پیام خوزستان

آخرين مطالب

گفتگو

تمرکز اقدامات ملی بر دیپلماسی گرد و غبار

پیام خوزستان - اهواز - مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به تمرکز اقدامات ملی بر دیپلماسی گرد و غبار و مذاکره با کشورهای همسایه، گفت: طرح مقابله با کانون‌های داخلی گرد و غبار و تامین حقابه تالاب‌ها، با توجه به ادامه خشکسالی، نباید مورد غفلت قرار گیرد.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز: ملوانان تاجر جنوب کشور ساماندهی می شوند

پیام خوزستان- رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اینکه آیین نامه اجرای طرح ساماندهی تجارت مرزی به‌زودی ابلاغ خواهد شد گفت: با اجرای این طرح، قاچاق کالا در استان‌های جنوبی و همجوار با دریای خلیج فارس کاهش و ملوانان تاجر هم ساماندهی می شوند.

روایت نماینده شادگان از وضعیت آب شرب شهر

پیام خوزستان- نماینده شادگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات آب شرب این شهرستان، بر لزوم تدبیر و آینده‌نگری در خصوص وضعیت تامین آب تاکید کرد.

آتش سوزی در بیشه حمیدآباد دزفول مهار شد

پیام خوزستان-رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دزفول گفت: آتش سوزی در بیشه حمیدآباد دزفول با تلاش نیروهای منابع طبیعی، آتش نشانی و اهالی منطقه مهار شد.

قیمت داروهای دامپزشکی تغییری نداشته است / انجام واکسیناسیون دام و طیور طبق برنامه

پیام خوزستان- مدیرکل دامپزشکی خوزستان با اشاره به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، گفت: این سازمان در تلاش است برخی محصولات دارویی نسبت به سال‌های گذشته نه تنها گران نشود بلکه کاهش قیمت نیز داشته باشد.

نقش توریسم ورزشی در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی

پیام خوزستان-یک کارشناس فرهنگ و رسانه با بیان این که امروزه اهمیت جاذبه های ورزشی چنان همه گیر شده اند که قسمت مهمی از صنعت توریسم به توریسم ورزشی تعبیر می شود، گفت: گردشگری و ورزش ارتباط تنگاتنگی با فرهنگ دارند و در ترکیب با دیگر عوامل گردشگری ورزشی می توانند نقش اساسی در توسعه آتی فرهنگ و افزایش آگاهی های فرهنگی از طریق توسعه ارتباطات بین المللی داشته باشد.

بیماران مبتلا به آسم چه نوع تغذیه‌ای داشته باشند؟

پیام خوزستان- کارشناس گروه بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه رژیم غذایی خاصی برای درمان حمله حاد آسم وجود ندارد گفت: داشتن رژیم غذایی سالم و مناسب، بخش مهمی از کنترل آسم است.

ثبت روز بدون فوتی کرونایی در خوزستان

پیام خوزستان- سخنگوی ستاد مدیریت کرونا خوزستان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد مرگ ناشی از ابتلا به کرونا در استان نداشتیم.

بالاترین میزان شیوع آسم در خوزستان / لزوم حفظ سطح کنترل بیماری در دوره شیوع کرونا

پیام خوزستان- مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه میزان شیوع آسم در جمعیت بالغین خوزستان بالاترین میزان شیوع در کشور گزارش شده است، گفت: اگر چه تاکنون علاج قطعی بـرای بیمـاری آسـم یافـت نـشده است امـا می‌توان با درمان و کنترل مناسب این بیماری، ضمن داشتن طـول عمـر طبیعی با پیشگیری از بروز علائم و حملات آن، کیفیت زنـدگی بیمـار را حفظ کرد.

نیروی انتظامی با سارقان تجهیزات برق در خوزستان با قاطعیت برخورد کند

پیام خوزستان- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز با بیان اینکه یکی از عوامل اختلال در شبکه توزیع برق سرقت تجهیزات است گفت : نیروی انتظامی با عوامل سرقت اموال عمومی و تجهیزات برق در خوزستان از جمله کابل‌های برق باید با قاطعیت برخورد کند تا در پایداری شبکه توزیع برق با مشکل مواجه نشویم.

