پیام خوزستان

آخرين مطالب

دینداری محور اصلی زندگی انسان ها است اجتماعی

دینداری محور اصلی زندگی انسان ها است
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، امام جمعه اهل سنت قازان قایه مراوه تپه، گفت: دین محور زندگی ما است انسان مومن از دایره دین خارج نمی شود اگر اعتقاد ضعیفی داشته باشد از این دایره خارج شده و خود را به هلاکت می اندازد.
آخوند «ناصر قزل» در نماز جمعه این هفته مسجدالنبی قازان قایه مراوه تپه، اظهار کرد: ایمان همان ریسمانی است که ما را به دین وصل می کند و اگر این طناب سست و ضعیف شود انسان از دین دور می شود، کسی که خداوند را قبول دارد به قرآن و پیامبران نیز معتقد خواهد بود و ایمان کسی که به قرآن و رسولش باور نداشته باشد کامل نخواهد بود.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
به گفته وی؛ مادامی که اعمال و اذکار ما فقط برای خداوند انجام شده مورد رضایت الهی قرار خواهد گرفت در غیر این صورت انتظار اجر و ثواب از طرف خداوند نباید داشته باشیم.
امام جمعه اهل سنت قازان قایه مراوه تپه با یادآوری اینکه صدام به امید شکست دادن ایران و رسیدن سه روزه به تهران، به کشورمان حمله کرد، تصریح کرد: نیروهای بعثی خرمشهر را اشغال کرده و به شدت از آن محافظت کردند، صدام در تلویزیون عراق اعلام کرد که خرمشهر دیگر یکی از استان های عراق شده و ایرانی ها دیگر نمی توانند آنرا بازپس گیرند.
وی افزود: رزمندگان و دلاورمردان بسیجی و سپاهی ما کار غیرممکن را در فتح خرمشهر ممکن کردند و به همین خاطر امام خمینی (ره) اعلام کرد: «خرمشهر را خدا آزاد کرد».
به گفته وی؛ روایتی است که می گوید: «حب الوطن من الایمان»، دوست داشتن وطن از ایمان است و ما هم برای اظهار خوشحالی از آزادسازی خرمشهر این پاره میهن اسلامی سالروز فتح آنرا تبریک می گوییم.
آخوند قزل حجاب و عفاف را مسئله ای دینی و از ضروریات اسلامی دانست و گفت: خداوند قانون حجاب را وضع کرده است و بی حجابانی که تن به این قانون الهی نمی دهند شریعت الهی را زیرپا گذاشته و به قانون الهی بی اعتنا شده اند.
وی ادامه داد: انسان بنا به فطرت انسانی، خود را می پوشاند و برهنگی را مخالف فطرت انسانی می داند.
زندگانی فاطمه معصومه (س) الگویی برای دختران و بانوان باشد
امام جمعه اهل سنت شهر اینچه برون، گفت: زندگانی و اخلاق حضرت فاطمه معصومه (س) باید الگوی دختران و بانوان ما باشد.
آخوند «مددآقا هوشمند» در نماز جمعه مصلای شهر مرزی اینچه برون با اشاره به ولادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و روز دختر، اظهار کرد: سیره و منش این بانوی بزرگ اسلام به ویژه در مسئله عفاف و حجاب که دشمنان اسلام و کشورمان، با تبلیغات شدید در صدد ترویج بی حجابی و بی بند باری هستند الگوی خوبی است.
امام جمعه اهل سنت شهر اینچه برون با بیان اهمیت و فضیلت صلوات بر محمد مصطفی(ص)، تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) فرموده اند: «نزدیکترین افراد به من کسانی هستند که برایم صلوات زیاد می‌ فرستند، در روی زمین فرشتگانی هستند که مأموریت دارند افرادی که برای من صلوات می ‌فرستند صلواتشان را بر من برسانند و از درجه و ثواب صلوات برخوردار می شوند».
وی ادامه داد: روز جمعه روز پر یمن و پر برکتی است، در فرستادن صلوات همه وقت به ویژه در روز آدینه غافل نشویم و از فضیلت و ثواب صلوات بهره‌ مند شویم.
به گفته وی؛ استغفار درجه ای است که خداوند بر بندگانش داده است، استغفار از گناهان موجب دستیابی به سعادت و برخورداری از رزق و روزی خواهد شد.
آخوند هوشمند با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر، ابراز کرد: شجاعت و ایثارگری رزمندگان جان برکفان 8 سال دفاع مقدس در این رویداد بزرگ قابل تحسین است.
وی افزود: با توجه به اهمیتی که این اقدام بزرگ رزمندگان اسلام داشت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) درباره آزادسازی خرمشهر فرمود: «خرمشهر را خدا آزاد کرد».
