پیام خوزستان

آخرين مطالب

خدمات بیمارستان تامین اجتماعی دزفول در مسیر توسعه مقالات

خدمات بیمارستان تامین اجتماعی دزفول در مسیر توسعه
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان- با توجه به جوابگو نبودن کلینیک چهارم خرداد تامین اجتماعی دزفول برای ارائه خدمات کافی به حدود 220 هزار بیمه شده تامین اجتماعی کلنگ ساخت بیمارستان تامین اجتماعی دزفول در سال 1394 به زمین زده شد تا یکی از مطالبات جدی بیمه شدگان دزفول یعنی استفاده از خدمات پزشکی با کیفیت محقق شود.

بیمارستان 96 تختخوابی تامین اجتماعی دزفول در زمینی به مساحت بیش از 12 هزار مترمربع احداث شد و با فراهم کردن زیرساخت‌های آن که البته زمان بر بود، در مردادماه 1400 به بهره برداری رسید.

به لطف خیرین سلامت دزفول، همه بیمارستان‌های شهرستان دزفول توسط خیرین ساخته شده‌اند ولی بیمارستان تامین اجتماعی دزفول نخستین بیمارستانی بود که سنگ بنای آن توسط دولت در این شهرستان زده شد.

طبق اطلاعات دریافتی از مسوولان، برای راه اندازی یک تخت بیمارستانی از عملیات ساختمانی تا تجهیز و راه اندازی آن اعتباری افزون بر 100 میلیارد ریال نیاز است؛ در واقع دولت برای ساخت بیمارستان 96 تختخوابی دزفول حدود 9 هزار و 600 میلیارد ریال هزینه کرده است.

افتتاح بیمارستان تامین اجتماعی خبری خوش برای بیمه شدگان دزفول و فرصتی بود تا بتوانند نتایج سال‌ها واریز حق بیمه را با دریافت خدمات رایگان از این بیمارستان ببینند.

حدود یکسال از افتتاح این بیمارستان گذشت و برخی بخش‌های آن غیرفعال بودند که این موضوع به گلایه شهروندان و بیمه شدگان تبدیل شده بود و بارها در تماس با ایرنا این موضوع را گوشزد کرده بودند.

درنهایت پس از تغییر و تحولاتی که صورت گرفت و با پیگیری مسوولان شهرستان بخش‌های مختلف بیمارستان یک به یک افتتاح شدند و خدمات رسانی به مردم در مسیر بهتری قرار گرفت که انتظار می‌رود بخش‌های باقیمانده نظیر اتاق عمل و آی سی یو نیز هرچه سریعتر به مدار خدمت وارد شوند.

خبرنگاران ایرنا برای بررسی میدانی خدمات رسانی در بیمارستان حاضر شدند؛ با توجه به بازدیدهای قبل، نخستین چیزی که مشهود بود نظم حاکم در بیمارستان، رفع آشفتگی در ارائه خدمات و همچنین فعال شدن چند بخش جدید بیمارستان نظیر بخش سی سی یو بود.

بیماران در بخش‌های مختلف توسط کادر درمان در حال درمان بودند و افرادی برای راهنمایی بیماران به کار گرفته شده بودند.

سرپرست بیمارستان تامین اجتماعی دزفول در پاسخ به سوالات خبرنگاران ایرنا درخصوص نحوه فعالیت این بیمارستان گفت: بیمارستان تامین اجتماعی دزفول مردادماه 1400 به بهره برداری رسید حال آنکه بهتر بود تجهیزات راه اندازی، کادر تکمیل و بعد اقدام به افتتاح می‌شد.

به گفته امیرصادق ایران باستان، مباحثی درخصوص ملکی بودن یا هیات امنایی بودن بیمارستان مطرح بود که برای مشخص شدن این امر چندماه زمان تلف شد ولی با پیگیری و تلاش فراوان، وضعیت به نفع بیمه شدگان پیش رفت و بیمارستان ملکی شد تا بیماران از خدمات صفر تا 100 رایگان در این بیمارستان بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه دزفول از نظر جمعیت شهر دوم خوزستان است و تعداد بیمه شدگان زیادی دارد، ادامه داد: به خاطر شرایط جغرافیایی، دزفول علاوه بر بیماران این شهرستان به بیماران شهرستان‌های شوش، گتوند، مسجد سلیمان، شوشتر، اندیمشک و حتی استان‌های همجوار نیز خدمات پزشکی ارایه می‌کند؛ ارایه خدمات به این جمعیت که معمولا از اقشار کم برخوردار جامعه بوده و خواستار ارایه خدمات رایگان پس از پرداخت سال‌ها حق بیمه هستند در یک بیمارستان تازه تاسیس با مشکلاتی همراه است.

