پیام خوزستان

آخرين مطالب

شهر گزارش می‌دهد؛

مدیران شهری مناطق شمالی تهران از تازه‌ترین تمهیدات برای جلوگیری از مشکلات ناشی از باران می‌گویند شهرداری تهران

مدیران شهری مناطق شمالی تهران از تازه‌ترین تمهیدات برای جلوگیری از مشکلات ناشی از باران می‌گویند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - مدیران شهری مناطق شمالی پایتخت، آخرین اقدامات برای جلوگیری از مشکلات احتمالی ناشی از بارش‌های امروز در معابر این مناطق را تشریح کردند.

به گزارش خبرنگار شهر ، شروع بارش باران و برف در فصول پربارش در هر سال باعث انجام اقدامات، بسیج امکانات و تجهیزات و پیش بینی تمهیدات لازم از سوی مناطق 22گانه شهرداری تهران در حوزه خدمات شهری به منظور جلوگیری از مشکل در تردد شهروندان در معابر می شود.
از آنجا که سازمان هواشناسی اعلام کرده که از ساعات بعد از ظهر امروز - دوشنبه 29 آبان 1402- بارش باران و بعضا برف را در تهران خواهیم داشت؛ میزان آمادگی و پیش بینی تمهیدات لازم را از مدیران شهری در مناطق شمالی تهران جویا شدیم که در گزارش زیر می خوانید؛
هزینه 22 میلیارد تومانی برای رفع نقاط آبگیر منطقه یک
سید مهدی صباغ شهردار منطقه یک در گفت و گو با خبرنگار شهر، با بیان اینکه امسال با توجه به اقدامات و پیش بینی های انجام شده در زمینه رفع آبگیر معابر و تمرکز بر روی این نقاط در سطح محدوده منطقه یک، 22 میلیارد تومان جهت ساماندهی محل های آبگیر هزینه شد و طی آن 83 نقطه رفع آبگرفتگی شد، اظهار کرد: تجهیز یک سایت برف‌روبی اصلی و 12 سایت برف‌روبی فرعی در سطح منطقه یک، طراحی، جانمایی و احداث بیش از 50 سازه مسقف مخصوص دپوی شن مخصوص در سطح نواحی و تجهیز سایت های برفروبی، معابر اصلی و ایستگاه های مترو به بیش از 500 هزار کیسه شن مخصوص از جمله اقدامات در حال انجام است.
وی تصریح کرد: نگهداشت شهر با نگاه ویژه بر کنترل انهار و نظارت مستمر بر عملیات لایروبی و رفع آبگرفتگی های سطح محدوده منطقه و همچنین خدمات رسانی به شهروندان با اجرای سناریوهای بارش برف و باران و تدوین طرح های ویژه نگهداشت نیز در حال انجام است.
پیش‌بینی نیروی انسانی، تجهیزات و ماشین‌آلات به منظور اقدامات پیشگیرانه در بحث بارش‌ها در منطقه 2
علی اصغر طاهری معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 2 در گفت و گو با خبرنگار شهر با بیان این مطلب که ستاد برف روبی شهرداری این منطقه با پیش بینی امکانات، تجهیزات و جانمایی آنها در معابر شهری آماده مدیریت بارش ها است، اظهار کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه، سایت برف روبی منطقه با استقرار ماشین آلات سبک و سنگین و شارژ مخازن دپوی شن و نمک تجهیز و 9 ایستگاه در نواحی، 6 ایستگاه بزرگراهی و یک سایت مرکزی آماده خدمات رسانی شده است.
وی افزود: به منظور خدمت رسانی بهینه در زمان بارش های زمستانی، 25 سایت محله ای نیز تعبیه شده است که این سایت ها قابلیت دپوی 2 هزار کیسه شن مخصوص را دارد. همچنین توزیع و جانمایی 700مخزن و نیز انباشت و دپوی 100هزار کیسه شن مخصوص در داخل مخازن در معابر و گذرگاه های اصلی و فرعی منطقه از اقدامات اجرایی است.

