پیام خوزستان

آخرين مطالب

شهرداری تهران

صدور مجوز برای تعمیرات غیراساسی ساختمان‌های بازار تهران ظرف ۷۲ ساعت

پیام خوزستان - پس از حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران در جلسه بررسی موضوعات بازار تهران در منطقه ۱۲ و تأکید بر ایمن‌سازی این محدوده، جلسه یکپارچه همه دستگاه‌ها و کسبه بازار با همین موضوع برگزار شد.

تکمیل تقاطع های غیرهمسطح شهر تهران مستلزم وحدت رویه حداکثری است

پیام خوزستان - معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، تکمیل گردش های ترافیکی تقاطع های غیرهمسطح شهر تهران را نیازمند هماهنگی و وحدت رویه حداکثری دستگاه های مختلف مدیریت شهری پایتخت دانست.

بی قانونی؛ تخلف جناغی

پیام خوزستان - در ساعات پیک ترافیک خروجی برخی از معابر به نسبت نقاط دیگر مسیر با حجم بیشتری از ترافیک روبه‌رو هستند. به همین دلیل لازم است تا برابر مقررات راهنمایی و رانندگی خودروها در لاین مرتبط با همان خروجی تردد کنند تا از آن معبر خارج و وارد مسیر بعدی شوند. در این میان اما برخی از رانندگان بدون توجه به ضرورت رعایت این موضوع از لاین سه و چهار سعی در تغییر مسیر دارند که این اقدام علاوه بر اینکه سبب سنگینی بیشتر ترافیک در تمام مسیر می‌شود و حق دیگران رانندگان قانونمند را ضایع می‌کند، احتمال وقوع تصادفات را نیز افزایش می‌دهد.

اصلاح کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری در دستور کار مجلس شورای اسلامی/ ۹۰درصد اجرای به موضوع صدور پروانه مرتبط است

پیام خوزستان - معاون قضایی در امور اقتصادی-اراضی و شهرسازی دیوان عدالت اداری گفت: اصلاح کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد که اگر این طرح نهایی شود، دیگر کمیسیون ماده ۱۰۰ نخواهیم داشت و هر تخلف ساختمانی بر خلاف پروانه باشد، حکم قلع و قمع صادر می‌شود.

۹۰ درصد اجرای احکام مرتبط با صدور پروانه است/ سوءاستفاده افراد سودجو از بی‌اطلاعی مالکان از مصوبه ساخت در طرح اداری

پیام خوزستان - معاون قضایی در امور اقتصادی-اراضی و شهرسازی دیوان عدالت اداری گفت: اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد که اگر این طرح نهایی شود، دیگر کمیسیون ماده ۱۰۰ نخواهیم داشت و هر تخلف ساختمانی بر خلاف پروانه باشد، حکم قلع و قمع صادر می‌شود.

با اصلاح ماده۱۰۰ قانون شهرداری‌ها دیگر کمیسیون ماده ۱۰۰ نخواهیم داشت/سوءاستفاده افراد سودجو از بی‌اطلاعی مالکان از مصوبه ساخت در طرح اداری

پیام خوزستان - معاون قضایی در امور اقتصادی-اراضی و شهرسازی دیوان عدالت اداری گفت: اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد که اگر این طرح نهایی شود، دیگر کمیسیون ماده ۱۰۰ نخواهیم داشت و هر تخلف ساختمانی بر خلاف پروانه باشد، حکم قلع و قمع صادر می‌شود.

مراسم تشییع پیکر آیت‌الله فاطمی‌نیا

پیام خوزستان - مراسم تشییع پیکر سیدعبدالله فاطمی‌نیا استاد اخلاق و مفسر نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه که سالیان سال در شهر تهران مجالس سخنرانی و وعظ برپا کرد،صبح امروز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت در دانشگاه تهران برگزار شد. آیت‌الله فاطمی‌نیا که مدتی به دلیل کسالت در بستر بیماری بود، بامداد دوشنبه دار فانی را وداع گفت.