ایران باستان با اشاره به رشادت‌های مردم دزفول در دوران دفاع مقدس گفت: دزفول در زمان جنگ بیشترین بمباران و موشک باران را تحمل کرده و به نسبت جمعیتش تعداد شهدای زیادی داده، در واقع مردم دزفول دین خود را به کشور ادا کرده‌اند و اکنون حق مردم این شهر است که از خدمات رایگان تامین اجتماعی بهره مند شوند.

سرپرست بیمارستان تامین اجتماعی دزفول هدف این بیمارستان را ارایه خدمات استاندارد، با کیفیت و رایگان با حفظ عزت و کرامت بیماران دانست و گفت: اهداف بیمارستان مرتب به پرسنل بیمارستان گوشزد می‌شود تا شاهد ارایه بهترین خدمات به بیماران باشیم.

فعال شدن بخش‌های بستری، فعالیت اورژانس 24 ساعته، آزمایشگاه، داروخانه، فیزیوتراپی و رادیولوژی 24 ساعته از جمله خدمات مورد اشاره ایران باستان در بیمارستان تامین اجتماعی دزفول است.

داروخانه این بیمارستان به گفته او، قبلا تا ساعت 20 فعال بود در حالی که افراد زیادی پس از این ساعت به ویژه در تابستان به داروخانه مراجعه می‌کردند به همین منظور چهار ساعت به ساعات کاری داروخانه بیمارستان اضافه شد و در صورت جذب نیروی داروساز و پرسنل، خدمات آن شبانه روزی می‌شود.

وی درخصوص ارایه خدمات دندانپزشکی در این بیمارستان نیز گفت: یک دندانپزشک جذب کرده بودیم که به علت شرایط خانوادگی امکان ادامه همکاری نداشت؛ 2 دندانپزشک جدید نیز در حال جذب هستند که با شروع به کار آنها بیمه شدگان تامین اجتماعی از خدمات رایگان و با کیفیت دندانپزشکی بهره مند خواهند شد.

سرپرست بیمارستان تامین اجتماعی دزفول با بیان اینکه واحد تزریقات و نوار قلب این بیمارستان 24 ساعته است، بیان کرد: درمانگاه عمومی این بیمارستان نیز 24 ساعته برای پذیرش سرپایی و درمانگاه تخصصی نیز فعلا در رشته‌های داخلی، اطفال، زنان و زایمان و قلب فعال است و بزودی پزشکان متخصص بیشتری به کار گرفته می‌شوند.

وی به فعالیت بخش‌های بستری داخلی و اطفال در این بیمارستان اشاره کرد و افزود: بخش بستری اطفال در پیک آنفلوآنزا بیش از ظرفیت فعال و تخت‌هایی بدین منظور اضافه شد.

راه اندازی بانک خون و افتتاح بخش سی سی یو بیمارستان تامین اجتماعی در ماه جاری نیز خبر خوش دیگری برای بیمه شدگان است؛ ایران باستان همچنین وعده فعال شدن اتاق عمل بیمارستان ظرف 2 هفته آینده را داد و عنوان کرد: فعال کردن برخی بخش‌ها مانند سی سی یو، آی سی یو و اتاق عمل نیازمند زیرساخت‌هایی چون بانک خون بود که با فراهم کردم فرآورده‌های خونی شاهد فعال کردن سایر بخش‌ها از جمله اتاق عمل و زایشگاه نیز خواهیم بود.

استخدام نیروهای بومی در بیمارستان تامین اجتماعی، مطالبه شهروندان دزفول

سرپرست بیمارستان تامین اجتماعی دزفول با اشاره به راه اندازی زایشگاه این بیمارستان با ورود نیروهایی که به تازگی استخدام شده‌اند، گفت: سازمان تامین اجتماعی امسال 2 آزمون استخدامی در شهریورماه و مهرماه برگزار کرده که نفرات پذیرفته شده مشخص شده‌اند و در حال طی مرحله گزینش هستند.