طرح توسعه ۲۸ مخزن نفتی مناطق نفتخیز جنوب خوب پیش نمی رود

پیام خوزستان- مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با اشاره به اینکه نحوه واگذاری پروژه‌های طرح توسعه ۲۸ مخزن نفتی در دولت قبل فرآیند خوبی نداشته است گفت: پیمانکاران انتخاب شده برای مشارکت در این طرح فاقد توانایی لازم برای اجرای این طرح هستند.

خطر خشکسالی در کمین گونه‌های جانوری در حال انقراض خوزستان

پیام خوزستان-رئیس اداره حیات وحش اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان با ابراز نگرانی از در خطر قرار گرفتن بقا و تولید مثل گونه‌های جانوری در حال انقراض در شرایط کم‌آبی استان خوزستان گفت: در تلاش هستیم با انجام پروژه‌هایی مانند آبرسانی، دادن علوفه دستی، ایجاد آبشخور و بهسازی چشمه‌ها در مناطق حفاظت‌شده، از بخشی از خسارات جلوگیری کنیم.

فراهم شدن امکان ثبت مشاغل خوزستان در سامانه ۱۱۸

پیام خوزستان- مدیر مخابرات منطقه خوزستان از فراهم شدن امکان ثبت شماره تماس و آدرس مشاغل در سامانه ۱۱۸ خبر داد و گفت: صاحبان مشاغل می‌توانند با انجام این کار آدرس و شماره تماس خود را در دسترس عموم قرار دهند.

میوه‌های نوبرانه‌ بهار به بازار آمدند / کاهش ۱۰ درصدی قیمت گوجه

پیام خوزستان- رییس اتحادیه میوه و تره‌بار اهواز با بیان اینکه تا چند هفته آینده گوجه ‌فرنگی به قیمت سابق خود بازمی‌گردد، گفت: گوجه‌فرنگی نسبت به هفته گذشته ۱۰ درصد کاهش قیمت داشته است.

محقق نشدن حقابه خوزستان چالش‌های بیشتری برای مردم و محیط زیست به دنبال دارد

پیام خوزستان- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خواستار توقف طرح های انتقال آب از سرشاخه‌های رودخانه کارون شد و اظهار داشت: محقق نشدن حقابه خوزستان، باعث بروز مشکلات مختلفی شده است که می‌تواند در آینده چالش‌های بیشتر و بدتری را برای مردم و محیط زیست خوزستان ایجاد کند.

زیستگاه‌های حیات وحش خوزستان تحت تاثیر گرد و غبار

پیام خوزستان-رئیس اداره حیات وحش اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به تعدد روزهای خاکی در ماه‌های اخیر، نسبت به تاثیرگذاری منفی گرد و غبار بر سلامت گونه‌های جانوری و پوشش گیاهی استان هشدار داد.

کاهش شاخص‌های کرونا در خوزستان / آینده بیماری، قابل پیش‌بینی نیست

پیام خوزستان- سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به کاهش شاخص‌های شیوع کرونا در استان خوزستان‏ گفت: با توجه به برگزاری تجمعات در ماه مبارک رمضان و در پیش بودن عید فطر‏، نمی‌توان وضعیت بیماری در آینده را پیش‌بینی کرد.

برنامه ریزی برای خروج ۹۸ واحد صنعتی راکد در خوزستان

پیام خوزستان - اهواز- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: سهمیه امسال استان خوزستان بازگشت ۹۸ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید است که تلاش می شود همچون سال گذشته بیش از این میزان برای فعال سازی واحدهای صنعتی راکد اقدام شود.

خرید گندم و کلزا در خوزستان از ۱۱۵هزار تن گذشت

پیام خوزستان - اهواز - مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت:۱۱۵هزار تن گندم و دانه روغنی کلزا به قیمت تضمینی در ۱۰ روز شروع برداشت این ۲ محصول راهبردی در خوزستان خریداری شده است.

طرح چهارساله نیازهای فرهنگی خوزستان تهیه می‌شود

پیام خوزستان- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: برای سامان بخشیدن به طرح ها و برنامه های فرهنگی موثر و جلوگیری از موازی کاری همچنین شناسایی نیازهای فرهنگی استان ، طرح چهارساله نیازهای فرهنگی خوزستان با مشارکت دستگاه های اجرایی تهیه می شود.

