پیام خوزستان
دوئل بقا در لیگ برتر فوتبال/ بررسی روند صنعت نفت و مس در طول فصل
دوشنبه 25 اردیبهشت 1402 - 10:40:32 AM
ابسنا
پیام خوزستان- همان قدر که رقابت در کورس قهرمانی جذاب و نفس‌گیر است، این رقابت برای بقا در انتهای جدول مهم است. نفت مسجدسلیمان یکی از دو تیمی است که فصل آینده در لیگ برتر حضور نخواهد داشت و در فاصله یک هفته مانده به پایان فصل، سقوطش قطعی شده است.

دو تیم مس کرمان و صنعت نفت آبادان در رده چهاردهم و پانزدهم قرار دارند و هم‌امتیاز هستند. دو تیم شانس بقا دارند و در هفته پایانی به ترتیب باید به مصاف سپاهان و گل گهر بروند. کار برای بقا دشوار است و هفته پایانی برای هر دو تیم سرنوشت‌ساز است.    

مس کرمان در هفته‌های اخیر روند نزولی داشت و در 9 هفته گذشته نتوانسته پیروزی به دست بیاورد. در مقابل صنعت نفت در حالی که 8 امتیاز با مس کرمان اختلاف داشت طی هفته‌های اخیر نتایج مناسبی گرفت و اکنون با مس کرمان هم‌امتیاز است. باید دید در نهایت کدام تیم می‌تواند در لیگ برتر باقی بماند.

دوئل بقا در لیگ برتر فوتبال/ بررسی روند صنعت نفت و مس در طول فصل

در ادامه به بررسی عملکرد دو تیم مس کرمان و صنعت نفت آبادان در لیگ بیست‌ودوم می‌پردازیم. عملکرد دو تیم را به دو قسمت 10 هفته‌ای و یک قسمت 9 هفته‌ای تقسیم کردیم و روند آن‌ها را در این سه قسمت بررسی کردیم.

مس کرمان

هفته اول تا دهم: 2 پیروزی، 3 تساوی و 5 شکست - میانگین امتیاز 0.9

هفته یازدهم تا بیستم: 2 پیروزی، 3 تساوی و 5 شکست - میانگین امتیاز 0.9

هفته بیست و یکم تا بیست و نهم: 4 تساوی و 5 شکست - میانگین امتیاز 0.4

نتیجه‌: مس کرمان روند یکسانی را در 20 هفته ابتدایی پشت سر گذاشت ولی در 9 هفته پایانی دچار افت زیادی شد و همین مساله باعث شد که جزو کاندیداهای سقوط لقب بگیرد. اگر شاگردان حسین‌خانی روند 20 هفته اول را ادامه می‌دادند، خیال آسوده‌ای در هفته پایانی داشتند.

صنعت نفت آبادان

هفته اول تا دهم: 1 پیروزی، 2 تساوی و 7 شکست - میانگین امتیاز 0.5

هفته یازدهم تا بیستم: 1 پیروزی، 4 تساوی و 5 شکست - میانگین امتیاز 0.7

هفته بیست و یکم تا بیست و نهم: 2 پیروزی، 4 تساوی و 3 شکست - میانگین امتیاز 1.1

نتیجه: شروع ضعیف آبادانی‌ها در ادامه با روند رو به رشدی همراه شد. میانگین امتیازی آن‌ها در طول 29 هفته گذشته رو به افزایش بود و اکنون در بهترین شرایط خود قرار دارند. تغییرات زیاد روی نیمکت و تغییرات مدیریتی، مهمترین دلایل مشکلات این تیم بود اما در نهایت آبادانی‌ها با هدایت ویسی به ثبات رسیدند. آن‌ها در 9 هفته اخیر میانگین امتیازی 1.1 را به ثبت رساندند و همین عملکرد باعث شد که شانس زیادی برای بقا پیدا کنند.


http://www.khozestan-online.ir/Fa/News/726683/دوئل-بقا-در-لیگ-برتر-فوتبال--بررسی-روند-صنعت-نفت-و-مس-در-طول-فصل
بستن   چاپ