پیام خوزستان


طاهری با اشاره به اینکه ستاد برف‌روبی منطقه 2 در نواحی، آماده خدمت رسانی هستند و این آمادگی تا 15 اسفند ماه ادامه دارد، افزود: نیروی انسانی، تجهیزات و ماشین آلات کافی به منظور اقدامات پیشگیرانه و نظارت بر فضاهای آسیب پذیر شهری در هنگام بارش ها پیش بینی شده است. 
انجام اقدامات لازم درخصوص استقرار کارگران و ماشین آلات و لایروبی و کنترل انهار منطقه 3
حسین سیگارودی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 3 در خصوص آمادگی این منطقه برای بارش های امروز به خبرنگار شهر گفت: با توجه به قرارگرفتن در آستانه فصل بارش اقدامات و هماهنگی های لازم درخصوص استقرار کارگران و ماشین آلات و تجهیزات، بررسی وضعیت کانال ها و مسیل ها، لایروبی و کنترل انهار روباز و روبسته و تخلیه حوضچه های زباله گیر پیش بینی و انجام گرفته است.
وی افزود: در همین راستا تمامی عوامل حوزه خدمات شهری و گروه های 137 به حالت آماده باش درآمده و در نقاط مختلف و با تجهیزات انفرادی کامل حضور دارند تا درصورت بروز مشکل نسبت به رفع آن اقدام نمایند.
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 3 ادامه داد: گروه های فضای سبز نیز با تجهیزات موردنیاز از قبیل اره برقی و... در محل های از پیش تعیین شده مستقر شده اند تا درصورت وزش باد سنگین و بروز مشکل وارد عمل شوند. به همین منظور 76 نفر نیروی انسانی، 28 دستگاه خاور، 2دستگاه لودر، 8 دستگاه بابکت، 5دستگاه کامیون تیغه دار ، 11 دستگاه نمک پاش مکانیزه و 18 دستگاه کامیون جهت آمادگی در فصل بارش پیش بینی شده اند. علاوه براین خودروهای شهربان و معبربان نیز درمواقع ضروری آماده خدمت رسانی هستند.
آمادگی کامل منطقه 4 درخصوص هشدارهای کاهش دما و بارندگی‌های احتمالی
علی اصغر کمالی زاده شهردار منطقه 4 نیز در گفت و گو با خبرنگار شهر از اقدامات پیشگیرانه و مدبرانه این منطقه درخصوص احتمالی بارندگی و کاهش دما در ساعات آینده خبر داد و گفت: طبق نظریه هواشناسی از ساعات آینده امروز کاهش محسوس دمای قابل ملاحظه ای در سطح استان و یخبندان شبانه سطح زمین در دامنه‌ها و ارتفاعات شمالی پیش‌بینی می‌شود. در این راستا تمهیدات ضروری انجام شد تا برای تردد شهروندان و خودروها مشکلی پیش نیاید.
وی عنوان کرد: البته عملیات پیشگیری از آبگرفتگی های احتمالی در زمان بارش از پایان فصل تابستان در این منطقه آغاز و در این اقدام جوی ها، کانال ها، چاه ها و مسیل ها به طور منظم بازبینی و لایروبی و نقاطی که احتمال حادثه خیز بودنشان بیشتر بود، رصد شد.
کمالی زاده با اشاره به اقدامات انجام گرفته در این عملیات ادامه داد: با تجهیز یک سایت اصلی برف روبی به عنوان پشتیبان در بلوار شهید باباییان خیابان پیشوا و 8 سایت فرعی در نواحی 9گانه و رصد لحظه به لحظه معابر و محلات قبل و حین بارش، امیدواریم همچون بارش های گذشته مشکلی در منطقه پیش نیاید.
شهردار منطقه 4 با اشاره به تجهیزات زمستانه در این عملیات بیان کرد: در این آماده باش، 5 دستگاه نمک پاش مکانیزه غلتان از سازمان پسماند و شارژ 1700 تن شن در سایت اصلی و 700 تن نمک تخلیه شده در نواحی بالادستی (3-7-8-9) هر کدام 25 تن و در مجموع 100 تن شن و نمک توزیع شده است.
آماده باش نیروهای خدمات شهری منطقه 5 در نواحی 7گانه این منطقه
مهدی احمدمهرابی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 5 نیز درباره تمهیدات این منقه برای بارش‌های امروز به خبرنگار شهر گفت: پیرو هشدار شماره سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان تهران، نسبت به رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید گاهی خیلی شدید، کاهش محسوس دما، مناطق مستعد بارش تگرگ، نقاط سردسیر و ارتفاعات، مه، بارش برف و کولاک و احتمال آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب و رخداد سیلاب بر اثر بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها، شهرداری منطقه 5 به حالت آماده باش کامل درآمده است.
وی افزود: تمام نیروهای خدمات شهری در منطقه و نواحی هفت گانه در حالت آماده باش هستند و در نقاط احتمال وقوع سیلاب و روان آب ها و مسیرهای که احتمال گرفتگی، مستقر هستند.

