پیام خوزستان
شهادت 157 فلسطینی از ابتدای سال میلادی
جمعه 5 خرداد 1402 - 19:53:28
پیام خوزستان - به گزارش صوت القدس، جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه ای شهادت علاء خلیل قیسیه(28ساله) از منطقه «الظاهریه» در جنوب الخلیل توسط نیروهای صهیونیستی را تسلیت گفت.
در این بیانیه آمده است که جنایت های رژیم صهیونیستی، مقاومت را برای تحقق پیروزی های حتمی در مسجد الاقصی گسترده تر می کند.
جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد که جنایت های اشغالگران علیه ملت فلسطین باعث می شود که این رژیم و نظامیان و شهرک نشینانش بهای سنگین تری بپردازند.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
جنبش حماس نیز ضمن تسلیت شهادت این جوان فلسطینی تاکید کرد که جنایت های رژیم صهیونیستی تنها منجر پافشاری بیشتر مقاومت برای رهایی از اشغالگران می شود.
این جنبش خاطرنشان کرد که این جنایت ها منجر به تداوم راه مقاومت و انقلاب تا آزادی کامل خاک فلسطین و همچنین آزادی مقدسات اسلامی و مسیحی و مسجد الاقصی می شود.
یک جوان فلسطینی صبح امروز جمعه در شهرک صهیونیست نشین «تانا عومریم» در جنوب الخلیل در جنوب کرانه باختری هدف شلیک یک شهرک نشین مسلح قرار گرفت و شهید شد.
در پی بروز این جنایات، سرکردگان صهیونیست از بیم عملیات انتقام جویانه فلسطینیان، از اشغالگران شهرک نشین خواستند تا اطلاع ثانوی در خانه بمانند و درها و پنجره های منازل را ببندند.
رژیم صهیونیستی همچنین آمد و شد وسائل نقلیه در این منطقه را تا اطلاع بعدی ممنوع کرد.
کانال صهیونیستی کان مدعی شد که این جوان فلسطینی وارد این منطقه شهرک نشین شده بود و قصد داشت یکی از اشغالگران شهرک نشین را در نزدیک ورودی یک «کنیسه» با سلاح سرد هدف قرار دهد اما یک شهرک نشین دیگر به سمت وی شلیک کرد.
از سوی دیگر خبرگزاری سما اعلام کرد که با شهادت علاء خلیل قیسیه، تعداد شهدای فلسطینی از اوایل سال جدید میلادی (2023) به 157 نفر رسید که 36 شهید از نوار غزه هستند.
این خبرگزاری اعلام کرد که 26 نفر از این شهدا کودک هستند.

http://www.khozestan-online.ir/Fa/News/733933/شهادت-157-فلسطینی-از-ابتدای-سال-میلادی
بستن   چاپ