پیام خوزستان
250 هزار مترمربع از معابر شوش آسفالت شد
چهارشنبه 17 خرداد 1402 - 10:03:41 AM
ایرنا
پیام خوزستان - سیدعبدالحسین حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اجرای طرح نهضت آسفالت در شوش افزود: طرح نهضت آسفالت در 2 مرحله در این شهر عملیاتی شده است که در مرحله نخست، 168 هزار مترمربع و مرحله دوم 74 هزار مترمربع از خیابان‌های شوش آسفالت شد.
وی با اشاره به وجود 6 محله ناکارآمد و فرسوده شهری در شوش ادامه داد: آسفالت 72 خیابان و کوچه شهر شوش با اعتباری افزون بر 650 میلیارد ریال با اولویت بافت‌های ناکارآمد در مرحله نخست اجرا شد.
 
شهردار شوش اظهارکرد: مساحت محدوده حوزه کاری شهرداری شوش یکهزار و 614 هکتار بوده که 428 هکتار آن بافت فرسوده و تاریخی است.
وی با انتقاد از عملکرد شرکت آب و فاضلاب شوش گفت: بخش زیادی از خرابی آسفالت خیابان‌های شوش ناشی از حفاری‌های غیراصولی شرکت آبفای این شهر است.
حسینی بیان کرد: استفاده نکردن از دستگاه‌های برش برای حفاری، ترمیم نکردن نوارهای حفاری و استفاده از آسفالت غیرمرغوب در ترمیم نوارهای حفاری خطوط شکسته شده توسط شرکت آبفا موجب شده تا آسفالت خیابان‌های شوش وضعیت نامناسبی داشته باشند.
بیشتر بخوانید کارخانه تولید آسفالت رنگی در شوش افتتاح شد به گزارش ایرنا شوش یکی از شهرهای استان خوزستان و مرکز شهرستان شوش است؛ شوش هزاران سال قدمت دارد و یکی از قدیمی‌ترین سکونت‌گاه‌های شناخته‌شدهٔ جهان و از مهمترین و باشکوهترین شهرهای باستانی ایران است.
شهری که آثاری تاریخی از هفت هزار سال قبل در خود جای داده و از غنای تاریخی بالایی برخوردار است و از 26 مکان تاریخی- فرهنگی و طبیعی که تاکنون از ایران در میراث جهانی ثبت شده 2 اثر متعلق به این شهر است.
وجود پهنه‌های وسیع تاریخی در شوش که بخش زیادی از این پهنه‌ها جزو بافت‌های ناکارآمد شهری این شهر هستند، توسعه شوش را با موانع جدی میراث فرهنگی مواجه کرده است.

http://www.khozestan-online.ir/Fa/News/737711/250-هزار-مترمربع-از-معابر-شوش-آسفالت-شد
بستن   چاپ