پیام خوزستان
یمن: از حق لبنان در بازپس‌گیری اراضی اشغالی آن حمایت می‌کنیم
پنجشنبه 4 خرداد 1402 - 22:36:57
پیام خوزستان - به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی دولت نجات ملی یمن بعد از ظهر امروز پنجشنبه (چهارم خرداد)، سالروز آزادسازی لبنان موسوم به «عید مقاومت و آزادسازی» را به ملت، مقاومت و ارتش این کشور تبریک گفت.
شبکه خبری المسیره به نقل از المشاط گزارش داد، یمن با احترام زیادی به خالقان روز مقاومت و آزادی لبنان -اعم از سران و ملت مقاومت آن- نگاه می‌کند؛ زیرا عید مقاومت، الهام‌بخش آزادگان جهان بوده است.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
25 می سال 2000 مقارن با 5 خرداد 1379، رژیم صهیونیستی شکست بزرگی از حزب‌الله لبنان متحمل شد و بعد از حدود بیست سال، ناگزیر به خروج از جنوب لبنان شد. این روز به عید مقاومت و آزادسازی در لبنان معروف است.
رئیس شورای عالی سیاسی یمن با بیان اینکه سالروز آزادی لبنان، نقطه تحول راهبردی بود، تأکید کرد: بار دیگر حمایت خود را از لبنان و حق این کشور در بازپسگیری اراضی باقیمانده اشغالی خود، اعلام می‌کنیم.
المشاط در پایان ابراز امیدواری کرد که با انتخاب رئیس جمهور و بازگشت نظم به نهادهای رسمی لبنان، خلأ سیاسی در این کشور پر شود.
در همین ارتباط، ژنرال «جوزف عون» فرمانده ارتش لبنان هم روز گذشته گفت که عید مقاومت و آزادسازی یادآور افتخار به پیروزی تاریخی است که لبنانی‌ها در مقابله با دشمن صهیونیستی رقم زده و بخش بزرگی از اراضی اشغالی در جنوب را آزاد کردند.
ژنرال عون بر تداوم انجام وظایف نظامیان برای حفاظت از مرزهای جنوبی با هماهنگی نیروهای سازمان ملل که به موجب قطعنامه 1701 در لبنان مستقر هستند، تأکید کرد و گفت: «ما بر حق خود برای مقاومت در برابر دشمن صهیونیستی، زیاده‌خواهی‌های آن و نقض حاکمیت لبنان و نیز بازپس‌گیری کامل اراضی این کشور تأکید می‌کنیم».
فرمانده ارتش لبنان همچنین تأکید کرد که حفظ امنیت و ثبات این کشور و دفاع از آن اولویت نهاد نظامی است و این ثبات شرط اساسی رشد اقتصادی و فعالیت نهادهای کشور است.
پایان پیام/

http://www.khozestan-online.ir/Fa/News/733602/یمن--از-حق-لبنان-در-بازپس‌گیری-اراضی-اشغالی-آن-حمایت-می‌کنیم
بستن   چاپ