پیام خوزستان

آخرين مطالب

افراد مبتلا به بیش‌فعالی کارآفرینان موفقی می‌شوند مقالات

افراد مبتلا به بیش‌فعالی کارآفرینان موفقی می‌شوند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - فارس /افراد مبتلا به اختلال کم توجهی بیش فعالی دارای توانایی‌های شناختی منحصر به فردی هستند که می‌تواند آنها را به کارآفرینان موفقی تبدیل کند. به نقل از نئوروساینس‌نیوز، مطالعه جدید دانشمندان نشان می‌دهد که افراد مبتلا به اختلال کم توجهی بیش فعالی (ADHD) در جمع‌آوری و استفاده از محرک‌های متنوع محیط خود برتری دارند و این محرک‌ها را به منابع ارزشمندی برای سرمایه‌گذاری‌های کارآفرینی تبدیل می‌کنند. این تحقیق از به رسمیت شناختن بیش فعالی به عنوان یک مزیت شناختی در کارآفرینی حمایت می کند. افراد بیش فعال از طریق مکاشفه، می توانند به طور کارآمد اطلاعات را پردازش و سازماندهی کنند و گزینه های حیاتی برای موفقیت در کارآفرینی مانند هوشیاری، سازگاری و تمرکز بر هدف را افزایش دهند. این یافته دیدگاه های سنتی بیش فعالی را به عنوان یک کمبود به چالش می کشد و مزایای آن را در حوزه کارآفرینی و فراتر از آن برجسته می کند. کارآفرینان مبتلا به بیش فعالی سطوح بالایی از هوشیاری، سازگاری و قصد کارآفرینی را نشان دادند که عوامل کلیدی برای موفقیت کسب و کار هستند. بر اساس تحقیقات کالج تجارت و اقتصاد دانشگاه ویرجینیای غربی، مغز افراد مبتلا به بیش فعالی به گونه‌ای عمل می‌کند که می‌تواند برای آنها به عنوان کارآفرین مفید باشد. نانسی مک اینتایر محقق این یافته، گفت: «من و همکارانم در حال پیشبرد این ایده هستیم که بیش فعالی یک نقص یا ناتوانی شناختی هنگام بررسی کارآفرینی نیست.» مک اینتایر مالک سابق یک آژانس تبلیغاتی و خود مبتلا به بیش فعالی است. او گفت که «در مکالمات انفرادی و جلسات بزرگ‌تر، بیش فعالی صدایی دائمی در مغز من ایجاد می‌کرد: پسر، اینجا سرد است. آیا آن عینک جدیدی است که او زده است؟ آیا مشتری ما رنگ قرمز آن بروشور را بیشتر از آبی دوست دارد؟ آیا بچه‌ها در مهدکودک سرگرم می‌شوند؟» مانند مک اینتایر، بسیاری از افراد مبتلا به بیش فعالی به اطلاعات جدید توجه می کنند. آنها مستعد پردازش سریع شناختی و تصمیم گیری های سریع هستند، از محرکی به محرک دیگر می روند، به طور مداوم محیط خود را اسکن می کنند و به سرعت توجه خود را از داده های قدیمی به داده های جدید تغییر می دهند. افراد مبتلا به بیش فعالی برای مقابله با هجوم مداوم اطلاعات، اغلب عادت‌ها، روال‌ها، فرآیندها یا میانبرهایی را ایجاد می‌کنند که به آنها کمک می‌کند تا همه آن داده‌ها را بدون خسته شدن جذب کنند. این روال‌ها نمونه‌هایی از چیزی هستند که مک اینتایر آن را «اکتشافات مقابله‌ای ناشی از منابع» می‌نامد. کارآفرینان هوشیار در تشخیص فرصت‌های تجاری اطراف خود و تعامل با دیگران خوب عمل می کردند. این افراد می توانستند در صورت لزوم مسیر خود را تغییر دهند، مفروضات را به چالش بکشند و درک خود را در مورد یک مشکل یا کار دوباره بررسی کنند. کسانی که قصد کارآفرینی بالایی داشتند متعهد به ایجاد کسب و کار خود بودند و به طور فعال برای کشف فرصت های راه اندازی آن کسب و کار جستجو می کردند. مک اینتایر دریافت که بیش فعالی به هر یک از این نتایج مثبت کمک می کند. او معتقد است که کارآفرینی می تواند به افراد مبتلا به بیش فعالی آزادی شکست و تلاش مجدد را ارائه دهد. حتی در دنیای مشاغل، بسیاری از شرکت‌ها مثل، گلدمن ساکس، آی‌بی‌ام، جی‌پی مورگان و مایکروسافت شروع به جستجوی افراد با تفاوت‌های شناختی کرده‌اند، زیرا این تفاوت‌ها باعث می‌شود آنها در انجام برخی کارها بسیار ماهر باشند. افراد مبتلا به بیش فعالی کنجکاو، خلاق و نوآور هستند.