وی ادامه داد: قرار است 30 پرستار و هشت ماما برای بیمارستان تامین اجتماعی دزفول جذب شوند که در مرحله مصاحبه هستند و اگر نیروی پرستار تامین شود می‌توانیم سایر بخش‌ها را نیز فعال کنیم.

ایران باستان به دغدغه مردم و مسوولان دزفول درخصوص بکارگیری جوانان جویای کار شهرستان در بیمارستان تامین اجتماعی اشاره و بیان کرد: سهم نیروهای بومی در آزمون‌های قبل چشمگیر نبود و با بررسی انجام شده مشخص شد نصف نیروها بومی و بقیه غیربومی هستند البته کار غیرقانونی در این خصوص انجام نشد و استخدام براساس آزمون انجام شد.

وی افزود: دغدغه مسوولان و مردم دزفول برای بکارگیری نیروهای بومی باعث شد رایزنی‌هایی در این خصوص با مسوولان تامین اجتماعی انجام و با توجیه منطقی، شرایط برای بکارگیری نیروهای بومی فراهم شد به طوری که 90 درصد پذیرفته شدگان آزمون جدید بومی هستند.

سرپرست بیمارستان تامین اجتماعی دزفول در بخش دیگری از سخنان خود به چالش‌های این بیمارستان اشاره کرد و گفت: حقیقت این است که فعال کردن یک بیمارستان جدید کار راحتی نیست؛ درگیری و مسایل خاص خود را دارد البته برخی مسایل و مشکلات، طبیعی است ولی برطرف کردن آنها دشوار و زمان بر است در عین حال زمان بر بودن این فرآیندها برای ما قابل تحمل نیست.

وی با بیان اینکه بیمارستان تامین اجتماعی دزفول 96 تخت مصوب دارد که این تعداد تخت شامل تخت‌های اورژانس نمی‌شود، افزود: بیمارستان در بخش مراقبت‌های ویژه نیز چهار تخت مصوب سی سی یو دارد ولی 6 تخت در این بخش فعال است؛ آی سی یو نیز هشت تخت مصوب دارد ولی ظرفیت 10 تخت فعال دارد.

بیمارستان تامین اجتماعی دزفول نیازمند تامین برخی تجهیزات پزشکی

بیمارستان تامین اجتماعی دزفول طبق بررسی میدانی همچنان نیازمند افزایش برخی تجهیزات است که مهمترین آنها دستگاه سی تی اسکن است؛ بنا به گفته ایران باستان، پیگیری‌ها و اقدامات در حال انجام است اگرچه روند خریداری، ترخیص از گمرک، انتقال، نصب و آموزش اپراتور زمان می‌برد.

وی هزینه خریداری این دستگاه را 200 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: فضای فیزیکی برای نصب این دستگاه داریم و مجوزهای قانونی خریداری دستگاه نیز در نشست مشترک نماینده دزفول و معاون درمان سازمان تامین اجتماعی اخذ شده است ضمن اینکه تامین اعتبار این دستگاه نیز با پیگیری نماینده دزفول انجام خواهد شد.

سرپرست بیمارستان تامین اجتماعی دزفول با قدردانی از پیگیری‌ها و زحمات نماینده این شهرستان در مجلس و فرماندار برای رفع مشکلات بیمارستان اظهارکرد: پذیرش بیماران تصادفی بدحال نیازمند دستگاه سی تی اسکن است که اگر این دستگاه در بیمارستان نصب شود با توجه به موقعیت مکانی بیمارستان شاهد خدمات دهی خوب به بیماران تصادفی در این منطقه شهر دزفول خواهیم بود.

وی ادامه داد: تقاضای یک دستگاه دیگر هم داده شده که درصورت تامین، سی تی آنژیو قلب و عروق ریه نیز در این بیمارستان انجام خواهد شد.

ایران باستان با تاکید بر ارایه خدمات باکیفیت برای بیمه شدگان تامین اجتماعی اظهار امیدواری کرد با تلاش جهادی و فداکاری پرسنل بیمارستان، هر روز شاهد ارایه خدمات بیشتری به مردم باشیم.

