پیام خوزستان

آخرين مطالب

برای تبیین به واژه‌سازی، ادبیات و گفتمان نیاز داریم اجتماعی

برای تبیین به واژه‌سازی، ادبیات و گفتمان نیاز داریم
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - معاون تبیین و گفتمان سازی سازمان بسیج تاکید کرد: برای تبیین به واژه‌سازی، ادبیات و گفتمان نیاز داریم تا بتوانیم با شالوده شکنی‌های جدید این گفتمان‌ها و ادبیات را تولید کنیم.
به گزارش ایسنا، حسین عبداللهی‌فر معاون تبیین و گفتمان‌سازی سازمان بسیج: با تاکید بر این که مقاومت راهبرد اصلی در مقابل هر نوع دشمن و تهدیدی است، گفت: حضرت امام (ره) به عنوان بنیانگذار نظام اسلامی و معمار کبیر انقلاب معتقد بودند بدون مقاومت در مقابل دشمن چه دشمنان درونی و چه دشمنان بیرونی، چه نفس شیطان و چه جوامع و دولت‌های شیطانی امکان موفقیت وجود ندارد.
وی افزود: تجارب آن بزرگوار این بود که مقاومت به شکل فردی ممکن است یک نفر را نجات دهد اما از آنجایی که شیطان‌ها بزرگ شدند و شیطان‌های اکبر به وجود آورده‌اند و دولت‌ها شیطانی شده‌اند، مقاومت هم باید ملی شود. این درس بزرگ حضرت امام (ره) بود که به ملت ایران داد.
معاون تبیین و گفتمان‌سازی سازمان بسیج بر ضرورت توسعه مقاومت از ملی به فراملی اظهار کرد: امام معتقد بود اگر یک ملت در وانفسای هجمه استکبار جهانی، تنها باشد حذف خواهد شد. لذا راهبرد معظم له این بود که باید جبهه مقاومت شکل بگیرد و مقاومت را از سطح ملی به سطح فراملی و جهانی و منطقه‌ای سوق دادند. لذا امروز شاهد به ثمر نشستن این تفکر در جای جای دنیا هستیم و غزه قهرمان به عنوان جلوه ای از آن تفکر خودش را نشان می‌دهد.
وی افزود: این برای بشریت درس بزرگی است که همه متحدین و متفقینی که روزی در عرضی به وسعت صدها کیلومتر با هم می جنگیدند امروز همه توانشان را در یک جغرافیای محدودی به نام غزه جمع کردند اما توان شکست جبهه مقاومت، نیروی مقاومت، گروه‌های مقاومت و مردم مقاومت را ندارند. این درس بزرگ تفکر مقاومت است.
عبداللهی با بیان این که آنچه امروز در غزه رخ می دهد قطعا به عنوان یک الگو و مدل در دستور کار ملت های مختلف قرار خواهد گرفت، گفت: مردم غزه به این جمع‌بندی رسیده‌اند که بعد از سال‌ها، تنها راه نجات و پایان دادن به اشغال و رسیدن به صلح پایدار این است که استقامت و مقاومت کنند و از راهبرد انفعالی خارج شوند.
وی خاطرنشان کرد: درس بزرگ غزه امروز به مردم دنیا، به همه گروه‌ها، ملل آزادی بخش و انسان‌های مظلوم در همه جای دنیا این است که باید ایستاد و مقاومت کرد و عقب ننشست. این امروز محقق شده و ما در آینده بسیار نزدیک شاهد پیروزی و موفقیت این تفکر خواهیم بود و جهانیان یک بار دیگر متوجه خواهند شد که تفکر مقاومت، تفکر منتهی به نتیجه است و قطعا با پیروزی و موفقیت رو به رو خواهد شد. امروز غزه بهترین الگوی مقاومت برای دنیا شد.
معاون تبیین و گفتمان‌سازی سازمان بسیج اظهار کرد: همان طور که ما در دفاع مقدس در مقطعی به این جمع بندی رسیدیم که باید از لاک دفاعی بیرون بیاییم و برای عملیات برنامه ریزی کنیم، از روزی که این طراحی در دستور کار فرماندهان ما قرار گرفت ما با موفقیت‌هایی مواجه شدیم که توانستیم بخش‌های اشغال شده کشور را آزاد کنیم. امروز مردم فلسطین دنباله رو این تفکر هستند و دارند آن را اجرا می‌کنند و قطعا با موفقیت مواجه خواهند شد، اگرچه اتفاقاتی که رخ می دهد برای ما درد آور است اما قطعا این راه به نتیجه و موفقیت خواهد رسید.
