پیام خوزستان

آخرين مطالب

آغاز برپایی 15 دوره کوتاه‌مدت گردشگری در خوزستان اجتماعی

آغاز برپایی 15 دوره کوتاه‌مدت گردشگری در خوزستان
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - به‌ گزارش روز پنجشنبه روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، پیمان نبهانی بیان کرد: این اداره‌کل با تمرکز بر آموزش گردشگری تاکنون دوره‌های آموزش گردشگری متنوعی را اجرا کرده است و در این دوره‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت آموزش گردشگری، بر بالابردن سطح کیفیت عملکرد شرکت‌کنندگان در دوره‌ها، تاکید فراوانی داشته است که این آموزش‌ها به روش‌های هوشمند و یا مجازی، علاوه بر آموزش حضوری است و محتوای آموزشی این دوره‌ها برای افراد مبتدی و حرفه‌ای نیز قابل استفاده است.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
وی ادامه داد: با همت مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان و سایر همکاران و نیز تعامل سایر دستگاه‌های مرتبط، مقرر شد 15 دوره آموزشی با عنوان‌ها و سرفصل‌های "گردشگری دریایی" با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی، "گردشگری جنگ" با همکاری بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع‌مقدس، "گردشگری خوراک" با همکاری صمت، "گردشگری گیاهان دارویی" با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و دانشگاه علوم‌پزشکی، "پرنده‌نگری" با همکاری اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست، "گردشگری سلامت" با همکاری دانشگاه علوم‌پزشکی جندی‌شاپور اهواز، "مدیریت بازاریابی در گردشگری" با همکاری انجمن صنفی آژانس‌ها، اتحادیه هتلداران و انجمن راهنمایان گردشگری، "خبرنگاری در گردشگری" با همکاری اداره‌کل ارشاد اسلامی خوزستان، "گشت‌های ماجراجویانه" با همکاری اداره‌کل ورزش و جوانان، "گردشگری کودک" باهمکاری آموزش و پرورش و کانون فکری کودکان و نوجوانان، "گردشگری دیجیتال" باهمکاری پارک علم و فناوری، "فن قصه‌گویی در گردشگری" باهمکاری اداره‌کل ارشاد اسلامی و کانون پرورش فکری استان، "آداب پذیرایی و تشریفات" و "خانه‌داری در هتل" با همکاری اتحادیه هتلداران و "مدیریت برخورد اول" با همکاری نیروی انتظامی برگزار شود.
وی درباره اصول برگزاری این دوره‌های آموزشی گردشگری که به صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود توضیح داد: در برنامه‌ریزی‌ صورت‌گرفته برای دوره‌های آموزشی سعی شده اصولی همچون انطباق مهارت‏ هایی که در طول آموزش کسب می‌شود با انتظارات و نیازهای تقاضای گردشگری، ارایه نظام آموزشی گردشگری روزآمد و مرتبط با زمان حاضر، تضمین کارآیی فردی و جمعی با هماهنگ کردن اهداف آموزشی، تضمین حداکثر کارآیی از راه بهینه‌سازی استفاده از منابع، ایجاد هدایت کیفی که قادر به رفع نقایض موجود بوده و محتوا را بهبود بخشد، رعایت شود.
او درخصوص اثرپذیری و نحوه ارزیابی اقدامات صورت‌گرفته و اثر عملی در زندگی مردم استان می‌افزاید: شاخص‌های ارزیابی دربرگزاری دوره‌های گردشگری که در سطح استانی و ملی برگزار می‌کنیم مدنظر داریم و تلاش می‌کنیم تا با برگزاری این 15 دوره، به اهداف‌مان دست یابیم.
