرد: محموله یک کشتی اقیانوس‌پیما حامل 71 هزار تن گندم توسط شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران در راستای بالا بردن ضریب امنیت غذایی خریداری شده است و هم اکنون این کشتی در اسکله 27 بندر امام خمینی (ره) پهلوگرفته است.
وی گفت: این کشتی آمادگی کامل برای تخلیه و انتقال بار آن به مراکز استاندارد ذخیره سازی گندم را دارد، کشتی PERLITA اولین کشتی حامل گندم است که در سال جاری در اسکله تخصصی غلات بندر امام خمینی پهلو گرفته است.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان ادامه داد: بر اساس برنامه‌های حمل ابلاغی از سوی شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران، گندم آن به استان‌های نیازمند ارسال می‌شود.
کد خبر 762233

http://www.khozestan-online.ir/Fa/News/882785/خرید-بیش-از-یک-میلیون-و-900-هزار-تن-گندم-در-خوزستان--پهلوگیری-نخستین-کشتی-وارد-کننده
بستن   چاپ