وی در خصوص سازش با اسرائیل بیان کرد: تفکر سازش ابتدا شکل نگرفته بود، دشمن صهیونیستی بعد از سال‌ها مقاومت مردم فلسطین دست به مکر و فریب زد و توانست از راه حیله، دورنمایی از دولت فلسطینی محدود اما مستقل ایجاد کند و عده ای که به نوعی از مبارزه خسته شده بودند و فکر می‌کردند به نتیجه نخواهند رسید، فریب این حیله را خوردند و گرفتار سازش شدند.
عبداللهی تاکید کرد: قطعا کسانی که به فکر دنیا هستند و سلطنت چند روزه را بر آینده خودشان ترجیح می‌دهند، نمی‌توانند برنامه دراز مدتی را داشته باشند. آنها نمی‌خواهند امروزشان را قربانی فرداهایی که ناشناخته است، کنند. لذا امروز شاهدیم دولت‌هایی که امید به آینده ندارند یا دولت هایی که آینده ندارند و همچنین دولت‌هایی که فقط فعل را می‌بینند و به دنبال حفظ دولت‌شان هستند و در واقع محافظه کارند از مبارزه، مقاومت و تلاش برای آینده ناامید هستند، راه میانبری به نام سازش و کنار آمدن و تسلیم دشمن شدن را دنبال می کنند.
وی با اظهار به این که اتفاقی که در بحث سازش می بینیم موقتی، مقطعی، منتهی و منتج به شکست خواهد شد، توضیح داد: آینده حتما برای کسانی است که برنامه دراز مدت دارند و به فکر قدرت پایدار هستند و کسانی که قدرت یک روزه خودشان را ترجیح می دهند در یک روز خواهند ماند و ما در آینده ای بسیار نزدیک ان‌شاءالله بعد از پیروزی مردم غزه، شاهد گرایش افکار عمومی و مردم این کشورها به سمت تفکر و راهبرد مقاومت و استقلال واقعی خواهیم بود.
معاون تبیین و گفتمان سازی سازمان بسیج جهاد تبیین را تنها راهی برشمرد که می تواند امروز مردم دنیا و افکار عمومی چه در منطقه و چه در جهان را از جهلی که رسانه‌های وابسته به استکبار ایجاد می‌کنند تا صحنه واقعی غزه و فلسطین را وارونه جلوه دهند، نجات دهد و افزود: ما باید تبیین و روشنگری کنیم و واقعیت‌ها را بیان کنیم. همچنین اجازه ندهیم افکار عمومی مغلوب این حیله رسانه های بیگانه قرار بگیرد. گاها عده‌ای فکر می کنند تبیین یعنی صحبت کردن و به زبان راندن در حالی که این گونه نیست. یک تندیس، نقاشی، رمان، فیلم و یا عکس می‌تواند هنر تبیینی به اندازه یک کتاب و حتی شاید ماندگاری بیشتری را داشته باشد.
عبداللهی به نقش و اثرگذاری هنر در تبیین اشاره کرد و گفت: تبیین ماندگار، صریح و منتقل کننده می‌تواند در قالب‌های هنری بیشتر خودش را نشان دهد.
وی نقطه ضعف در هنر را در بخش مفهوم‌سازی دانست و بیان کرد: تبدیل کنش به یک مفهوم کار ساده ای نیست. مثلا در روز شنبه با صحنه‌های بسیار زیبایی که انصافا جوشان، مردمی و مبتکرانه بود، برخوردیم اما ما برای این که بتوانیم این نوع ادبیات را در جهان منتقل کنیم، عاجز هستیم و اگر بخواهیم مفهوم‌سازی آن راهپیمایی زیبا و شکوه مردمی را به جلو بکشیم هنوز مجبوریم از واژه‌های قدیمی استفاده کنیم و این عدم نوآوری سبب می‌شود مردم احساس تکراری بودن و مشابهت‌سازی با گذشته کنند.
انتهای پیام