جزئیات ساماندهی مشاغل در تهران؛ از پمپ بنزین‌های سیار تا ون کافه‌ها و روزبازارها

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با بیان اینکه پاکسازی تهران از آلودگی‌های مختلف جز برنامه‌های مهم این شرکت است، گفت: ساماندهی دستفروشان و انبارها،‌ رفع نقاط ناامن تهران، جلوگیری از ورود کامیون‌های آلوده و...در دستور کار ما قرار دارد.

کالاهای اساسی در شرایط ملتهب بازار، بدون کمبود و با قیمت مصوب در فروشگاه‌ شهروند عرضه می‌شود

پیام خوزستان - عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با حضور در شهروند بیهقی، ضمن دیدار با مدیر عامل شرکت شهروند، از روند فعالیت و عرضه کالاهای اساسی به مشتریان این فروشگاه بازدید کرد.

بازدید مدیران شهری منطقه ۲۱ و راه آهن جمهوری اسلامی از مسیر احداثی اتوبوس ریلی

پیام خوزستان - شهردار منطقه ۲۱ با همراهی معاونین فنی و عمران و حمل ونقل و ترافیک این منطقه، مدیرکل دفتر مهندسی و تاسیسات زیربنایی راه آهن و معاون راه آهن تهران از مسیر احداث اتوبوس ریلی بازدید کرد.

سرویس‌دهی ویژه متروی تهران به بازدیدکنندگان نمایشگاه خودرو در شهر آفتاب

پیام خوزستان - مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از کاهش سرفاصله حرکت قطارها برای ارائه سرویس‌دهی هرچه بهتر به بازدیدکنندگان نمایشگاه خودرو در شهر آفتاب خبر داد.

کاهش تصادفات مرگبار با ایمن سازی ۹۰۰ محل حادثه‌خیز تهران | فوت عابران پیاده در بزرگراه امام رضا زیاد است

پیام خوزستان - مدیر کل مهندسی ایمنی و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه ۹۰۰ محل حادثه‌خیز و پرخطر محورهای درون شهری شناسایی و برای ایمن‌سازی به شهرداری مناطق معرفی‌ شده‌اند، گفت: یکی از بزرگراه‌ها که تصادفات منجر به مرگ در آن زیاد است، بزرگراه امام رضاست که بیشترین تصادفات در آن مربوط به عبور عرضی عابران پیاده است.

مجموعه نشست‌های ادبی در خانه موزه اخوان ثالث و سیمین و جلال برگزار می‌شود

پیام خوزستان - نشست اخوان ثالث و ادبیات حماسی توسط شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهر تهران با همکاری موسسه موزه‌های ایران (ایکوم) در خانه موزه مهدی اخوان ثالث برگزار شد.

قرارداد ۸ هزار میلیاردی برای تامین قطعات مترو بسته شد/ به دستفروشان ویترین می‌دهیم نه غرفه

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه از بسته شدن قرارداد برای تامین قطعات مترو خبر داد و گفت: قرارداد ۸ هزار میلیارد ریالی با بانک‌ شهر منعقد شده و به دنبال اجرا هستیم تا ثبت سفارش و خرید براساس لیست اقلام اضطراری صورت گیرد.

«مایسا» یکساله شد

پیام خوزستان - بچه فیل باغ وحش ارم که ۲۵اردیبهشت سال گذشته، بعد از ۵۰۰ سال درایران متولد شده بود، حالا یکساله شده است. «مایسا»اولین بچه فیل آسیایی است که با اتخاذ مراقبت‎های لازم و تغذیه مناسب، امروز درباغ وحش ارم سبز جشن یک سالگی خود را با حضور بازدیدکنندگان و اصحاب رسانه برگزارکرد. فیل آسیایی گونه‌ای در معرض خطر انقراض است که سال ۹۲ یک جفت از این گونه از کشور سریلانکا به باغ‌ وحش ارم منتقل شدند و پس از ۸سال «مایسا» به دنیا آمد.این بچه فیل در ابتدای تولد وزن کمی داشت، اما پس از مراقبت‌ها ،اکنون وزنش به ۱۰۰ کیلوگرم رسیده است. «مایسا» از زمان تولد تاکنون و به منظور حفظ سلامتی و جلوگیری از احتمال آسیب رسانی از طرف پدر در کنار مادر پرورش یافته است و با کمک «توبیاس ترومبوش» کارشناس آلمانی طی چند روز آینده به پدر معرفی خواهد شد.

