پیام خوزستان
استنکاف شهردار اهواز از حضور برای پاسخگویی به سوالات عضو شورا
پنجشنبه 4 خرداد 1402 - 22:48:16
پیام خوزستان - به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز،سیاوش محمودی در یک صد و چهاردهمین جلسه علنی شورای شهر اهواز که امروز (3 خردادماه) برگزار شد، با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر و گرامیداشت یاد شهدا، در خصوص طرح سوال پورموسوی عضو شورای شهر به شهردار اهواز اظهار کرد: به استناد ماده 83 قانون شوراها، اگر یک یا چند عضو شورای شهر به عملکرد شهردار اعتراض یا ایرادی داشته باشند ابتدا باید موارد توسط رئیس شورای شهر به صورت روشن به شهردار تذکر داده شود و پاسخ شهردار چه کتبی و چه شفاهی در جلسه شورا ارائه شود.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
وی با اشاره به قرائت پاسخ شهردار در این جلسه افزود: آقای پورموسوی از شهردار طرح سوال کرده اما با توجه به قانون، از وی خواستیم ابتدا به شهردار تذکر دهد که این کار انجام شد و شهردار به علت بیماری خود فرصت خواست تا به این تذکرات پاسخ دهد.
رئیس شورای شهر اهواز گفت: البته این مورد، نخستین تذکر نبوده و پیش از این نیز دیگر اعضای شورا به شهردار تذکر داده بودند و پاسخ‌ها دریافت شد.
وی عنوان کرد: در خصوص طرح سوال یکی از اعضای شورا از شهردار باید بگوییم که برای طی فرآیند رسمی باید تذکر به شهردار انجام شود و پاسخ شهردار را دریافت کنیم. اکنون شهردار به تذکرات در 54 صفحه پاسخ داده است و در صورت لزوم، متعاقبا ادامه مسیر قانونی طی می‌شود.
محمودی در خصوص استعفای موسوی‌زاده دیگر عضو شورای شهر اهواز نیز گفت: آقای موسوی‌زاده 31 اردیبهشت‌ماه درخواست استعفای خود را به منظور شرکت در انتخابات دوره دوازدهم مجلس شورای اسلامی ارائه داده است که به استناد قانون، این موضوع در جلسه مطرح شده است.
لایحه درخواست استعفای سید محسن موسوی‌زاده عضو شورا در این جلسه مطرح و با نظر اعضای شورا تصویب و با آن موافقت شد.
به گزارش فارس فروردین امسال سید محمدعلی پورموسوی عضو شورای شهر اهواز نامه طرح سوال از شهردار اهواز را به رئیس شورا داد تا روال قانونی آن انجام شود.
وی در این نامه به استناد به ماده 83 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران نوشته است بارها در نطق های پیش از دستور و جلسات خصوصی تذکرات لازم را به شهردار محترم دادم ولی پاسخی دریافت نکردم. پورموسوی از رئیس شورا خواسته تا کتبا سوالات را به شهردار ابلاغ کند تا وی در فرصت 10 روزه در صحن حضور یابد و مستدل به سوالات پاسخ دهد. عدم اجرای طرح 17 گانه شورای شهر، عدم شفافیت و انضباط مالی ،عدم تعیین مدیر عامل قطار شهری بعد از قریب 20 ماه، عدم تعیین مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری قریب به 11 ماه،معطل گذاشتن و عدم پیگیری طرح خیابان نهج البلاغه، بی توجهی به اولویت های عمرانی در بودجه و رعایت حداقل های نصاب قانونی (ورودی‌های شهر،آسفالت معابر و رفع چاله های خیابان های شهر، مشکلات آبهای سطحی، عدم توسعه و نگهداری فضای سبز، به ویژه پروژه های عمرانی که ذیل 1050 میلیارد تومانی عوارض آلایندگی از جمله سوالات عضو شورای شهر از شهردار اهواز است.
تاخیر و تعلل رئیس شورای شهر برای ابلاغ طرح سوال به شهردار موجب اعتراض برخی از اعضای شورای شهر شد همچنین طرح سوال را تذکر خواندن از سوی سیاوش محمودی جای تعجب و شگفتی دارد.
پایان پیام/

http://www.khozestan-online.ir/Fa/News/733608/استنکاف-شهردار-اهواز-از-حضور-برای-پاسخگویی-به-سوالات-عضو-شورا
بستن   چاپ