فارس /افراد مبتلا به اختلال کم توجهی بیش فعالی دارای توانایی‌های شناختی منحصر به فردی هستند که می‌تواند آنها را به کارآفرینان موفقی تبدیل کند.
به نقل از نئوروساینس‌نیوز، مطالعه جدید دانشمندان نشان می‌دهد که افراد مبتلا به اختلال کم توجهی بیش فعالی (ADHD) در جمع‌آوری و استفاده از محرک‌های متنوع محیط خود برتری دارند و این محرک‌ها را به منابع ارزشمندی برای سرمایه‌گذاری‌های کارآفرینی تبدیل می‌کنند. این تحقیق از به رسمیت شناختن بیش فعالی به عنوان یک مزیت شناختی در کارآفرینی حمایت می کند.
افراد بیش فعال از طریق مکاشفه، می توانند به طور کارآمد اطلاعات را پردازش و سازماندهی کنند و گزینه های حیاتی برای موفقیت در کارآفرینی مانند هوشیاری، سازگاری و تمرکز بر هدف را افزایش دهند. این یافته دیدگاه های سنتی بیش فعالی را به عنوان یک کمبود به چالش می کشد و مزایای آن را در حوزه کارآفرینی و فراتر از آن برجسته می کند.
کارآفرینان مبتلا به بیش فعالی سطوح بالایی از هوشیاری، سازگاری و قصد کارآفرینی را نشان دادند که عوامل کلیدی برای موفقیت کسب و کار هستند.
بر اساس تحقیقات کالج تجارت و اقتصاد دانشگاه ویرجینیای غربی، مغز افراد مبتلا به بیش فعالی به گونه‌ای عمل می‌کند که می‌تواند برای آنها به عنوان کارآفرین مفید باشد.
نانسی مک اینتایر محقق این یافته، گفت: «من و همکارانم در حال پیشبرد این ایده هستیم که بیش فعالی یک نقص یا ناتوانی شناختی هنگام بررسی کارآفرینی نیست.»
مک اینتایر مالک سابق یک آژانس تبلیغاتی و خود مبتلا به بیش فعالی است. او گفت که «در مکالمات انفرادی و جلسات بزرگ‌تر، بیش فعالی صدایی دائمی در مغز من ایجاد می‌کرد: پسر، اینجا سرد است. آیا آن عینک جدیدی است که او زده است؟ آیا مشتری ما رنگ قرمز آن بروشور را بیشتر از آبی دوست دارد؟ آیا بچه‌ها در مهدکودک سرگرم می‌شوند؟»
مانند مک اینتایر، بسیاری از افراد مبتلا به بیش فعالی به اطلاعات جدید توجه می کنند. آنها مستعد پردازش سریع شناختی و تصمیم گیری های سریع هستند، از محرکی به محرک دیگر می روند، به طور مداوم محیط خود را اسکن می کنند و به سرعت توجه خود را از داده های قدیمی به داده های جدید تغییر می دهند.
افراد مبتلا به بیش فعالی برای مقابله با هجوم مداوم اطلاعات، اغلب عادت‌ها، روال‌ها، فرآیندها یا میانبرهایی را ایجاد می‌کنند که به آنها کمک می‌کند تا همه آن داده‌ها را بدون خسته شدن جذب کنند. این روال‌ها نمونه‌هایی از چیزی هستند که مک اینتایر آن را «اکتشافات مقابله‌ای ناشی از منابع» می‌نامد.
کارآفرینان هوشیار در تشخیص فرصت‌های تجاری اطراف خود و تعامل با دیگران خوب عمل می کردند. این افراد می توانستند در صورت لزوم مسیر خود را تغییر دهند، مفروضات را به چالش بکشند و درک خود را در مورد یک مشکل یا کار دوباره بررسی کنند. کسانی که قصد کارآفرینی بالایی داشتند متعهد به ایجاد کسب و کار خود بودند و به طور فعال برای کشف فرصت های راه اندازی آن کسب و کار جستجو می کردند. مک اینتایر دریافت که بیش فعالی به هر یک از این نتایج مثبت کمک می کند.
او معتقد است که کارآفرینی می تواند به افراد مبتلا به بیش فعالی آزادی شکست و تلاش مجدد را ارائه دهد.
حتی در دنیای مشاغل، بسیاری از شرکت‌ها مثل، گلدمن ساکس، آی‌بی‌ام، جی‌پی مورگان و مایکروسافت شروع به جستجوی افراد با تفاوت‌های شناختی کرده‌اند، زیرا این تفاوت‌ها باعث می‌شود آنها در انجام برخی کارها بسیار ماهر باشند. افراد مبتلا به بیش فعالی کنجکاو، خلاق و نوآور هستند.