ساماندهی فعالیت باراندازها و چرخ‌دستی‌های بازار تهران در سال جاری

پیام خوزستان - پس از بازدید میدانی ۴ ساعته و جلسه ارزیابی تخصصی اداره کل حمل‌ونقل عمومی و امور مناطق معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، برنامه‌های حوزه حمل‌ونقل و ترافیک منطقه ۱۲ در سال ۱۴۰۱ اعلام شد.

رفع مشکل آبگرفتگی انهار خیابان ولیعصر (عج)

پیام خوزستان - معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۳ از همکاری این منطقه با شهرداری منطقه یک برای رفع مشکل آبگرفتگی انهار شرقی و غربی محور خیابان حضرت ولیعصر (عج) خبر داد.

رتبه نخست منطقه ۱۵ در تجمیع پلاک‌های بافت فرسوده پایتخت

پیام خوزستان - شهردار منطقه ۱۵ گفت: بر اساس آمار معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، منطقه ۱۵ در سال ۱۴۰۰ موفق به ۹۲ درصد تجمیع پلاک در بافت فرسوده و کسب رتبه نخست تجمیع پلاکهای واقع در بافت فرسوده شد.

برگزاری دومین قرار پویش "قدم به قدم در محله" در منطقه۱۱

پیام خوزستان - در مرحله دوم پویش قدم به قدم در محله، شهردار منطقه۱۱ به همراه معاونین و مدیران شهری در محله انقلاب حاضر شد و از تمامی کوچه ها و بن بست های این محله بازدید میدانی کرد.

آرامش خرید در تره‌بار

پیام خوزستان - میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران و شهروندان برای تهیه مایحتاج خود به این بازارها مراجعه می‌کنند. در روزهای گذشته، بعد از اینکه اعلام شد قیمت‌ها افزایش می‌یابد، سری به برخی از میادین میوه و تره‌بار شهر زدیم و گزارشی از وضعیت قیمت ها در میادین میوه و تره بار تهیه کردیم.

روز بزرگداشت شاعر ایران زمین

پیام خوزستان - شاهنامه خوانی و نقالی مرشد کربلایی در اراضی عباس آباد هم زمان با روزبزرگداشت ابوالقاسم فردوسی شاعر حکیم ایران زمین برگزار شد.

انتخاب شرکت مشاور برای بازسازی و مرمت خانه فروغ

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران از بررسی رزومه شرکت های مشاور برای انتخاب تیم مشاوره ای با هدف انجام مطالعات کاربردی درخصوص مرمت و بازسازی خانه فروغ فرخزاد خبر داد.

نشست خبری اولین اجلاس همکاری کمیسیون های معماری و شهرسازی شوراهای استان تهران

پیام خوزستان - نشست خبری اولین اجلاس همکاری کمیسیون های معماری و شهرسازی شوراهای استان تهران به ریاست جعفر بندی شربیانی عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران، شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ برگزار شد.

ساماندهی معابر و المان‌های شهری در منطقه ۴

پیام خوزستان - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از شستشو، بهسازی و نونوار کردن معابر و المان های شهری منطقه خبر داد و گفت: در سال جدید مشکلات محلات ۲۰ گانه رفع می شود.