خوزستان در معرض تکرار روزهای خاکی سال ۹۵ است

پیام خوزستان-کارشناس اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان در خصوص احتمال برگشت به روزهای خاکی سال ۹۵، گفت: همه عوامل گذشته وجود دارد و در معرض تکرار شرایط گرد و غبارهای گذشته هستیم.

فرودگاه آبادان ظرفیت انتقال هواداران فوتبال جام جهانی به قطر را دارد

پیام خوزستان- مدیر فرودگاه آبادان گفت: فرودگاه آیت الله جمی آبادان امکانات و ظرفیت هوایی لازم برای جابه جایی هواداران فوتبال از استان های جنوبی عراق به مسابقات جام جهانی قطر را دارد.

پارک ملی "کرخه" سال سختی در پیش دارد

پیام خوزستان-رئیس پارک ملی کرخه با اشاره به کم بودن میزان بارندگی‌ها و آورد رودخانه کرخه در سال گذشته گفت: پیش‌بینی ما این است که امسال شاهد آتش‌سوزی‌های بیشتری در حوضه کرخه باشیم و بنابراین پارک ملی کرخه سال سختی در پیش رو دارد.

سد «ایلیسو» بحران جدید منطقه/ از خشکی تالاب ها تا افزایش ریزگرد

پیام خوزستان- کارشناس منابع آبی گفت: سد ایلیسوی ترکیه، کشور عراق و مرزهای غربی ایران را دچار چالش آبی کرده و همچنین باعث تشدید خشک شدن تالاب‌ها و ایجاد کانون‌های گرد و خاک و ریزگردها می‌شود.

معرفی نوشیدنی‌های مفید برای ایام روزه‌داری

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان کارشناس گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به اهمیت نوشیدنی‌های مناسب در ماه مبارک رمضان، گفت: در فاصله افطار تا سحر، مصرف بیش از هشت لیوان آب آشامیدنی سالم، سایر مایعات طبیعی، آب سبزی‌جات و صیفی‌جات مانند آب هویج، آب گوجه فرنگی و آب کرفس که سبب دریافت بیشتر مایعات، کالری و تا حدودی فیبر غذایی می‌شود، ضمن حفظ ایمنی برای پیشگیری و کنترل بیماری کووید - ۱۹، بدن را از کم آبی در طول روزه‌داری حفظ می‌کند.

خوراک مورد نیاز پتروشیمی غدیر تامین شد

پیام خوزستان- مدیرعامل شرکت پتروشیمی غدیر با اشاره به اهمیت تامین خوراک مورد نیاز برای تولید محصولات پتروشیمی گفت: به منظور تحقق ظرفیت اسمی این واحد صنعتی و تداوم تولید محصول، خوراک مورد نیاز پتروشیمی غدیر برای استفاده در ۶ ماهه نخست امسال، تامین شد.

اینجا استعدادها ایستاده می‌میرند!

پیام خوزستان-یک پیشکسوت گفت: متاسفانه نسل فعلی فوتبال خوزستان با تمام شایستگی‌هایی که دارند، ایستاده در حال مُردن و در واقع فنا شدن هستند.

اعلام زمان تشییع پیکر یارمحمد اسدپور

پیام خوزستان-مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر یارمحمد اسدپور، شاعر موج ناب در قطعه هنرمندان مسجدسلیمان برگزار می‌شود.

۲۲ مصدوم حاصل سوانح رانندگی در ایذه

پیام خوزستان-مسئول مرکز فوریت‌های پزشکی ایذه از مصدومیت ۲۲ نفر بر اثر سانحه رانندگی در ایذه خبر داد.

گرده افشانی نخلستان های آبادان آغاز شد

پیام خوزستان-مدیر جهاد کشاورزی آبادان با اشاره به آغاز عملیات گرده افشانی نخلستان های این شهرستان گفت: تاکنون ٨٠ درصد نخلستان های آبادان گرده افشانی شده است.

تشکیل ۵۵۰ پرونده تخلف صنفی در قالب طرح نظارت نوروزی در خوزستان

پیام خوزستان - اهواز- معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: ۵۵۰ پرونده تخلف صنفی در طرح نظارت نوروزی از ۱۵ اسفندماه تا کنون در این استان تشکیل شده است.