لینک کوتاه:
https://www.payamekhuzestan.ir/Fa/News/831880/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

سقوط مینی‌بوس به دره در رودزرد

اسامی 30نفر اول انتخابات مجلس در تهران

نخستین آمار رسمی از نتایج انتخابات مجلس در تهران | اسامی 30 نفر اول

افزایش قیمت سکه دربازار

مشاور هنیه: اسرائیل به دنبال باج‌گیری است/ مقاومت در هر مذاکره‌ای بر آتش‌بس دائمی تاکید دارد

هوای اهواز در وضعیت قرمز آلودگی

اعلام نتایج رسمی اولیه انتخابات مجلس در تهران

حمله پهپادی حزب‌الله به مرکز فرماندهی اسرائیل

نتایج اولیه انتخابات در شهر تهران اعلام شد

سه رزمنده حزب‌الله به شهادت رسیدند

نتایج انتخابات در تهران/ اعلام اسامی 30نفر اول

نتایج اولیه رسمی مجلس تهران/نبویان پیشتاز قالیباف چهارم

وضعیت ‌هوای‌ اهواز «ناسالم»، دزفول «پاک»

(ویدیو) نتایج اولیه انتخابات در تهران اعلام شد

صعود قیمت ها در بازار طلا و سکه؛ طلای 18 عیار چقدر گران شد؟ | جدول قیمت ها

حماس: آمریکا و اسرائیل در یک طرف مذاکرات غزه ایستاده‌اند/ السنوار نبرد میدانی را اداره می‌کند

قالیباف یک پله سقوط کرد /نبویان اول شد، آقاتهرانی هشتم /آخرین نتایج انتخابات تهران

سکه 35 میلیون را زد

حمله هوایی مقاومت به مقر فرماندهی اسرائیل

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1402/12/12

حمله به رفح هیچ دستاوردی برای صهیونیست‌ها نخواهد داشت

شمارش صندوق‌های 1500 شعبه تهران | قالیباف سقوط کرد | علی مطهری و لیستش کجان؟

صدور مجوز تولید آرد ‌کامل‌ برای دو کارخانه در خوزستان

هیات‌های حماس و رژیم صهیونیستی به قاهره می‌روند

شهادت بسیجی طرح امنیت در منطقه «کورین» زاهدان + عکس

وضعیت قرمز تنفسی هوای اهواز

هدایای ارزشمندی که از ایران به یاسمین مقبلی در فضا رسید

چین یک ماهواره ارتباطی را به فضا پرتاب کرد

برخی از فضای گل آلود مالیاتی گذشته نفع می‌برند

تولید نفت اوپک در فوریه 2024 افزایش یافت

منتخب مردم شادگان در مجلس دوازدهم مشخص شد

چهار بازیکن خارجی استقلال هم قیمت یک بازیکن!

افت نمره آزادی اقتصادی در ایران

تشخیص ماهیت 43 هزار تن محصول صادراتی در خرمشهر

برگزاری انتخابات خوزستان در سلامت کامل

افزایش 40 درصدی بودجه شهرداری اهواز

آمار غیررسمی اولیه انتخابات مجلس از 700 صندوق تهران

سامانه بارشی جدید در راه خوزستان

نتایج غیررسمی انتخابات در تهران اعلام شد + اسامی نمایندگان

منتخب مردم شادگان و ایذه در مجلس دوازدهم مشخص شد

حمله پهپادی حزب‌الله به مرکز فرماندهی رژیم صهیونیستی

مقاومت فلسطین پهپاد هرمس 900 رژیم اسرائیل را سرنگون کرد

منتخب حوزه انتخابیه شوش و کرخه مشخص شد

آمار غیررسمی از نتایج انتخابات تهران/ نبویان و رسایی پیشتاز شدند/ قالیباف عقب افتاد

نتایج انتخابات 1402 مجلس در استان خوزستان + جزئیات

سرنگونی پهپاد هرمس رژیم اسرائیل در شمال غزه با موشک مقاومت

صدور 2 مجوز استاندارد آرد کامل در خوزستان

مردم دزفول منتخب خود در مجلس را شناختند

شرکت توسعه نیشکر پیشگام در تولید خوراک دام با بقایای نیشکر

نتایج انتخابات در خوزستان اعلام شد