نبهانی ادامه داد: از جمله این اهداف می‌توان به گسترش گردشگری به همه نقاط استان و دیگر مناطق کشور که درمواردی به امکانات آموزشی، دسترسی کمتری دارند، ایجاد کردن زمینه برای تعامل بین‌دستگاهی و گسترش فرهنگ عمومی‌سازی گردشگری و نشر این صنعت در سازمان‌های دیگر با هدف ارتقای زیرساخت‌های گردشگری، تحقق شعار "آموزش بدون مرز (Education with no border)" با هدف مشارکت در انتقال تجربیات عملی اساتید و آموخته‌های علمی گردشگری به سایر نقاط کشور، آشنایی با فرهنگ سنت‌ها، اقوام و جاذبه‌های گردشگری استان برای افراد شرکت‌کننده و کمک به رشد صنعت گردشگری در استان، ایجاد تبادل و ارتباطات گسترده و یکپارچه جامعه گردشگری و کمک به یکسان‌سازی خدمات علمی و آموزشی در بخش گردشگری در همه نقاط کشور، فرآهم کردن زمینه اشتغال در شهرهای کوچک و تشویق مهاجرت از کلان‌شهرها به سمت شهرهای کوچک، اشاره کرد.
وی گفت: این دوره‌ها از 30 شهریور 1401 به 2 صورت حضوری و برخط و کاملا رایگان در اخوزتان برگزار می‌شوند و همزمان نیز درسطح ملی برای افرادی که علاقمند به بهره‌مندی از این دوره‌ها را هستند امکان مشارکت وجود دارد.
وی بیان کرد: به شرکت‌کنندگان در این دوره‌های آموزشی گواهینامه معتبر اعطا می‌شود.
معاون گردشگری مدیرکل میراث‌ فرهنگی خوزستان با اشاره به اینکه صنعت گردشگری سومین صنعت پول‌ساز جهان و اولین صنعتی است که بیشترین ایجاد شغل را دارد گفت: امروزه‌، گردشگری یکی از علمی‌ترین و به‌روزترین فعالیت‌های جهان به شمار می‌رود که هم در سطح دوره‌های کوتاه‌ مدت از عمومی تا تخصصی و هم مقاطع تحصیلی (کارشناسی تا دکتری) رایج بوده است و آموزش داده می‌شود.
او افزود: با وجود قابلیت‌های بالایی که استان خوزستان در زمینه گردشگری دارد، متاسفانه جایگاه متناسب با قابلیت‌های خود را در نظام سلسله مراتبی مقاصد گردشگری ندارد.
معاون گردشگری مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان ادامه داد:گردشگری یکی از صنایع خدماتی است و افراد زیادی در موفقیت آن دخیل هستند و کارکنان در این صنعت باید خود را به بالاترین سطح از عملکرد برسانند تا بتوانند اهداف این صنعت خدماتی را برآورده سازند.
او اضافه کرد: گردشگری، فعالیتی خدماتی است و افراد ارایه دهندە خدمت، بخشی از محصول به شمار می‌آیند؛ از طرفی، توسعە منابع انسانی از ارکان توسعە مقاصد، رضایت گردشگران و به تبع آن حفظ و بقای عملکرد سیستم است، بنابراین، تدوین و اجرای راهبرد توسعە منابع انسانی در صنعت گردشگری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و آموزش مهمترین نقش را در این راستا ایفا می‌کند.
نبهانی ادامه داد: بخشی از نارسایی‌های خوزستان در دستیابی به جایگاه مناسب در عرصە گردشگری به ناکافی بودن تعداد نیروی انسانی کارآمد و آموزش‌دیده بازمی‌گردد که در عمل بر توسعە محصول و بازار، زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری اثرگذار است.
وی گفت:باتوجه به رشد روزافزون تکنولوژی و به تبع آن تغییرات در همه صنایع و فعالیت‌ها، در این صنعت نیز نیازمند آموزش‌های متناسب هستیم که برای آنها برنامه‌ریزی متناسب صورت گرفته است. همچنین باتوجه به اینکه اصلی‌ترین زیرساخت برای بهبود جایگاه گردشگری یک منطقه، بالابردن سطح دانش و آگاهی نیروی انسانی شاغل در آن محدوده جغرافیایی است و رضایت گردشگران منوط به کارکرد درست همان نیروی انسانی است، نمی‌توان از آموزش گردشگری چشم‌پوشی کرد.
برچسب‌ها گیاهان دارویی دفاع مقدس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز خوزستان میراث فرهنگی اهواز