وی افزود: با فداکاری پرسنل بیمارستان طی ماه‌های اخیر موفق شدیم بیشترین خدمات را به بیماران ارایه کنیم البته تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله داریم؛ خدمات و اقدامات بیمارستان هنوز ناشناخته‌اند و باید برای بهره مندی بیشتر شهروندان با همکاری رسانه‌ها اطلاع‌رسانی شوند.

یکی از مهمترین مطالبه مردم دزفول فعال شدن تمام ظرفیت‌های بیمارستان تامین اجتماعی است که سرپرست این بیمارستان عنوان کرد امیدواریم با همکاری مسوولان تا چند ماه آینده همه ظرفیت‌های بیمارستان فعال شوند.

وی همچنین درخصوص نحوه نوبت دهی برای ویزیت در درمانگاه تخصصی گفت: در حال حاضر نوبت دهی حضوری است ولی هدف ما رفتن به سمت نوبت دهی تلفنی و آنلاین است که در حال فراهم کردن زیرساخت‌های لازم در این خصوص هستیم.


بعد از شنیدن سخنان سرپرست بیمارستان تامین اجتماعی دزفول که مهرماه امسال به این سمت منصوب شده است، از بخش‌های مختلف بیمارستان بازدیدی داشتیم؛ در این بازدید شاهد حضور بیماران در بخش‌های مختلف بودیم و پرسنل و پزشکان در حال مداوا و ویزیت بیماران بودند.

آمار مقایسه‌ای خدمات بیمارستان تامین اجتماعی در تابستان و پاییز امسال

طبق آمار ارائه شده از سوی سرپرست بیمارستان تامین اجتماعی دزفول، پنج هزار و 670 بیمار در شهریورماه امسال، 12هزار و 183 بیمار در مهرماه، 10 هزار و 327 بیمار در آبان ماه و 12 هزار و 198 بیمار در آذرماه در کلینیک عمومی بیمارستان تامین اجتماعی دزفول ویزیت شده‌اند.

تابستان امسال، به طور میانگین روزانه 149 بیمار و پاییز 383 بیمار در کلینیک عمومی بیمارستان تامین اجتماعی دزفول ویزیت شدند به عبارت دیگر میانگین ویزیت روزانه در پاییز امسال نسبت به تابستان در کلینیک عمومی 157 درصد رشد داشته است.

همچنین تابستان امسال، 13هزار و 914 بیمار و پاییز 34 هزارو 533 بیمار در کلینیک داخلی بیمارستان تامین اجتماعی ویزیت شده‌اند.

 

در کلینیک اطفال نیز تابستان امسال 841 بیمار و در پاییز 2هزار و 256 بیمار ویزیت شدند؛ در تابستان امسال به طور میانگین روزانه 9 بیمار و پاییز امسال 31 بیمار در کلینیک اطفال ویزیت شده‌اند که میانگین روزانه ویزیت در کلینیک اطفال طی پاییز امسال نسبت به تابستان با رشد 244 درصدی روبرو بوده است.

بخش بعدی که مورد بازدید قرار گرفت، بخش زنان بود؛ تابستان امسال 990 بیمار و پاییز یکهزار و 638 بیمار در این کلینیک ویزیت شده‌اند که میانگین ویزیت آمار روزانه این کلینیک رشد 181 درصدی در پاییز نسبت به تابستان داشته است.

تابستان امسال 295 نفر و پاییز 813 نفر در کلینیک قلب وعروق بیمارستان تامین اجتماعی دزفول ویزیت شده‌اند که میانگین ویزیت‌های روزانه در پاییز نسبت به تابستان 46 درصد رشد داشته است.

کلینیک دندانپزشکی بیمارستان تامین اجتماعی دزفول در تابستان امسال غیرفعال بوده ولی در پاییز امسال 90 بیمار در کلینیک دندانپزشکی بیمارستان تامین اجتماعی ویزیت شده است.

تابستان امسال 102 بیمار و پاییز 398 بیمار در اورژانس بیمارستان تامین اجتماعی دزفول بستری شدند که میانگین بستری روزانه پاییز نسبت به تابستان رشد 290 درصدی را نشان می‌دهد.

در بخش اطفال نیز، در تابستان امسال 16 بیمار و در پاییز 197 نفر بستری شدند که نمودار آماری رشد یکهزار و 131 درصدی طی این فصول را نشان می‌دهد.

