پیام خوزستان

آخرين مطالب

دولت به‌دنبال بازگرداندن آموزش و پرورش به مسیر اصلی است اجتماعی

دولت به‌دنبال بازگرداندن آموزش و پرورش به مسیر اصلی است
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در اجلاس سالانه مسئولان کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان و جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه، گرامیداشت ایام مهم و تاریخ ساز را حائز اهمیت دانست و گفت: روز‌های سوم و پانزدهم خرداد از جمله ایام سرنوشت ساز در تاریخ انقلاب اسلامی و ملت ایران است و نتایج و برکات یادآوری و گرامیداشت این ایام الله به حدی است که خداوند حکیم می‌فرماید: «و ذکّرهم بایّام الله انّ فی ذلک لآیاتٍ لکلِ صبارٍ شکورٍ»
حسینی با بیان اینکه با عملیات بیت المقدس سرنوشت جنگ تغییر کرد و غرب و شرق متوجه شدند که نمی‌توانند ملت ایران را شکست دهند، در خصوص دلایل یادآوری وقایع مهم تاریخی و ارتباط آن با شرایط امروز کشور اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس پس از عزل بنی‌صدر، بین مسئولان کشور همدلی و همگرایی حاصل شد و ارتش و سپاه هم افزا شده و دست شهید صیاد شیرازی و سردار محسن رضایی در دست هم قرار گرفت و با اخلاص، ایمان و مجاهدت شبانه روزی رزمندگان آمیخته شد، پیروزی‌های بزرگی رقم خورد و شرایط به نفع ملت ایران تغییر کرد.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
وی گفت: امروز هم با همان انسجام و استحکام می‌توان بر مشکلات غلبه کرد و گرنه اختلاف، دوگانگی، ضعف، سستی و کاستی نتیجه‌ای جز شکست ندارد، همچنان که در دوران بنی‌صدر به خاطره وجود اختلافات و تشتت شاهد عقب نشینی و ناکامی در جنگ بودیم.
معاون رئیس جمهور در ادامه با گرامی‌داشت یاد و خاطره فرماندهان دوران دفاع مقدس به ویژه حاج قاسم سلیمانی، خاطراتی از رشادت‌های سردار دل‌ها در عملیات بیت المقدس بیان کرد و افزود: عملیات آزادسازی خرمشهر با پیچیدگی و سختی‌های فراوانی مواجه بود، ایثار، فداکاری، جانفشانی و طراحی‌های دقیقی صورت گرفت تا این فتح بزرگ تحقق یابد.
وی اضافه کرد: صدام با موانع مستحکمی که در خرمشهر ایجاد کرده بود، با اطمینان از خرمشهر بعنوان دژ تسخیرناپذیر یاد می‌کرد و رسانه‌های غربی به ویژه انگلیس و آمریکا بهت زده و ناباورانه در آغاز آزادسازی خرمشهر سکوت کرده بودند و روز‌های بعد با تلخی به شکست صدام اذعان کردند، این رسانه‌ها قبل از عملیات با شگرد‌های جنگ روانی و مذبوحانه تلاش می‌کردند، آزادسازی خرمشهر را غیرممکن جلوه دهند، اما رزمندگان اسلام با ایمان، توکل به امداد الهی و روحیه شهادت طلبی توانستند این پیروزی افتخارآفرین و تاریخی را رقم بزنند.
حسینی با اشاره به نقش بختیار، سلطنت طلب‌ها و مدعیان ملی گرایی در حمایت از صدام خاطر نشان کرد: برخی از کسانی که به دروغ دم از ملی گرایی و وطن دوستی می‌زنند، صدام را برای جنگ و حمله به ایران تشویق و ترغیب کردند، اسناد خیانت این سیاست‌بازان شیاد و وطن‌فروش موجود است و اخیرا بخشی از آن‌ها در مستند «دلیل آفتاب» ارائه شده است که آشکار کننده ماهیت پلید معاندان انقلاب اسلامی است.
معاون رئیس جمهور در امور مجلس با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه خرمشهر‌ها در پیش است، اظهار داشت: صحنه نبرد در دوران دفاع مقدس با همه سختی ها، عرصه نظامی بود و صف آرایی‌ها کاملا مشخص بود، اما امروز با جنگ ترکیبی اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، شناختی، رسانه‌ای و سایبری مواجه هستیم که شرایط آن بسیار پیچیده‌تر و حساس‌تر از نبرد نظامی است.
وی افزود: ضرورت دارد افراد نخبه و فرهیخته وارد صحنه شده و نیروی انسانی مورد نیاز کشور را برای مواجهه با این کارزار بی‌امان تربیت کنند همچنان که معلمان و فرهنگیان در دوران دفاع مقدس، میلیون‌ها دانش آموز را تربیت کردند که برای دفاع از عزت و کرامت ملت ایران در مقابل دشمنان سینه سپر کردند و 36 هزار دانش‌آموز در این جهاد مقدس به شهادت رسیدند.
