پیام خوزستان

آخرين مطالب

در مراسم رونمایی از کتاب مبارزه به روایت سید احمد هوایی مطرح شد:

ما باید یک بار دیگر امام خمینی (ره) را بشناسیم شهرداری تهران

ما باید یک بار دیگر امام خمینی (ره) را بشناسیم
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - در مراسم رونمایی از کتاب مبارزه به روایت سید احمد هوایی بر این تاکید شد که ما باید یک بار دیگر امام خمینی (ره) را بشناسیم.

به گزارش شهر و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، در این مراسم که با حضور شخصیت های فرهنگی و سیاسی و خانواده مرحوم هوایی و دوستان و همرزمان ایشان برگزار شد، تنی چند از حاضران ضمن سخنانی درباره اهمیت ثبت خاطرات انقلابیون و ایثارگران انقلاب اسلامی و نقش آن در جهاد تبیین، از شخصیت و خصلت های کم نظیر مرحوم سید احمد هوایی تجلیل کردند.
از انقلاب اسلامی، گنج ها استحصال می شود
محمد حسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به عنوان یکی از مهمانان و سخنرانان برنامه ضمن بزرگداشت همزمانی دهه فجر و ماه رجب و این نشست اظهار داشت من اگرچه با مرحوم هوایی توفیق مصاحبت، همنشینی و همکاری مستقیم نداشتم، اما وقتی کتاب را خواندم دیدم خاطرات مالوف ما هم هست و در منطقه ای ایشان بوده که من هم زندگی کرده ام. موضوعاتی را هم در کتاب مورد اشاره قرار می دهد که اگر من هم بخواهم انقلاب را توصیف کنم، از همین جا وارد می شوم.
ایشان در ادامه گفتند من فکر می کنم هر یک از ماها باید بیاییم و یک عکس یادگاری در مراسم رونمایی از کتاب این بزرگوار بگیریم و بگوییم که ما هم اهل این چیزها بودیم و حضور کسی مثل من هم در این نشست می تواند به همین دلیل باشد.
وی با اشاره به کتاب "الف لام خمینی" هدایت الله بهبودی افزود ما باید وقت بگذاریم و یک بار دیگر امام را بشناسیم و وقتی این کتاب الف لام خمینی را می خوانیم، می بینیم امام چقدر از آنچه در ذهن ما بود بزرگتر است و چون این جور بود توانست امثال مرحوم هوایی را به بار بیاورد که اینگونه شیفته انقلاب و امام باشند.
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به حوادث چند ماهه اخیر اشاره کرده و گفت وقتی مضحکه این چند ماهه را دیدم که مدعی انقلاب شده بودند، شرم می کردم که بگویم آن انقلاب چه بود و این جریانات چیست! اینکه کسانی که برای خودشان هم اعتباری قائل نیستند، می خواهند نقش رهبری داشته باشند و تصویر مضحک این بود که سران مجاهدین خلق که زمانی لباس مبارزه به تن داشتند اما امروز با کراوات می روند و با نمایندگان مجلس آمریکا عکس می گیرند و آنقدر حقیر هستند که افتخارشان این است که جایی دیده شوند اما در مقابل، امام در چنته اش سید احمد هوایی بود و آدم خجالت می کشد که این ها را با هم مقایسه کند، لذا انقلاب اسلامی خیلی بزرگ است و نمی شود با آن بازی کرد و از این انقلاب گنج ها استحصال می شود و حیف است که جوانان ما که شیفته حقیقت هستند، در معرض این حقایق قرار نگیرند و ارزش کتاب هایی از این قبیل این است که اگر نسل کنونی این کتاب ها را بخوانند، خجالت می کشند بگویند که ما هم انسان هستیم و این انسان است که همه هستی خود را حاضر است برای آرمان فدا کند.
وظیفه ما این است که راویان صادق و صالح انقلاب و جامعه باشیم
از دیگر سخنرانان مراسم قاسم تبریزی، پژوهشگر و تاریخ نگار معاصر بود که با اشاره به اهمیت ثبت تاریخ شفاهی گفت تاریخ، هویت و شناسنامه جامعه است و گنجینه و پیشینه و ثروت سرشار جامعه ای که تاریخ خود را نداند آن را تکرار می کند، چون کودکی که فاقد حافظه است، خاصه که دشمنانی در کمینند تا تاریخ ما را تحریف کنند.
وی با اشاره به اینکه نخستین منابع تاریخی ما را غربی ها نوشتند، اظهار داشت آنها برای تبرئه خود به دنبال تطهیر خاندان پهلوی هستند چون در حقیقت تطهیر پهلوی تطهیر آمریکا و انگلیس هم هست چون همه این دولت ها وابسته به آنها بودند و از این جهت به تعبیر امام خمینی جلادان را مصلح معرفی می کنند و شهیدان و بندگان خالص خدا را ارتجاع می نامند و از دشمنان نیز بیش از این توقع نیست.