پیام خوزستان

منبع: ایرنا
اخبار استان لرستان
اخبار سراب دوره
کلیدواژه: گیاهان دارویی دفاع مقدس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز خوزستان میراث فرهنگی اهواز گیاهان دارویی دفاع مقدس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز خوزستان میراث فرهنگی اهواز همکاری اداره کل دوره های آموزش آموزش گردشگری میراث فرهنگی دوره ها کل میراث
درخواست حذف خبر:
«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.irna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایرنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد 36070796 را به همراه موضوع به شماره 100010022100 پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.
با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

لینک کوتاه:
https://www.payamekhuzestan.ir/Fa/News/377903/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

اهواز میزبان ششمین همایش بین‌المللی و بیست و پنجمین همایش ملی بهداشت محیط

برداشت خرما در خوزستان آغاز شد

پذیرش بیش از 4 هزار دانشجوی جدید در دانشگاه شهید چمران اهواز

کمبود سرم در خوزستان/ برخی داروخانه‌ها نمی‌توانند سرم تهیه کنند

امیر نصیرزاده: یکی از راه‌های ناکامی دشمن تقویت و صیانت بنیان خانواده است

اقدامات لازم برای فضاسازی شهر در روزهای پایانی ماه صفر انجام شده است

اعلام جرایم انضباطی متخلفان دیدار فولاد و سپاهان

غرق شدن دو نوجوان در شهرستان گتوند

واژگونی مرگبار تانکر حمل سوخت در محور اهواز-رامهرمز

محکومیت اغتشاشات اخیر در حوزه علمیه آبادان

معاون پارلمانی رئیسی: فرهنگ ایثار همواره باید زنده باشد

قدردانی فرماندهان سپاه‌ از رئیس‌ جمهور در سازمان ملل

اعلام آمادگی مسجدی‌ها برای شرکت در «اجتماع بزرگ امت رسول‌الله»

2 نوجوان در گتوند خوزستان غرق شدند

آینده درخشان کشور در سایه تعلیم و تربیت دانش آموزان محقق می شود

یک میلیون و ٢٠٠ هزار دانش آموز خوزستانی سال تحصیلی را آغاز کردند

واکنش به انحلال هیات مدیره باشگاه نفت مسجدسلیمان/دانشی: می‌توانستیم از پرسپولیس هم امتیاز بگیریم

رئیس بنیاد شهید: تقابل کنونی جامعه تقابل میان دین و دنیای جامعه است

اختلاف آبادانی‌ها با شفر درباره برخی از بندهای قرارداد

فیلم؛ زنگ مهر به رنگ ایثار و مقاومت

تجمع مردم اهواز در محکومیت اغتشاشات

خروش پایتخت «مقاومت» علیه اغتشاشگران/ کرمان اهانت به فرزند شهیدش را بر نمی‌تابد

برخی از دستگاه ها برای متصل شدن به درگاه مجوز ملی کسب وکار مقاومت می کنند

یک بسیجی در اغتشاشات ارومیه به کُما رفت | درگیری با اغتشاشگران در پنجشنبه شب

بهنام سراج؛ سرمربی جدید صنعت نفت

اجتماع بزرگ مردم انقلابی اهواز در محکومیت اغتشاشگران

تجمع مردم انقلابی اهواز در محکوم کردن هنجارشکنان

تجمع پرشور اهوازی‌ها در محکومیت اغتشاشات اخیر

مردم شوشتر اغتشاشات اخیر را محکوم کردند

محورهای مواصلاتی خوزستان به چهار استان دیگر متصل شود

بازداشت 17 تبعه خارجی ‌در اروندکنار‌

دشمنان با فتنه و آشوب به‌دنبال تضعیف روحیه مقاومت هستند

چند انتصاب در استانداری خوزستان

امباپه: در تیم ملی آزادی عمل بیشتری نسبت به پی اس جی دارم

فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب غرب:اقدامات اغتشاشگران را محکوم می‌کنیم

دیدار رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت با دبیرکل حزب الله لبنان

قدردانی فرماندهان سپاه‌پاسداران از رئیس‌جمهور/صدای عزت و اقتدار ایران در سازمان ملل

افتخار می‌کنم خادم دانش‌آموزان منطقه 17 هستم

نشست خبری مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در نمایشگاه ایران‌پلاست

فراخوان شرکت ملی حفاری ایران برای اجرای 6 پروژه پژوهشی

دانش‌بنیان کردن اقتصاد گاز در چارچوب خنثی‌سازی تحریم‌ها

ضرورت اجرای الگوهای ماندگار دفاع مقدس و تلاش‌های صنعت نفت و گاز

آیا گذار جهانی به خالص انتشار صفر چند دهه به تعویق می‌افتد؟

پدر شهیدان فلاح زنگ مهر در غرب تهران را نواخت

زنگ مهر و مقاومت در مدارس استان یزد نواخته شد

توهین به مقدسات بزرگ‌ترین خدشه به مفهوم آزادی است

وجود زیرساخت ها، طرح فولاد اندیمشک را اقتصادی می‌کند

نخستین ها در دفاع مقدس

وزیر علوم: جمهوری اسلامی امروز پرچم دار حمایت از مظلومان جهان است

درگذشت مادر شهید در شهرستان مهر