پیام خوزستان
به مناسبت چهارم خرداد صورت گرفت؛
آغاز عملیات اجرایی بوستان شهدای جهاد کشاورزی و منابع طبیعی دزفول
پنجشنبه 4 خرداد 1402 - 23:13:12
پیام خوزستان - دزفول- به مناسبت گرامیداشت چهارم خرداد، عملیات اجرایی احداث بوستان شهدای جهاد کشاورزی و منابع طبیعی دزفول آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دزفول ظهر امروز پنجشنبه در آئین احداث این بوستان در محل بوستان جنگلی لاله، اظهار کرد: امروز فاز اول این طرح با غرس 30 اصله نهال با نام و یاد شهدای جهاد کشاورزی و منابع طبیعی در محل پارک جنگلی شهدای مدافع حرم دزفول (بوستان جنگلی لاله) آغاز شد.
محمد شفیعی زاده افزود: بوستان شهدای جهاد کشاورزی و منابع طبیعی به همت مدیریت جهاد کشاورزی و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دزفول در زمینی به وسعت 40 هزار متر مربع در جوار طرح اقدام ملی مسکن شهرستان دزفول طراحی و مقرر شده در فصل مناسب کشت بیش از چهار هزار و 400 اصله نهال با تنوع گونه‌ای مختلف در این بوستان کاشته شود، همچنین المان یادبود شهدا در این بوستان نصب خواهد شد.
وی گفت: این بوستان پس از احداث پذیرای عموم مردم، گردشگران و کاروان‌های راهیان نور خواهد بود.
شفیعی زاده عنوان کرد: این بوستان از منظر چشم‌انداز به شکل فرش گل لاله طراحی و مقرر شده از گونه‌های متنوع گل دار، گونه‌های بومی و گونه‌های مقاوم به کم آبی در کاشت و توسعه بوستان استفاده شود.
به گزارش مهر، در حاشیه این مراسم از 2 تن از یادگاران دوران دفاع مقدس و جانبازان سر افراز جهاد سازندگی و منابع طبیعی تقدیر شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری و مدیرکل امور اراضی جهاد کشاورزی خوزستان و جمعی از مسئولان محلی در این آئین حضور داشتند.

http://www.khozestan-online.ir/Fa/News/733623/آغاز-عملیات-اجرایی-بوستان-شهدای-جهاد-کشاورزی-و-منابع-طبیعی-دزفول
بستن   چاپ