مورخ تاریخ انقلاب اسلامی در ادامه افزود وظیفه ما این است که راویان صادق و صالح انقلاب و جامعه باشیم و از سویی وقایع را آنگونه که بود نشان دهیم و دشمنان را معرفی کنیم و از سوی دیگر افراد صالح را به عنوان الگو به جامعه ارائه دهیم. وی ادامه داد مرحوم سید احمد هوایی مبارزه کرد و طعم تبعید و شکنجه و زندان را چشید و اکنون این بار را بر دوش ما گذاشته و حالا که ایشان به آرامش رسیده و در بهشت جای گرفته، وظیفه خانواده و دوستان است که نسل جدید را با زندگی او آشنا کنند و تجلیل از آقا سید احمد هوایی تجلیل از مبارزه، ایثار و فدائیان اسلام است.
مرحوم هوایی انسان خود ساخته و کم نظیری بود
در ادامه مراسم سردار سید محمد آقا میر فرمانده اسبق سپاه محمد رسول الله(ص) تهران و از همرزمان مرحوم هوایی ضمن سخنانی اظهار داشت تدوین خاطرات سید احمد هوایی که یکی از نیروهای انقلاب بود و در شکل گیری کمیته های انقلاب و حفاظت بیت امام و جای جای این نظام تاثیر داشت، به معنای جهاد تبیین مورد تاکید مقام معظم رهبری است و نقل خاطرات نسل انقلاب نیز به معنای جهاد تبیین است و باید استمرار پیدا کند و این گونه بزرگداشت ها به معنی امر به معروف است و به همین دلیل به خاطر کار ارزشمندی که انجام شده، وظیفه داریم که از بانیان آن تشکر کنیم.
وی افزود مرحوم هوایی انسان خود ساخته و کم نظیری بود و با گروههای انقلابی در پیش از انقلاب همکاری داشت و از جمله با شهید بروجردی و شهید اندرزگو هم ارتباط داشته و یک انقلابی و مومن به تمام معنا بود.
فرمانده اسبق سپاه محمد رسول الله (ص) تهران ادامه داد ساده زیستی، شفافیت، حلال خوری و حس خدمت از ویژگی های ایشان بود و در حالیکه در حفاظت خدمت می کرد، اما جایی برای مچ گیری نمی رفت و در حوزه ماموریتی خود نگاه پیشگیرانه داشت نه نگاه مچ گیری و از این رفتار باید اسوه سازی کرد و تعریف از ایشان جهاد تبیین و تحقق مدل مدیریت حفاظتی است و باید به این مسائل به طور جد توجه کرد.
جمهوری اسلامی به دست رزمندگانی گمنام به پیروزی رسید
همچنین سردار کمال لوح موسوی از جانبازان شیمیایی دفاع مقدس و دبیر انجمن جانبازان شیمیایی نیز طی سخنانی گفت جمهوری اسلامی حکومتی است که به دست رزمندگانی گمنام به پیروزی رسید و الان دنیا برای نابودی اش به زانو درآمده و هر کاری می کند، موفق نمی شود و در همین اغتشاشات هم که یک جنگ ترکیبی بود، موفق نشدند و افتخار ما این است که سربازان امام خمینی بودیم و خداوند را شکر می کنیم که هستیم و این راه را ادامه می دهیم.
برادر سید احمد هوایی با اشاره با اینکه مرحوم هوایی فرزند بزرگ خانواده بود اظهار داشت زندگی ایشان مثل شهدا بود و مرد مجاهدی بود که ایشان را به عنوان یک شهید می شناسیم و طلب دعا برای ایشان می کنیم.
وی افزود به عنوان خانواده که با او زندگی کردیم، نقطه سیاه یا حرکت نامعقول از ایشان ندیدیم و ناگفته های این مرد بسیار زیاد است و این کتاب بخشی از روایت مبارزه است و همه زندگی ایشان را به تصویر نکشیده است اما به هر حال این کاری که دوستان برای مبارز گذشته می کنند برای تبیین انقلاب لازم است و با تبیین این مجاهدت ها می تواند الگو بماند.
وی در پایان گفت به عنوان نماینده جانبازان شیمیایی کشور خواسته مان این است که بزرگانی که رنج ها کشیدند و مظلومانه شهید شدند، اما اسمی از آنها نیست، باید این گنج ها استخراج شود و بیشتر از این به آنها پرداخته شود.
همچنین در این مراسم حسین جودوی به عنوان کارشناس مجری صفحاتی از کتاب را برای حضار روایت کرد و گروه سرود دانش آموزی سرودهای انقلابی اجرا کردند که مورد تشویق حاضران قرار گرفت و در پایان مراسم با حضور مدعوین و همسر مرحوم هوایی و خانواده ایشان، از کتاب رونمایی شد. گفتنی است کتاب مبارزه به روایت سید احمد هوایی به خاطرات مرحوم سید احمد هوایی و حوادث انقلاب اسلامی و دهه شصت اختصاص دارد.