مجموعه گردشگری آبی دارخوین شادگان مورد استقبال مسافران نوروزی قرار گرفت

پیام خوزستان- سرپرست فرمانداری شادگان با اشاره به استقبال مسافران نوروزی از جاذبه های گردشگری این شهرستان گفت: مجموعه گردشگری آبی دارخوین مورد استقبال میهمانان نوروزی قرار گرفته است.

هوای اهواز و شوشتر در شرایط ناسالم

پیام خوزستان - اهواز - سامانه پایش کیفی هوای کشور، وضعیت هوای شهرهای اهواز و شوشتر را در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها اعلام کرد.

ساير مطالب

خسارت 80 درصدی خشکسالی به اراضی دیم خوزستان

خرید بیش از 28 هزار تن گندم و کلزا از کشاورزان خوزستانی

آب دز کی به طرح آبرسانی غدیر می‌رسد؟

لزوم رفع مشکلات کشاورزی و مدیریت منابع آب خوزستان

واکنش همتی به رئیسی: دنبال پشت پرده گرانی ها نباشید

لزوم استفاده از راهکارهای دانش بنیان در رفع مشکلات کشاورزی و آبی خوزستان

ممنوعیت کشت محصولات پر آب‌بر در تمام حوضه‌های خوزستان/ تعیین الگوی کشت برای شهرستان‌ها

قطار برجام قیمت دلار را بالا برد؛ ترمز سکه را کشید/ ویدئو

بنادر صیادی خور سمایلی و بندر امام (ره) لایروبی می‌شوند

همکاری نکردن بانک‌ها برای تسهیلات مددجویان/تلاش برای فروش تولیدات

طرح پایش کیفیت کالا در خوزستان آغاز شد

علت توقف صادرات از مرز چذابه در روز گذشته چه بود؟

خوزستان امسال تنش آبی سختی را تجربه خواهد کرد

فراخوان واگذاری سهام عدالت به جاماندگان از خرداد

کف مستمری بازنشستگان چقدر است؟

قیمت گوجه کاهش می‌یابد؟

ظرفیت پست‌های شبکه برق خوزستان افزایش یافت

دادستان رامهرمز: پرونده صندوق‌های خانگی رامهرمز در دست پیگیری است

سفره افطار هم‌ کوچک شد

افزایش حقوق مستمری‌ بگیران در اردیبهشت ماه اجرایی می‌شود

سهم پولدارها از یارانه‌های پنهان، 25برابر فقراست! / مجلس منتظر تحقق وعده دولت برای اعطای کارت‌های اعتباری خرید کالاست

ترویج کشت محصولات جایگزین برنج در رامشیر

یک خوزستانی، معاون هیات عالی نظارت اموال تملیکی کشور شد

جزییات اجرای طرح جهاد آبرسانی در روستاهای خوزستان

تداوم تکثیر ماهیان‌ بومی در خوزستان تا اوایل اردیبهشت

آمادگی کامل برای خرید تضمینی گندم در خوزستان

تشکیل بیش از 21 هزار پرونده تخلف صنفی طی یک ماه اخیر

پرداخت 42 هزار میلیارد ریال تسهیلات به کشاورزان خوزستان

اجرای طرح نظارتی ویژه ماه رمضان در بازار خوزستان

توضیح راهداری خوزستان درباره تردد اهالی یک روستا با سیم بکسل از رودخانه

بیش از 60 هزار تن کالا از پایانه های مرزی خوزستان ترانشیپ شد

حذف شرط گواهی عدم سوء پیشینه از 90 درصد مجوزهای کسب و کار

فوت یکی از مصدومان حادثه آتش‌سوزی شرکت پتروپالایش ماهشهر

لزوم درآمدزایی از بخش گردشگری/ فروش نفت منابع پایداری ندارد

آتش‌سوزی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر/ حریق تحت کنترل است