معاون رئیس‌جمهور گفت: امروز هم به مانند دوران دفاع نیازمند روحیه‌ی گذشت، ایثار، فداکاری، سخت کوشی و مجاهدت شبانه روزی هستیم تا شرایط به نفع مردم تغییر یابد و دشمن کینه‌توز شکست بخورد.
حسینی افزود: متاسفانه در دهه‌های گذشته در مقاطعی کسانی در راس امور اجرایی قرار گرفتند که اعتقاد چندانی به اندیشه‌ی والای امام خمینی و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی نداشتند و مثل زمان بنی صدر موجب تشدید اختلاف و دوگانگی در کشور شدند و در نگاه خوشبینانه، باید گفت که ناآگاهانه در زمین دشمن بازی کردند که اقدامات و تصمیمات آن‌ها آسیب‌های زیادی به کشور در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی اقتصادی و سیاست خارجی زد.
وی گفت: ابعاد و دامنه آن صدمات به قدری است که علیرغم مجاهدت فراوان دولت مردمی آیت الله رئیسی، هنوز شاهد مشکلات معیشتی و معضلات فرهنگی هستیم و این وضعیت می‌طلبد که همه نیرو‌های دلسوز یکپارچه بکوشند تا خدمت رسانی بیشتری به مردم صورت گیرد و بر سرعت سازندگی و پیشرفت کشور افزوده شود. 
معاون رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه متاسفانه در یک مقطعی نسبت به تعلیم و تربیت و به ویژه تربیت معلم، دانشگاه فرهنگیان و نیز امور پرورشی تعلل و کوتاهی صورت گرفت و به جای اجرای سند تحول، سند 2030 را در دستور اجرا قراردادند، گفت: اصلاح امور در آموزش و پرورش شروع شده و در برنامه دکتر صحرایی وزیر پیشنهادی نکات ارزنده‌ای مطرح شده که در صورت اجرا نتایج قابل توجهی بهمراه خواهد داشت.
معاون رئیس جمهور گفت: در دوره جدید از اولویت‌های دولت و وزیر آموزش و پرورش توجه به مقطع دبستان و پیش دبستانی است، زیرا شخصیت انسان از کودکی و خردسالی شکل می‌گیرد و در این راه، مسئولیت خطیری بر عهده اساتید دانشگاه فرهنگیان و معلمان است که آینده سازان کشور را از نظر دانش و بینش و نیز اخلاق و معنویت به گونه‌ای تربیت کنند که فرزند زمانه‌ی خویش و زمینه ساز تمدن نوین اسلامی باشند.
معاون پارلمانی رئیس جمهور در ادامه با اشاره به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در خصوص تعامل دولت و مجلس و قوای سه گانه گفت: دولت، همه ارکان نظام را همچون پیکر واحدی می‌داند که باید در کنار هم برای رفع نارسایی‌ها و مشکلات تلاش کنند و در این مسیر به سخنان بدخواهان و کسانی که منافع شخصی را بر منافع ملی ترجیح می‌دهند و در پی اختلاف افکنی هستند، اعتنا نکنند و به جای سرگرم شدن به حاشیه‌ها وظایف خطیر خود را انجام دهند. 
حسینی گفت: دولت مردمی از آغاز مسئولیت، تعامل سازنده‌ای با قوه قضائیه نمایندگان مجلس و نهاد‌های انقلاب داشته است و بر این باور است که تنها راه برون رفت از مشکلات همکاری و هم افزایی است.
معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه امیدواریم روز سه شنبه در صحن مجلس وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش واجد رای اعتماد نمایندگان شود تا این وزارت خانه عظیم به شکل بهتر و قوی‌تری مدیریت شود، گفت: وزارت آموزش و پرورش از اهمیت و حساسیت زیادی برخوردار است و وزیر با پشتوانه رای اعتماد بالای نمایندگان می‌تواند، اقدامات تحولی در این وزارتخانه را آغاز کند.
معاون رئیس جمهور در امور مجلس در ادامه با اشاره به اولویت‌های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اظهار داشت: اجرایی سازی سند تحول بنیادین با تدوین نقشه راه و راهکار‌های اجرایی درست، تحول در ساز و کار جذب آموزش و پرورش، آزمون اختصاصی تربیت معلم، جذب هیات علمی متخصص، بازسازی برنامه درسی دانشگاه فرهنگیان و بروز رسانی دوره‌های آموزشی ضمن خدمت، کارآمدسازی نظامات آموزش و پرورش ونظام ارزشیابی و عملکرد مدارس، توسعه و ارتقای هنرستانها، بهسازی و بازسازی مدارس فرسوده و ارتقای توانمندی‌های تربیتی خانواده‌ها از مهمترین برنامه‌ها و اولویت‌های دکتر صحرایی است و انتظار می‌رود اساتید و فرهنگیان این برنامه هارا مطالعه کرده و برای تحقق اجرای برنامه‌های تحولی و اصلاح رویه‌های ناصواب مشارکت نمایند.
باشگاه خبرنگاران جوان سیاسی دولت