لزوم تسریع در پروژه توسعه بوستان ریحانه

پیام خوزستان - شهردار منطقه ۲۲ به شکل سرزده از بوستان ریحانه به عنوان بزرگترین و قدیمی ترین بوستان ویژه بانوان در پارک جنگلی چیتگر بازدید کرد تا در جریان روند احداث مکان های تازه این مجموعه قرار گیرد.

ساير مطالب

ارائه خدمات فوریت های پزشکی به بیش از سه هزار مسافر راهیان نور

افزایش بیش از 90 درصدی ورودی‌ها به خوزستان / 12 فوتی در حوادث ترافیکی 4 روز

داروخانه‌های دزفول در تعطیلات نوروز، تعطیل نیستند

جاده‌ها پرترافیک اما روان هستند / ضرورت رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی

آمار جرائم بین نیروهای مسلح ایران در دنیا کمترین است

برنامه‌های فرهنگی و مذهبی نیمه شعبان در خوزستان تشریح شدند

کاهش چشمگیر موارد بستری کرونایی در خوزستان

زنده سوزی لاک پشت‌های فراتی در تالاب هورالعظیم

13 مصدوم و یک فوتی در دو سانحه رانندگی / 15 مصدوم چهارشنبه سوری

مراقب باشید؛ گربه‌ها هم هار می‌شوند

راه اندازی سایت سلامت در اداره کل ورزش خوزستان با اولویت سلامت‌سنجی جوانان

طرح توسعه شبکه آب سه روستای غرب کارون خرمشهر اجرا شد

برداشت محصولات پاییزه از اوایل اردیبهشت آغاز می‌شود

گفتند خون فوتبالیست‌های شاهد را بریزید و کسی سالم بیرون نرود!

جابجایی 42 میلیون تن کالا از استان خوزستان

طرح احداث شبکه فاضلاب اهواز 48 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

شبکه ریزشی فاضلاب در خرمشهر اصلاح می‌شود

آتش سوزی در یک شرکت نیشکر در اهواز چهار مصدوم به همراه داشت

همه سرماخورده‌ها خود را مبتلا به اُمیکرون بدانند / خطر بستری در ICU و مرگ

یکهزار و 300 نفر تاکنون بر اثر کرونا در دزفول جان باخته‌اند

سیل چقدر به راه‌های کشور آسیب زد؟

استقرار خودروهای آتش نشانی در مبادی ورودی و خروجی اهواز

برنامه آگاه‌سازی پیشگیری از معلولیت‌ها در خوزستان آغاز شد

افزایش میزان مراجعات به مراکز نمونه‌گیری کرونا در اهواز

ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن از ساعت 12 امروز

افزایش 10 درصدی قیمت میوه و تره‌بار در اهواز

خوزستان علاوه بر گرد و غبار با آلودگی صنعتی هم مواجه است

نخستین محموله دام زنده از خرمشهر به کویت صادر شد

علت آتش سوزی در یکی از مهمانپذیرهای اهواز در دست بررسی است

7 مصدوم و یک فوتی حاصل سانحه رانندگی و آتش سوزی در خوزستان

اومیکرون وارد خوزستان شد / شناسایی اولین مورد

ثبت بیش از 141 میلیون تردد در محورهای خوزستان

17 درصد افراد بالای 12 سال خوزستان دُز دوم واکسن را تزریق نکرده‌اند

تزریق واکسن کرونا در خوزستان به مرز 6 میلیون دُز رسید

اجرای طرح ملی سلامت روان در خوزستان از 10 دی‌ماه

برای قیمت‌گذاری برخی کالاها، به استانداران تفویض اختیار شود

فعالیت 30 گروه تزریق واکسن کرونا در روستاهای غرب اهواز

پلمب 31 واحد صنفی به دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی در اهواز