تابستان امسال 50 نفر و پاییز 163 بیمار نیز در بخش داخلی این بیمارستان بستری شدند که رشد 226 درصدی را نشان می‌دهد.

در حوزه پاراکلینیک نیز تابستان امسال 13هزار و 764 نسخه و پاییز امسال 41هزار و 119 نسخه در داروخانه این بیمارستان دریافت شده است که میانگین روزانه پاییز نسبت به تابستان رشد 208درصدی را نشان می‌دهد.

در آزمایشگاه این بیمارستان نیز طی تابستان امسال، 18هزار و 9 مورد آزمایش و در پاییز 27هزار و 758 مورد آزمایش انجام شده و میانگین روزانه مراجعه کنندگان به آزمایشگاه این بیمارستان در پاییز نسبت به تابستان 64 درصد رشد داشته است.

893 عضو بیماران طی تابستان و یکهزار و 794 عضو در پاییز در بخش رادیولوژی خدمات دریافت کرده‌اند و میانگین مراجعات روزانه به این بخش در پاییز نسبت به تابستان 128 درصد رشد یافته است.

چهار هزار و 586 عضو در تابستان امسال و 11هزار و 185 عضو در پاییز امسال از خدمات فیزیوتراپی این بیمارستان استفاده کرده‌اند و میانگین مراجعات روزانه به فیزیوتراپی بیمارستان در پاییز 27 درصد نسبت به تابستان رشد داشته است.

اشغال تخت بخش اطفال در شهریورماه امسال 0.6 درصد، در مهرماه 12.5 درصد، در آبان‌ماه 44.2 درصد و در آذرماه امسال 47 درصد بوده است.

درصد تخت روز اشغالی بخش داخلی بیمارستان تامین اجتماعی دزفول در شهریورماه 4.3 درصد، در مهرماه 6.6 درصد، در آبانماه 47.8 درصد و در آذرماه 24 درصد بوده است.

آمار نشان می‌دهد کمبودها در حال رفع شدن و خدمات در حال تکمیل شدن است.

در بازدید میدانی انجام شده از بخش‌های مختلف بیمارستان تامین اجتماعی دزفول از جمله درمانگاه، بانک خون، بخش‌های داخلی و اطفال، داروخانه، آزمایشگاه، فیزیوتراپی و رادیولوژی با بیماران مختلف نیز مصاحبه شد که اغلب از خدمات ارائه شده رضایت داشتند.

غلام خیره کار یکی از بیماران که برای مشکل قلب به کلینیک تخصصی بیمارستان تامین اجتماعی دزفول مراجعه کرده با اعلام رضایت از خدمات ارایه شده توسط این بیمارستان خواستار تداوم این خدمات شد.

یک مرد حدودا 70 ساله که با مشکل داخلی در بیمارستان تامین اجتماعی بستری بود نیز در گفت و گو با خبرنگار از رسیدگی پزشکان و پرستاران این بیمارستان قدردانی کرد و گفت: اگرچه از خدمات راضی هستم ولی انتظار دارم نظارت‌ها همچنان ادامه داشته باشند.

وی افزود: خوشبختانه با ارایه چنین خدماتی دغدغه‌ای جز درمان ندارم.

مادر یک کودک هفت ساله که فرزندش را به علت عفونت ریه در بخش اطفال بیمارستان تامین اجتماعی دزفول بستری کرده نیز با اعلام رضایت از خدمات این بیمارستان عنوان کرد: اقدام دولت در ارایه خدمات رایگان همراه با رسیدگی مطلوب پرستاران و پزشکان ستودنی است.

رضایت بیماران از ارایه خدمات بیمارستانی هدفی است که همواره کادر درمان دنبال می‌کنند و در واقع با چنین بازخوردی خستگی از تنشان بیرون و به ارایه خدمات بیشتر دلگرم می‌شوند.

انتظار می‌رود مسوولان مربوطه نهایت تلاش و پیگیری را برای رفع مشکلات این بیمارستان دولتی داشته باشند تا بیمه شدگان تامین اجتماعی از 100 درصد خدمات و ظرفیت بیمارستان استفاده کنند تا بیمار دغدغه‌ای جز بیماری نداشته باشد.

