پیام خوزستان
صدور مجوز ساخت هفت شهرک صنعتی جدید در خوزستان
چهارشنبه 26 ارديبهشت 1403 - 17:30:15
پیام خوزستان -

پیام خوزستان

به گزارش، علی مهدی‌پور در نشست شهرک‌های صنعتی خوزستان بیان کرد: این مصوبه در سفر دوم رییس جمهور به خوزستان مطالبه شد که مورد تایید دولت قرار گرفت.
وی با بیان اینکه 73 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در استان وجود دارد گفت: اراضی مورد نظر برای ساخت هفت شهرک جدید مشخص شده است.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
مهدی‌پور با اشاره به اینکه خوزستان جزء 6 استان کشور از نظر وسعت اراضی صنعتی در کشور است ادامه داد: اغلب صنایع خرد استان وابسته به صنایع بزرگ هستند.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان افزود: 2 هزار و 400 طرح صنعتی در استان در دست ساخت است.
مهدی‌پور با بیان اینکه سال گذشته 87 هکتار زمین صنعتی در استان واگذار شد اظهار کرد: روند اعطای زمین صنعتی به دلیل کمبود زمین در مناطق تقاضا محور کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه طی 2 سال اخیر 600 پرونده اراضی صنعتی از متقاضیان بدون عملکرد خلع ید شد گفت: در سال گذشته 52 قطعه زمین صنعتی آزادسازی شده است.
در ادامه این نشست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان بیان کرد: تامین فضا برای واحد‌های صنعتی یکی از دغدغه‌های حوزه تولید و شهرک‌های صنعتی است.
محمد راضی جلالی ادامه داد: کاهش فرآیند یکساله صدور مجوز‌ها برای سرمایه‌گذاران به یک‌ماه به طور جدی در دست پیگیری است.
وی گفت: محدودیت فضای فیزیکی در شهرک‌های صنعتی استان مشهود است و در مصوبات سفر دوم رییس جمهور به استان توسعه شهرک‌های صنعتی تصویب شده است.
خوزستان 73 شهرک و ناحیه صنعتی دارد که کمبود زمین برای واگذاری به سرمایه‌گذاران یکی از مهمترین دغدغه‌های این بخش است.

http://www.khozestan-online.ir/Fa/News/867402/صدور-مجوز-ساخت-هفت-شهرک-صنعتی-جدید-در-خوزستان
بستن   چاپ