لینک کوتاه:
https://www.payamekhuzestan.ir/Fa/News/733954/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

مراجعات و پاسخگویی به ایثارگران در سامانه دیدار ثبت شود

دانشگاه امام صادق، چرا و چگونه از مالیات معاف شد؟

لزوم لایروبی جوی آب در خیابان مولوی

از 15 شاخص استاندارد شفافیت در شورا تنها 4 مورد رعایت می‌شود

دختران و پسران دهه هشتاد و نودی خانواده معزز ایثارگران منطقه 19مهمان ویژه برنامه سفره‌های «مادرانه دو» می‌شوند

انتصاب سرپرست جدید مدیریت بازرسی شرکت بهره‌برداری مترو تهران

فعالیت دوباره سیلوی شهید آذرپیکان اهواز

موافقت برای راه‌اندازی اداره مستقل گمرک در دزفول

2 نکته درباره آزادی اسدالله اسدی؛ وقتی اپوزیسیون سرکار است! + فیلم و تصاویر

آزادی 10 تبعه لبنانی در امارات

آثار ثبت ‌ملی اهواز محرک توسعه بافت تاریخی

فوت هفت نفر بر اثر غرق‌شدگی در سواحل آبادان

اراده ها روشن، سیگارها خاموش می‌شوند

نخستین نشست شورای مدیران ارتباطی صنایع با شهردار منطقه 21

گنجایش معابر تهران برای خودرو تکمیل شده است/ شورا باید در نرخ‌گذاری تاکسی‌های اینترنتی اعمال نظر کند

گنجایش معابر تهران برای خودرو تکمیل شده است/ مجمع عمومی شرکت اتوبوسرانی امروز برگزار می‌شود

دعای خیر خانواده‌های معظم شهیدان منشاء توفیق است

آسمانی صاف در آبادان و خرمشهر

رسانه ملی مرکز ثقل محور مقاومت

آزادی 7 صیاد زندانی ایرانی در پاکستان

9 متهم در حال تعقیب در بند پلیس خرمشهر

آزادی 10 تبعه لبنانی از زندان‌های امارات

ردیابی سوسک های چوبخوار در آبادان

زمینه آزادی یک مددجو از زندان زرند فراهم شد

نجات در آخرین لحظات

شوک اجاره بها به سبد خوراک مستاجرها

راز زن خیانتکار در مسیر شلیک‌های مرگ

جانباز گرانقدر 70 درصد «مرتضی مرادی» به یاران شهیدش پیوست

افزایش 20 درصدی مبلغ یارانه ماهانه در دستور کار دولت

جاوید: بعد از 4 سال رکود، عملکرد مثبت شهردار فعلی پایتخت امید را به بدنه شهرداری و شهر برگردانده است

جاوید: بعد از 4سال رکود، عملکرد شهردار فعلی پایتخت امید را به شهرداری و شهر برگرداند/شعبانی: اگر شهرداران مناطق دچار ضعف شوند شهرداری دچار مشکل می‌شود

ابداع خواب زمستانی برای انسان ها در سفر فضایی و جراحی

مادر شهیدان والامقام «حقیقت تقی دیزج» به فرزندان شهیدش پیوست

شهادت سرباز وظیفه «محمدمهدی احمدی» توسط عوامل طالبان

آزادی هفت نفر از صیادان ایرانی در پاکستان

دستمزد پدیده فوتبال ایران در السد چندمیلیاردتومان است؟

آزادی هفت صیاد زندانی ایرانی در پاکستان

تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در استان البرز

میزان حقوق کارگران در سال 1402 تغییر خواهد کرد؟

افزایش سقف مبادلات تجاری تعاونی‌های مرزنشین خوزستان

اولین همایش ملی گردشگری جنگ در خرمشهر برگزار می‌شود

اتحاد برای آزادی فلسطین، شعار نشست بین المللی قدس

آیین اهداء تجهیزات ورزشی به ارزش 50 میلیارد ریال به اداره ورزش و جوانان بندرماهشهر برگزار شد

آئین بزرگداشت آزادسازی جنوب لبنان در ایتالیا برگزار شد

درگیری شدید بین نیروهای فلسطینی و نظامیان صهیونیست در جنوب کرانه باختری

فیلم هایی که به طرز وحشتناکی باعث مرگ انسان ها در واقعیت شدند!!

مطالعه کتاب‌های مربوط به افراد تراجنس و همجنسگرا در مدارس امریکا اجباری شد

نگاهی به تغییرات بزرگ؛ از سر تا پای نسل چهارم «خرمشهر» / مرگبارترین موشک ایرانی با سوخت هایپرگولیک و کلاهک مجهز به vernier +عکس

افتتاح 2 طرح ورزشی در روستاهای هندیجان

تحریم بسیج دانشجویی بخاطر کینه از روشنگری در جامعه دانشجویی است