لینک کوتاه:
https://www.payamekhuzestan.ir/Fa/News/401423/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

سپاهان 0-0 نفت آبادان؛ گزارش زنده

زنده: سپاهان صفر - نفت آبادان صفر

سپاهان صفر - نفت آبادان صفر / نساجی صفر - گل گهر صفر

باد شدید در ورزشگاه آزادی، تمرین کار با توپ را برای بازیکنان مختل کرده است / فیلم

بزرگنمایی نکنید؛ رابطه با عربستان وقتی سودمند است که منجر به سرمایه گذاری شود/ کمربند‌ها را ببندید سال سختی پیش روست

اجرای برنامه های نوروزی در بوستان بهاران

ترکیب صنعت نفت آبادان برای بازی با سپاهان مشخص شد

ببینید | جلوگیری از ورود زنان بدون حجاب به طاق بستان

فراخوان استقلالی‌ها برای محاکمه مقصران حذف از آسیا در آزادی

اعلام ترکیب تیم های سپاهان و نفت آبادان

هشدار زرد نفوذ گردوخاک عراقی به خوزستان

رونمایی از ترکیب سپاهان برابر صنعت نفت آبادان

فرو ریختن 7 تیر برق در اثر برخورد خودرو سواری در اهواز

ببینید | زنان بدون حجاب را به طاق بستان کرمانشاه راه ندادند

سیاوش با چهره جدید دوباره در ترکیب اصلی (عکس)

ورود تیم استقلال به ورزشگاه آزادی / فیلم

ورود تیم ذوب‌آهن اصفهان به ورزشگاه آزادی / فیلم

حال و هوای ورزشگاه آزادی پیش از بازی استقلال و ذوب‌آهن اصفهان / فیلم

ترکیب تیم‌های سپاهان و صنعت نفت آبادان مشخص شد

اعلام ترکیب صنعت نفت آبادان مقابل سپاهان

ثبت اقامت بیش از 3 هزار نفر شب در اسکان ایثارگران

استقبال نوروزی از ویژه برنامه های منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد

تعطیلی سه کافه در آبادان

بایدن خواستار آزادی خبرنگار آمریکایی در روسیه شد

کنت: نمی‌خواهم چیزی درباره رشید مظاهری بگویم

گزارش اختصاصی طرفداری از اطراف ورزشگاه آزادی پیش از آغاز دیدار استقلال و ذوب آهن / فیلم

دستور جلب مقصران حادثه مرگ کودک اهوازی صادر شد

رصد آسمان شب در میراث جهانی شوش برگزار شد

اسکان اضطراری بیش از 1460 مسافر در راه مانده در خوزستان

هشدار زرد نفوذ گرد و خاک عراقی به خوزستان

توضیح شهرداری درباره مرگ کودک اهوازی

ملت ایران در سال 1358 مهر قاطع و محکمی بر پایان پرونده سراسر ظلم نظام طاغوت کوبیدند

سهمیه ایران در فصل آتی لیگ قهرمانان آسیا 1+3 شد

85 هزار مترمکعب نخاله ساختمانی از مناطق مختلف شهر اهواز جمع آوری شد

بیانیه نهضت مقاومت اسلامی حسینیون در واکنش به افتتاح سفارت جمهوری آذربایجان در فلسطین اشغالی

چرا افراد از یک ایموجی بیشتر از بقیه استفاده می‌کنند؟

صدور دستور جلب مقصران حادثه سقوط منجر به فوت کودک اهوازی

صدور دستور جلب برای مقصران حادثه سقوط منجر به فوت کودک اهوازی

جزئیات فعالیت سامانه بارشی در خوزستان در روزهای آینده

توضیح شهرداری درباره سقوط کودک اهوازی در چاه فاضلاب

چت بات ChatGPT در ایتالیا فیلتر شد

یک کودک اهوازی با سقوط در حفاری‌های آبفا جان خود را از دست داد/ دادستان دستور جلب مقصران را صادر کرد

توزیع 49 تن مرغ کشتار روز در دزفول

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان با دو غایب مقابل سپاهان اصفهان

اقامت 1.5 میلیون نفر در مراکز اقامتی رسمی و غیررسمی آذربایجان شرقی

رهاسازی ماهی‌های قرمز سفره هفت‌سین در آبنماهای بوستان‌های منطقه4 در روز طبیعت

قدردانی شیخ یعقوب شمس در خطبه های نماز جمعه از عملکرد ستاد نوروزی کیش

تقدیر شیخ یعقوب شمس در خطبه های نماز جمعه از عملکرد ستاد نوروزی کیش

پیام تسلیت معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پی درگذشت مادر شهیدان «فرجی برزگر»

فتح های امروز جبهه مقاومت، محصول راهی است که شهید متوسلیان باز کرد