پیام خوزستان
جهاد کشاورزی سه هزار و 400 شهید تقدیم کرده است
دوشنبه 25 اردیبهشت 1402 - 10:46:40 AM
ایرنا
پیام خوزستان- محمدرضا قائد عبدی روز دوشنبه در آیین وداع کارکنان جهاد کشاورزی دزفول با پیکر شهیدان سیدمنصور قاطمه باف و احمد کایدخورده در محل نمازخانه مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: این سنت الهی است که شهدا در مواقع اضطراری و بحران‌ها دست ما را می‌گیرند و چراغ راهنمای ما می‌شوند.

وی افزود: شهیدان ناظر اعمال ما هستند و امیدواریم شرمنده آنها نباشیم و وظیفه خود را به خوبی انجام دهیم.

مسوول اداره کل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی ضمن ابراز خرسندی از فرصتی که برای تجدید میثاق با شهدا و سنگرسازان بی‌سنگر فراهم شده است، اظهار کرد: 540 هزار نفر از جهاد کشاورزی به جنگ اعزام شدند و با حضور مخلصانه در تمام عرصه‌های جنگ حدود سه هزار و 400 شهید تقدیم کردند.

قائدعبدی افزود: جهاد کشاورزی 24 هزار جانباز و یکهزار و 81 آزاده نیز دارد و امروز بار دیگر با مقام معظم رهبری و آرمان‌های شهدا تجدید بیعت می‌کنیم زیرا دفاع همچنان باقی است و راه شهدا ادامه دارد.

آیین تجدید میثاق کارکنان جهاد کشاورزی دزفول با پیکر شهیدان احمد کایدخورده و سیدمنصور قاطمه باف صبح دوشنبه با حضور مسوول اداره کل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی، مسوول فرهنگی جهاد کشاورزی، مسوول امور ایثارگران جهاد کشاورزی خوزستان و خانواده شهدا در نمازخانه مدیریت جهاد کشاورزی دزفول برگزار شد.

این آیین که با حضور کارکنان جهاد کشاورزی، مسوولان محلی و خانواده شهدا برگزار شد با مداحی همراه بود.

آیین وداع با پیکر این 2 شهید تازه شناسایی شده دزفول، دوشنبه شب در حسینیه ثارالله این شهر برگزار شد و پیکرهای پاک و مطهر این شهیدان والامقام فردا سه شنبه همزمان با شهادت امام جعفر صادق(ع) از حسینیه ثارالله تشییع و در شهید آباد دزفول به خاک سپرده خواهند شد.

پیکرهای پاک و مطهر شهیدان "سید منصور قاطمه‌باف" و "احمد کایدخورده" از شهدای دفاع مقدس پس از 42 سال شناسایی شد.

شهید سید منصور قاطمه‌باف متولد 10 دی 1341 در تاریخ 21 بهمن 1361 و در سن 20 سالگی در عملیات والفجر مقدماتی در جبهه جنگل عَمقر، تنگه زلیجان، شمال غربی نوار مرزی استان خوزستان به درجه رفیع شهادت رسید.

شهید احمد کایدخورده نیز متولد 15 مرداد 1344 در تاریخ 21 بهمن 1361 در سن 17 سالگی در عملیات والفجر مقدماتی جبهه پاسگاه صَفریه نوار مرزی خوزستان به درجه رفیع شهادت رسید.


http://www.khozestan-online.ir/Fa/News/726688/جهاد-کشاورزی-سه-هزار-و-400-شهید-تقدیم-کرده-است
بستن   چاپ