پیام خوزستان
پرورش ماهیان دریایی در قفس در خوزستان کلید خورد
پنجشنبه 28 اردیبهشت 1402 - 1:03:55 AM
مهر
پیام خوزستان - اهواز - رئیس گروه پرورش ماهی در قفس شیلات خوزستان از شروع پرورش ماهیان دریایی در قفس برای نخستین بار در استان خوزستان خبر داد.

کامبیز شهنی عباس زاده در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: مطالعات اجرایی پرورش ماهیان دریایی در قفس استان خوزستان توسط شرکت مشاور و در قالب سند توسعه شیلات استان در سال 98 به پایان رسید.
وی افزود: طی این مطالعه یک پهنه با ظرفیت حدود 6 هزار تن برای پرورش ماهیان دریایی در قفس و در منطقه بحرکان هندیجان شناسایی و مشخص شده است.
شهنی عباس زاده، ادامه داد: پس از اخذ مجوزهای لازم از سوی سازمان بنادر و دریانوردی و سازمان محیط‌زیست و به تبع آن ادارات کل استانی، تاکنون متقاضیان و سرمایه گذاران زیادی برای پرورش ماهی اعلام آمادگی کرده‌اند.
وی یادآور شد: اولین متقاضی طرح پرورش ماهی در قفس در سال 1401 موفق به اخذ پروانه بهره برداری و تأسیس مزرعه 500 تنی شد.
رئیس گروه پرورش ماهی در قفس شیلات استان در ادامه تصریح کرد: فاز اول اجرای این طرح امسال با 25 هزار قطعه بچه ماهی دریایی آغاز به کار خواهد کرد و روز چهارشنبه 10 هزار قطعه بچه ماهی دریایی به درون قفس منتقل شد و در روزهای آینده 15 هزار قطعه بچه ماهی دیگر نیز ذخیره سازی می‌شوند.
شهنی عباس زاده با بیان اینکه هم اکنون 2 متقاضی پرورش ماهی در قفس در هندیجان به دنبال گرفتن تسهیلات هستند، ابراز امیدواری کرد: با حل مشکلات مربوط به اخذ تسهیلات تا پایان سال این مزارع پرورشی نیز وارد چرخه تولید خواهند شد.

http://www.khozestan-online.ir/Fa/News/727485/پرورش-ماهیان-دریایی-در-قفس-در-خوزستان-کلید-خورد
بستن   چاپ