دیپلماسی قوی ایرانی نگرانی دشمنان را به همراه دارد
امام جمعه اهل سنت شهر سیجوال، گفت: دیپلماسی قوی ایرانی نگرانی دشمنان و بدخواهان انقلاب و نظام اسلامی را به همراه دارد.
آخوند «یوسف ایری» در نماز جمعه این هفته مسجد جامع ابوحنیفه شهر سیجوال بندر ترکمن با اشاره به سفر موفقیت آمیز رئیس جمهور به کشور دوست و مسلمان اندونزی، اظهار کرد: این کشور پرجمعیت ترین کشور مسلمان است و برقراری زمینه های ارتباط با این کشور باید بهتر از گذشته شود.
به گفته وی؛ این کشور پرجمعیت نیازمند محصولات و تولیدات ایرانی است و با برقراری دیپلماسی قوی می توان منافع سرشاری عاید کشور کرد.
امام جمعه اهل سنت شهر سیجوال با عنوان اینکه دشمنان به دنبال ایجاد فاصله بین ملل مسلمان هستند، تصریح کرد: ضروری است با قوی تر کردن دیپلماسی ارتباط نزدیک تر و بهتری با کشورهای مسلمان که قرابت و نزدیکی زیادی با ایران دارند ایجاد کنیم.
وی ادامه داد: از ظرفیت هایی که برخی از کشورهای اسلامی دارند غفلت نکنیم، برقراری ارتباط نزدیک با کشورهای اسلامی نیازمند فعال شدن حوزه دیپلماسی کشور است و هر گونه کوتاهی در این زمینه به ضرر کشور خواهد بود.
به گفته وی؛ ارتباط با عربستان و مصر به نفع ایران و این کشورهای اسلامی خواهد بود و قطعا نگرانی نظام سلطه را به دنبال خواهد داشت که نمی خواهند هیچ وقت ملل مسلمان ارتباط نزدیکی با هم داشته باشند تا نیات شوم خودشان را عملی کنند.
بانوان مسلمان در رعایت حجاب کوشا باشند
خطیب جمعه اهل سنت شهر آق قلا، گفت: بانوان مسلمان در رعایت عفاف و حجاب کوشا بوده و با جدیت درباره این مسئله در خانواده و جامعه برخورد کنند.
آخوند «آق محمد طعنه» در نماز جمعه این هفته مسجد جامع مصلحی شهر آق قلا با اشاره به اهمیت مسئله حجاب و پاکدامنی از نظر اسلام و قرآن، اظهار کرد: متأسفانه بسیاری از زنان مسلمان می دانند که حجاب و عفاف قانون خداوندی است؛ ولی اهتمام و جدیت لازم را در رعایت آن ندارند.
به گفته وی؛ رعایت حجاب و عفاف مختص زنان امت اسلامی نبوده؛ بلکه مردان نیز در انجام این امر مهم اسلامی و قرآنی اهتمام لازم را داشته باشند.
خطیب جمعه اهل سنت شهر آق قلا، خاطر نشان کرد: قانون حجاب را خداوند وضع کرده است و علما، روحانیون، مسئولان و همه مردم وظیفه دارند که این قانونی که از سوی خداوند متعال برای جامعه انسانی وضع شده را به خوبی اجرا کنند.
وی ادامه داد: اگر کوتاهی در این امر مهم صورت گیرد متوجه همه مردم به ویژه مسئولان خواهد شد.
انسان های صالح نزد خداوند اجر و قرب دارند
خطیب جمعه اهل سنت شهر گرگان، گفت: انسان هایی که عملگرا بوده و اعمال صالح انجام می دهند نزد خداوند دارای اجر و قرب هستند.
آخوند «فرهاد مهربخش» در نماز جمعه این هفته مسجد جامع ابوحنیفه شهر گرگان، اظهار کرد: انسان باید از نیش زبان و آزاردادن دیگران از این طریق خودداری کرده و قلب خویش را صیقل داده و از چرکین شدن آن جلوگیری کند.
به گفته وی؛ زبان و قلب از مهمترین اعضای انسان هستند که می توانند انسان را بهترین انسان کرده و یا در زمره گناهکارترین انسان ها قرار دهد.
خطیب جمعه اهل سنت شهر گرگان با اشاره به زندگی لقمان حکیم، اظهار کرد: این فرد که هیچ امتیازی به لحاظ ظاهری و مادی نداشت؛ ولی با علم و دانشی که آموخته بود جزو بهترین انسان ها قرار گرفت.
وی افزود: لقمان حکیم پندها و اندرزهایی برای فرزندان خویش داشته و آنها را در ثابت قدم ماندن در مسیر الهی توصیه کرده است.
به گفته وی؛ با توجه به عزیز و محترم بودن لقمان حکیم در نزد خداوند، پیامبر بزرگوار اسلام (ص) نیز بسیار از این شخصیت در نزد اصحاب خویش به خوبی یاد کرده است.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.payamekhuzestan.ir/Fa/News/733978/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