لینک کوتاه:
https://www.payamekhuzestan.ir/Fa/News/391441/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

دیدار مدیرکل بنیاد استان البرز با ایثارگران بستری در مرکز درمان و توانبخشی مهرآفرین

تجلیل استاندار کرمانشاه از خانواده‌ معظم شهدای اهل سنت روانسر

ترکیب پرسپولیس مقابل نفت آبادان در گروی آمادگی مهدی ترابی

کولاک تردد در9محور ارتباطی آذربایجان غربی با کندی مواجه کرد

ممنوعیت‌ ها و محدودیت‌ های ترافیکی راهپیمایی 22 بهمن در تهران

کار کردن با بچه‌ها چالش بزرگی است

آبادان در فکر تکرار برد طلایی مقابل پرسپولیس

رشد 18 درصدی صادرات محصولات صنعتی کشور در سال جاری

کولاک تردد در 9 محور ارتباطی آذربایجان غربی را کند کرد

پیگیری‌های شبانه برای عفو گسترده محکومان و آزادی از زندان + سند

خدمت‌رسانی اتوبوسرانی تهران به شرکت‌کنندگان در مراسم 22 بهمن

انقلاب اسلامی باعث عزت و مقاومت ایران

تاخیر در پروازها به دلیل اختلال اینترنتی تکذیب شد

پایبند عهد خود با سازندگان داخلی هستیم/ حمایت همه‌جانبه از دانش‌بنیان‌ها

آزادی رئیس یک فدراسیون با قرار وثیقه

توسعه روستاهای خوزستان، از دستاورد های بزرگ انقلاب اسلامی

پیش بینی کاهش دمای خوزستان تا هفت درجه

جدال تیم فوتبال آناصنعت قم با مقاومت البرز

کودکان خرمشهری سلامت سنجی می شوند

پایان فرار 2 ماهه قاتلان مسلح

همایش «خانواده موفق در عصر دیجیتال» برگزار شد

هدف حضور در بسیج خدمت است/ سازمان بسیج شهرداری یکی از بازوان اصلی کار فرهنگی در شهرداری تهران است

کارکنان صنعت نفت با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کردند

جریمه 206 میلیون ریالی قاچاقچی ماینر در شوشتر

شایان دارمی‌پور: کار بازیگری را با تبلیغات شروع کردم / تمرین هر روزه برای بازی در فیلم کاپیتان + فیلم

برگزاری اولین پویش برنامه‌نویسی دانش‌آموزی کشور در خوزستان

افتتاح آزمایشگاه کنترل کیفیت فرآورده‌های نفتی در آبادان

آب ورودی به آبادان افزایش می‌یابد

مرگ باورنکردنی پسر 7 ساله بعد از تزریق سرم!

نفت آبادان هم مانع پرسپولیس می‌شود؟

ورود دادستان باوی به موضوع آرد و نان در شهرستان

خوزستان، آلوده‌ترین استان کشور

صنعت نفت برای ورود به حوزه‌های فناورانه عزم خود را جزم کرده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از «ایسنا» بازدید کرد

تبدیل بوستان سرخه‌حصار به قطب گردشگری شرق تهران با افتتاح نیروگاه خورشیدی

تلاش جامعه پزشکی در دفاع مقدس نباید فراموش شود

500 بسته معیشتی به زلزله زدگان شهر «حلب» ارسال می‌شود

مشارکت سپاه در آواربرداری مناطق زلزله زده خوی/110کمپ دائر شد

اینفوگرافیک| 10 ورزشگاه‌ بزرگ فوتبال جهان | ورزشگاه «آزادی» چندم است؟

توزیع روزانه 600 هزار لیتر بنزین یورو 4 در اهواز

ساخت شناور 10 هزار تنی در خرمشهر

مشارکت سپاه در آواربرداری مناطق زلزله زده خوی/110کمپ دایر شد

مروری بر مفهوم آزادی در رادیو معارف

نرخ طلا، سکه و ارز در بازار امروز اهواز

دستاورد انقلاب اسلامی برای کشور استقلال و آزادی است

آلودگی هوا در 14 شهر خوزستان

آزادی 15 زندانی جرائم مالی در ایلام

توقیف محموله خشکبار قاچاق در شازند

ثبت محوطه باستانی بیت مشحوت در فهرست میراث ملی کشور

قیمت طلا، سکه و ارز در اهواز، 19 بهمن 1401