پیام خوزستان
دانشکده‌های «مهارت و کارآفرینی» و «تعلیم و تربیت» چه اهدافی را دنبال می‌کنند؟
پنجشنبه 4 خرداد 1402 - 22:37:06
پیام خوزستان - به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، سیدمحمد بطحایی رئیس سازمان سما و معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی در نشستی با کارکنان، مدیران و معلمان مدارس سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز که با حضور علی افروس رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان برگزار شد، گفت: چالش‌های پیش روی کشور و دنیا در زمینه‌ آموزش‌های رسمی منجر به کاهش سهم خانواده، مدارس و دانشگاه در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان شده است.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
وی اصلی‌ترین عامل تشدید روحیه‌ سرکشی در نسل جدید در مقایسه با نسل‌های گذشته را تعارض شدید الگو‌های یادگیری آنان دانست و عنوان کرد: وظیفه‌ اصلی معلمان مدارس و استادان دانشگاه باید استفاده از تکنیک‌هایی برای مواجهه‌ منطقی و عالمانه با این شرایط باشد. 

پیام خوزستان

بطحایی به تبیین نقش دانشگاه آزاد اسلامی در کاهش فاصله‌ میان دانشگاه و نیاز‌های فنی و مهارتی جامعه و بازار کار پرداخت و هدف از راه‌اندازی دانشکده‌های «مهارت و کارآفرینی» و «تعلیم و تربیت» را پرورش نیروی کار ماهر از طریق طرح پویش، مدارس عالی مهارت، کاربنیان و مراکز مهارت آموزی و مشاوره‌ شغلی TMC و در نتیجه آمادگی داش‌آموختگان دانشگاه برای ورود به بازار کارعنوان کرد و استان خوزستان را در این زمینه واجد ظرفیتی عظیم دانست که می‌تواند الگوی سایر استان‌ها در این زمینه باشد.
علی افروس رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان هم از جدیت این استان برای پیاده سازی طرح پویش در تابستان امسال و تلاش برای بالابردن کیفیت مدارس مهارتی خبر داد و گفت: توسعه‌ کیفی مدارس سمای استان، حضور قوی در جشنواره‌های علمی و قرآنی و کسب رتبه‌های برتر کشوری از جمله اهداف ثابت این مجموعه است.
رئیس دانشگاه آزاد خوزستان با اشاره به سفر اخیر خود به عراق و بازدید از مراکز علمی آن کشور از انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی درباره جذب دانشجو و همکاری‌های علمی با این کشور خبر داد.
انتهای پیام/

http://www.khozestan-online.ir/Fa/News/733604/دانشکده‌های-«مهارت-و-کارآفرینی»-و-«تعلیم-و-تربیت»-چه-اهدافی-را-دنبال-می‌کنند؟
بستن   چاپ