کشف محموله مهمات توسط قرارگاه منطقه‌ای کربلا

رونمایی از ترکیب تیم ملی مقابل شاگردان رضا عنایتی

آمریکا در هراس و ناباوری از رونمایی موشک مافوق صوت ایران

روستاهای حاشیه سد گتوند خوزستان زیر آب رفتند (+عکس و فیلم)

زمان ادغام شماره‌ سازمان‌های امدادی؛ شماره جدید چند رقمی است؟

لغو مجوز پروازهای تهران _ اهواز شرکت زاگرس

هسته‌های مقاومت در مساجد شکل می‌گیرند

پیشرفت فیزیکی بیش از 83 درصدی واحد فولادسازی شادگان

مجوز پرواز 5 ایرلاین دیگر هم باطل شد

مجوز پرواز 5 ایرلاین باطل شد

عصرانه خبری شهرهای ایران در 17 خردادماه

ترویج مفاهیم پسماند در شهرک‌های مسکونی منطقه 2

مبارزه با کنه تارتن خرما در نخلستان‌های خوزستان آغاز شد

مصرف شبکه برق خوزستان وارد کانال 8 هزار مگا وات شد

خط‌آهن 100 درصد ایرانی آماده افتتاح شد

لغو مجوز پروازهای تهران_ اهواز شرکت زاگرس

مجوز پرواز 5 ایرلاین دیگر هم ابطال شد

پدر شهید سید صفدر تقوی‌خصال آسمانی شد

فعالیت با ظرفیت اسمی، نیازمند راه‌اندازی فولادسازی است

صرف بیش از 600 تن آسفالت در پاسخگویی به پیام های 137 و نگهداشت شهر در منطقه 19 ️

گام‌های مدیریت شهری منطقه 5 در راستای حفظ محیط زیست

آغاز فعالیت دوباره مجموعه ورزشی ایمانی در منطقه 8 از ابتدای تیرماه/ مجموعه ورزشی الزهرا (س) همچنان در اختیار سازمان بحران است

شاهکار و هنر دوره هخامنشی و ساسانی اینجاست

مصرف شبکه برق خوزستان وارد کانال هشت هزار مگا وات شد

معرفی امام جمعه جدید مینو شهر

هوای 4 شهر خوزستان ناسالم برای گروه‌های حساس

معارفه امام جمعه جدید مینوشهر

ممنوعیت کشت شلتوک در حوضه آبی کرخه

وقوع حادثه آتش سوزی در یکی از پاساژهای اهواز

پیست دوچرخه سواری Bmx منطقه11 آماده شد

منطقه 19 نیازمند باز آفرینی به صورت خاص و ویژه است

ارائه 1900 خدمت درمانی به زائران حرم امام (ره) در درمانگاه موقت شرکت شهر سالم

دوچرخه‌سواری فعالان محیط زیست و برپایی میزهای خدمت در بوستان بزرگ ولایت

ناسالم بودن هوای چهار شهر خوزستان برای گروه‌های حساس

افزایش ظرفیت انتقال بار خطوط فوق توزیع برق کلانشهر اهواز

امکان پاسخ به سوالات مادران باردار از طریق سامانه

کارگر کارخانه فخرِ ایران، فاتح خرمشهر شد

هوای 5 شهر خوزستان در وضعیت نارنجی

پیش‌بینی افزایش رطوبت و شرجی در خوزستان

ساعت کاری کارمندان ستادی دولت 6 تا 14:45 شد

هیچ درختی در خیابان جردن قطع نشده است/ سقوط 14 اصله درخت در سال 1400 بر اثر پوسیدگی ریشه در این محدوده

تغییر ائمه جمعه 3 شهر خوزستان

شناخت شبکه‌های تضمینی قاچاق در خارج از مرزها ضروری است

کشف 3 محموله تریاک در خوزستان

کنترل آتش سوزی در پاساژ نظامی اهواز

هوای چهار شهر برای گروه‌های حساس ناسالم شد

تشکیل قرارگاه جهادی مسکن در خوزستان

اجرای ویژه برنامه‌های هفته بدون دخانیات در منطقه 7

بازدید عضو شورای شهر تهران از پروژه های برج میلاد

اجرای عملیات ایمن سازی و ساماندهی ترافیکی درتقاطع بلوار مرزداران- سپهر