پیام خوزستان


وی در ادامه تصریح کرد: از شهروندان تقاضا می شود، از عصر دوشنبه به تاریخ 1402/08/29 لغایت روز سه‌شنبه به تاریخ 1402/08/30، نسبت به تردد و توقف در کنار رودخانه ها، رود دره، کانال و مسیل هایی از جمله رود دره فرحزاد، کانال شهید باکری، کانال میان رود، رود کن، دره زر نو و حصارک خودداری کنند.
احمد مهرابی در پایان خاطرنشان کرد: عوامل خدمات شهری منطقه 5، ضمن نظارت و بازدید مستمر از انهار، مسیل‌ها، کانال‌های روباز و روبسته، رود دره‌ها به منظور انجام لایروبی مناسب، آمادگی لازم را نیز به منظور استقرار نیرو، تجهیزات و ماشین‌آلات در نقاط حساس و مستعد آبگرفتگی دارند.
انتهای پیام /

لینک کوتاه:
https://www.payamekhuzestan.ir/Fa/News/797437/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

سرنوشت نهایی جنگِ محور مقاومت با اسرائیل چه خواهد شد؟

4 حقیقت معنادار از جنگ غزه که نمی‌دانید

عملکرد پرفراز و نشیب حریف استقلال

ماه و سیاره زهره به یکدیگر نزدیک می‌‎شوند

چرا گروه‌های مقاومت تا الان وارد جنگ فراگیر با اسرائیل نشده‌اند؟

شصت‌وچهارمین روز طوفان الاقصی| 13 شهید در بمباران منزل مسکونی درخان‌یونس

سه مصدوم در سقوط آسانسور در دزفول

حادثه مرگبار غرق شدگی در شهرستان رامهرمز

خوزستان میزبان 14 شهید گمنام دفاع مقدس است

مردم مهریز یکشنبه میزبان شهید گمنام هستند

جبهه واحد رسانه ای در خوزستان تشکیل میشود

رژیم صهیونیستی کشته شدن دو نظامی دیگر خود در غزه را تأیید کرد

حجاب برخی مردان زننده است و همه باید حجاب اسلامی را رعایت کنند

عکس زیرخاکی از حضور فردین در ورزشگاه آزادی بعداز انقلاب

آئین تجلیل از خانواده شهید غلامرضا درویش قلی در بهبهان

تنها راه آزادی فلسطین رجوع به الله و جهاد فی سبیل الله است

رحمتی: پرسپولیس و سپاهان از لحاظ بازیکن و بودجه از ما بالاتر بودند و سابقه زیادی در لیگ قهرمانان آسیا داشتند

مقاومت تا توقف جنایات صهیونیست‌ها و رفع کامل اشغال فلسطین ادامه خواهد یافت

قهرمانی اسکواش باز خوزستان در مسابقات بین المللی یزد

خوزستان میزبان لیگ برتر گلف

حماس: تلاش برای آزادی اسیر صهیونیستی را ناکام گذاشتیم

کشته و زخمی شدن ده‌ها نظامی صهیونیست در غزه

اسرائیل به هلاکت دو تن از افسرانش اذعان کرد

مقاومت عراق مسئولیت حمله موشکی به پایگاه آمریکایی کونیکو در سوریه را برعهده گرفت

ببینید | تل آویو در آتش می‌سوزد، قدس آزاد خواهد شد

حزب الله شهادت سه تن از اعضای خود را تأیید کرد

هنیه: مقاومت تا توقف جنایات صهیونیست‌ها و رفع کامل اشغال فلسطین ادامه خواهد یافت

حملات جدید حزب الله لبنان به مواضع صهیونیستی

گزیده‌های نفتی هفته

گردشگری مقاومت ،رویکرد چهارمین سالگرد حاج قاسم

حمله مجدد به پایگاه «عین الاسد» آمریکا در عراق / 4 پایگاه آمریکا هدف قرار گرفت

حمله به 4 پایگاه آمریکا در سوریه

رقابت صدرنشین لیگ برتر فوتبال در اهواز

برگزاری چهارمین کارگاه آموزشی توانمندسازی قاریان قرآن کریم رده‌های نیروی زمینی سپاه در اهواز

صدور احکام استخدامی 4 هزار معلم جدید در خوزستان

یک کشته و یک مصدوم در دو حادثه در خوزستان

گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان و اسماعیل هنیه

تصاویری از سامانه‌های موشکی مقاومت فلسطین برای حمله به تل آویو

بهره مندی بیش از 95 درصدی مسجدسلیمان از نعمت گاز طبیعی

بهره مندی بیش از 95 درصد مسجدسلیمان از نعمت گاز طبیعی

نکونام: شناخت کافی از تیم فولاد داریم/ امیدوارم پیروز شویم

ادامه صدرنشینی امیدیه در پایان هفته پنجم لیگ برتر واترپلو ایران

امام جمعه ماکو:بسیج مقاوم سازی حداکثری در مقابل تهدیدهاست

حق سنوات سال 1402 چقدر است؟

سیاست دولت سیزدهم بهبود وضعیت سفره مردم است

باید تصویر درستی از دین اسلام در جهان ارائه دهیم

نکونام: بعد از بازی فولاد و پرسپولیس پیش‌بینی می‌کردم چه اتفاقاتی می‌افتد/ خوشحالم مربیان لالیگایی در فوتبال ایران هستند

شناسایی 500 بیمار جدید دیابت در دزفول

شهری پیشرفت می‌کند که مردمش متحد و منسجم باشند

یحیی برانکو را انتخاب کرد/ «وار» خجالت‌آور در آبادان!