لینک کوتاه:
https://www.payamekhuzestan.ir/Fa/News/798017/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

آغاز حرکت قطار امید آفرینی با رویداد رسانه جام امید خوزستان

سرنوشت نهایی جنگِ محور مقاومت با اسرائیل چه خواهد شد؟

4 حقیقت معنادار از جنگ غزه که نمی‌دانید

عملکرد پرفراز و نشیب حریف استقلال

ماه و سیاره زهره به یکدیگر نزدیک می‌‎شوند

چرا گروه‌های مقاومت تا الان وارد جنگ فراگیر با اسرائیل نشده‌اند؟

شصت‌وچهارمین روز طوفان الاقصی| 13 شهید در بمباران منزل مسکونی درخان‌یونس

سه مصدوم در سقوط آسانسور در دزفول

حادثه مرگبار غرق شدگی در شهرستان رامهرمز

خوزستان میزبان 14 شهید گمنام دفاع مقدس است

مردم مهریز یکشنبه میزبان شهید گمنام هستند

جبهه واحد رسانه ای در خوزستان تشکیل میشود

رژیم صهیونیستی کشته شدن دو نظامی دیگر خود در غزه را تأیید کرد

حجاب برخی مردان زننده است و همه باید حجاب اسلامی را رعایت کنند

عکس زیرخاکی از حضور فردین در ورزشگاه آزادی بعداز انقلاب

آئین تجلیل از خانواده شهید غلامرضا درویش قلی در بهبهان

تنها راه آزادی فلسطین رجوع به الله و جهاد فی سبیل الله است

رحمتی: پرسپولیس و سپاهان از لحاظ بازیکن و بودجه از ما بالاتر بودند و سابقه زیادی در لیگ قهرمانان آسیا داشتند

مقاومت تا توقف جنایات صهیونیست‌ها و رفع کامل اشغال فلسطین ادامه خواهد یافت

قهرمانی اسکواش باز خوزستان در مسابقات بین المللی یزد

خوزستان میزبان لیگ برتر گلف

حماس: تلاش برای آزادی اسیر صهیونیستی را ناکام گذاشتیم

کشته و زخمی شدن ده‌ها نظامی صهیونیست در غزه

اسرائیل به هلاکت دو تن از افسرانش اذعان کرد

مقاومت عراق مسئولیت حمله موشکی به پایگاه آمریکایی کونیکو در سوریه را برعهده گرفت

ببینید | تل آویو در آتش می‌سوزد، قدس آزاد خواهد شد

حزب الله شهادت سه تن از اعضای خود را تأیید کرد

هنیه: مقاومت تا توقف جنایات صهیونیست‌ها و رفع کامل اشغال فلسطین ادامه خواهد یافت

حملات جدید حزب الله لبنان به مواضع صهیونیستی

گزیده‌های نفتی هفته

گردشگری مقاومت ،رویکرد چهارمین سالگرد حاج قاسم

حمله مجدد به پایگاه «عین الاسد» آمریکا در عراق / 4 پایگاه آمریکا هدف قرار گرفت

حمله به 4 پایگاه آمریکا در سوریه

رقابت صدرنشین لیگ برتر فوتبال در اهواز

برگزاری چهارمین کارگاه آموزشی توانمندسازی قاریان قرآن کریم رده‌های نیروی زمینی سپاه در اهواز

صدور احکام استخدامی 4 هزار معلم جدید در خوزستان

یک کشته و یک مصدوم در دو حادثه در خوزستان

گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان و اسماعیل هنیه

تصاویری از سامانه‌های موشکی مقاومت فلسطین برای حمله به تل آویو

بهره مندی بیش از 95 درصدی مسجدسلیمان از نعمت گاز طبیعی

بهره مندی بیش از 95 درصد مسجدسلیمان از نعمت گاز طبیعی

نکونام: شناخت کافی از تیم فولاد داریم/ امیدوارم پیروز شویم

ادامه صدرنشینی امیدیه در پایان هفته پنجم لیگ برتر واترپلو ایران

امام جمعه ماکو:بسیج مقاوم سازی حداکثری در مقابل تهدیدهاست

حق سنوات سال 1402 چقدر است؟

سیاست دولت سیزدهم بهبود وضعیت سفره مردم است

باید تصویر درستی از دین اسلام در جهان ارائه دهیم

نکونام: بعد از بازی فولاد و پرسپولیس پیش‌بینی می‌کردم چه اتفاقاتی می‌افتد/ خوشحالم مربیان لالیگایی در فوتبال ایران هستند

شناسایی 500 بیمار جدید دیابت در دزفول

شهری پیشرفت می‌کند که مردمش متحد و منسجم باشند