ممنوعیت کشت‌ شلتوک در زیر شبکه آبیاری کرخه و شاوور

تولید بیش از 9 میلیون و 300 هزار مگاوات انرژی برق در نیروگاه رامین اهواز

شتاب‌بخشی در اجرای طرح‌های آبرسانی به روستاهای خوزستان

کشت‌های پرمصرف نظیر شلتوک در تابستان 1401 ممنوع است

به متقاضیان نهضت ملی مسکن فرصت ویرایش داده می‌شود

تکمیل سه حلقه چاه نفت در مناطق نفتخیز جنوب

از بین رفتن 80 هزار هکتار از اراضی گندم خوزستان به علت خشکسالی

تردد بیش از 9 هزار مسافر از پایانه‌های مرزی خوزستان

زمان پرداخت اولین یارانه 1401 مشخص شد؛ 55 تا 205 هزار تومان برای خانوارها

رفع تعلیق کارت‌های بازرگانی متعهدین ارزی سال 1400 به صورت مشروط

عوارض گمرکی واردات کالا همچنان به نرخ سال 1400 است

برنامه‌ریزی برای تامین کمباین‌های موردنیاز برداشت گندم

14.7 میلیارد دلار خرج ارز 4200 تومانی شد

برنامه افزایش ضریب بازیافت نفت / نیاز سرمایه‌گذاری برای توسعه میادین

تردد بیش از 9 هزار مسافر از پایانه‌های مرزی خوزستان

تمهیدات لازم برای خرید گندم و کلزا در خوزستان فراهم شد

خبر مهم درباره نرخ بیمه شخص ثالث در سال جدید

رییس مجلس قانون بودجه 1401 را ابلاغ کرد

قیمت مرغ پرواز کرد

دولت نگاه ویژه‌ای به خوزستان داشته باشد

آخرین وضعیت ذخیره‌سازی اقلام اساسی در خوزستان

تامین سوخت جایگزین کارخانه های سیمان خوزستان تسهیل شد

شستشوی پست‌های برق فوق‌ توزیع در جنوب خوزستان

اختصاص 50 درصد بودجه 1401 شهرداری ایذه به پروژه‌های عمرانی

چشم‌ انداز رشد اقتصادی کشور روشن است

کشاورزی حفاظتی راهبرد اصلی مکانیزاسیون در خوزستان

ارتقای سرعت و بهداشت تخلیه غلات با بهره‌گیری از پایانه مکانیزه

کارگران پایگاه میراث جهانی شوش و چغازنبیل خواستار پرداخت حقوق معوقه شدند

آخرین وضعیت پروژه چهارخطه کردن محور اهواز - مسجدسلیمان

تجمع مردم روستای "عمله سیف" شوش در اعتراض به نحوه اجرای طرح هادی

یارانه جدید در راه است/ کدام خانواده‌ها منتظر یارانه 700 هزار تومانی باشند؟

پایان کار دومین نمایشگاه تخصصی صنعت فولاد در اهواز+ عکس

طرح هادی در 70 روستای رامشیر و رامهرمز اجرا می‌شود

واردات قیمت گوشت را پایین می‌آورد؟

آغاز برداشت محصولات پاییزه خرمشهر از فروردین ماه

رشد 18 درصدی مصرف برق در خوزستان

بومی سازی بیش از 25 هزار قطعه در دهه اخیر/تحقیق و توسعه شرط بقای صنایع

جلوگیری از سوزاندن روزانه 25 میلیون فوت مکعب گاز در شرکت کارون

ممنوعیت صید ماهی شوریده در صیدگاه‌های خوزستان و بوشهر

بازار فرش، از افزایش 30 درصدی قیمت‌ تا تعطیلی برخی واحدها

بهره‌برداری از طرح آبرسانی غدیر حداکثر تا اواسط تیرماه

عبور ثبت نام نهضت ملی مسکن از 5.2 میلیون نفر

آثار شهدا و جانبازان باید حفظ و تسری داده شود

تصفیه‌خانه فاضلاب آبادان تا مرداد سال آینده وارد مدار می‌شود

پرداخت 1428میلیارد ریال غرامت به کشاورزان خسارت‌دیده خوزستان

خشکسالی کم سابقه‌ در حوضه کرخه / احتمال ممنوعیت کشت‌های پرمصرف در خوزستان

چرا اصناف باید کد QR بگیرند؟

بازار پوشاک اهواز در آستانه عید، از رکود تا افزایش قیمت

برنامه‌ریزی تولید روزانه 340 میلیون مترمکعب گاز در سال 1405/ تولید 53 میلیارد مترمکعب گاز در 10 ماه امسال

لغو 6 پرواز ورودی و خروجی فرودگاه اهواز در پی گرد و غبار

سه پروژه‌ برق منطقه‌ای خوزستان به بهره برداری رسید

تصویب لایحه بودجه 700 میلیارد تومانی شهرداری دزفول برای سال 1401