تزریق روزانه چهار هزار دُز واکسن کرونا در غرب اهواز

میانگران؛ تالابی که حق‌آبه ندارد

موردی از سویه جدید اُمیکرون در خوزستان مشاهده نشده است

باران 655 میلیون مترمکعب آب به سدهای خوزستان اضافه کرد

طرح صدور نسخه الکترونیک در خوزستان اجرایی شد

بیش از82هزار متقاضی برای طرح نهضت ملی مسکن در خوزستان ثبت‌نام کرده‌اند

هدفگذاری بودجه 1401 برای رشد اقتصادی 10.5 درصدی خوزستان

شبکه برق بافت مرکزی شهر اهواز ساماندهی شد

ساکنان سالند و روستاهای سردشت دزفول در مصرف آب صرفه‌جویی کنند

عبدالمالک ریگی آبادانی بازداشت شد + جزئیات

استفاده از کارت بلیت الکترونیک در اتوبوس‌های اهواز کی اجرایی می‌شود؟

عملیات اجرایی ساماندهی پارکینگ فرودگاه اهواز آغاز شد

پیشگیری از نابودی 100 هزار تن کلینکر صادراتی در بندر امام

حق‌آبه کشاورزی برای رسیدن به مزارع شادگان مدیریت نمی‌شود

وزارت صمت برای کنترل نرخ خودرو فقط گفتاردرمانی می‌کند

پیش‌بینی باران و کاهش دما در خوزستان

پنج بانک و موسسه مالی در شوش پلمب شدند

38 درصد خوزستانی‌ها هنوز واکسن نزده‌اند / تاکنون مورد مثبت اُمیکرون مشاهده نشده است

کاهش چشمگیر دمای هوا در آبادان و خرمشهر رقم خورد

هر آن احتمال خیزش ریزگردها در اهواز وجود دارد

ورود مدیران پروازی به کنگان ممنوع شود

چمران: آلودگی و ترافیک تهران نتیجه کم‌کاری دولت قبل است | افزایش 20 درصدی ترافیک در صورت بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها

نماینده جهاد اسلامی در تهران: مردم یمن در صف مقدم حمایت از مردم فلسطین قرار دارند

ناصر ابوشریف: جنگ یمن به ظاهر سعودی اما حقیقتا یک پروژه صهیونیستی است

امام جمعه بوشهر: جبهه بین المللی مقاومت رسانه‌ای باید تشکیل شود

بختیازی‌زاده: در استقلال خوزستان مثل یک خانواده‌ هستیم

بلای بد سر خانم دکتر / پلیس وارد عمل شد

نسبت به شکستگی لوله‌های آب بی تفاوتی وجود ندارد

سرمایه‌ آهن فروشان کم کم به سمت مشاغل دیگر می‌رود

پرندگان مهاجر به تالاب بین‌المللی شادگان رسیدند

433 دستگاه استخراج رمز ارز در خوزستان کشف شد

ضرورت دریافت دز دوم و سوم واکسن کرونا

تعطیلی تنها درمانگاه شیرین بهار اندیکا

افزایش دانش‌آموزان اوتیسم در دو شهر خوزستان / هر جا نیاز باشد کلاس اوتیسم راه‌اندازی می‌شود

مردم از مصرف خودسرانه آنتی‌بیوتیک خودداری کنند

نیمی از کارکنان واحد های صنعتی اروند واکسینه شده اند

انهدام باند سارقان حرفه‌ای محتویات داخل خودرو در اهواز

پوشش واکسیناسیون کرونا در خوزستان کمتر از میانگین کشوری است

3 مطب پزشک به دلیل تخلفات بهداشتی در شادگان پلمب شدند

موجودی واکسن کرونا در خوزستان مطلوب است

آمادگی لازم برای مواجهه با آبگرفتگی‌های احتمالی را داریم

پاندمی کرونا چگونه آسیب‌های اجتماعی را افزایش می‌دهد؟

هتل قو فرصتی برای توسعه گردشگری اهواز است

باران و رعد و برق در راه خوزستان

سرشماری وحوش در خوزستان آغاز شد

گزارشی از فروش نخل به دلیل کمبود آب نداشته‌ایم